Skocz do zawartości

Shiny Garage Wet Protector


Michael MSTP

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie: Co moze byc przyczyna zaciekow po wyschnieciu Wet Protectora ? Wczoraj umylem auto: Piana -> Splukanie -> Mycie na 2 wiadra -> Spłukanie -> Wet Protector . Kolor auta jest czarny. Co zrobilem nie tak ? :thumbdown: Mial ktoś z Was taki problem ?

 

Ten sam problem. Za malo splukamy po aplikacji plus nie wysuszony i caly samochod w zaciekach. W zime nie mialem tego problemu odnosnie suszenia i nigdy nie bylo zaciekow, wiec podejrzewam ze chodzi tutaj bardziej o kwestie spukania porzadnie auta.:-)

 

Zacieki zeszly dopiero pod cleanerem i zadne dziadostwo do waterspotow nie dawalo rady:-(

 

Trzeba uzyc duuuzej ilosci wody do splukania po aplikacji. Co do wysuszenia auta nastepnego dnia padalo i zacieki powstaly tez na szybach mimo ze byly dzien wczesniej czyste tak jakby srodek z dachu auta sie rozpuscil i splynal, wiec podstawa do splukanie co do osuszania i zaciekow nie wydaje mi sie zeby byl jakis zwiazek przyczynowo skutkowy patrzac ze 3 samochdy przez cala zime nie byly osuszane i nie bylo zaciekow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Na razie chyba nikt na forum, ale kurde jak patrze na opis tego KOCH CHEMIE to ładne zalecają stężenia :shock:

"Aby osiągnąć dobry efekt hydrofobowy zalecamy rozcieńczenie ok. 1:100 lub mniej.

Nadaje się również jako wspomagacz osuszania na myjnie w rozcieńczeniu 1:200 a nawet 1:500!"

Przy cenie 85zł/l to środek na całe swoje życie i następne pokolenie :P  

EDIT: Z ciekawości zobaczyłem kilka filmików na yt z tym Protector Wax i powiem wam, że naprawdę fajnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Grzechu23 chyba widziales wczorajszy filmik na FB. 

Tez wczoraj juz myślałem czy to kupic ale zadalem sobie pytanie po co mi jak mam zawsze wosk. I kłaść to na nawoskowane auto nie ma sensu według mnie. Jak by ktos nie woskowal auta i niczym nie zabezpieczał to spoko opcja ale jak mas zabezpieczone to nie ma sensu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie, po prostu z ciekawości po poście @Domela sprawdziłem co do za produkt :) 
Teraz widziałem wlasnie na fb.
Ale fakt, czy jest to produkt dla osoby która z przyjemności regularnie woskuje auto i przede wszystkim ma z tego duzy fun? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Cześć,

wiecie coś czy efektywniej będzie aplikować WP opryskiwaczem? Venusem albo innym Kwazarem?

Druga sprawa: czy aplikujecie na całe auto dopiero spłukiwanie? Czy stronami? Czy per element? Jakie są Wasze sprawdzone podejścia do tematu WP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, silver001 napisał:

efektywniej

Efektywniej i efektownie na pewno ale totalnie nie ekonomicznie biorąc pod uwagę cenę. Wczoraj zeszło mi jakies 250ml na mercedesa ML - Unique Iris - a to był wosk na mokro do rozcieńczania. SG robi lepszą robotę i jest trwalszy. Cena = jakość.

6 minut temu, silver001 napisał:

Druga sprawa: czy aplikujecie na całe auto dopiero spłukiwanie? Czy stronami? Czy per element? Jakie są Wasze sprawdzone podejścia do tematu WP?

Całe auto i na końcu spłukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 0.5litra Firebala Easy Coat, i też mi 250ml zeszło przy aplikacji ręcznej aplikatorem. Potem doczytałem jak to powinno się aplikować i pozostałe 250ml już mi starczyło na dwa podejścia, zamiast jednego jak za pierwszym razem. 

Dokształciłem się u źródła i podczas wietrznej pogody nie ma sensu tego aplikować, bo jak mi powiedziano, kilka psiknięć na taką maskę wystarczy by mgiełką pokryć ten element. Inaczej ma się sprawa z bokami auta, gdzie trzeba trochę więcej dawek dać. Wiatr natomiast całkiem "zdmuchuje" to co psikamy.

Nie miałem jeszcze żadnego opryskiwacza oprócz dual action od kwazara, jedynie pianownicę, dlatego pytam czy wydajnie będzie to robić opryskiwaczem ręcznym z pompką. Nie omieszkam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, silver001 napisał:

ie miałem jeszcze żadnego opryskiwacza oprócz dual action od kwazara, jedynie pianownicę, dlatego pytam czy wydajnie będzie to robić opryskiwaczem ręcznym z pompką. Nie omieszkam spróbować.

Nie będzie to wydajne nawet z dysza 0.8 marolexa ale na pewno wygodne - ale nie oszczędne :) Kwestia gustu. Baw się, testuj, sprawdzaj - na tym polega zabawa. WP do bardzo fajny produkt.

Ja np wczoraj "odkryłem ze przy 20 calowych kołach lepiej aplikuje mi sie Wheel Cleanery i Tire Cleanery klasycznymi Canyonami niz Gualą :D :D :D :D Ale to juz taka dygresja ;)

Jak chcesz marolexa opryskiwacz to zobacz tabelkę dysz:

image.png.ec6f429e6097d60fc40ed641a8d58f77.png

do WP żeby było oszcędnie ale optymalnie i szybko poleciłbym dyszę żółtą lub zieloną.

Ja do ONR i Echo używam żółtej ale płasko strumieniowej i to już nie jest takie oszczędne mimo wszystko.

Przydała by się zielona 0.40 ale płasko strumieniowa @marolex.pl może wprowadzicie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Problem polega na tym, że dysza 0.4 jest na tyle wąska, że przepływ byłby zbyt mało wydajny oraz wiele środków nie współpracowałoby poprawnie z taką dyszą dlatego też nie mamy w planach jej wprowadzenia.

Nasza najmniejsza dysza płasmkostrumieniowa to 0.6(czyli przepływ 600ml na minute przy 4bar) i jest to dysza zielona MF1.5/80.

Pozdrawiam serdecznie.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie chciałbym to felgi po kadym myciu, widział jak pan the organizer zawsze pryskał geyonem wet coat-em jako zabezpieczenie plus brud tak nie przylega. Mam teraz wheel detailer od good stuff ale szkoda mi czasu na docieranie. Co myślicie jest teraz 1l za 45 zł.  Psiuk, psiuk i po problemie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thomasindaclub  Bawilem sie kiedys wet coatami na felgach ale poza fajnym efektem poczatkowym zadnych korzysci juz dalej nie widzialem,szkoda produktu jak dla mnie po prostu.Ostatnio testowalem Rims detailera i robi robote,docieranie bajecznie proste,fajny widoczny polysk i co najwazniejsze efekt po nastepnym myciu bez zmian,wiec warto poswiecic te 5 minut na dotarcie 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.