Skocz do zawartości

Wymierne efekty woskowania (bez korekty)


radd9314

Rekomendowane odpowiedzi

709044 zobaczyłem rano po deszczu spore kałuże na dachu. (Krople długości 4-5 cm. Tylko w środku dachu). Czy jest to normalny efekt kropelkowania, czy po prostu zdjęcia na forum są zroszone atomizerem i pokazane; p? Woda ładnie zlatuje bez rosy, krople są okrągłe a brud schodzi pod maznieciem palca. Po jeździe 100 m samochód jest suchy i znajdują się na nim mikroskopijne krople.

Wszystko co opisałeś jest naturalnym objawem i jest jak najbardziej OK :good: .

Duże krople na dachu, a dokładniej na jego środku to typowy efekt zachowania się wody na powierzchni poziomej. Tam zawsze krople będą dużo większe. Jak zauważyłeś, im dalej od środka, krople robią się coraz mniejsze, bo i powierzchnia zaczyna powoli opadać :) .

Inną sprawą jest również to, że wiele osób zamieszcza zdjęcia ze "sztucznym" deszczem, czyli z atomizera. Z reguły nie jest to woda tak miękka jak deszczówka i w takim przypadku potęguje to efekt odpychania wody, a co za tym idzie, mniejsze i bardziej kształtne kropelki.

I teraz wszystko się zgadza! Poniżej zamieszczam fotki kropli z prawie miesięcznym Colli 476. Bez atomizera. Po myciu na dwa wiadra i spłukaniu karcherem. ;)f4dcfa104df84bdfe4035c093b45688e.jpg7c21347d69f695c00097fbd96293740d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też teraz kładłem Coli 476 na swoje auto. Niestety bez deironizacji. Tylko Aktywna piana, mycie na dwa wiadra -> Glinka -> IPA -> wosk. Na razie po miesiącu ładnie siedzi Coli, chociaż mało jeżdże i tylko raz był myty od tego czasu. Na zime chce zrobić to lepiej, czyli użyć Prickbort MAC 124 + ADBL Vampire -> Aktywna piana -> mycie na dwa wiadra -> Cleaner -> IPA -> wosk. Dobra kolejność? Może doradzicie jaki Cleaner będzie najlepszy pod Coli 476? oraz czy stosować czystą IPę, czy rozrobiona 50/50 z woda demineralizowaną (taką teraż używałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
3 godziny temu, david2888 napisał:

Może doradzicie jaki Cleaner będzie najlepszy pod Coli 476? oraz czy stosować czystą IPę, czy rozrobiona 50/50 z woda demineralizowaną (taką teraż używałem)

Pewnie już wszyscy wiedzą, że Coli najlepiej trzyma na jałowym lakierze. Niestety wiele cleanerów zawsze zostawia po sobie jakieś substancje i potrzebujemy wówczas oczyścić lakier z tych substancji. Pytaniem jest, po co w ogóle używać w tym wypadku cleanera :o.  To trochę niepotrzebne, bo jego zadaniem jest oczyszczenie powierzchni. Skoro użyliśmy glinki i umyliśmy auto, to w przypadku coli nic poza porządnym wymyciem IPĄ nie potrzebujemy robić.

Jakie stężenie IPY? Prawie dowolne, bo to jest tak samo jak z alkoholem w butelce. Możesz pić czysty spirytus lub zmieszać go z wodą w dowolnej proporcji. Jeśli jednak zmieszasz z wodą to działanie jest odpowiednio mniejsze/wolniejsze na twoje "narządy" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
53 minuty temu, kecav napisał:

Pytaniem jest, po co w ogóle używać w tym wypadku cleanera :o.  To trochę niepotrzebne, bo jego zadaniem jest oczyszczenie powierzchni. Skoro użyliśmy glinki i umyliśmy auto, to w przypadku coli nic poza porządnym wymyciem IPĄ nie potrzebujemy robić.

Tu nie do końca jest prawda. Glinka + mycie nie do końca oczyści lakier.

Zadaniem cleanera jest oczyszczenie lakieru w sposób chemiczny z tego co jest na lakierze (np. resztki wosków, past itd.). Sama glinka + mycie tego nie wykona. Dlatego użycie cleanera jest jak najbardziej uzasadnione i wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
12 minut temu, psemo napisał:

Tu nie do końca jest prawda

Dobrze to ująłeś:)

 

14 minut temu, psemo napisał:

Zdaniem cleanera jest oczyszczenie lakieru w sposób chemiczny

To raczej hasło reklamowe. Bo to chemiczne oczyszczanie, odbywa się przy pomocy mechaniki :D

Ale generalnie masz rację, cleaner jest potrzebny. Jak ma być zgodnie ze sztuką, to cleaner jest obowiązkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładany 18 maja collinite 476s. Myty od tego czasu dwa razy zgodnie ze sztuka. Co sądzicie? Cos mi sie wydaje ze slabo

Filmik: https://drive.google.com/file/d/0B-JXYM_v1F3YZjdTWGNmN2liT1E/view?usp=drivesdk

8b10197da641a83b18cacd6e0a32c348.jpgb271301417dbbbfddf526693845eab3e.jpgba547e90155226c0737b3c6cb2e0cdb7.jpg

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zrobiłem źle. Auto umyte porządnie na dwa wiadra, glinkowane, znowu myte. Odtłuszczenie (IPA) i na to Colli. Potem Myte tez aktywna piana, szamponem o neutralnym PH. Chyba musialbym zrobic proces deironizacji. Dopiero teraz doszła paczka z ADBL Vampire Liquid, no i może Cleaner jakiś z małą zawartością glaza. Fredii88 Jak u Ciebie wygladał proces nakładania colli? Dawałeś cleaner

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie czasu nie będę miał na ponowne woskowanie. Za tydzien wyjazd do pracy, do Niemiec na 3tyg. Zrobię jakies 1500km to wtedy zobaczymy. Wczoraj użyłem pierwszy raz QD1.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888przed ipą do colli polecam Auto Finesse tough  prep cleaner.U mnie się sprawdza.Fajnie trzyma.Dobrze by było żebyś po nałożeniu colli wystawił auto na 2godzinki na słoneczko żeby się wypocił.Potem dotrzyj i na noc do garażu i jeszcze raz polerka i będzie szajn:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem auto na słońce ale dopiero na drugi dzien. Jeszcze wtedy całe auto pokryło się tzw żółtym pyłem, bo pyliła ta brzoza :/  Niestety nie mam warunków żeby w cieniu od rana robić auto :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, david2888 napisał:

Wystawiłem auto na słońce ale dopiero na drugi dzien. Jeszcze wtedy całe auto pokryło się tzw żółtym pyłem, bo pyliła ta brzoza :/  Niestety nie mam warunków żeby w cieniu od rana robić auto :(

Ja ogarniam całe auto na myjni bezdotykowej;)Dziwię się że w Polsce brzozy nie są jeszcze zakazane:DA cleaner sobie kup i zobaczysz że będzie elegancko:)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje mi zakupić cleaner na następne woskowanie. Ze względu na wyjazd będzie to dopiero w sierpniu. Teraz auto zrobi 1500km i będzie 4 tygodnie pod chmurką. Zobaczymy jak będzie po tym :) Rozważam dwa cleaner dedykowane pod selanty(collinite 476s)

1) DURAGLOSS 652 PRE CLEANER - ale chyba ciężko już z dostępnością :/ 

2) AUTO FINESSE TOUGH PREP PRE SEALANT CLEANER - polecany przez was :) 

Czy cleaner zmyje mi totalnie poprzednia aplikacje collina? Czy muszę zakupić jakiś mocniejszy szampon. Obecnie posiadam ADBL Shampoo neutral PH, oraz K2 Express

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.