Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

to co twoim zdaniem powinno powstać żeby było zarówno nowoczesne (aleś sie czepił tej nowoczesności, ciekawe czy ma ona wymierny wpływ w praktyce na wzrost pkb) jak i najbardziej opłacalne i jeszcze żeby ludzie mogli iść tam pracować a nie żeby ściągali naukowców z zagranicy bo sie okaże że u nas nie ma ludzi odpowiednich do takiej pracy. Masz wiedze ekonomiczną to podrzuć kilka przykładów. Ja pisałem wyraznie że ta fabryka to nie jest szczyt innowacji, ale będzie praca dla tych co szukają. Konkretnie około 1500 miejsc pracy. Wiec nie odwracaj kota ogonem. Rozumiem że cały czas masz gdzieś ludzi którzy by chętnie poszli do takiej roboty, lepiej niech będą dalej bezrobotnymi. Oni nie pójdą do roboty gdzie jest "nowoczesna innowacja". Wg mnie jest możlwość aby coś takiego powstało wiec mamy z tego zrezygnować całkiem bo to nie innowacyjne. Gdzie tu logika :o To czy inny kraj zainwestuje w montownie czy w laboratorium to i tak będzie cały zysk szedł do nich a my bedziemy u nich pracować. Swojego przemysłu ani innowacji za wiele nie mamy więc jakie innowacje masz na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[ref]funkoval[/ref], często szkoda mi czasu :) Jakbym miał się przed, no już dobra, powstrzymam się od epitetów, dzielić swoimi przemyśleniami to musiałbym poświęcić wiele czasu, jeśli mam tu coś merytorycznego sklecić, to wiąże się to z czymś więcej niż tylko mała chwila. Nie lubię pisać na odp*** chaotycznych postów. Czasem tu zaglądam, mam mieszane uczucia, choć przeważa negatywne zniesmaczenie.

 

Wstawiłem Bartosiaka, bo jest to persona warta pochylenia się, poświecenia kilku godzin, obejrzenia kilku wykładów na yb., jaka byłą reakcja na to, czy na inne moje wcześniejsze posty? Pozostawię to bez komentarza. Jesteś pewnie ok, chciałbyś wiele wiedzieć, natomiast chciałbyś mieć podane wszystko na tacy. TO nie jest tak, że ślepo wierzę jakimś mentorom z wszelkiego rodzaju mediów, natomiast w zderzeniu z innymi uważam, że akurat Bartosiak jest osobom wiarygodną, posiadającą ogromną więdzę - w przeciwieństwie do np. Targalskiego, uwielbianego przez konserwatywnych prawicowców, rusofoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], masz tu to wielkie polskie bezrobocie (dane z 2015). Kończe z Tobą dyskusje, bo dla Ciebie innowacja to 2 skrajności - nowe silniki i zakłady NASA. Pozdrawiam i życzę spokojnego weekendu. W sumie grunt żeby każdy był szczęśliwy. Co ja tu będę ludzi nawracał jak nie potrafią przyswoić najprostszych zdań.

l.php?u=http%3A%2F%2Fstatic1.money.pl%2Fi%2Fh%2F185%2Fb370105.jpg&h=OAQGLZNym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, obrazek nie bangla :mrgreen: dlatego prosiłem abyś wyjaśnił mi te innowacje ale oczywiście merytorycznie nic nie odpisałeś, składając życzenia (w sumie myślałem że wybierzesz drugą opcje odpowiedzi czyli personalna wycieczka po raz enty na temat mojego wykształcenia zamiast odpisać na moje pytanie, chyba nie trudne dla kogoś po ekonomii)

 

 

prędzej gospodarke rozwiną nie innowacyjne fabryki gdzie ludzie znajdą robote i nie będą dostawać od państwa zasiłków niż najnowoczesniejsza technologia gdzie będzie pracować garstka ludzi. A że obiecywali co innego, cóż może coś jeszcze powstanie, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem Bartosiaka, bo jest to persona warta pochylenia się, poświecenia kilku godzin, obejrzenia kilku wykładów na yb., jaka byłą reakcja na to, czy na inne moje wcześniejsze posty? Pozostawię to bez komentarza. Jesteś pewnie ok, chciałbyś wiele wiedzieć, natomiast chciałbyś mieć podane wszystko na tacy.

 

Nie jest to odpowiedź na moje pytania, ani na ostatnie, ani na poprzednie. Może kiedyś znajdziesz chwilę na udzielenie satysfakcjonującej cię odpowiedzi. Chętnie przeczytam i być może nawet uda mi się ustosunkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rp.pl/Prawo-karne/311099914- ... z-sad.html

 

To pewnie na wypadek gdyby na ławę trafił 'niewinny'. Prokurator z pewnością poszuka dowodów.

 

Dodane po 1 godzinie 46 minutach 46 sekundach:

Tak całkiem a'propos innowacyjności. Oby udało się ożenić to z biznesem.

http://innpoland.pl/130927,polacy-wymys ... powiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

677326 dzieki, obrazek nie bangla :mrgreen:

To jeszcze raz - http://static1.money.pl/i/h/185/b370105.jpg

677326 dlatego prosiłem abyś wyjaśnił mi te innowacje ale oczywiście merytorycznie nic nie odpisałeś,

Ucze sie od najlepszych ;)

677326 prędzej gospodarke rozwiną nie innowacyjne fabryki gdzie ludzie znajdą robote i nie będą dostawać od państwa zasiłków niż najnowoczesniejsza technologia gdzie będzie pracować garstka ludzi.

W krótkim okresie masz racje. Ale w długim będziemy coraz bardziej odstawać od innych krajów UE. Budując fabryki zachęcamy poniekąd kolejne pokolenia do bycia nisko wykształconą, tanią siłą roboczą. A takie fabryki są budowane na długie lata.

 

Dodane po 1 minucie 19 sekundach:

677364 Oby udało się ożenić to z biznesem.

Zapewne sie uda, ale zagraniczna firma kupi do tego prawa za bezcen i będzie trzepała kase ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

677364 Oby udało się ożenić to z biznesem.

Zapewne sie uda, ale zagraniczna firma kupi do tego prawa za bezcen i będzie trzepała kase ;)

 

Wbrew statystykom wierzę, że jednak nie :)

 

Z innej beczki, żeby trochę humoru wprowadzić:

Małgorzata Kożuchowska otrzymała od Andrzeja Dudy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

 

Aktorka została odznaczona za "wybitne zasługi w działalności na rzecz ujawniania prawdy historycznej o zbrodniach nazistowskich i komunistycznych, za działalność państwową i publiczną".

Źródło:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =FB_Gazeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten nasz KOD nawet nie taki chamski i odosobniony jak to niektórzy mówią :D

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/protest ... mpa/z1pcl0

Dyskryminujesz źródła. Prawicowe od razu by ci 'wyjaśniły', że to zapewne Soros stoi za tamtym protestami, podobnie jak za KODem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W krótkim okresie masz racje. Ale w długim będziemy coraz bardziej odstawać od innych krajów UE. Budując fabryki zachęcamy poniekąd kolejne pokolenia do bycia nisko wykształconą, tanią siłą roboczą. A takie fabryki są budowane na długie lata."

 

 

a jak pisałem o wyprzedawaniu naszego majątku to nie jeden pisał że lepiej było sprzedać niż jakby miał rządzić jakiś nie dobry prezes a teraz ci siła robocza nie pasuje ? :) teraz to my jedynie możemy być siłą roboczą dla innych krajów i to co najwyżej. I to na dodatek ta tania siła robocza będzie pracować na zysk innego kraju któremu sprzedało sie przedsiębiorstwo za grosze. Z pstrykniecia palcem nie powstanie ani innowacja ani przemysł. Także marzmy dalej o cudach na kiju z tym kraju. A nawet jak powstaną innowacje to wg mnie sprzedadzą technologie i tak i tak bo polak myśli krótkofalowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z innej beczki, żeby trochę humoru wprowadzić:

Małgorzata Kożuchowska otrzymała od Andrzeja Dudy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

 

Aktorka została odznaczona za "wybitne zasługi w działalności na rzecz ujawniania prawdy historycznej o zbrodniach nazistowskich i komunistycznych, za działalność państwową i publiczną".

Źródło:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =FB_Gazeta

 

Widzę, że łykasz jak młody pelikan manipulacje wybiórczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że łykasz jak młody pelikan manipulacje wybiórczej.

 

Nie wiem, jak to widzisz, że wklejenie cytatu = łykanie. Gdybym wkleił cytat z (nie)zależna.pl to znaczyłoby, że łykam ich poglądy?

 

To wytłumacz mi jaki był cel Twojej wypowiedzi z nieprawdziwą informacją, na którą się powołałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz mi jaki był cel Twojej wypowiedzi z nieprawdziwą informacją, na którą się powołałeś.

 

Idąc tropami niektórych tu wcześniej lub obecnie postujących, napisać powinienem jakąś wymówkę, typu 'poczytaj sobie' albo 'mam ciekawsze rzeczy do roboty niż wyjaśnianie oczywistości /tu wstaw epitet wybrany wedle uznania/.

A że napisałem - zdawało mi się - jednoznacznie w poście, który sam cytowałeś, to powtórzę: w celach humorystycznych.

Na marginesie: powołać się można na coś jako źródło albo autorytet, ja tego nie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

677494 w celach humorystycznych.

 

Jeśli faktycznie miało to być w celach humorystycznych, powinieneś napisać o mających problem ze zrozumieniem tekstu czytanego pismakach wybiórczej.

 

Swoją drogą już się z tego wycofali:

 

Aktualizacja: Wcześniej informowaliśmy, że Kożuchowską odznaczono za "wybitne zasługi w działalności na rzecz ujawniania prawdy historycznej o zbrodniach nazistowskich i komunistycznych, za działalność państwową i publiczną" - wynikało to z nieczytelnej informacji opublikowanej na prezydenckiej stronie internetowej.

 

Kolejność informacji w komunikacie na stronie prezydenta jest oczywista, jak się choć odrobinę popatrzy i pomyśli: 1) za co nadany order 2) ranga orderu 3) imię i nazwisko odznaczonego 4) profesja odznaczonego.

 

np.

"za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej:

(...)

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Małgorzata KOŻUCHOWSKA

aktorka filmowa i teatralna"

 

Ale jak widać przerasta to pracowników tej gazety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

677494 w celach humorystycznych.

 

Jeśli faktycznie miało to być w celach humorystycznych, powinieneś napisać o mających problem ze zrozumieniem tekstu czytanego pismakach wybiórczej.

 

Wtedy nie byłoby już humorystyczne, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w montowni mercedesa bedą ludzie tanią siłą roboczą ale w innych sprzedanych niemcom i pracujących dla nich nie będą ? pisałeś o taniej sile roboczej ale tego że od dawna pracujemy na inne kraje to już nie chcesz widzieć. Dlatego napisałem o wyprzedanych przedsiębiorstwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dogadamy się, bo patrzysz na życie w bardzo wąskiej perspektywie. W czasach dużej prywatyzacji utrzymano miejsca pracy. Wtedy społeczeństwo było również słabiej wykształcone. Ale powtarzam - utrzymano miejsca pracy, a nie je tworzono.

P.S. Czy tylko Niemcy kupowali polskie przedsiębiorstwa?

 

Dodane po 36 sekundach:

677536 od dawna pracujemy na inne kraje to już nie chcesz widzieć.

Ale chcemy to zmienić. Czy mi sie tylko wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytujesz odpowiedz na swoje pierwsze pytanie :) nigdzie nie napisałem że to są tylko Niemcy. A co do sprzedaży to te świetne "deale" miały miejsce także w pózniejszych latach więc nie było u nas wtedy takiego ciemnogrodu. Utrzymanie miejsca pracy ? może i tak, aż tyle i tylko tyle. Bo zysku z tych przedsiębiorstw już potem nie zobaczyliśmy. Pieniądze za te przedsiębiorstwa (za niskie kilka a nie raz killaknaście razy) się "rozpłynęły" i nie zostały zainwestowane w nic. Także gdzie tu jest biznes ? trzeba było sprzedawać to co nie rokuje i kase pompować w to co ma szanse prosperować a nie sprzedać wszystko jak leci. Wątpie aby nawet powstanie dwóch czy kilkunastu innowacyjnych technologii dało widoczny efekt w jakimkolwiek wzroście w tym kraju.

 

 

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=103502

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.