Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielam się w tym temacie, bo mi szkoda nerwów i przekrzykiwania się z osobnikami typu Eryczek, zmorka, weglus & spółka nienawistników, ale do jednego muszę się odnieść.

Ostatni przykład - z tej strony. PiS wygrało wybory bo oszukało ludzi obiecując 500 zł na KAŻDE dziecko. PO takich obietnic nie składało bo znało sytuację budżetową i wiedziało że po pierwsze Państwa na to nie stać a po drugie że rozdawnictwo ludziom pieniędzy za nic, nie prowadzi do niczego dobrego.

Nie wiem czym masz zatruty mózg, ale czytać się Twoich postów nie da. Coś dla Ciebie na wyrwanie z otępienia umysłowego:

https://www.wprost.pl/531057/PO-przebij ... od-1-lipca

Grzegorz Schetyna jeszcze w piątek zamierza złożyć w Sejmie projekt ustawy przeznaczającej od 1 lipca 500 zł na każde dziecko.

 

– Jeżeli walczyć o dzietność i demografię, jak chce PiS, to właśnie decyzja o pierwszym dziecku jest kluczowa. Będziemy taki wariant popierać – mówił w piątek szef PO. – PiS zaczyna dzielić dzieci. Nie ma na to zgody Platformy Obywatelskiej – dodał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[ref]FG400[/ref], najwidoczniej nie umiesz czytać tych postów ze zrozumieniem albo wyrywasz je z kontekstu i interpretujesz całkowicie po swojemu - co jednak nie upoważnia Cię do uprawiania wycieczek osobistych. Post ten odnosił się do tego co działo się w KAMPANII WYBORCZEJ.

Inna para kaloszy - to, że PO teraz postanowiło zniżać się do poziomu PiSlandii aby tylko złapać parę głosów wyborców - cóż ich wybór. Chcą się szmacić, niech się szmacą ale sądzę, że to jest bardzo ślepa uliczka i niedługo ich poparcie sięgnie dna bo swoimi ruchami zniechęcają swój dotychczasowy elektorat, którego i tak zostały już nikczemne ilości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Nie wiem czym masz zatruty mózg, ale czytać się Twoich postów nie da. Coś dla Ciebie na wyrwanie z otępienia umysłowego:

 

Mózg mam zatruty faktami czyli bajkami które opowiadała Pani Szydło w czasie kampanii wyborczej z zeszłego roku gdzie obiecywała 500 zł na KAŻDE dziecko:

 

 

Myślisz że mam omamy słuchowe czy zatruty mózg?

PiS jak zawsze oszukał swoich wyborców i na to zwracam uwagę. Skomentujesz jakoś tę niezrealizowaną obietnicę?

 

A co do obietnic Pana Schetyny... Facet dostał ochłap z umierającej partii i orze tym ochłapem jak potrafi najlepiej. Obiecuje co chce bo wie że i tak do władzy już nie wróci więc obietnic tych spełniać nie będzie musiał. PiS za to do władzy doszło i wychodzi szydło z worka.

Prywatnie to się akurat cieszę że nie dotrzymują swoich przedwyborczych obietnic bo tymi niespełnionymi obietnicami odwlekają bankructwo Polski. Gdybym jednak był wyborcą PiSu i nie miał otępienia umysłowego to byłbym jednak rozżalony tymi kłamstwami. Jak na razie jednak 34% ludzi / wyborców PiS jest happy... Ciekawe dlaczego - jak sądzisz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sądzisz, na kogo mają ludzie głosować ? na politycznego trupa PO ? na Kukiza którzy tylko komentuja wszystko wokół i nic z tego merytorycznie nie wynika ? :o gdzies trzeba krzyzyk postawić a za wielkiego wyboru nie ma :)

 

 

http://wgospodarce.pl/informacje/20591- ... o-111-proc

 

nie wiem czy ta strona jest zmanipulowana czy nie, ot tak wrzuciłem, co niektórzy tu lepiej wiedzą co jest zmanipulowane a co prawdziwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

http://wgospodarce.pl/informacje/20591- ... o-111-proc

nie wiem czy ta strona jest zmanipulowana czy nie, ot tak wrzuciłem, co niektórzy tu lepiej wiedzą co jest zmanipulowane a co prawdziwe :)

 

A co Ty o tym sądzisz?

Zarabiając 1126 zł, podatku odprowadzało się 485 zł - rocznie???

Zarabiając 1750 zł, podatku odprowadza się 1025 zł - rocznie???

Nie pracowałem właściwie nigdy na etacie więc nie znam się na tych sprawach. Mógłbyś mi wytłumaczyć skąd te 1025 zł? - co to za pieniądze? - to podatek dochodowy? Przecież licząc 1750 zł * 12 miesięcy = 21 000 zł. Jeśli od tego ktoś płaci 1025 zł na rok to to jest 5% podatku to bajka jest wg mnie ale może się mylę i czegoś nie zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do obietnic Pana Schetyny... Facet dostał ochłap z umierającej partii i orze tym ochłapem jak potrafi najlepiej. Obiecuje co chce bo wie że i tak do władzy już nie wróci więc obietnic tych spełniać nie będzie musiał. PiS za to do władzy doszło i wychodzi szydło z worka.

Prywatnie to się akurat cieszę że nie dotrzymują swoich przedwyborczych obietnic bo tymi niespełnionymi obietnicami odwlekają bankructwo Polski. Gdybym jednak był wyborcą PiSu i nie miał otępienia umysłowego to byłbym jednak rozżalony tymi kłamstwami. Jak na razie jednak 34% ludzi / wyborców PiS jest happy... Ciekawe dlaczego - jak sądzisz? ;)

Przeczytaj siebie raz jeszcze i przemyśl co Ty wypisujesz. Masz ewidentnie mocno zaburzone widzenie rzeczy takimi, jakimi one są. Nie wiem czy to obłuda, zakłamanie czy też hipokryzja, ale wybielisz wszystkich oprócz PiS-u, który jest dla Ciebie złem wcielonym. Wyobraź sobie, że Twoje poglądy nie są jedynymi. Nie obrażaj więc inaczej myślących od Ciebie i dopuść możliwość, że jednak duża część społeczeństwa widzi stan rzeczy zupełnie inaczej niż Ty. Ostatni sondaż, jak już wszyscy wiemy, daje 34% poparcia PiS-owi. Reszta ugrupowań (PO, N, Kukiz) mają łącznie 35%. Połowa parlamentu należałaby więc do PiS, co mnie i wiele osób w Polsce cieszy. I nie, nie korzystam z 500+, nie korzystam z żadnych profitów, nie jestem związany w żaden sposób z tą partią i nie wszystkie ich decyzje są mi na rękę. Po prostu połowa społeczeństwa wyznaje inne wartości, ma inny światopogląd niż Ty czy brzdąc Michal126. Nie twórzcie tutaj jednak nadrzeczywistości. Wiele osób o odmiennych poglądach do Waszych nie udziela się w tym temacie pewnie z tego samego względu co ja, co daje Wam poczucie, że jesteście oświeconymi głosicielami prawdy wśród zaczadzonych kaczyzmem pisowców, ale muszę Was zasmucić - to tylko Wasze poczucie.

 

[ref]FG400[/ref], dlaczego sądzisz, że jeżeli ktoś jest przeciw PiSowi to odrazu jest za PO? :) Ja tam sobie na Swetru zagłosuje.

A czy ja tak sądzę? O czym Ty piszesz i skąd takie wnioski? Wszystko z percepcją OK? Po Twoich wnioskach nie dziwi mnie, że głosujesz na Petru... :) Nie zapomnij przesłać mu datku, bo (jak na prawdziwego liberała przystało) skomlał o nie ostatnio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

673507 A czy ja tak sądzę? O czym Ty piszesz i skąd takie wnioski? Wszystko z percepcją OK? Po Twoich wnioskach nie dziwi mnie, że głosujesz na Petru... :) Nie zapomnij przesłać mu datku, bo (jak na prawdziwego liberała przystało) skomlał o nie ostatnio :)

Takie wnioski można wysnuć. Od lat jest tak, że kto przeciwko PiSowi ten zazwyczaj za PO. Widzę, że z kulturą u Ciebie dosyć średnio. A Pan Petru zapewne sobie poradzi bez mojego datku. W końcu facet z głową na karku, bo majątek ukazany w oświadczeniu majątkowym miał zanim wszedł do polityki.

 

673507 brzdąc Michal126.

Właśnie dlatego jesteśmy za Europą. Ponieważ istnieje pogląd, iż to wiek determinuje mądrość, legitymację do piastowania stanowisk itp.

673507 Wiele osób o odmiennych poglądach do Waszych nie udziela się w tym temacie

Znasz rzesze takich forumowiczów czy to wniosek wyssany z palca? A może po prostu nie udzielają się, bo widzą, że to co wyrabia obecnie PiS jest jednym wielkim cyrkiem. Zaznaczam, że obecnie. Za ich poprzedniej kadencji oceniałem ich średnio tak więc nie jestem ich przeciwnikiem od samego początku. Chociaż fakt, że raczej mi z nimi nie po drodze.

 

Dodane po 1 minucie 6 sekundach:

673507 ale muszę Was zasmucić - to tylko Wasze poczucie.

Widzisz, wśród "nas" to również tylko Wasze poczucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

673507 Po prostu połowa społeczeństwa wyznaje inne wartości, ma inny światopogląd niż Ty czy brzdąc Michal126

 

I to niestety martwi i zastanawia zarazem, bo ze wszystkich moich znajomych pis bylby ostatnia partia na ktora by zaglosowali. No chyba, ze wstyd im sie przyznac co moge zrozumiec..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to niestety martwi i zastanawia zarazem, bo ze wszystkich moich znajomych pis bylby ostatnia partia na ktora by zaglosowali. No chyba, ze wstyd im sie przyznac co moge zrozumiec..

 

Musisz mieć ogromny autorytet wśród znajomych skoro się przed Toba wstydza :D

 

Welgus: Znasz rzesze takich forumowiczów

 

Naprawde jest ich sporo ale wola ię nie udzielać, przynajmniej z mojego otoczenia.

Tempo w jakim rośnie ten temat wprawia w :shock::shock::shock:

Wracam do kosmetyki aut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

673514 Naprawde jest ich sporo ale wola ię nie udzielać, przynajmniej z mojego otoczenia.

To niech sie udzielają. Jak można sie bać swoich poglądów? To nie są nauki Jarosława :P A całkiem poważnie to chyba dobrze, że temat rośnie, chociaż jak rósł w tempie 3-5stron na dzień to przestawałem go czytać. Wiadomo, że każdy może być za inną partią, grunt to nie być fanatykiem. A powiedzmy sobie szczerze, że PiS nie wygrał tych wyborów. Wygrała je im afera taśmowa, 500+ oraz wiek emerytalny. Zagrali na ludzkim pociągu do kasy i odpoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

673507 Po prostu połowa społeczeństwa wyznaje inne wartości
z matematyki nigdy dobry nie byłem , ale 34 % to chyba połowa nie jest . Wątek polityczny jak myślę został powołany po to żeby każdy forumowicz mógł się podzielić swoimi przemyśleniami ( nie zawsze mądrymi) z innymi. Bardzo staram się codziennie zrozumieć te wartości o których mówi PIS. Celowo napisałem mówił , bo ja ich jakoś nie widzę. Faktycznie wzrok mi się ostatni pogorszył ale nie aż tak. Jakie idee spowodowały kolejne wyskoki PIS: wojna z Trybunałem, wojna z nauczycielami, pielęgniarkami, kobietami (czarny marsz), powoływanie Misiewiczów, awanturę w Janowie, to co się dzieje w TVP i ostatnia awantura ze śmigłowcami? Jest to tylko kilka bezsensownych awantur i nie bez znaczenia jest fakt , że dotyczy to tylko okresu 1 roku. Aż strach pomyśleć co będzie się działo przez następne 3 lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzmy sobie szczerze, że PiS nie wygrał tych wyborów. Wygrała je im afera taśmowa, 500+ oraz wiek emerytalny. Zagrali na ludzkim pociągu do kasy i odpoczynku.

 

Do tego uratowane maluchy, nieskazitelny A. Duda, większa kwota wolna od podatku i poparcie pewnej bardzo starej organizacji, skutecznie zwalczającej swych przeciwników od 1000 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Bliźniak[/ref], ja widzę, że PiS ma jakąś schize na punkcie wielkości Polski i chce walczyć z każdym i myśli, że Polska poradzi sobie sama. Mam tu na myśli wszelką finansjere, UE, Rosje itp itd. Generalnie wszystko fajnie, też mi sie nie podoba kłanianie Niemcom, UE i finansistom, ale trzeba wiedzieć kto ma większa szable. A niestety Niemcy mają dużo większą od naszej a o finansistach to nawet nie wspomne. Dlatego nie można z nimi tak jawnie pogrywać jak obecnie robi to PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]FG400[/ref], no to się nie przekrzykuj z wymienionymi użytkownikami, zmień temat, ja np. nie mówię o Tobie jako "nienawistnik", ale mógłbym powiedzieć coś innego :D za co z pewnością dostałbym bana ;) więc tego nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]FG400[/ref], szkoda życia na tych idiotów, zamiast skupiać sie na przyczynach, na sprawach istotnych, to nomen omen taki "bliźniak" udaje geniusza z matematyki, jakby to było esencją dyskusji. Tak jak już pisałem wcześniej, ludzie mają wyprane mózgi mediami, jak ktoś krytykuje "peło" to musi być za pisem, nawet to jeden delikwent wyżej potwierdził, żenada. Poglądy po obróbce ze skrawaniem, brak jakiegokolwiek logicznego, samodzielnego myślenia, próby poszukania drugiego dna, wszystko głównym nurtem w dół, przecież z prądem płyną tylko śmieci. Jakieś głosy broniące schetyne albo petru... :lol:

 

W połowie ubiegłego dziesięciolecia zrobiono genialny myk, utworzono sztuczną opozycję, mamy zatem teatrzyk zielona gęś w tv raz jedni na drugich i tak w kółko, a społeczeństwo łykło to jak pelikan rybę - co pokazują wybory. A rządzi cały czas ta sama sitwa. Obie partie wywodzącą się z UW, ZCHN, KLD) Zagrażająca establishmentowi rosnąca w siłe Samoobrona, jedyna partia z poza układu, zgarnęła cały lewicowy elektorat (sld kosiło wtedy w sondażach ponad 40%) prawicowy, ludzi skrzywdzonych losem, mających dość totalnej degrengolady jaka nastąpiła za czasów buzka (to dopiero był ewenement! ) ogromne bezrobocie, wysokie stopy procentowe (efekty cudów gospodarczych balcerowicza) stąd nagle nastąpiło ogromne medialne pompowanie pisu i po, do tego stopnia, ze bezideowa, bezprogramowa partia pis wygrała wybory. Jej program wtedy był praktycznie cały zerżnięty z samoobrony. O tym jak zniszczono samoobronę i jak skończył Lepper to wiecie.

Afery złodziei z platformy już nikogo nie interesują, teraz mamy aborcję, śmigłowce macierewicza, trybunał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

673569 to nomen omen taki "bliźniak" udaje geniusza z matematyki
nic takiego nie napisałem , wręcz przeciwnie. Zaskakujące jest tylko to , że każda próba dyskusji z powiedzmy orędownikami dobrej zmiany kończy się obrażaniem, podobno jak kończą się argumenty zaczynają się wycieczki personalne. Natomiast dalsza część posta jest z serii teorii spiskowych w które nigdy nie wierzyłem i chyba to się nie zmieni. Co do Samoobrony przyznam się, że nie byłem wtedy na wyborach było to pierwszy i ostatni raz, miałem z tego tytułu wyrzuty sumienia i postanowiłem nigdy więcej nie dopuścić do tego żeby takie dziadostwo rządziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]FG400[/ref], szkoda życia na tych idiotów, zamiast skupiać sie na przyczynach, na sprawach istotnych, /... /

 

W połowie ubiegłego dziesięciolecia zrobiono genialny myk, utworzono sztuczną opozycję, mamy zatem teatrzyk zielona gęś w tv raz jedni na drugich i tak w kółko, a społeczeństwo łykło to jak pelikan rybę - co pokazują wybory. A rządzi cały czas ta sama sitwa. Obie partie wywodzącą się z UW, ZCHN, KLD) Zagrażająca establishmentowi rosnąca w siłe Samoobrona, jedyna partia z poza układu, zgarnęła cały lewicowy elektorat (sld kosiło wtedy w sondażach ponad 40%) prawicowy, ludzi skrzywdzonych losem, mających dość totalnej degrengolady jaka nastąpiła za czasów buzka (to dopiero był ewenement! ) ogromne bezrobocie, wysokie stopy procentowe (efekty cudów gospodarczych balcerowicza) stąd nagle nastąpiło ogromne medialne pompowanie pisu i po, do tego stopnia, ze bezideowa, bezprogramowa partia pis wygrała wybory. Jej program wtedy był praktycznie cały zerżnięty z samoobrony. O tym jak zniszczono samoobronę i jak skończył Lepper to wiecie.

Afery złodziei z platformy już nikogo nie interesują, teraz mamy aborcję, śmigłowce macierewicza, trybunał.

 

Jakie sprawy są zatem istotne wg ciebie?

Jeśli jak twierdzisz wybory są ustawiane i ich wyniki determinowane aktualnym zapotrzebowaniem 'grupy trzymającej władzę', to nie mamy na nie realnego wpływu. Skoro tak, to co możemy z tym zrobić i co powinniśmy robić z 'rzeczy istotnych'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że jestem malkontentem i żadne dobre wiadomości mnie nie cieszą bardzo ucieszyła mnie informacja o decyzji ukończenia A1 na Śląsk. Jeżeli nie będzie tak jak z obietnicami dla frankowiczów jestem za i pierwszy pogratuluję zakończonej budowy. Fakt faktem z tą autostradą to PO nie wyszło . Oddanie do ruchu poszczególnych pododcinków jest obecnie planowane w latach 2020-22, termin odległy ale droga bardzo potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośno mówią w mediach o inwestycjach Toyoty- w sumie dobrze że coś się dzieje, szkoda że jednak to obcy kapitał.

 

Ale tak mi się przypomniał temat o produkcji m.in. Toyoty Aygo

http://wyborcza.biz/biznes/56,147877,15 ... -r,,1.html

 

FSO:

http://wpolityce.pl/polityka/110541-zam ... acji-firmy

Wchodzimy w kampanię wyborczą. W 2009 w czasie wyborów do Parlamentu Europejskiego premier Tusk obiecywał inwestora dla stoczni szczecińskiej i gdyńskiej. Inwestora nie było, stocznie upadły. Analogia narzuca się sama.

 

Do upadku FSO przyczyniła się także decyzja prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz o jedenastokrotnej podwyżce opłaty za użytkowanie wieczyste terenu FSO z 1,9 do 22 milionów zł rocznie.

 

Wikipedia trochę inaczej mówi:

Zakłady należące do FSO zajmowały 110 ha, rozległość terenów stała się ważnym czynnikiem osłabiającym kondycję spółki w końcowym okresie produkcji samochodów, ponieważ w 2009 roku władze Warszawy podwyższyły opłatę za użytkowanie wieczyste tych terenów z 7 do 22 mln zł rocznie

Jak widzę HGW w artykułach to mam nadzieję, że w końcu coś z nią zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Przeczytaj siebie raz jeszcze i przemyśl co Ty wypisujesz. Masz ewidentnie mocno zaburzone widzenie rzeczy takimi, jakimi one są

Nie czytam Ci w myślach. Mogę poprosić o jakieś konkretne przykłądy?

 

Nie wiem czy to obłuda, zakłamanie czy też hipokryzja, ale wybielisz wszystkich oprócz PiS-u, który jest dla Ciebie złem wcielonym.

Nie rozumiem do jakiego mojego zachowania się odwołujesz pisząc o hipokryzji, zakłamaniu i obłudzie :dontknow:

Wybielam wszystkich oprócz PiSu? - zgodzę się jedynie że mniej ich krytykuje i w ogóle mniej mnie obchodzą ale potrafię Ci wytłumaczyć dlaczego - BO JUŻ NIE ŻĄDZĄ, w związku z czym, siłą rzeczy niewiele mnie interesują. Ja żyję teraźniejszością i przyszłością a teraźniejszość i przyszłość to PiS.

 

Wyobraź sobie, że Twoje poglądy nie są jedynymi. Nie obrażaj więc inaczej myślących od Ciebie i dopuść możliwość, że jednak duża część społeczeństwa widzi stan rzeczy zupełnie inaczej niż Ty. Ostatni sondaż, jak już wszyscy wiemy, daje 34% poparcia PiS-owi. Reszta ugrupowań (PO, N, Kukiz) mają łącznie 35%. Połowa parlamentu należałaby więc do PiS, co mnie i wiele osób w Polsce cieszy.

To że moje poglądy są mocno mniejszościowe to ja doskonale wiem - widzę to w sondażach. Mnie zastanawia gdzie Ci wyborcy PiSu się znajdują bo ja nie mam żadnego w swoim otoczeniu, stąd moje zaangażowanie w nawiązanie z Tobą i Tobie podobnymi osobami, relacji Tutaj.

 

I nie, nie korzystam z 500+, nie korzystam z żadnych profitów, nie jestem związany w żaden sposób z tą partią i nie wszystkie ich decyzje są mi na rękę. Po prostu połowa społeczeństwa wyznaje inne wartości, ma inny światopogląd niż Ty

Bardzo cieszę się że to czytam. Dotychczas jak wiesz uważałem że elektorat PiSu to tylko ludzie którzy robią skok na łatwą kasę.

Możesz napisać jakie wartości prezentowane przez PiS przekonują Cię do udzielania swojego poparcia dla tej partii oraz czy możesz napisać co Ci się nie podoba w ich zachowaniu? Z góry bardzo Ci dziękuję bo jesteś pierwszą osobą o poglądach pro PiSowych tu na forum, która przyznała że "coś" im się w PiSie nie podoba.

 

Nie twórzcie tutaj jednak nadrzeczywistości. Wiele osób o odmiennych poglądach do Waszych nie udziela się w tym temacie pewnie z tego samego względu co ja, co daje Wam poczucie, że jesteście oświeconymi głosicielami prawdy wśród zaczadzonych kaczyzmem pisowców, ale muszę Was zasmucić - to tylko Wasze poczucie.

Spoko ;) Niestety nikt obcy nie ma wpływu na moją samoocenę.

 

Dodane po 1 minucie 28 sekundach:

[ref]czarekcw[/ref], przypomnę się z moim pytaniem które chyba Ci uleciało:

 

http://wgospodarce.pl/informacje/20591- ... o-111-proc

nie wiem czy ta strona jest zmanipulowana czy nie, ot tak wrzuciłem, co niektórzy tu lepiej wiedzą co jest zmanipulowane a co prawdziwe :)

 

A co Ty o tym sądzisz?

Zarabiając 1126 zł, podatku odprowadzało się 485 zł - rocznie???

Zarabiając 1750 zł, podatku odprowadza się 1025 zł - rocznie???

Nie pracowałem właściwie nigdy na etacie więc nie znam się na tych sprawach. Mógłbyś mi wytłumaczyć skąd te 1025 zł? - co to za pieniądze? - to podatek dochodowy? Przecież licząc 1750 zł * 12 miesięcy = 21 000 zł. Jeśli od tego ktoś płaci 1025 zł na rok to to jest 5% podatku to bajka jest wg mnie ale może się mylę i czegoś nie zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

673637 czarekcw, przypomnę się z moim pytaniem które chyba Ci uleciało:

Mnie księgowa rozlicza z PIT więc co do wysokości podatków etc nie mi oceniać ale- kwota wolna od podatku jest jakaś absurdalna. Mamy ustaloną minimalną pensję przez rząd a kwota zwolniona z podatku nijak ma się z tymi decyzjami. Kto normalny za kilka tysi w ciągu roku będzie egzystował w tym kraju? Przez 8 lat rządów poprzedników nic nie zrobiono, teraz też nic się nie dzieje.

http://natemat.pl/70681,poslowie-nie-pl ... y-dlaczego

Już tyle mają przywilejów i jeszcze im mało? Nie tak dawno były narzekania że poseł mało zarabia- a to niech idzie na swój rachunek pracować. To na "posłowaniu" chce się dorobić? Skoro tak ochoczo dyskutują nad biednymi obywatelami to może sami niech tam zarabiają po 2500zł na rękę. W końcu to służba wobec narodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

673569 szkoda życia na tych idiotów
673569 ludzie mają wyprane mózgi mediami, jak ktoś krytykuje "peło" to musi być za pisem, nawet to jeden delikwent wyżej potwierdził,

To są nauki Kościoła? Bo tam jest coś o miłowaniu bliźniego a tutaj tego nie widze. Delikwent to takie nowe słowo szeryfa Ziobry, które teraz będzie używane w stosunku do przeciwników?

Odnośnie wypranych mózgów - byłeś już na miesięcznicy?

Do prania mózgów to powstały właśnie media narodowe. Bardzo mi sie ta nazwa podoba. Kojarzy mi sie z jakimś reżimem. Tylko patrzeć aż będą tam pokazywali obrazki takie jak w Korei.

 

673569 wysokie stopy procentowe (efekty cudów gospodarczych balcerowicza)

A wiesz, że FED przygotowuje sie do powolnego zwiększania stóp procentowych? Tam też Balcerowicz siedzi?

 

 

P.S. Skoro jesteście tacy prawi, oświeceni, bez wypranych mózgów, no jedyni słuszni obywatele można powiedzieć to czemu w dyskusji ma odwage brać kilka osób a reszta wchodzi raz na jakiś czas napisze jednego posta, w którym wszystkich obrazi i ucieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.