Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

[ref]W1Michal[/ref], no i świetnie. Nie chodziło mi o kierunek a o sam typ. Jednak Twoje zawzięcie nie pozwoliło Ci tego normalnie napisać. W takim razie rozumiem czemu piszesz takie pierdoły. Też mnie dziwiły niektóre rzeczy dopóki nie zacząłem sie o nich uczyć.

P.S. A pracujesz w zagranicznej firmie i "robisz na Niemca" czy sam sobie jesteś szefem? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Funkoval może te 25 lat co dostali to już za duzo ? dac im 10, więzienie ich wychowa "na lepsze" i wyjdą stając się prawymi ludzmi. O czym ty piszesz. Jesli nie w takich przypadkach zasądzac dozywocie to w jakich.... :?: zadzgać własnych rodziców z premedytacją i pisanie o "zabieraniu nadziei na przyszłość" sprawcom :wallbash:

 

Na szczęście o wysokości kary nie decydują ludzie znający sprawę powierzchownie, z medialnych, sensacyjnych relacji, kierujący się tylko tym, żeby dziś zaspokoić 'ludowe poczucie sprawiedliwości', nie myśląc o tym, co jutro. Ale oczywiście zawsze możesz sekować ludzi za to, co kiedyś zrobili, niezależnie od tego, czy się zmienili i co sobą reprezentują. Bardzo-ż to chrześcijańskie.

 


 

Szlag

https://www.theguardian.com/commentisfr ... ?CMP=fb_gu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], no i świetnie. Nie chodziło mi o kierunek a o sam typ. Jednak Twoje zawzięcie nie pozwoliło Ci tego normalnie napisać. W takim razie rozumiem czemu piszesz takie pierdoły. Też mnie dziwiły niektóre rzeczy dopóki nie zacząłem sie o nich uczyć.

P.S. A pracujesz w zagranicznej firmie i "robisz na Niemca" czy sam sobie jesteś szefem? :kox:

 

 

mam małą działaność gospodarczą więc nie robie na Niemca widze jesteś bardzo ciekawski :) . Btw jak ktoś myśli że ktoś kto siedział 20 lat czy wiecej w pace z mordercami wyjdzie zresocjalizowany itp to jest wyjątkowo naiwny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw jak ktoś myśli że ktoś kto siedział 20 lat czy wiecej w pace z mordercami wyjdzie zresocjalizowany itp to jest wyjątkowo naiwny

 

Czy to znaczy, że jesteś po studiach kierunek resocjalizacja? Możesz podrzucić mi kilka tytułów naukowych, w których omawiany jest rodzaj zakładów karnych, w których osadza się młodocianych, warunki, w jakich odbywają karę i wpływ takiego odosobnienia na proces wychowawczy oraz resocjalizację?

 

Tak na marginesie, polskie prawo nie skazuje za morderstwo, tylko za zabójstwo. Można zatem nie trafić do celi z 'mordercami'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw jak ktoś myśli że ktoś kto siedział 20 lat czy wiecej w pace z mordercami wyjdzie zresocjalizowany itp to jest wyjątkowo naiwny

 

Czy to znaczy, że jesteś po studiach kierunek resocjalizacja? Możesz podrzucić mi kilka tytułów naukowych, w których omawiany jest rodzaj zakładów karnych, w których osadza się młodocianych, warunki, w jakich odbywają karę i wpływ takiego odosobnienia na proces wychowawczy oraz resocjalizację?

 

Tak na marginesie, polskie prawo nie skazuje za morderstwo, tylko za zabójstwo. Można zatem nie trafić do celi z 'mordercami'.

 

 

myslisz że morderców osadzają razem z tymi co rower ukradli ? w dodatku on był skazywany z art 148 ale par 2 gdzie występuje min szczególnie okrucieństwo oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Pamiętam sprawe pedofila gdzie koleś siedział X lat za chyba jakis gwałt na dziecku, wyszedł i w tym samym dniu zrobił to samo. Jak wg ciebie zadziałała resocjalizacja ? bo wg mnie chyba nie do końca dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

myslisz że morderców osadzają razem z tymi co rower ukradli ? w dodatku on był skazywany z art 148 ale par 2 gdzie występuje min szczególnie okrucieństwo oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Pamiętam sprawe pedofila gdzie koleś siedział X lat za chyba jakis gwałt na dziecku, wyszedł i w tym samym dniu zrobił to samo. Jak wg ciebie zadziałała resocjalizacja ? bo wg mnie chyba nie do końca dobrze.

 

No pewnie, wszyscy tak mają, że po wyjściu z paki od razu powrót do przestępstwa. Najlepiej ich zza krat nie puszczać, skoro czapy dać nie można.

 

Nie masz odwagi napisać wprost, że zdecydowane opinie piszesz w temacie, o którym mgliste pojęcie masz.

 

Skazanie z par. 2 nie zmienia faktu, że to zabójstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie ty masz pojęcie o więziennictwie i resocjalizacji ? :) niech sie cieszą że żyją w Polsce bo w USA by czekał na zastrzyk w celi śmierci, w Chinach za takie przestępstwo proces trwa czasami siedem dni a na końcu jest kulka w głowę. Przynajmniej było jakiś czas temu, był dokument w Discovery o tym. Może na koniec napisz w jakich sytuacjach powinno sie stosować dożywocie, oświeć mnie swoją wiedzą, bo mi zarzucasz że jej nie mam (nigdzie nie napisałem że jestem specem w tej dziedzinie) nie trzeba studiować resocjalizacji żeby wiedzieć że pobyt w pierdlu przez XX lat dobrze wpływa na człowieka. Nie napisałem też że oni wyjdą i zaczną mordować ludzi, ale dla mnie to co oni nawywijali zasługuje na dożywocie (i tak mieli by szanse wyjść po 25 latach chyba że sąd zastrzeże inaczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie ty masz pojęcie o więziennictwie i resocjalizacji ? :) niech sie cieszą że żyją w Polsce bo w USA by czekał na zastrzyk w celi śmierci, w Chinach za takie przestępstwo proces trwa czasami siedem dni a na końcu jest kulka w głowę.

 

W USA nie w każdym stanie byłaby to kara śmierci, nie w każdym jest zastrzyk.

 

Jakie mam pojęcie o więziennictwie? Jak widać większe, niż ty. Resocjalizację z wychowaniem mylisz, o zakładach typu otwartego, półotwartego i zamkniętego też raczej nie słyszałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 95485.html

 

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/w-po ... 79878.html

 

Ze statystyk wynika, że aż połowa młodych osób, które po raz pierwszy trafiają za kraty, wraca do więzień. Po drugim wyroku skazującym jest to już 70 procent. - Źle karzemy. Każdy wyrok skazujący na bezwarunkowe więzienie jest karą, która desocjalizuje (http://www.tvn24.pl)

 

 

link do TVNu żebyś nie zarzucił że tekst zmanipulowany. I ty piszesz o wychowywaniu :lol: wychowywać to można dzieci w przedszkolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic a nic nie jest mi po drodze z [ref]W1Michal[/ref],tutaj akurat się z nim zgodzę, że czapa dla takich być musi i już.

 

I tak na dokładkę, więcej pytań nie mam:

 

"Antoni Macierewicz powiedział, że prowadzone są rozmowy z ukraińskimi producentami na temat wspólnej budowy śmigłowca. Szef MON tłumaczył w Telewizji Trwam, że chodzi o próbę stworzenia śmigłowca na bazie doświadczeń krajów naszego regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Źle karzemy. Każdy wyrok skazujący na bezwarunkowe więzienie jest karą, która desocjalizuje"

/.../ wychowywać to można dzieci w przedszkolu

 

I na tym zakończymy może dyskusję, bo zdanie nr 1 z powyższych - cytujesz je sam - potwierdza moje tezy (że walenie młodocianym kar izolacyjnych nie wychowuje i że należy młodych wychowywać także po przedszkolu), a drugie potwierdza to, że pojęcia nie masz o tym, o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłałem ci statystyki a ty dalej swoje brednie piszesz. Przecież wiezienie ma resocjalizować i co pokazuja statystyki ? że nic to nie daje. ktoś kto ukradł 2 razy ukradnie i trzeci, myślisz że im resocjalizacja pomoże ? Jak ich karać w takim razie ? może calkiem nie wsadzać ? jaki to ma charakter prewencyjny ? jak będą gó*no nie kary to nie bedzie strachu przed popełnianiem przestępstw, zastanów sie sam o czym ty piszesz bo zaraz dojdziemy do wniosku że więzienie to zły pomysł, może areszt domowy ? i codzienne wizyty psychologów itp ? ten jegomość z Rakowisk to akurat był z tzw dobrego domu, był podobno do czasu spokojny tyle że w pewnym momencie odbiła palma, bardzo mozliwe że miał za dobrze po prostu więc mimo że był dobrze wychowywany przez XX lat zrobił na koniec to co zrobił więc nie chrzań o wychowywaniu.....seryjnego gwałciciela też wychowasz tak żeby mieć 100 % pewność że nie zrobi tego ponownie ? on ma psychike ukształtowana tak a nie inaczej i żadne metody wychowawcze nie pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłałem ci statystyki a ty dalej swoje brednie piszesz. Przecież wiezienie ma resocjalizować i co pokazuja statystyki ? że nic to nie daje.

 

Statystyki mówią, że nie ma sensu sadzać młodych, że trzeba ich wychowywać. A ty dalej swoje. Resocjalizację znów mylisz z wychowaniem, udajesz albo serio nie rozumiesz, że resocjalizacja to rzecz bardziej skomplikowana, niż 'czapa dla wszystkich, bo i tak nic dobrego z nich nie będzie'.

W dodatku powołujesz się na odosobnione przypadki żeby wykazać słuszność tezy o bezsensie oddziaływań na skazanych. Trochę inaczej wygląda to w statystykach krajów skandynawskich, gdzie powrót do przestępstwa jest niski z uwagi właśnie na skuteczne oddziaływania na młodych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może inaczej, jaką kare powinien dostać gość za zadzganie własnych rodziców z premedytacją, opisu zbrodni nie będe przytaczał jak ktoś jest ciekawy to w necie znajdzie (matce na koniec poderżnał gardło "żeby sie nie męczyła" jego słowa) Słuchamy eksperta ds wychowania młodzieży :D szlaban na komputer i telefon ? :D statystyki mówią że połowa bandytów wraca z powrotem a nie że nie ma sensu sadzać młodych. Nie wiem skąd sobie ubzdurałeś żeby młodych nie "sadzać" bo wiek tu nie jest żadną okolicznością łagodzącą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może inaczej, jaką kare powinien dostać gość za zadzganie własnych rodziców z premedytacją, opisu zbrodni nie będe przytaczał jak ktoś jest ciekawy to w necie znajdzie (matce na koniec poderżnał gardło "żeby sie nie męczyła" jego słowa) Słuchamy eksperta ds wychowania młodzieży :D szlaban na komputer i telefon ? :D statystyki mówią że połowa bandytów wraca z powrotem a nie że nie ma sensu sadzać młodych. Nie wiem skąd sobie ubzdurałeś żeby młodych nie "sadzać" bo wiek tu nie jest żadną okolicznością łagodzącą

 

Daruj sobie wycieczki osobiste, nie wychodzą ci tak samo, jak logika wywodu.

1. Przyczepiłeś się jednej sprawy młodocianych i twierdzisz, że nie ma sensu ogółu młodocianych przestępców wychowywać a resocjalizacja też jest skazana na porażkę.

2. Na poparcie przytaczasz publikację, która idzie w tym kierunku, żeby nie izolować młodocianych, bo w ZK następuje dalszą demoralizacja. Statystyki potwierdzają powrót do przestępstwa osób wcześniej osadzonych w ZK.

3. Nie ubzdurałem sobie, takie są dyrektywy postępowania z młodocianymi w kontekście dyrektyw wymiaru kary w Kodeksie karnym.

4. Nie twierdzę, że wiek to okoliczność łagodząca - patrz punkt wyżej. Natomiast środki oddziaływania trzeba dostosować do wieku i postawy osoby, na którą się oddziałuje. Zajmuje się tym pedagogika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 % jabłek szło do Rosji na eksport...akurat mieszkam w rejonie sadowniczym i mam w rodzinie sadowników więc znam temat, a ten wykres to sam rysowałeś ? co oznaczają te cyfry po lewo ? ten wykres jest dziwny, bo np jak to mozliwe że w 2000 r było przedsiębiorstwo państwowe i wykres wskazuje 15 i jednocześnie było niemieckie i wskazuje 50 ? albo było państwowe albo niemieckie, coś chyba zle narysowałeś :) Polacy zaczeli wiecej kupować bo firmy sie stały Niemieckie ? :o polacy jabłka kupuja w sklepach, bazarach itp większosć idzie na eksport lub z przeznaczeniem na soki do naszych przetwórni wiec nie wiem jakie firmy masz na mysli konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narysowałeś jakieś dwie koślawe kreski nie wiadomo z czego czerpałeś wiedze i myslisz że mi coś udowodnisz, wiesz ile teraz dostaje sadownik za jabłko ? około 23 grosze za przemysłowe i 50 - 60 gr za deserowe a poziom zbytu jest katastrofalny. Ciesz cie dalej że polacy kupuja dużo jabłek. Jakie to ma znaczenie dla gospodarki jak sadownik dostaje śmieszne pieniądze, nie inwestuje w sprzęt, materiały budowlane, akcesoria itp jednocześnie nie daje zarobić firmom które to wszystko produkują u nas w kraju. Więc co mi chcesz udowodnić ? że kupują dużo jabłek w marketach które są nie nasze ? to cały zysk ze sprzedaży tych jabłek idzie po za nasz kraj, ciesz sie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]W1Michal[/ref], zmieniając temat :)

Ponieważ nie znam nikogo poza Tobą kto wierzy w sukcesji czterech lat rządów PiSu, i kogo mógłbym o to zapytać... Czy wierzysz że Minister Macierewicz nie jest osobą szaloną?

Poniżej link do prasy której ufasz:

http://www.wsieci.pl/wsieci-antoni-maci ... -2990.html

To nie atak personalny do Ciebie, ja na przykład uważam że to szkodliwy dla Polski wariat na bardzo odpowiedzialnym stanowisku ale widzę że Ty zwykle masz skrajnie odmienny od mojego punkt widzenia... Może potrafiłbyś wytłumaczyć mi że ten człowiek nie jest niebezpieczny i że mogę spać spokojnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.