Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zawsze to lepiej wrócić z marszu niż z Jachranki. A co do mądrości we wcześniejszym poście to chyba kolega Manolito77 ma odpowiednie podsumowanie "Nie spieraj się z idiotą, ktoś patrzący z boku mógłby was pomylić..."

 

 

we wcześniejszym czyli w moim ?

 

przecież jak PO z PSL miało większość to też wszystko przegłosowywali :) taka sama sytuacja. Tylko wtedy to było ok a teraz jest nagle zamach na wolność ludzi :D szczerze to wszyscy są po jednych pieniadzach w tym rządzie i nie jestem żadnym fanem Pisu, ale posłuchajcie ludzi z KODu na youtubie to jest po prostu komedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie o to chodzi, nie chodzi też o to aby wszystko sprywatyzować i sprzedać za granice, myślisz że Tusk to za nic dostał posade w UE ? :)

 

polecam film ciekawe sie oglądało. Bardzo możliwe że ci politycy to tylko marionetki .....

 

https://www.youtube.com/watch?v=qChjMQBMbv0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie o to chodzi, nie chodzi też o to aby wszystko sprywatyzować i sprzedać za granice, myślisz że Tusk to za nic dostał posade w UE ? :)

 

polecam film ciekawe sie oglądało. Bardzo możliwe że ci politycy to tylko marionetki .....

 

https://www.youtube.com/watch?v=qChjMQBMbv0

A propo sprzedaży PL obcemu kapitałowi. Może widzieliście, a może nie ale ogólnie dobrze gada.

 

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie o to chodzi, nie chodzi też o to aby wszystko sprywatyzować i sprzedać za granice, myślisz że Tusk to za nic dostał posade w UE ? :)

 

polecam film ciekawe sie oglądało. Bardzo możliwe że ci politycy to tylko marionetki .....

 

https://www.youtube.com/watch?v=qChjMQBMbv0

 

Według mnie film adoruje WSI, także polecam oglądanie z zastanowieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adoruje WSI ? przecież film ukazuje że to oni stali za tym za czym stali więc gdzie tam jest jakaś adoracja. Film mnie zainteresował ze względu na poruszenie sprawy Leppera. Przypomniał mi sie także wywiad z świadkiem koronnym ps "Masa" gdzie stwierdził że bardziej od mafii boi się "polityków" teraz chyba wiem o czym mówił, wcześniej sie dziwiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], musiałbym wyłożyć szeroko na czym polega sprawa. W skrócie - reżyser pokazał na swój sposób komisję ds. likwidacji WSI, nie mam pojęcia dlaczego w ten, ale to oznacza że nie ma pojęcia o temacie, lub zamierzał wprowadzić widza w błąd. Tłumaczył się, o ile pamiętam, że to dlatego ponieważ miał wielu informatorów. No ja myślę.. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]KR54321[/ref], Film przede wszystkim pokazuje, że mimo likwidacji WSI, organizacja ta działała dalej. Niekoniecznie w sposób dobry dla nas wszystkich.

[ref]weglus[/ref], To nie jest tylko film. Takie przekręty jakie się działy ostatnimi laty w tym kraju to się normalnie w głowie nie mieści, a ten film opowiada o kilku z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

667916 KR54321, Film przede wszystkim pokazuje, że mimo likwidacji WSI, organizacja ta działała dalej. Niekoniecznie w sposób dobry dla nas wszystkich.

To jasne.

 

Można też powiedzieć że przede wszystkim to jest film akcji itp. itd., zapominając o tym że jeśli opowiada prawdziwą historię o konkretnych ludziach, pod żadnym pozorem nie powinien zakłamywać historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim panowie odpłyną w kolejną teorię spiskowa warto przypomnieć, że w związku z opublikowaniem raportu na temat działalności WSI i nieprawidłowości 29 osób złożyło powództwa z uwagi na naruszenie ich dóbr osobistych. Wnosili o opublikowanie przeprosin, odszkodowania i zadośćuczynienie w niektórych przypadkach. Łączne koszty to jest ok. 1,2 mln zł z tytułu wypłaconych odszkodowań, zadośćuczynień i publikacji tych przeprosin . To było jakiś czas temu , ciekawe ile będzie kosztował obecny cyrk z podkomisją plus ewentualne odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to. A reżyser pokazał jak pokazał, może musiał, może bał sie żeby kurier z paczką nie wpadł ...... :o diabli wiedzą. Fakt jest taki że ludzie gineli w bardzo dziwnych okolicznościach nigdy nikomu nic nie udowodniono

widac, ze kolejny zwolennik wszelkiego rodzaju toerii spiskowych. W rychly koniec swiata i kosmitow tez pewnie wierzysz? No ale jak sie wiedze czerpie z filmow i youtube to pogratulowac...Jeszcze do tego zwolennik wlasnosci panstwowej. PIS doskonale pokazuje, po co panstwowe firmy. Misiewiczow moze byc wiecej. A jakby jeszcze pozostale branze pozostaly panstwowe to bysmy mieli kraj mlekiem i miodem plynacy. Daleko nie szukac, graniczymy z takimi, gdzie kapitalu zachodniego nie ma, bo nie zostal wpuszczony. Pogadaj z Ukraincami i Bialorusinami, tam panstwowych firm sporo. Tam panstwowe firmy nie zostaly za bezcen wyprzedane. I jaki efekt? Ceny z kosmosu, korupcja wszedzie, place jak w Bangladeszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać było demokracje podczas wczorajszego głosowania o aborcji.

Demokrację pięknie widać na obradach komisji sejmowych - zwłaszcza pod wodzą komunistycznego prokuratora Piotrowicza - gdzie jak ktoś zaczyna mówić coś nie pomyśli "PZPR-u" to zaraz mordę rozdziela idiotka Pawłowicz (swoją drogą to osobliwy przykład jak można szmacic tytuł "profesora)" aby odebrać głos. Zresztą kwintesencją ów demokracji było jedno z głosowań na takowej komisji gdzie opozycja coś przeglosowala i za chwilę Piotrowicz uznał, że głosowanie jest nieważne - rozumiem, że to jest ta "demokracja" pełną gębą? :D

Wolność słowa - jak jakiś poseł z PiS lub dziennikarz z TVP wygłosił swoje zdanie, niezgodne z linią knura Kaczyńskiego to zaraz taki poseł lub dziennikarz jest skazany na banicje.

Rzeczywiście - 100%-wa "wolność słowa". :D

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

667922 Zanim panowie odpłyną w kolejną teorię spiskowa warto przypomnieć, że w związku z opublikowaniem raportu na temat działalności WSI i nieprawidłowości 29 osób złożyło powództwa z uwagi na naruszenie ich dóbr osobistych. Wnosili o opublikowanie przeprosin, odszkodowania i zadośćuczynienie w niektórych przypadkach. Łączne koszty to jest ok. 1,2 mln zł z tytułu wypłaconych odszkodowań, zadośćuczynień i publikacji tych przeprosin . To było jakiś czas temu , ciekawe ile będzie kosztował obecny cyrk z podkomisją plus ewentualne odszkodowania.

Jeśli wydaje Ci się że masz pojęcie o czym piszesz, to poszukaj rozumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to. A reżyser pokazał jak pokazał, może musiał, może bał sie żeby kurier z paczką nie wpadł ...... :o diabli wiedzą. Fakt jest taki że ludzie gineli w bardzo dziwnych okolicznościach nigdy nikomu nic nie udowodniono

widac, ze kolejny zwolennik wszelkiego rodzaju toerii spiskowych. W rychly koniec swiata i kosmitow tez pewnie wierzysz? No ale jak sie wiedze czerpie z filmow i youtube to pogratulowac...Jeszcze do tego zwolennik wlasnosci panstwowej. PIS doskonale pokazuje, po co panstwowe firmy. Misiewiczow moze byc wiecej. A jakby jeszcze pozostale branze pozostaly panstwowe to bysmy mieli kraj mlekiem i miodem plynacy. Daleko nie szukac, graniczymy z takimi, gdzie kapitalu zachodniego nie ma, bo nie zostal wpuszczony. Pogadaj z Ukraincami i Bialorusinami, tam panstwowych firm sporo. Tam panstwowe firmy nie zostaly za bezcen wyprzedane. I jaki efekt? Ceny z kosmosu, korupcja wszedzie, place jak w Bangladeszu.

 

w co ja wierze to jest moja sprawa. Porównujesz Polske do Białorusi ? :lol: Czyli co najlepiej sie opłąca wszystko sprzedać gdzie cały zysk idzie do innego kraju ? u nas faktycznie place są rewelacyjne. Za czasów PO przez 8 lat za to była bajka, co oni dla ludzi tak na prawde zrobili ? wpisz sobie afery PO w google to mozna poczytać i sobie przypomnieć bo niektórzy nie pamiataja albo nie chca pamiętać. Na czele z Amber Gold gdzie sie rozpłyneło 800 mln złotych. Ale to przecież wiedza czerpana z internetu więc pewnie same bzdury. Najlepsze kompendium wiedzy to TVN oni są rzetelni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Porównujesz Polske do Białorusi ? :lol:

Czytaj ze zrozumieniem. Kolega podał Ci jako przykład kraje gdzie nie miała miejsce prywatyzacja majątku publicznego i zwrócił uwagę na to jak one teraz wyglądają. To dobre przykłady.

 

Czyli co najlepiej sie opłąca wszystko sprzedać gdzie cały zysk idzie do innego kraju ?

Temat trudny ale po dokładnym przeanalizowaniu problemu, wychodzi na to że to mniejsze zło i chyba tak. Rozwinę temat.

Żeby firma funkcjonowała, rozwijała się i zarabiała, musie mieć świetnego menadżera. W Polsce po 89 roku, panuje jednak przekonanie że lepiej zatrudniać "Misiaków" niż profesjonalnych menadżerów. Pan Misiak jest obecnie oczywiście tylko symbolem zatrudniania niekompetentnych ludzi w państwowych firmach. Takich "Misiaków" było pełno za czasów SLD, AWSu i PO. Jeśli nawet trafiał nam się bardziej kompetentny "Misiak" to i tak był on menadżer z piątej ligi. Chodzi o to że tylko miernoty i nieudacznicy idą do polityki - ludzie którzy są dobrzy / świetni, znajdują posady w prywatnych firmach i te firmy mają się świetnie. Ja mam duże wątpliwości czy te firmy gdyby nie poszły w obce ręce a zostały polskie, ciągle by istniały. A gdyby nawet istniały to czy nie były dotowane jak kopalnie kilkoma miliardami złotych rocznie. Czy byłoby nas na to stać?

I dalej. Podaj mi przykład jednej firmy która została po 89 roku w rękach państwa i ma się świetnie. Ja mogę Ci podać bardzo wiele przykładów firm które nie zostały sprywatyzowane i przez lata niekompetentni "Misiacy" je dobili. Inna sprawa jest jeszcze taka że po 89 roku wiele polskich firm było tak nie dostosowanych do funkcjonowania w gospodarkach wolnorynkowych że po prostu musiało upaść.

Moje zdanie jest zatem takie, że mając takich nieudaczników w polityce, lepiej sprzedać było nasze firmy w prywatne ręce. Może i kasa idzie gdzie indziej ale jest zatrudnienie, wzrost PKB i jakieś tam podatki w Polsce zostają. Lepsze to niż nic.

 

u nas faktycznie place są rewelacyjne. Za czasów PO przez 8 lat za to była bajka, co oni dla ludzi tak na prawde zrobili ?

Ani w 2011 ani w 2015 roku nie głosowałem na PO ale prawda jest taka że zrobili. Nie daj się porwać fałszywym spotom Pani Szydło o Polsce w ruinie. Przejrzyj dane GUSu o wzroście wynagrodzeń w Polsce w latach 2010 - 2015. Przejrzyj dane jak rozwijały się nasze firmy. Poszukaj też informacji o tym jak te dane (procentowe) wyglądały w tym samym czasie w Wielkiej Brytanii czy w Niemczech. Wiem że teraz jest moda żeby walić w PO ale prawdą niepodważalną, wynikającą z liczb a nie kłamstw ze spotów wyborczych, jest że ostatnie sześć lat rozwijaliśmy się znacznie lepiej niż Europa Zachodnia.

 

wpisz sobie afery PO w google to mozna poczytać i sobie przypomnieć bo niektórzy nie pamiataja albo nie chca pamiętać. Na czele z Amber Gold gdzie sie rozpłyneło 800 mln złotych.

Kto z PO dokładnie ukradł te 800 ml zł? Masz jakikolwiek dowód że ktokolwiek z PO czerpał z tego profity?

Kolego, to była zwykłą piramida finansowa na którą dało się nabrać kilka tysięcy Polaków. Wstyd dla nich nie dla Państwa Polskiego. Swoją drogą poczytaj w jakiej wysokości były średnie wpłaty do Amber Gold to zobaczysz że oszczędności życia nie stracili zwykli Kowalscy ;)

Pazerność i głupota w parze to straszni doradcy inwestycyjni :D:D

 

Ale to przecież wiedza czerpana z internetu więc pewnie same bzdury. Najlepsze kompendium wiedzy to TVN oni są rzetelni :P

:o:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiedziałem że PO ukradło 800 ml tylko za ich rządów powstała "piramida" i pieniędzy nie ma. Sądzisz że niektórzy politycy nie wiedzieli na czym to polega ? i młody chłopak sam stworzył piramide na skale całego kraju która obracała takimi pieniędzmi ? coś mi sie nie wydaje. Poza tym mylisz sie jeśli twierdzisz że tam wpłącali kase tylko majętni ludzie. majętni ludzie mają gdzieś takie lokaty, inwestuja w co innego. Nie widziałeś płaczących emerytów w TV jak wpłacali swoje oszczędności ? skąd ci ludzie mieli wiedzieć że to lewizna ? owszem byli naiwni ale to nie była firma krzak w Koziej Wólce. Panstwo jest od tego aby kontrolować takie przedsiębiorstwa finansowe. Co do rozwijana firm, PKB itp - na razie za wczesnie aby osądzać Pis, ja bym im dał czas, zobaczymy co z tego wyjdzie. Prawda jest taka że kto by nie rządził i tak sie wszystkim nie dogodzi. Kukiz z Liroyem mieli zmieniać Polske, młodzi na nich głosowali, i jak na razie to sa pierwsi do komentowania wszystkiego wokół ale w sumie merytorycznie to oni tylko biorą sowite pieniadze i to by było na tyle. Co do ostatniego zdania to jak wiadomo TVN jest anty Pis stąd moja ironia dotycząca rzetelności. Żeby nie było TVP również ciągnie w swoją strone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

667942 Co do ostatniego zdania to jak wiadomo TVN jest anty Pis stąd moja ironia dotycząca rzetelności.

TVN i Polsat zostały założone przez służby specjalne PRL (WSI).

 

 

Podczas gdy Amber Gold działało w najlepsze, rząd już wiedział że to jest piramida finansowa - nagrano to na taśmach w restauracji u Sowy, a nie mam prawa przypuszczać że tam ktokolwiek kłamał. Kłamią na żywo, a cała wartość tych nagrań to właśnie prawdziwy stosunek wtedy rządzących do obywateli i kierowania Państwem.

Ponadto założyciel Amber Gold dostał od Państwa koncesje których jako osoba karana nie powinien nigdy otrzymać.

 

 

667928 Jeśli wydaje Ci się że masz pojęcie o czym piszesz, to poszukaj rozumu.
Odwołując się do klasyka: " Już mi zbrzydło uważać bydło za niebydło "

Klasyk? A co to tutaj znaczy? Najpewniej to samo co u niespełna magistra W.Bartoszewskiego, który razem ze swoją postawą znajduje się na śmietniku historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u Sowy tez sie mozna było ciekawuch rzeczy dowiedzieć, szef CBA rozmawia sobie w najlepsze o łapówkach o których wie i ma to gdzieś ;) o synu Millera też każdy wiedział i nikt nic nie zrobił bo po co. Polecam posłuchać

czy ktos za podsluchane rozmowy zostal skazany?nawet za pisu wladajacego cala prokururatura? no tak, takie straszne rzeczy byly tam nagrane, ze jak zwykle nikogo nie skazano, choc sa ku temu sprzyjajace warunki. Taka polityka rzadzenia pisu-zrobic mnostwo halasu o nic, suma sumarum nikogo nie skazac, ale latami przesluchiwac i mamic opinie publiczna (ta mniej rozgarnieta) i zyskiwac punkty. Jeszcze jak dodamy do tego goebbelsowska propagande kurskiego, pare prezentow dla ciemnej masy, to szansa utrzymania sie przy wladzy rosnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.