Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

664866 Najlepiej kogoś obrzucić błotem (słusznie czy nie, koło d... mi to lata), później jakieś pierdy o poglądach, wstawka o jakimś pieśniarzu i poważnym traktowaniu, żadnych konkretów. No ale "uzasadnienie będzie zgodne z prawdą i regulaminem" to już jest coś. Mamy konkret :D

Obrzuciłem go błotem? Chyba że jego sympatie oznaczają według Ciebie szambofilię, to przyznaję się.

W odróżnieniu od Ciebie, nie zwracam się do adwersarza: „jesteś żałosny człowieku” „pieprzysz takie farmazony że szkoda tego komentować, „jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia to się nie udzielaj”, „palenie głupa”, „zaślepiony fanatyk”. Do Z.Hołdysa jeszcze Ci troszkę brakuje, on publicznie mówi wprost - „ch**u”. Dokładnie ten poziom miałem na myśli w poprzednim moim poście. Nie mam ochoty na pisanie o tym szerzej.

 

Już mówiłem i nic się nie zmieniło – z powodu braku wolnego czasu nie jestem w stanie każdego słowa poprzeć źródłami. Człowiek troszkę zorientowany wie, lub jeśli nie słyszał, a chce się dowiedzieć, może sprawdzić.

 

 

Ja niestety odpadam z tego tematu,

Krynica konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że wszyscy składamy się na renty/emerytury i świadczenia innych osób co nie uzbierały na swoje świadczenia to wiadomo... tyle tylko, że jeżeli ktoś wpłaca do Zusu 1000 zł co miesiąc a z tego idzie około 100 zł na jego emeryturę to nadwyżka powinna być dość duża... dodatkowo jak wcześniej wspomniałem ile jest osób, które odkładały składki przez 20,30,40 lat i nie doczekały swoich świadczeń ? Lub takich, którzy odkładali składki przez 40 lat a emeryturę pobierali przez rok, dwa lata ? Przecież to jest "czysty zysk" dla Zusu...

 

to bardzo uproszczony rachunek ale przy założeniu że ktoś wpłacał średnio 1000 zł do Zusu przez np 30 lat daje to 360 tyś zł... przy inwestowaniu tych środków przez te 30 lat można śmiało zrobić jakieś 450 tyś... emerytura w kwocie np 1200 zł pobierana przez np 10 lat -> 144 tyś... wiec na plusie jest około 300 tyś zł z JEDNEGO obywatela...

 

i ciągle jest taka dziura że brak funduszy ? :dontknow:

 

ale na pewno jest też coś w tym co napisałeś... emerytury na specjalnych zasadach, mniejsze składki odprowadzane przez mundurowych itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum, że jak wpłacasz 1000 do ZUSu to na emeryture odkładasz z tego około 250zł, reszta to ubezpieczenie zdrowotne, jakies fundusze pracy itp itd, zus to nie tylko emerytura. Przez 30 lat daje to 90000, co daje emeryture 750zł na 10lat.

 

Nie zapominajmy o złodziejskim KRUSie, oni płacą 2XX zł na kwartał, w tym jak wyżej ubezpieczenie, emrytura itp, a emerytury mają normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle tylko, że jeżeli ktoś wpłaca do Zusu 1000 zł co miesiąc a z tego idzie około 100 zł na jego emeryturę to nadwyżka powinna być dość duża... dodatkowo jak wcześniej wspomniałem ile jest osób, które odkładały składki przez 20,30,40 lat i nie doczekały swoich świadczeń ? Lub takich, którzy odkładali składki przez 40 lat a emeryturę pobierali przez rok, dwa lata ? Przecież to jest "czysty zysk" dla Zusu...

 

Składki do FUS są co najmniej trzy, emerytalno-rentowa, chorobowa i wypadkowa. Nie wiem, może ktoś policzy, jakiej wysokości składka emerytalna leci od średniej krajowej, a jaka od minimalnej. Chorobowa i wypadkowa powinny zasilać inne 'potrzeby' FUS, niż emerytalna.

Do tego FUS istnieje od chyba listopada 1998 r., czyli zaledwie 18 lat, zatem ludzie nie mogli 'odkładać' do niego przez 20. To co było na 'poprzednich' zasadach to naprawdę inna bajka, mało wiadomo co się z kasą stało, zapewne budowała i utrzymywała 'najlepszy ustrój świata'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od płacy minimalnej mogę już teraz napisać składki:

ubezpieczenie zdrowotne: 143,67zł

ubezpieczenie emerytalne: 180,56zł

ubezpieczenie rentowe: 27,75zł

ubezpieczenie chorobowe: 45,33zł

 

To są koszty po stronie pracownika, nie wiem jakie są koszty po stronie pracodawcy. Ale teraz tak- opłacamy te wszystkie składki, osoba nie pobierała renty a na chorobowym była w ciągu swojego żywota dajmy na to 3 miesiące. Więc gdzie jest składka rentowa jak pracownik uzyska emeryturę? Czy z jego wpłaconej puli na rentę pójdzie kasa na emeryturę? I analogicznie z chorobowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664879 ubezpieczenie zdrowotne, jakies fundusze pracy itp itd

 

fundusz pracy to akurat jakieś 50 zł...

 

664879 reszta to ubezpieczenie zdrowotne

 

zasada działania jest opisana jak w przypadku składki emerytalnej... wpłacasz przez 20 lat a wykorzystasz ile ? albo nie wykorzystasz nic... i to nie jest zysk ?

 

oczywiście zdaje sobie sprawę, że zagadnienie jest dużo bardziej złożone (i nie na moją głowę ;) ), mnie po prostu dziwi aż taki brak "płynności finansowej Zusu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ZUS zarządza Funduszem, to nie zgłębiałem. Teoretycznie składki na dany cel zasilać powinny ten właśnie cel. Wyjątkiem może być rentowa, ale nie wiem czy i jak. Jej stosunkowo mała wysokość sugeruje, że jednak będzie konsumowana przez renty innych ubezpieczonych.

Ktoś się kiedyś wypowiedział, że ludzie muszą zrozumieć, że emerytury i renty w obecnym wydaniu są świadczeniem społecznym, tzn. społeczeństwo, dokładniej obciążeni składkami robią zrzutę na świadczenia wszystkich korzystających - czy to słuszne czy nie, to już do indywidualnej oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]KR54321[/ref], przy twoich fanatycznych wypocinach nie da się ominąć tego tematu, jestem pod ogromnym wrażeniem jak zaciekle bronisz tego co wymyślasz a później mówisz żeby sobie poszukać. Brawo ty :D . Co do Hołdysa to masz rację, ale admin może usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym sugerowal tym domagajcym sie "swoich" pieniedzy zwrocenie uwagi na slowo "ubezpieczen" w nazwie tej instytucji. Czy jak zaplacisz AC i nie masz w ciagu roku stluczki to masz zwrot skladki?

Nie ma zwrotu składki ale naliczany jest discount za bezszkodową jazdę na następny rok. W kazdym razie jest jakis system premiowania / karania w przypadku szkód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym sugerowal tym domagajcym sie "swoich" pieniedzy zwrocenie uwagi na slowo "ubezpieczen" w nazwie tej instytucji. Czy jak zaplacisz AC i nie masz w ciagu roku stluczki to masz zwrot skladki?

Nie ma zwrotu składki ale naliczany jest discount za bezszkodową jazdę na następny rok. W kazdym razie jest jakis system premiowania / karania w przypadku szkód

 

A w zusie, jak skorzystasz z "ubezpieczenia" to nie doliczają dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664919 karania

 

możesz spróbować nie płacić... to system karania wcześniej czy później również się pojawi :P

 

Mowa jest o AC, które jest nieobowiązkowe. Jak jeździsz bezszkodowo to dostajesz zniżki na nastepny rok. Jak jeździsz szkodowo to dostajesz zwyżki na następny rok (chyba, ze się od tego doubezpieczysz) - klasyczny system bonus/malus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664923 Mowa jest o AC, które jest nieobowiązkowe. Jak jeździsz bezszkodowo to dostajesz zniżki na nastepny rok. Jak jeździsz szkodowo to dostajesz zwyżki na następny rok (chyba, ze się od tego doubezpieczysz) - klasyczny system bonus/malus

 

chodziło mi że możesz przestać płacić składki na ZUS... a system karania również się wtedy pojawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym sugerowal tym domagajcym sie "swoich" pieniedzy zwrocenie uwagi na slowo "ubezpieczen" w nazwie tej instytucji. Czy jak zaplacisz AC i nie masz w ciagu roku stluczki to masz zwrot skladki?

Porównanie emerytalnego do AC jest trochę chybione, chyba że traktujemy emeryturę jako wpłatę odszkodowania za dożycie, a cały okres płacenia składek jak jeden rok polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Faktycznie, autor jest autorytetem dzieci i młodzieży oraz młodzieży z KOD.

Doprawdy? A możesz tę tezę jakoś uzasadnić albo wytłumaczyć? Na razie jedynie obraziłeś człowieka nie uzasadniając swojej wypowiedzi. Ja rozumiem że to Twój styl prowadzenia konwersacji ale na Forum KA taka narracja nie jest tolerowana.

 

Język którym operuje ta maskotka lewicy, świadczy o tym, niezależnie od poglądów jakich się trzyma, że jako zabierający głos w dyskusji, nie może liczyć na poważne traktowanie.

Doprawdy? Poczytaj wpisy po jego tweetem:

https://twitter.com/zbigniewholdys?lang=pl

Setki jak nie tysiące samych pozytywnych odzewów.

Ja to widzę tak: prawicowy beton przestraszył się że ktoś próbuje zjednoczyć ludzi aby wystąpili przeciw jego poglądom i ujada rzucając oskarżenia z d.... wzięte.

 

Nawet Liroya było stać na to żeby trochę spoważnieć.

:D:D:D:D:D Liroy i Hołdys wg Ciebie to ten sam poziom? :kox:

 

PS. Posta o banie celowo nie komentowałem. Voila!, pod warunkiem że uzasadnienie będzie zgodne z prawdą i regulaminem.

A myślałem że nie skomentowałeś bo nie zrozumiałeś i widzę że miałem rację. Jeszcze raz wyraźnie: zostaniesz zbanowany jeśli będziesz w dalszym ciągu ujadał, nie uzasadniając swoich wypowiedzi.

 

Już mówiłem i nic się nie zmieniło – z powodu braku wolnego czasu nie jestem w stanie każdego słowa poprzeć źródłami. Człowiek troszkę zorientowany wie, lub jeśli nie słyszał, a chce się dowiedzieć, może sprawdzić.

Otóż nie. Jeśli nie masz czasu żeby uzasadniać swoje wypowiedzi, masz nikogo nie obrażać i nie ujadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664934 Doprawdy? A możesz tę tezę jakoś uzasadnić albo wytłumaczyć? Na razie jedynie obraziłeś człowieka nie uzasadniając swojej wypowiedzi. Ja rozumiem że to Twój styl prowadzenia konwersacji ale na Forum KA taka narracja nie jest tolerowana.

Czym go obraziłem? Wskaż to jednoznacznie, lub przestań kłamać.

Na tym Forum tolerowany jest nie tylko brak stylu, narracja sci-fi, ale i inwektywy, oczywiście zależnie od tego kto obraża. Mnie tu obrażono kilkukrotnie, za co moim zdaniem należałyby się co najmniej upomnienia. Wygląda to tak, jakby niektórzy moderatorzy zajmowali się tylko wypowiedziami i osobami które płyną w przeciwnym nurcie.

 

 

664934 :D :D :D :D :D Liroy i Hołdys wg Ciebie to ten sam poziom? :kox:

Wskaż to w mojej wypowiedzi, lub przestań kłamać.

Po raz kolejny sugerujesz że coś napisałem. Z łaski swojej znajdź sobie inny obiekt, może ktoś inny Ci na to pozwoli.

 

 

664934 Ja to widzę tak: prawicowy beton przestraszył się że ktoś próbuje zjednoczyć ludzi aby wystąpili przeciw jego poglądom i ujada rzucając oskarżenia z d.... wzięte.

Z.Hołdys - z pewnością kilkuset obrońców demokracji kliknęło w jego profil. Pytanie gdzie reszta (mam na myśli osoby ukształtowane)? Zdaję sobie sprawę, że dla obrońcy demokracji będzie to bardzo trudna zagadka.

 

 

664934 masz nikogo nie obrażać i nie ujadać.

Ty natomiast możesz? Napisanie o drugiej osobie że "ujada", według mnie jest obraźliwe. Żeby chociaż były podstawy, można by to tolerować.

Poza wszystkim, jeżeli ktoś mnie obraża, w tym Ty, to nie będę nadstawiał trzeciego policzka, tylko odpowiem. Uważam że wtedy to jest odpowiedź na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664934 Doprawdy? A możesz tę tezę jakoś uzasadnić albo wytłumaczyć? Na razie jedynie obraziłeś człowieka nie uzasadniając swojej wypowiedzi. Ja rozumiem że to Twój styl prowadzenia konwersacji ale na Forum KA taka narracja nie jest tolerowana.

Czym go obraziłem? Wskaż to jednoznacznie, lub przestań kłamać.

 

Próbowałeś np. mnie obrazić. Komentarzami typu:

- 'mogę sobie wyobrazić' gdy pisałem o tym, że zbierałem podpisy pod kandydaturą prezydencką (FYI L. A. Kaczyńskiego);

- że nie miałem o czymś pojęcia, gdy poprosiłem o konkrety dot. monitorowania tego, kto jest właścicielem mediów w Niemczech;

- sugerując, że wiedzę o wydarzeniach w Jedwabnem czerpię z książki Grossa, podczas gdy o tym nawet nie wspomniałem;

- wcześniej, zanim wydzielono wątek polityczny, sugerując że poziomem nie wyrastam z piaskownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662543 KR54321, jak dla mnie jesteś żałosny człowieku
662543 ogarnij się człowieku,
662543 a i palenie głupa że nie wiesz o czym pisze reszta też ci świetnie wychodzi

 

to tak na szybko... dodatkowo coś było że forumowy troll... że opłacany... że ujada... a Eryczek chce KR54321 banować... :kox:

 

i oto jak poglądy polityczne wpływają na ocenę sytuacji :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo fajnie - rodziny smoleńskie występują o kolejne odszkodowania do MON (mowa przede wszystkim o tych, które już raz dostały odszkodowania nakazane sadownie). Ponieważ sąd już raz zasądził odszkodowania to teraz by ich ponownie nie otrzymali wedle zasady, że to co już raz zasadzone nie może się powtórzyć. Jak to obejść? Z pomocą przychodzi Antoni eM. Podpisuje ugodę z rodzinami, zanim sprawa trafi do sądu aby następnie MON po cichutku przelewal na konta rodzin kolejne odszkodowania.

Świetnie! Do końca kadencji PiS jeszcze kilka razy zdołają dostać odszkodowania za to samo...

Brawo dojna zmiana, brawo paranoja smoleńska.

Jeszcze tylko pijaka Blasika powinni zrobić świętym by dopełnić obrazu tego dna...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
664934 Doprawdy? A możesz tę tezę jakoś uzasadnić albo wytłumaczyć? Na razie jedynie obraziłeś człowieka nie uzasadniając swojej wypowiedzi. Ja rozumiem że to Twój styl prowadzenia konwersacji ale na Forum KA taka narracja nie jest tolerowana.

Czym go obraziłem? Wskaż to jednoznacznie, lub przestań kłamać.

 

Proszę bardzo. Napisałeś:

Faktycznie, autor jest autorytetem dzieci i młodzieży oraz młodzieży z KOD.

Nie wiem czy naprawdę nie rozumiesz co piszesz ale:

autorytet: osoba, instytucja, pismo itp. cieszące się szczególnym uznaniem

dalej piszesz że dla dzieci i młodzieży oraz młodzieży z KOD (BTW: Czy młodzież z KOD to nie jest zwykłą młodzież tylko jakaś specjalna z KOD?)

Dla dzieci czyli osób młodych, niedojrzałych, nie rozwiniętych jeszcze w pełni intelektualnie.

Czy to dla Ciebie nie jest obraźliwe stwierdzenie? Napisz mi że nie o już zawsze będę się do Ciebie zwracał per "chłopcze", "drogie dziecko" i "autorytecie prawicowej młodzieży" i będą to zawsze wypowiedzi pełne szacunku.

Z postu powyżej wynika że są również forumowicze którzy czują się przez Ciebie obrażani.

 

Na tym Forum tolerowany jest nie tylko brak stylu, narracja sci-fi, ale i inwektywy, oczywiście zależnie od tego kto obraża. Mnie tu obrażono kilkukrotnie, za co moim zdaniem należałyby się co najmniej upomnienia.

Jesteś niekwestionowanym prowodyrem wszystkich zadym w tematach politycznych na tym forum. Obrażasz wszystkich do których się zwracasz i oczekujesz że ktoś będzie Cię bronił? Zostałeś już raz zawieszony na tym forum za swój ton wypowiedzi (to samo spotkało jeszcze jeszcze jedną osobę). Od tego czasu zostałeś kilkukrotnie poproszony o zmianę tonu w jakim się wypowiadasz i ostrzeżony jakie będą konsekwencje jeśli tego nie zrobisz. Nie wziąłeś sobie togo serca nic a nic, dalej ujadasz i ciągle tu jesteś. Powiedź mi gdzie zatem ta niesprawiedliwość która Cię spotyka?

 

Wygląda to tak, jakby niektórzy moderatorzy zajmowali się tylko wypowiedziami i osobami które płyną w przeciwnym nurcie.

Nie kłam. Podaj przykłady kiedy zignorowane zostało pisanie banialuk i sianie farmentu teoriami bez pokrycia (oczywiście poza Twoimi postami)

 

664934 :D :D :D :D :D Liroy i Hołdys wg Ciebie to ten sam poziom? :kox:

Wskaż to w mojej wypowiedzi, lub przestań kłamać.

Po raz kolejny sugerujesz że coś napisałem. Z łaski swojej znajdź sobie inny obiekt, może ktoś inny Ci na to pozwoli.

Człowieku! Czy Ty na prawdę nie wiesz co to porównanie czy sam już nie pamiętasz co napisałeś?

W temacie o Panu Hołdysie sugerujesz że jest dziecinny i że już nawet Liroy spoważniał.

Skoro twierdzisz że to nie było porównanie to czym wg Ciebie jest pisanie w kontekście o świetnym muzyku, o hippopowcu którego muzyka... błagam, chociaż nie każ mi pisać o jego muzyce....

 

664934 masz nikogo nie obrażać i nie ujadać.

Ty natomiast możesz? Napisanie o drugiej osobie że "ujada", według mnie jest obraźliwe. Żeby chociaż były podstawy, można by to tolerować.

Poza wszystkim, jeżeli ktoś mnie obraża, w tym Ty, to nie będę nadstawiał trzeciego policzka, tylko odpowiem. Uważam że wtedy to jest odpowiedź na temat.

Słownik języka polskiego:

3. pot. «złośliwie, napastliwie krytykować»

i twierdzisz że to do Ciebie nie pasuje? :o

 

to tak na szybko... dodatkowo coś było że forumowy troll... że opłacany... że ujada... a Eryczek chce KR54321 banować... :kox:

 

i oto jak poglądy polityczne wpływają na ocenę sytuacji :kox:

Chronologicznie wygląda to tak:

1) KR54321 karmi nas swoimi farmazonami od bardzo dawna. Zostaje poproszony o zaprzestanie swojej działalności i poinformowany o konsekwencjach które go spotkają jeśli tego nie zrobi. KR54321 dalej jest z nami na forum.

2) KR54321 pomimo próśb ze strony administracji, nie zmienia tonu swoich wypowiedzi. KR54321 dalej jest z nami na forum.

3) zmorka obrzuca KR54321 niewybrednymi epitetami. Dalej wszyscy płyną na tym okręcie.

4) Ty pisze swojego posta z epitetami zmorka wobec KR54321. Wietrzysz niesprawiedliwość ale dalej nikt nie został zbanowany.

Proponuję żebyś poczekał aż temat zostanie zamknięty i wtedy wypowiedział się na temat tego kto został a kto nie został zbanowany.

 

664934 Ja to widzę tak: prawicowy beton przestraszył się że ktoś próbuje zjednoczyć ludzi aby wystąpili przeciw jego poglądom i ujada rzucając oskarżenia z d.... wzięte.

Z.Hołdys - z pewnością kilkuset obrońców demokracji kliknęło w jego profil. Pytanie gdzie reszta (mam na myśli osoby ukształtowane)? Zdaję sobie sprawę, że dla obrońcy demokracji będzie to bardzo trudna zagadka.

No i znowu szczujesz!

mam na myśli osoby ukształtowane

Znasz wszystkich którzy podpisali się pod jego tweetem? Jeśli tak to zwracam honor i proszę żebyś mi o nich coś opowiedział. Jeśli nie to znaczy że znów rzucasz słowa bez pokrycie na wiatr i próbujesz zrobić z tego dyskusję.

Skąd wziąłeś informacje że osoby które się podpisały pod jego tweetem to osoby jeszcze nie ukształtowane? No skąd???

Aaa! Przecież sam wcześniej napisałeś że to autorytet dla dzieci i młodzieży więc pod tweetem na pewno podpisały się takie osoby.

Moje gratulacje! Jesteś mistrzem w kształtowani (własnej) rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.