Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

[ref]sergiej7[/ref], ta dyskusja nie ma sensu. PO wszystko umarzało, ale jak Duda ułaskawił Kamińskiego to już nikt nie pamięta.

Btw to czy przypadkiem nie toczyło sie cały czas śledztwo, Kamińskie nie był formalnie skazany i na dobrą sprawę nie można było go ułaskawić?

O a jak Śp. Lech Kaczyński ułaskawił koleżke swojego zięcia?

 

 

Eryczek wnoszę o bana dla siebie. Nie wytrzymuje, a chce mieć spokojne życie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dobrze że sam masz świetną pamięć tylko jakoś tego co było również nie pamiętasz :)

 

sergiej ty najwiecej wiesz co sponsorowało Amber Gold a co nie :mrgreen: masz taką samą wiedze na temat tej piramidy jak i ja, ukradli ludziom 850 mln, i nic więcej. Szczególy zna może pare ludzi w tym kraju. A ty piszesz jakbyś znał sprawe od podszewki. Ide spać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686876 sergiej ty najwiecej wiesz co sponsorowało Amber Gold a co nie :mrgreen: masz taką samą wiedze na temat tej piramidy jak i ja, ukradli ludziom 850 mln, i nic więcej. Szczególy zna może pare ludzi w tym kraju. A ty piszesz jakbyś znał sprawe od podszewki. Ide spać :roll:

Sie odezwał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]sergiej7[/ref], ta dyskusja nie ma sensu. PO wszystko umarzało, ale jak Duda ułaskawił Kamińskiego to już nikt nie pamięta.

Btw to czy przypadkiem nie toczyło sie cały czas śledztwo, Kamińskie nie był formalnie skazany i na dobrą sprawę nie można było go ułaskawić?

O a jak Śp. Lech Kaczyński ułaskawił koleżke swojego zięcia?

 

 

Eryczek wnoszę o bana dla siebie. Nie wytrzymuje, a chce mieć spokojne życie :D

wiem, ze ich nie przekonamy, bo tutaj nikt nikogo jeszcze do niczego nie przekonał. Po prostu dziś nasz dyżur w kopaniu się z koniem. Jedyne, co mi sie nie podoba, to nazywanie PO złodziejami i brak reakcji na to. Odsetek kolesiostwa w tej partii jest taki sam jak w kazdej innej (no moze poza SLD i PSL, ale to mistrzowie i v-ce swiata). Na tym polega polityka na szczeblu lokalnym i jeżeli ktos uwaza, ze przyjdzie kiedys partia, ktora to zmieni, to jest jak maly rekinek- łyka wszystko. Ja PO mogę zarzucić trochę- brak reformy KRUSU, brak odebrania przywilejow emerytalnych niektorym grupom spolecznym, brak podatku liniowego, nierozliczenie afer przeciwnikow (skoki przede wszystkim), brak uregulowan dot. bankow (notoryczne stosowanie klauzul zabronionych, niedostateczne informowanie konsumentow o zapisach umów, wolna amerykanka najbogatszych korporacji na swiecie), wchodzenie w d...czarnej mafii, ale poki co, to tylko Nowoczesna moze zawalczyc o moj głos:)

 

Dodane po 6 minutach 24 sekundach:

dobrze że sam masz świetną pamięć tylko jakoś tego co było również nie pamiętasz :)

 

sergiej ty najwiecej wiesz co sponsorowało Amber Gold a co nie :mrgreen: masz taką samą wiedze na temat tej piramidy jak i ja, ukradli ludziom 850 mln, i nic więcej. Szczególy zna może pare ludzi w tym kraju. A ty piszesz jakbyś znał sprawe od podszewki. Ide spać :roll:

http://natemat.pl/31541,milioner-u-ktorego-pol-prawicy-siedzi-w-kieszeni-grzegorz-bierecki-prezes-skok-ow

powiazan biereckiego z mediami prawicowymi sie nikt nie wypiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sejm też okupują w dyżurach :)

A czy PiS coś zmienił w tej kwestii? :)

12) PiS chce właśnie zabrać reszte pieniędzy i to w jeszcze gorszym stylu. Chcą je przekazać na rezerwę demograficzną a nie do ZUSu.

15) PiS obniżył?

16) PiS obniżył?

17) PiS za to zrobił mają zmianę w kwocie. Taką, że nikomu nie wyszło na dobre :D

18) PiS obniżył?

19) PiS przywrócił?

20) PiS zwiększył?

Klasyczne odwrócenie kota ogonem- ja piszę co zrobiło PO, a Ty mi odpowiadasz czego nie zrobił PIS- ot taka Wasza retoryka.

Zrozumcie, że żadna bezprawna okupacja sejmu, żadne "spontaniczne" zloty kodomitów, czy też smętne dzisiejsze pojękiwanie ministry Muchy nie zmienią tego że PO z kretesem przerżnęło wybory bo Naród miał ich dość. PIS wygrał i będzie rozliczony za 3 lata.

A PO im głośniej kwiczy tym większym pośmiewiskiem się staje- nawet wsród niektórych swoich wyborców.

A teraz moje osobiste zdanie - siłą bym wyprowadził tą zgraję która teraz robi CYRK z parlamentu.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686891 Klasyczne odwrócenie kota ogonem- ja piszę co zrobiło PO, a Ty mi odpowiadasz czego nie zrobił PIS- ot taka Wasza retoryka.

Przepraszam Cie bardzo ale najczęściej słychać "PO też tak robiło" albo "PO robiło jeszcze gorzej".

686891 PO z kretesem przerżnęło wybory bo Naród miał ich dość.

Zgodze sie. Tak samo wcześniej przerżnął PiS. Nie bez powodu PO rządziło 8lat. I tak będzie przy kolejnych wyborach jeżeli PiS sie nie opamięta.

686891 PIS wygrał i będzie rozliczony za 3 lata.

Będzie już za późno chyba

 

P.S. Lepsze dyżury niż miesięcznice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy g*wno a nie sieć autostrad i dróg szybkiego ruchu.

Polska sieć A+S liczy 2957 km, austriacka - 2202 km. Zaraz będzie: ale przecież wielkość kraju, ple, ple, ple - no właśnie. Słoweńcy mają już kompletną sieć, ale co z tego, skoro powierzchnia kraju jest tam, jaka jest? Ale nie patrzmy tak daleko, rozejrzmy się po sąsiadach: w Czechach większość istniejących odcinków D1 powstała w latach 80., tak jak cała D2. To jest trzon sieci, reszta stoi. Jeszcze autostrady do Niemiec, ta do Czeskich Budziejowic i dalej w kierunku Wullowitz stoi (po austriackiej stronie jest już prawie kompletna). Słowacja - nie potrafią przez tyle lat wybudować autostrady z Bratysławy do Koszyc i co najlepsze, w zasadzie nic z tym nie robią. Litwa - nic nie budują. A taki maleńki kraik.

 

Ale mnie nie interesuje ani USA ani Austria. Mnie interesują drogi w PL a tych jest CIĄGLE mało (autostrady + ekspresówki) a krajówki są w stanie jakim są. W AT szybciej drążą tunele w skale po 5-10km długie niż w PL taki sam odcinek autostrady na płaskiej jak stół powierzchni więc o czym my mówimy?! Wiem, bo przyjeżdżam tu od ponad 20 lat, od prawie 3 mieszkam. Dojeżdżając do mojej miejscowości przejeżdżasz przez 6 tuneli wydrążonych przez góry o łącznej długości ponad 10km. Po drodze taki tam most: http://static.panoramio.com/photos/original/476373.jpg To wszystko powstało w kilkanaście lat... Idzie? Idzie... Tylko u nas jakoś nie idzie :/ Jeśli zadowala was stan polskich dróg to tylko się cieszyć. Mnie niestety nie, bo nie jeżdżę z Wrocka do Katowic, ani z Warszawy do Poznania. Poza tym, nawet jakbym miał jeździć to bym chyba zbańczył bo opłaty u nas to jakaś parodia. Tu zapłacę 80e na rok i mogę jeździć przez cały rok gdzie mi się podoba (a nawet 14 mies bo np od grudnia '16 do stycznia '18). W Czechach kosztuje to chyba ok 50e na rok. Natomiast 4 wycieczki Świecko - Łódź to koszt rocznej winiety w AT! 14 godzin jazdy po wspaniałych polskich autostradach kosztuje tyle co roczna winieta... Ja nie mam pytań :)

To co piszesz jest wewnętrznie sprzeczne. Przeczytaj od dechy do dechy linkowane przeze mnie statystyki, to pogadamy, czy naprawdę nic się nie zmienia.

 

Co do opłat - hint: Brennerautobahn, Tauernautobahn, Karawankentunnel. Jeszcze nigdy nie bolało mnie tak wydanie 11,50 euro jak za te marne 60 km autostrady do Salzburga.

 

Czyli kolejna zła informacja. Do tej pory mi się udawało... Kawałek od granicy do Tarnowskich gór (pewnie nawet dalej - nie wiem nie jechałem) był bezpłatny. Z tego co pamiętam to w kampanii wyborczej Korwin ostrzegał, że dadzą 500+ a wezmą 700-... Jak widać pomylił się... wezmą minimum 1500- Niestety...

Place na PPO Czekanów i Knurów są przygotowane od wybudowania tej drogi, inna sprawa to tego zasadność, A1 na Śląsku jest de facto drogą aglomeracyjną i powszechną praktyką jest rezygnacja z opłat w takich przypadkach. Inaczej ulica Rybnicka w Gliwicach ponownie stanie w korku, a z tego walor jest żaden. Zresztą podobnie było z opłatami na A4, kiedy po idiotycznym umiejscowieniu PPO Żernica postanowiono, że jazda wyłącznie na terenie Gliwic (od PPO Żernica do węzła Kleszczów) będzie bezpłatna, ale swoje w kolejce do bramek trzeba odstać, a na zjeździe dać kasjerce bilet...

 

686593 Przejedź się i zobacz ile zostało zrobionych dróg lokalnych w małych miejscowościach, dzięki tym drogom bardzo poprawił się komfort mieszkania w małych miejscowościach i powstały one za czasów PO/PSL.

Pewnie masz na myśli tzw "schetynówki". W moim powiecie tylko jedna droga powiatowa została wyremontowana (na odc 4-5 km) tj m.in. zmiana nawierzchni. O gminnych to nawet nie ma co wspominać.

Wina Tuska! Takich macie włodarzy, jakich wybraliście. Program jest jeden dla wszystkich i nie faworyzuje żadnych obszarów. Za to odpowiednio sformułowane projekty - owszem.

 

686605 wcześniej lansując S8 przez Białystok - drogę na grzyby

Masz pojęcie widzę jak droga jest tam potrzebna. Ale z południa nie wiesz co się dzieje na północy.

Tu nie ma nic do wiedzenia. Statystyki natężenia ruchu są jasne. S8 z Białegostoku do Augustowa i dalej do Budziska miała sens, dopóki była lansowana jako Via Baltica. Przebieg Via Baltici zmienił się (i słusznie) na pokrywający z DK61, więc zbudowana zostanie krótsza droga rozwiązująca istotny problem. Potencjalna korzyść z nadkładania drogi przez Białystok z pewnością zostałaby zakwestionowana przez kierowców ciężarówek.

 

686605 Sristrzostw Europy.

Czyli jednak wszystkie zaplanowane na Euro 2012 drogi powstały zgodnie z obietnicami PO-PSL? :D Ty no dobry jesteś.

Z nielicznymi wyjątkami - oczywiście. Przed Euro 2012 oddano do użytku każdy odcinek drogi, którego budowę rozpoczęto odpowiednio wcześnie z myślą o jej oddaniu na Euro. Ale tutaj potrzeba elementarnej wiedzy, żeby rozróżnić dwie perspektywy unijne, z których finansowana była i jest rozbudowa sieci dróg A i S w Polsce, harmonogram ich budowy oraz priorytet budowy poszczególnych szlaków. W internecie jest wszystko, ale do znalezienia odpowiednich informacji potrzeba myślenia i poświęcenia pewnej ilości czasu, nie jest to tożsame z bezmyślnym klepaniem w klawiaturę bez pojęcia, za to w znanej konwencji pt. nie znam się, ale się wypowiem.

 

I jeszcze odnośnie infrastruktury- DK 16 która łączy Olsztyn z m.in. Mikołajkami. Miasteczko znane na cały świat dzięki WRC i jaką drogą mają przemierzać kibice? Stan ten drogi nie nadaje się na DW (nawet połowa nie jest porządnie wyremontowana a odcinek Mrągowo- Mikołajki jest skandaliczny), ładna wizytówka kraju. Oczywiście, zmieniają się drogi ale północny-wschód jest zaniedbany, nie to co od centrum kraju w dół.

Niezamaco:

 

GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD

ODDZIAŁ W OLSZTYNIE

 

al. Warszawska 89

10-083 Olsztyn

tel.centr. +48 89 521 28 00, tel. sekr. +48 89 521 28 01, fax: +48 89 527 35 36

 

Godziny pracy Urzędu:

Pon.-Pt: 730 - 1615

 

NIP 739-32-79-711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze odnośnie infrastruktury- DK 16 która łączy Olsztyn z m.in. Mikołajkami. Miasteczko znane na cały świat dzięki WRC i jaką drogą mają przemierzać kibice? Stan ten drogi nie nadaje się na DW (nawet połowa nie jest porządnie wyremontowana a odcinek Mrągowo- Mikołajki jest skandaliczny), ładna wizytówka kraju. Oczywiście, zmieniają się drogi ale północny-wschód jest zaniedbany, nie to co od centrum kraju w dół.

Niezamaco:

 

GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD

ODDZIAŁ W OLSZTYNIE

 

al. Warszawska 89

10-083 Olsztyn

tel.centr. +48 89 521 28 00, /ciach/

 

Tak się składa, że moja najbliższa rodzina zamieszkuje północno - wschodnią Polskę, od ponad półwiecza. Wprawdzie ostatnich 10 lat spędziłem w stolicy, to latam regularnie do Suwałk, Giżycka, Olsztyna, Rucianego a także między tymi miejscowościami i po ich okolicach. Miałem okazję doświadczyć na własnej skórze zmian w infrastrukturze, być świadkiem zmian, jakie nastąpiły w regionie. Przykład Mikołajek jest tu dość ciekawy, a to ze względu na poroniony przebieg DK 16. Ruch z/do Olsztyna do/z Augustowa? W jakim celu - Budzisko? Jeśli coś ma wylądować w Olsztynie, to łatwiej na Suwałki, Olecko, Giżycko, Mrągowo. Droga prostsza.

 

Mikołajki same w sobie (miasteczko, które zwane jest letnią stolicą plastiku) znane są z tego, że są znane, jedna impreza w roku nie uzasadnia rozwijania czerwonego dywanu dla gości, którzy i tak najczęściej przyjadą z Wwy i zakwaterują się w Gołębiu, Zamku Ryn czy St. Bruno albo przy chudszym portfelu będą spać w namiotach, na kempingach czy pensjonatach. Poza tą imprezą większy ruch do /z Mikołajek to turyści, którzy głównie atakują z południa, raczej nie od Mrągowa, zatem DK16 mało ich dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686903 Z nielicznymi wyjątkami - oczywiście.
686903 nie jest to tożsame z bezmyślnym klepaniem w klawiaturę bez pojęcia, za to w znanej konwencji pt. nie znam się, ale się wypowiem.

Proste pytanie zadałem- czy zostały spełnione obietnice dot. dróg na Euro 2012. Nie, nie zostały spełnione w 100%. Tyle.

 

686911 Poza tą imprezą większy ruch do /z Mikołajek to turyści, którzy głównie atakują z południa, raczej nie od Mrągowa, zatem DK16 mało ich dotyczy.

To ja miejscowy nie prowadzę statystyk czy centrum i południe jeździ DW 609 czy DK 16 ;) . W lato i jedną i drugą drogą ciężko się jeździ, GDDKiA oraz ZDW zapewne prowadzą statystyki no ale czy dadzą info do tego hmm.

 

686911 Przykład Mikołajek jest tu dość ciekawy, a to ze względu na poroniony przebieg DK 16. Ruch z/do Olsztyna do/z Augustowa? W jakim celu - Budzisko?

Człowiek nie ma wymagań na drogę dwupasmową dwujezdniową lecz żeby była po prostu droga dobrej jakości.

 

DK 59 jest lepsza ale też nie idealna- bo co za matoł odbierał ją kilka/kilkanaście lat temu pod względem mieszanki asfaltu. W kilku miejscach frezowali jezdnię bo podczas deszczu nie było przyczepności :kox: .

 

686866 Gdyby PO nie bylo zwolennikiem cieplej wody w kranie, tylko rozliczalo jak PIS swoich przeciwnikow, to co najmniej jeden senator PISu by dzisiaj siedzial. Ale pod tym wzgledem PO to ciamciaramciam delikatnie mowiac.
686870 Btw to czy przypadkiem nie toczyło sie cały czas śledztwo, Kamińskie nie był formalnie skazany i na dobrą sprawę nie można było go ułaskawić?

O a jak Śp. Lech Kaczyński ułaskawił koleżke swojego zięcia?

Przecież swój swojego nie będzie sadzał do paki. To, że w mediach jakieś słowa padają nie oznacza, że za kulisami nie rozmawiają. Jaka była sytuacja z uchyleniem immunitetu Mariusza Kamińskiego? :D

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... omosc.html

:song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Takie wydarzenie miało dziś miejsce a w temacie cisza???

Budyń się dziś obudził i po raz pierwszy postawił i nikt tego nie komentuje? :song::song:

Obstawiam że lewaki pewnie jeszcze nie wyszli z szoku a zwolennicy dobrej zmiany jeszcze nie dostali instrukcji z góry co mają o tym myśleć? :D:D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię, to skierowanie sprawy do TK i tak nie ma najmniejszego sensu, dlaczego dopiero po zagarnięciu całego TK ten człowiek kieruje tam sprawę? To wygląda tak: naczelnik powiedział żeby skierować do TK , w TK naczelnik nakazał przyklepać i znów wszystko jest jak dawniej :D no tyle żeby ciemny lud widział że Duda jest prezydentem wszystkich polaków. Ale żeby nie było tak fajnie zastrzeżeń nie było co do imprez cyklicznych, czyt. miesięcznic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z czego tu się cieszyć. TK opanował już PiS więc to taki pic na wodę fotomontaż aby ludzie nie gadali, że maliniak podpisuje wszystko jak leci, nawet po nocach.

TK stwierdzi, że wszystko O.K. i maliniak w świetle reflektorów, ze swoim głupim uśmiechem, pięknie podpisze ustawę.

 

P.S.

Wyczynem byłoby odsyłanie ustaw przed odejściem prezesa Rzeplińskiego. Teraz to każdy pisowski "..." może sobie wysyłać co zechce.

 

Dodane po 3 minutach 12 sekundach:

Widzę, że kolega zmorka mnie uprzedził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polaków" jaśnie wiedzący wszystko Panie @zmorka

Mam pytanie. Co niektórym z Was daje wyzywanie polityków partii przeciwko której jesteście?

Wyzywając np demokratycznie wybranego Prezydenta RP pokazujecie kto jest tym przysłowiowym "ciemnym ludem" czy innym maliniakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]pablogda[/ref], doszukujesz się u mnie między wierszami tego że obrażam prezydenta, pokaż w którym miejscu to zrobiłem a uderzę się w pierś.

Coś ze słownika:

 

 

polak

Wielki słownik ortograficzny

Polak (obywatel Polski) -aka, -akiem; -acy, -aków

polak (środ. lekcja języka polskiego) -aka, -akiem; -aki, -aków

ar•cy-Polak ar•cy-Polaka, o ar•cy-Polaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]pablogda[/ref], ja w wosku nie byłem i nie zostałem nauczony szacunku do kogoś tylko dlatego że jest moim przełożonym lub piastuje jakiś urząd. W moim świecie ludzie na szacunek zasługują sobie swoim zachowaniem / charyzmą / wiedzą / doświadczeniem / umiejętnościami przywódczymi. Pan o którym mówimy, w żadnej z tych dziedzin jeszcze się nie wykazał stąd mój kompletny brak szacunku dla niego.

Poważam urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej ale Pana który go obecnie piastuje, nie szanuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]atvmmz[/ref], nie wiem :dontknow: - a teraz rozmawiamy o Panu Komorowskim?

 

A wracając do obecnego prezydenta. Czy imponuje Ci on swoim zachowaniem / charyzmą / wiedzą / doświadczeniem / umiejętnościami przywódczymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie się prywatnie czy swój pogląd o jego osobie wyciągasz na podstawie migawek w TV ? :) bo jeśli o wiedze chodzi to poprzednik nie znał chyba nawet podstaw angielskiego (trudno znać angielski jak sie nie zna polskiego pisząc "bul" :lol: )

 

Kiedy w maju 2010 roku Bronisław Komorowski powoływał Radę Bezpieczeństwa Narodowego, nie był chyba przygotowany. Podczas konferencji dziennikarze zauważyli w rękach Komorowskiego ściągawkę z Wikipedii. Na kartkach wydrukowanych z tej strony internetowej znajdowały się informacje o RBN.

 

o jego obyciu na "salonach" wystarczy poczytać wpisując "wpadki Komorowskiego" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zawsze nie zawsze kolego :o

A wracając do prezydenta to ten nie jest z mojej bajki, w zasadzie żaden z niej nie był, ale póki co to ten najwięcej krzyczał na temat notariuszy (miedzy innymi), nawet przez pewien okres był najlepszym notariuszem, później nawet nim przestał być, bo notariusz zazwyczaj czyta co podpisuje, a gesty typu łapanie się podczas wypowiedzi za łapki jakoś mnie nie bierze, no i ta mina ....... bezcenne. A szacunek to ja miałem tylko i wyłącznie dla munduru, który nosiłem i oczywiście kilku osób z mojej rodziny i najbliższego otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponuje to za dużo powiedziane. Jest człowiekiem młodym, wykształconym i na pewno nie doświadczonym jako polityk, dajmy mu czas.

W porównaniu do Komora i tak jest dużo lepszy wizerunkowo, nie jest oderwany od rzeczywistości, potrafi normalnie rozmawiać z ludźmi i przede wszystkim do kamer. Jak słuchałem Bronka to mnie krew zalewała, to jego akcentowanie i dziwne uniesienia. Dudek z kolei przesadza z tym uśmiechem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Komorowski to nawet dla Cinkciarza zrobi reklamę :D Tak nisko upaść, nie trzymać fasonu...

 

Zauważmy coś- Wałęsa, Komorowski. Ich jakoś wszędzie pełno. Kwaśniewskiego mało albo w ogóle nie pokazują w mediach. Facet ma charakter. Szkoda że już nie piastuje tego stanowiska gdzie największym jego problemem była choroba filipińska ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.