Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

O kurcze! Michał powołuje się na TVN :shock: Koniec świata :D:D

 

Polecam fajną lekturę, Pan Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Reutersowi:

http://mobile.reuters.com/article/idUSKBN14B1U5?il=0

Wywiad ciekawy. Od Pana Kaczyńskiego dowiadujemy się między innymi że rewolucja którą zrobił w naszym kraju spowodowała spadek wzrostu gospodarczego w Polsce do ok 1%, w dodatku prezes twierdzi że było warto... Abstrahując od kompletnej absurdalności tej wypowiedzi to pojawia się dodatkowa kwestia, schizofrenii prezesa bo miesiąc temu oskarżał o to spowolnienie polskich przedsiębiorców a nie siebie:

http://wyborcza.pl/7,75398,20987642,kac ... iorcy.html

:D:D:D

Nie ma się co jednak śmiać, nas też na starość może dopaść jakaś paranoja i schizofrenia (w skrócie pis). Na świecie jednak znów wstyd :(

 

Dodane po 8 minutach 49 sekundach:

[ref]czarekcw[/ref], nie widzę sensu Ci tego wyjaśniać. Temat był już wałkowany w tym temacie. Kilka osób pisało na czym polega trójpodział władzy, jakie są uprawnienia parlamentu, prezydenta i władzy sądowniczej, jakim dokumentem jest konstytucja i czym zajmuje się TK.

Albo tego nie zrozumiałeś albo olałeś i masz na ten temat własne zdanie. Masz prawo do tego. Uważam jednak że co innego kiedy swoje zdanie przedstawia wybitny konstytucjonalista a co innego obywatel który pisze że "sądy nie działają dobrze więc trzeba wszystko rozpierdzielić".

Trzymaj się swojego zdania :good: Wiedz jednak że ludzie którzy mają wiedzę i kompetencje do oceniania praworządności w naszym kraju, mają inne zdanie niż Ty.

A kryzys demokracji mamy od roku a nie od zeszłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam fajną lekturę, Pan Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Reutersowi:

http://mobile.reuters.com/article/idUSKBN14B1U5?il=0

Wywiad ciekawy. Od Pana Kaczyńskiego dowiadujemy się między innymi że rewolucja którą zrobił w naszym kraju spowodowała spadek wzrostu gospodarczego w Polsce do ok 1%, w dodatku prezes twierdzi że było warto... Abstrahując od kompletnej absurdalności tej wypowiedzi to pojawia się dodatkowa kwestia, schizofrenii prezesa bo miesiąc temu oskarżał o to spowolnienie polskich przedsiębiorców a nie siebie

 

Chodzi o spadek wskaźnika wzrostu o 1%, nie do 1% (czytałem ten artykuł, patrz mój post wyżej). Tyle tylko, że spadek wskaźnika wzrostu o 1% (z 3.8 do 2.8) to zmniejszenie tego wzrostu o 1/4.

 

Swoją drogą, ciekawe są wyniki porównania tego, co się teraz u nas dzieje z tym, co miało miejsce w pewnych krajach Europy w pierwszej połowie XXw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], [ref]shadowpicture[/ref], rozmawiacie o 2 różnych sprawach. Sprzedałeś mieszkanie i kase gdzieś tam ulokowałeś oraz wynajmujesz. Michałowi chyba chodziło o sytuacje gdy nie masz mieszkania np po dziadkach żeby je sprzedać i te oszczędności pomnażać ;) Bo to jest zupełnie inna sytuacja niż młode małżeństwo, które nie ma wolnego mieszkania w spadku i musi sie "urządzać od nowa". Dla nich wynajmowanie mieszkanie a nie kupno to troche kasa wyrzucona w błoto.

 

Swoją drogą czy nie lepiej byś wyszedł gdybyś wziął kredyt na drugie mieszkanie i jedno z nich wynajmował komuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, o to mi chodziło. Troche okrężna droga mieć mieszkanie, wynająć, samemu brać kredyt na drugie. Albo bym zamieszkał albo jakby mi nie pasowało sprzedał. Dobrał troche kredytu ewentualnie i kupił mieszkanie albo zaczął budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od kompletnej absurdalności tej wypowiedzi to pojawia się dodatkowa kwestia, schizofrenii prezesa bo miesiąc temu oskarżał o to spowolnienie polskich przedsiębiorców a nie siebie:

http://wyborcza.pl/7,75398,20987642,kac ... iorcy.html

:D:D:D

 

Myślę jednak, że jest tu pewna spójność - spowolnienia przyczyną są ci przedsiębiorcy, którzy liczą na odwrócenie zmian wprowadzonych śmiałą myślą i odważnym czynem partii pod oświeconym przywództwem człowieka, którego życie zawodowe od dwudziestuparu lat to walka o dobro kraju i jego obywateli na politycznej arenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryzys demokracji jest bo mniejszość parlamentarna uniemożliwia większości parlamentarnej pracę w miejscu do tego przeznaczonym

 

Nie, to nie dlatego.

 

A humor na święta poprawia mi skok poparcia dla PO i Nowoczesnej. Razem wreszcie mają większe poparcie niż dobra zmiana :good::good::good:

https://oko.press/pis-35-proc-ani-drgni ... ie-szerzy/

Sondaż pokazuje też kto i gdzie popiera dobrą zmianę a kto nie jest nią zachwycony - to materiał dla osób drążących ostatnio tę tematykę.

 

 

Czy zmiany będą na dobre to będziemy mogli określić za 3 lata przed wyborami, a nie już gdzie platforma sie gotuje że została oderwana od koryta.

Platforma i nowoczesna zachowują sie jak by w najbliższym czasie miały być wybory, z tego co sie orientuje to kadencja trwa 4 lata? Tak?

Ja bardzo proszę aby platforma zamknęła w końcu dzioba bo tego wymaga dobre wychowanie i przyzwoitość po 8 latach ich rządów, ale nie!!! Oni po prostu nie mogą przeżyć że polacy pokazali im środkowy palec! Taka jest prawda i niech dadzą rządzić pisowi do końca.

Jarek czekał? I wyczekał a te skorumpowane pajace nie mogą wytrzymać.

 

Na koniec dodam że ost w rmf puścili fajny fragment wypowiedzi Komorowskiego z 2012r. że blokowanie mównicy sejmowej jest zamachem na demokracje :D Chyba nie muszę dalej komentować

 

http://telewizjarepublika.pl/wehikul-czasu-komorowski-w-2012-r-blokada-sejmu-to-zjawisko-nieprawdopodobnie-grozne,42276.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Platforma i nowoczesna zachowują sie jak by w najbliższym czasie miały być wybory

Tak musi się zachowywać opozycja żeby ludzie o nich pamiętali. Opozycja która kładzie po sobie uszy to w dłuższej perspektywie czasu, martwa opozycja.

 

Taka jest prawda i niech dadzą rządzić pisowi do końca.

Co do zasady zgadzam się z Tobą choć przesłanki mam inne niż Ty. Uważam że trzeba dać czas PiSowi na skompromitowanie się do końca, żeby ludzie zobaczyli że przez cztery lata nie wywiążą się z żadnej obietnicy poza częściowym 500+, doprowadzą Polskę do ruiny, nakradną jak PO i obsadzą swoimi miernotami każdy wolny stołek w Polsce ;)

 

Na koniec dodam że ost w rmf puścili fajny fragment wypowiedzi Komorowskiego z 2012r. że blokowanie mównicy sejmowej jest zamachem na demokracje :D Chyba nie muszę dalej komentować

Nie musisz. Wniosek jasny - władz zawsze tak krzyczy kiedy opozycja próbuje zaistnieć. Nie wiem co Wy się tak tą akcją PO i Nowoczesnej pieklicie :dontknow: . Cały rok przebimbali to pod koniec roku muszą średnią aktywności wyrobić a że akurat Jarosław dał okazję jakich mało to darowanemu koniowi w zęby nie patrzyli :dontknow:

 

Wesołych Świąt Wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym wiem że cudów nie zrobi Jarek i jego ekipa, ale jak sam dobrze wskazujesz PO i bis PO też nie nie zrobi, wniosek jest jeden... w tym kraju nie ma kto rządzić i to są straszne prognozy

Nie glosowałem na jednych ani na drugich, patrze z boku na to i tak patrze kiedy ludzie zaczną sie napierdzielać na ulicach jak pseudo kibice :D

 

Nie będzie dobrze puki politycy w Polsce nie zrozumieją że liczy się dobro ogółu a nie dobro własne

 

Wesołych :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Nie glosowałem na jednych ani na drugich

 

Ani ja :)

 

Ostatnio wpadłem na pomysł na naprawdę dobrą zmianę w naszej polityce - wprowadzenie ograniczenia dla posłów takiego jaki jest dla prezydenta - maksymalnie dwie kadencje i wypad na zawsze. W ten sposób pozbylibyśmy się zawodowych nieudaczników życiowych którzy siedzą w sejmie od ćwierć wieku, są głupi jak byli, nic nie robią i tylko sieją zamęt żeby pokazać ciemnym masom że są do czegokolwiek potrzebni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo proszę aby platforma zamknęła w końcu dzioba bo tego wymaga dobre wychowanie i przyzwoitość po 8 latach ich rządów, ale nie!!! Oni po prostu nie mogą przeżyć że polacy pokazali im środkowy palec! Taka jest prawda i niech dadzą rządzić pisowi do końca.

Jarek czekał? I wyczekał a te skorumpowane pajace nie mogą wytrzymać.

 

 

Jarosław K. czekał grzecznie, nie rzucał oskarżeń ani nie podważał wyników wyborów:

http://m.niezalezna.pl/32759-czy-rosjan ... y-w-polsce

http://wyborcza.pl/1,75968,16984294,Pra ... rects=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie glosowałem na jednych ani na drugich

 

Ani ja :)

 

Ostatnio wpadłem na pomysł na naprawdę dobrą zmianę w naszej polityce - wprowadzenie ograniczenia dla posłów takiego jaki jest dla prezydenta - maksymalnie dwie kadencje i wypad na zawsze. W ten sposób pozbylibyśmy się zawodowych nieudaczników życiowych którzy siedzą w sejmie od ćwierć wieku, są głupi jak byli, nic nie robią i tylko sieją zamęt żeby pokazać ciemnym masom że są do czegokolwiek potrzebni.

Nie ma to znaczenia w sytuacji, kiedy pojawia się człowiek formalnie zwolniony z jakichkolwiek funkcji, za to zgrabnie otaczający się swoimi BMW. Zmiana BMW na stołku to żadna zmiana.

 

A co do tekstu karambola - dziwię się, że po z górką roku od wyborów parlamentarnych jakikolwiek dobrozmianowiec próbuje jeszcze relatywizować swoje słowa hasłem z serii "nie głosowałem na pis, ale...". :)

 

Spokojnych świąt. Żeby udało się przynajmniej na chwilę zawiązać przy stole nić porozumienia. O to dzisiaj bardzo trudno, a odpowiedzialna jest za to jedna ze stron, która w formułowaniu oskarżeń osiągnęła niekwestionowane mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie glosowałem na jednych ani na drugich

 

Ani ja :)

 

Ostatnio wpadłem na pomysł na naprawdę dobrą zmianę w naszej polityce - wprowadzenie ograniczenia dla posłów takiego jaki jest dla prezydenta - maksymalnie dwie kadencje i wypad na zawsze. W ten sposób pozbylibyśmy się zawodowych nieudaczników życiowych którzy siedzą w sejmie od ćwierć wieku, są głupi jak byli, nic nie robią i tylko sieją zamęt żeby pokazać ciemnym masom że są do czegokolwiek potrzebni.

Nie ma to znaczenia w sytuacji, kiedy pojawia się człowiek formalnie zwolniony z jakichkolwiek funkcji, za to zgrabnie otaczający się swoimi BMW. Zmiana BMW na stołku to żadna zmiana.

 

A co do tekstu karambola - dziwię się, że po z górką roku od wyborów parlamentarnych jakikolwiek dobrozmianowiec próbuje jeszcze relatywizować swoje słowa hasłem z serii "nie głosowałem na pis, ale...". :)

 

Spokojnych świąt. Żeby udało się przynajmniej na chwilę zawiązać przy stole nić porozumienia. O to dzisiaj bardzo trudno, a odpowiedzialna jest za to jedna ze stron, która w formułowaniu oskarżeń osiągnęła niekwestionowane mistrzostwo.

 

Życzysz spokojnych świat a miedzy wierszami prowokujesz do dalszej dyskusji.

Proszę nie pisz że jedna z stron jest odpowiedzialna za ten stan rzeczy bo tak nie jest, jedna i druga strona sieje zamęt i kłóci naród

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że święta ograniczają się do siedzenia na forum? Ja tam głównie przesiaduję z rodziną. :)

 

Ten kłóci, kto w kłótni wykazuje inicjatywę, w postaci słów lub czynów. W kłótniach z bratem albo siostrą za szczyla, z kumplami przy wódce, w polityce, zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że święta ograniczają się do siedzenia na forum? Ja tam głównie przesiaduję z rodziną. :)

 

Ten kłóci, kto w kłótni wykazuje inicjatywę, w postaci słów lub czynów. W kłótniach z bratem albo siostrą za szczyla, z kumplami przy wódce, w polityce, zawsze.

 

Chlopie co ty bredzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

686355 Rozumiem że przy żłobie nastąpiła "dobra" zamiana?

A widzisz- gdybyś czytał moje posty to wiedziałbyś że gardzę każdą partią która jest w Sejmie lecz Kukiz coś próbuje zrobić. Dla mnie to trochę za mało się starają aczkolwiek wielki plus że nie wciągnęli się w ten cyrk. A odniesiesz się do pierwszego obrazka? Potrafisz racjonalnie wyjaśnić ich postępowanie? W szczególności Pani Gasiuk-Pihowicz

JjNd6sTF-681x383.jpg

 

Dla mnie to jest taka sama obłuda jak zmienianie partii politycznej- skoro ktoś jest już osobą publiczną to wymagam konkretnych działań jakie przedstawiła dana osoba wcześniej. A jeżeli twierdzi, że jest ateistką, potem ochrzciła dzieci a teraz urządza sobie wigilię w budynku państwowym to sorry, kobieta sama nie ma ukształtowanego własnego światopoglądu.

 

Pamiętasz jak reporter w Polsat News męczył ją bodajże na początku roku albo pod koniec 2015r jaki mają program i nie chciała merytorycznie dyskutować? Jak można popierać .N która nie potrafi zrobić porządnie sprawozdania finansowego celem dotacji na partię i gdzie ja na mailu znajduję reklamę .N z błaganiem o finansowanie ich partii? To Rysiu taki polityk że nie umie nic? Jego ludzie też nie znają przepisów? To już PSL potrafi takie rzeczy porządnie doprowadzić od A do Z.

 

Albo to

https://www.wprost.pl/kraj/10015540/Pos ... rysci.html

Bycie rasistą jest złe? To niech idzie ta kobieta do rodziny, w której zamordowano polskiego kierowcę. Z nich bije taka obłuda że wstydzę się tego. I w tym jednym konkretnym aspekcie popieram PiS- że nie chcą tutaj przyjmować muzułmanów. Skoro zachód ma z nimi problemy to jak byłoby tutaj? W sumie to kibole załatwiliby sprawę :D . Ci ludzie nie chcą się asymilować, oni nie nadają się do europy. Ale makrela wie co innego. Chcesz mieć taki syf jak we Francji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.