Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

[ref]WaldiMar[/ref], nie tolerujemy takiego słownictwa na Forum. Własnie dostałeś ostrzeżenie. Jeśli to się powtórzy - wylatujesz z forum.

 

[ref]janeczek[/ref], mamy na Forum zasadę "piłeś - nie pisz". Proszę się do niej stosować.

 

[ref]zmorka[/ref], odpowiadanie na każdą głupotę jaką znajdziesz w internecie, nie jest obowiązkowe. Pamiętaj że kiedy osoby postronne będą patrzeć na konwersację prowadzoną na tym poziomie, mogą się pomylić kto jest kim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Sprawy organizacyjne.

 

Chciałbym ogłosić z mojej strony, koniec przyzwolenia osobom o poglądach pro rządowych (to już nie jest prawica) na narzucanie nam z góry iż TVN, GW czy Newsweek są mediami przekazującymi fałszywe informacje.

Koniec z wciskaniem nam tego za pewnik i zaczynania od tego dyskusji!

Od dziś proszę każdą informacje linkowaną z powyższych portali, dementować w sposób rzeczowy i przytaczając konkretne argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sytuacji w wojsku, której pisano tu stosunkowo niedawno słowami jednego z forumowiczów:

684471 Odpowiadając - z autopsji i na pewno nie są gorsze jak za POprzedniej władzy.

Wystarczy?

Chyba jednak nie wystarczy. Zgoła odmienne zdanie o obecnej sytuacji w wojsku ma pułkownik Mazguła:

Cytat:

"– Odebrałem już bardzo wiele takich sygnałów (o antyrządowych nastrojach w armii – przyp. red). Dlatego traktują swoją obecną aktywność jako pracę także w imieniu tych, którzy nie mogą mówić otwarcie ze względu na fakt, iż są w służbie czynnej. Szczególnie w imieniu młodszego pokolenia wojskowych, które nie może już znieść tego ciągłego poniżania armii i robienia sobie żartów z jej modernizacji. Proszę mi wierzyć, ludzie w wojsku mają tego wszystkiego serdecznie dość – mówi w rozmowie z mediami pułkownik Mazguła."

 

685097 światełko w tunelu?

Nie sądzę. Takich ludzi jak ten senior to jest nieduży procent. Z tego procenta jest jeszcze mniejszy ułamek tych, którzy potrafią głośno przyznać, że głosowanie na Kaczyńskiego i spółkę to była pomyłka.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... .html#Prze

 

"Czy pan Minister mógłby zaprzestać ataków na TVP Info i polecić Amerykanom przywrócenie łączności Władzy z Narodem?" - napisał zaczepnie Giertych do Sikorskiego.

 

"Nie mogę. Moje instrukcje od nowojorskich rabinów, Putina i MI6 są jasne: rozsiewać stonkę I blokować patriotyczny sygnał" - zażartował b. marszałek Sejmu.

 

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giertych to mądry gość tylko był w złym miejscu i czasie. Mój ulubiony filmik o tematyce politycznej. To już klasyka. Mina kursiego bezcenna ( specjalnie z małej bo mam do niego mniej szacunku niż di ścierki )

 

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sytuacji w wojsku, której pisano tu stosunkowo niedawno słowami jednego z forumowiczów:
684471 Odpowiadając - z autopsji i na pewno nie są gorsze jak za POprzedniej władzy.

Wystarczy?

Chyba jednak nie wystarczy. Zgoła odmienne zdanie o obecnej sytuacji w wojsku ma pułkownik Mazguła:

Cytat:

"– Odebrałem już bardzo wiele takich sygnałów (o antyrządowych nastrojach w armii – przyp. red). Dlatego traktują swoją obecną aktywność jako pracę także w imieniu tych, którzy nie mogą mówić otwarcie ze względu na fakt, iż są w służbie czynnej. Szczególnie w imieniu młodszego pokolenia wojskowych, które nie może już znieść tego ciągłego poniżania armii i robienia sobie żartów z jej modernizacji. Proszę mi wierzyć, ludzie w wojsku mają tego wszystkiego serdecznie dość – mówi w rozmowie z mediami pułkownik Mazguła."

 

Pzdr.

 

Pułkownik Mazguła powiadasz?

To ten gościu co wystąpił w berecie do cywilnego ubioru?

To ten, który twierdzi, że w czasie stanu wojennego nic złego nie działo się na ulicach?

To ten, który namawia żołnierzy aby w mundurach wychodzili na uliczne protesty?

Doprawdy wielki autorytet w sprawach wojska.

I jeszcze chciałbym zauważyć, że nawet opozycyjne partie odcięły się od tego "oficera"

Miałem już tu nie pisać, ale sorry nie wytrzymałem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cyklu "wszyscy po jednych pieniądzach" :) kto ma przycisk ten ma władze :mrgreen:

 

Ale co w tym odkrywczego?

Ja jako osoba, która uważa że nie jest dobrze, nie neguje że część poprzedniej władzy kradła itp..ale dlaczego dobra zmiana robi tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego dzisiaj opozycja blokuje mównice twierdząc jednocześnie za swoich rządów że to chuligaństwo polityczne ? :) o to mi chodziło. I jedni i drudzy robią to samo, dlatego napisałem na początku "wszyscy po jednych pieniądzach". Ps ta nonszalancja Niesiołowskiego jest aż zabawna :) Rozsiadł sie jak u siebie na działce przy grillu 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685129 Pułkownik Mazguła powiadasz?

To ten gościu co wystąpił w berecie do cywilnego ubioru?

To ten, który twierdzi, że w czasie stanu wojennego nic złego nie działo się na ulicach?

To ten, który namawia żołnierzy aby w mundurach wychodzili na uliczne protesty?

Doprawdy wielki autorytet w sprawach wojska.

I jeszcze chciałbym zauważyć, że nawet opozycyjne partie odcięły się od tego "oficera"

Miałem już tu nie pisać, ale sorry nie wytrzymałem.

Pzdr.

 

Nie mnie oceniać co komu kazał robić, jak się ubierać jakie on ma zdanie o stanie wojennym. Pokazuję jedynie, że Ty możesz coś postrzegać w swój sposób, ktoś inny zupełnie odmiennie. Dla Ciebie wołanie na aptekarza "czołem Panie Ministrze" czy obstawa "miesiączek posła Kaczyńskiego" pod Pałacem Prezydenckim nie jest szmaceniem się wojska a np ja mam o tym - jak zauważyłeś - zgoła odmienne zdanie...

Z oceną autorytetów jest podobnie - niekoniecznie ten, którego Ty uważasz za autorytet, musi być nim dla innej osoby i odwrotnie.

 

685152 o to mi chodziło. I jedni i drudzy robią to samo, dlatego napisałem na początku "wszyscy po jednych pieniądzach"

Zapominasz cały czas o dwóch drobnych acz ważnych szczegółach:

1. ci drudzy" (obecnie zasiadający przy korycie) robią to znacznie bardziej arogancko i bez krycia się z tym,

2. ci obecni, jeszcze niedawno - w kampanii wyborczej - krytykując kolesiostwo, cwaniactwo i skok na publiczną kasę za czasów PO zapowiadali szumnie, że teraz to będzie zupełnie inaczej, że będzie tylko "pokora, pokora i jeszcze raz pokora", że skończy się kolesiostwo i skok na kasę publiczną, że Smoleńsk nie będzie przewodnim tematem tego rządu, o haśle "precz z komuną" też nie zapomnieli.

Faktycznie dotrzymali słowa i jest inaczej. Kolesiostwo jest na tak dużą skalę, że skali do zmierzenia tego zjawiska to już właściwie brakuje - wszędzie Pisiewicze. Renomę stadnin polskich, które wypracowane były latami przez iluś prezesów za czasów wielu różnych rządów zniszczyli w ciągu jednego roku bo wsadzili na stanowisku prezesa jakichś idiotów bo "konie to ich hobby". Smoleńsk wciskają wszędzie gdzie się tylko da - nawet Wojsko Polskie musi obstawiać "miesiączki posła Kaczyńskiego" przed Pałacem Prezydenckim a apel smoleński to najlepiej jakby odczytywali obywatelowi przed kupnem biletu komunikacji miejskiej. Walkę z komuną realizują za pomocą PRLowskiego prokuratora na stanowisku przewodniczącego sejmowej komisji - nomen omen - sprawiedliwości, która ze sprawiedliwością niewiele ma wspólnego. Do tego głosowanie nad budżetem bez - najprawdopodobniej - wymaganego kworum, fałszowanie list wyborczych po głosowaniu aby oficjalnie to kworum niby było (równocześnie Kancelaria Sejmu nie zna nazwisk osób głosujących) to już takie małe wisienki na torcie dorzucane "suwerenowi" gratis. No ale oczywiście wszystko (nawet to w czym już gmerał samodzielnie PiS i z reguły spieprzył) można zawsze zrzucić na Tuska, złą wolę przedsiębiorców, którzy są masochistami i nie inwestują aby nie zarabiać lub zagraniczne spiski co to wyłączają sygnał Jedynej Słusznej Telewizji.

Faktycznie! Jest inaczej! A pokorą to oni sobie co najwyżej zady wycierają. :wallbash:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego dzisiaj opozycja blokuje mównice twierdząc jednocześnie za swoich rządów że to chuligaństwo polityczne ? :) o to mi chodziło. I jedni i drudzy robią to samo, dlatego napisałem na początku "wszyscy po jednych pieniądzach". Ps ta nonszalancja Niesiołowskiego jest aż zabawna :) Rozsiadł sie jak u siebie na działce przy grillu 8-)

Rozumiem że wiesz że jednym z punktów zapalnych blokowania pracy sejmu jest sprawa obecności mediów.

Uważasz że nie powinieneś mieć prawa do śledzenia obrad, prac nad najważniejszymi ustawami czy choćby przesłuchań w sprawie Carycy Katarzyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze być bardzie aroganckim niż Niesiołowski to sie nie da, a po drugie nie wiem czy zrozumiałeś "wszyscy po jednych pieniądzach", a nigdzie nie napisałem że "jest inaczej". Może jakby sie na miesiecznicach nie zbierał tłum przeciwników którzy przeszkadzają a ostatnio mało tam nie zdeptali tych ludzi przy zniczach w tym premier Szydło i Kaczyńskiego to by nie trzeba było kordonów policji. Chcą sie modlić niech sie modlą.Nikt nikogo nie zmusza do chodzenia tam do modlitw również. Dla mnie te miesięcznice są bez sensu bo jak czegoś jest za dużo to to traci wartość i ważność. Tak samo jak z pomnikami. Ale jak chcą, niech sie modlą. Ich sprawa. Przyjechał Kaczyński na Wawel, obrzuclili limuzyne jajkami :) nie wspomne o tych co sie kładli przed samochodami i wielce zdziwieni że ich policja usuwała. Czy ma to jakiś sens, to już niech każdy sam oceni. Dla mnie to po tym co zrobili sie nie różnią niczym od tych moherów fanatyków. Ktoś kiedyś pisał że mają klase i jest kultura na marszach itp, to pokazali klase własnie :) Chodzą rok z tymi trąbkami i nic z tego nie wynika jak na razie.

 

foxy uważam że dziennikarze powinni w sejmie być jak dotąd co zresztą już pisałem wcześniej. Na tą chwile chyba zasady mają zostać po staremu dopóki nie będzie jakiegoś konsensusu w styczniu o ile dobrze usłyszałem w radiu bo TV nie włączam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685159 Przyjechał Kaczyński na Wawel, obrzuclili limuzyne jajkami :) nie wspomne o tych co sie kładli przed samochodami i wielce zdziwieni że ich policja usuwała. Czy ma to jakiś sens, to już niech każdy sam oceni. Dla mnie to po tym co zrobili sie nie różnią niczym od tych moherów fanatyków. Ktoś kiedyś pisał że mają klase i jest kultura na marszach itp, to pokazali klase własnie :) Chodzą rok z tymi trąbkami i nic z tego nie wynika jak na razie.

A co się dziwisz? Buta i arogancja ekipy Naczelnika jest poza skalą a Ty wymagasz, żeby ludzie byli cierpliwi, mówili, że nic się nie dzieję, żeby się cieszyli z faktu, że Naczelnik niszczy wszystko co mu tylko pasuje??? Jak widać cierpliwość ludzi już się powoli wyczerpuje i najgorsze jest to, że to sam poseł Kaczyński do tego dopuszcza bo z ekipą robią coś co jest idiotyczne a jak się zaczyna rozpierducha to nagle z tego rezygnują bądź to modyfikują. To ja się pytam - nie można pomyśleć wcześniej ZANIM się coś zaproponuje? Trzeba za każdym razem ludzi na ulicę wyprowadzać żeby banda Kaczyńskiego nauczyła się myśleć? Żeby w sprawach społecznych/problemowych faktycznie prowadzono konsultacje społeczne ZE WSZYSTKIMI a nie - jak w dotychczasowej większości wypadków - tylko z tymi wybrańcami, którzy im pasują, bądź z jakimiś "swoimi ekspertami", których albo nikt nie zna, albo nikt nawet ich na oczy nie widział.

I Ty chcesz żeby ludzie zachowywali klasę??? No bądźmy poważni... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

685159 TV nie włączam

Caly ten balagan znajdziesz na necie.

Co Twoim zdaniem ludzie maja zrobic zeby rzad ich dostrzegl? Ze sie nie zgadzaja na ich zmiany, ze nie chca byc oklamywani i obrazani, ze zadaja informacji i wyjasnien od rzadzacych?

 

685162 To ja się pytam - nie można pomyśleć wcześniej ZANIM się coś zaproponuje?

PiS wyprowadzil diolog spoleczny na ulice, a teraz sie dziwi, ze chetnych do dialogu przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie wystarczy. Zgoła odmienne zdanie o obecnej sytuacji w wojsku ma pułkownik Mazguła:

Czy Ty wiesz kim jest Mazguła? Jeśli to dla Ciebie autorytet, to naprawdę żal mi Cię. Ten kmiot nie powinien być godny noszenia jakiejkolwiek odznaki wojskowej.

 

Czytając ten temat mam niezły ubaw. Garstka szaleńców wieszczy koniec PiS :lol: Zauważyliście, że jest Was zaledwie kilka osób i sami nakręcacie się wzajemnie, licząc na to, że Wasze posty zmienią rzeczywistość? Zróbcie ankietę na forum, to się zdziwicie w jakiej "większości" jesteście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.