Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

[ref]pablogda[/ref], wystarczy mi, że widzę jak wojskowi zwracają się do jakiegoś gów*****nego aptekarza per "czołem Panie Ministrze".

684497 Nie pozwolę sobie na teksty typu: " zeszmacenie wojska " lub "cichodajki Misiewicza"

Chyba nie do końca dokładnie przeczytałeś to co napisałem. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem a może skumasz, że Misiewicz to cichodajka Macierewicza a nie, że wojsko to cichodajka Misiewicza. :wallbash:

Pisząc o "zeszmaceniu wojska" mam na myśli tych cymbałów, którzy właśnie tak krzyczą do jakiegoś chłystka z apteki, zwracając się per Panie Ministrze.

Nie uogólniam bo jak widać są jeszcze tacy, którzy w szmaceniu się nie biorą udziału - nie nazywają szamba misiewiczowego perfumerią albo potrafią jako generałowie odejść ze stanowiska choć mianowani zostali przez naczelnego notariusza tego kraju - Budynia Maliniaka - bo najwidoczniej to co dzieje się obecnie w wojsku/podejściu do wojska im zupełnie nie odpowiada.

Zresztą nie dziwię się, że odchodzą skoro widzą, że taki Misiewicz dostaje złote odznaczenie ZA NIC a ci, którzy walczyli na misjach i często zostawali inwalidami dostali ledwo brązowe, noooo czasem srebrne. Faktycznie - takie numery z odznaczeniami to świetna motywacja dla wojska...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy ad.am, funkoval, Michał126- meliście kiedyś mundur żołnierza na sobie? To po co dyskusje w temacie na który nie macie pojęcia?

Nie pozwolę sobie na teksty typu: " zeszmacenie wojska " lub "cichodajki Misiewicza".

Miałem fajną sytuację podczas powrotu z meczu na narodowym.. czekamy pod sklepem monopolowym by kupić browara.. podjeżdża

czarna vectra na tablicach UE lub UA (nie bedę sie teraz upierał jaki dokładnie).. wysiada młody koleś kompletnie zjarany.. zaczyna się

głupkowato śmiać do wszystkich i gadać do siebie.. widząc rejestracje podchodzimy do samochodu i badamy kto siedzi za kierownicą..

a tam Pan w mundurze.. podjeżdza 2 metry dalej.. dalej badamy.. wołają kolegę i odjeżdżają.. wybacz ale po takiej akcji mam mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miło. O ile zjaranie się jakiegoś typa można jeszcze zwalić na karb tego, że w każdej grupie zawodowej znajdzie się jakiś cymbał to już wożenie go kierowcą w mundurze zakrawa na jakiś kompletny cyrk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest kilka osób które maja pojecie o wojsku to może ktoś wyjaśni łopatologicznie dlaczego Gen. Mirosław Różański odchodzi, dymisja najważniejszego dowódcy w polskiej armii. Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle, a może tylko ja mam takie wrażenie :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest kilka osób które maja pojecie o wojsku to może ktoś wyjaśni łopatologicznie dlaczego Gen. Mirosław Różański odchodzi, dymisja najważniejszego dowódcy w polskiej armii. Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle, a może tylko ja mam takie wrażenie :o .

Ja się za speca nigdy nie podawałem, najszybciej ktoś w służbie czynnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.in. dlatego też gardzę KODem. Mieli potencjał ale jak zwykle trzeba to rozwalić.

 

Dla równowagi z drugiej strony

 

 

I nie krytykuje tego co napisałeś, jedni drugich warci, aczkolwiek tu materiał wydaje mi że nie ma aż tak wyszukanych skrajności.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref=#ff3366]Prox[/ref], [ref=#ff3366]czarekcw[/ref], proponuję przenieść dyskusję na grunt tego co która siła polityczna głosi i robi (albo co innego głosi a co innego robi) a nie skupiać się na osobach które idą w ich pochodach - jak widać po powyższych filmach, nie jest to dobra droga dla żadnej ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

684471 Odpowiadając - z autopsji i na pewno nie są gorsze jak za POprzedniej władzy.

Piszesz o całym Wojsku Polskim? A gdzie wzmianka o zamówieniach publicznych? A dokładniej o zamawianie usług na remont/serwis maszyn? Co nieco wiem o pewnych częściach z Rosomaków które korodują.

 

684539 a nie skupiać się na osobach które idą w ich pochodach

No jak- skoro ktoś idzie w pochodach (obojętnie jakich) to chyba wie czemu idzie i ma ku temu powody/argumenty/potrafi wskazać błędy. Czy za dużo wymagam? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

Spytaj jakiś prawicowy beton co o tym myśli to się dowiesz że nie ma problemu i "demokracja nie jest zagrożona", ograniczenie wolności demonstrowania to tylko sprawy organizacyjne a zakaz antykoncepcji:

https://oko.press/czesc-antykoncepcji-n ... aborcyjne/

jest dla dobra obywateli.

Mentalność ludzi popierających obecną partię rządzącą jest mi obca ale gołym okiem widać że ktoś to tęskni za PRLem trzymającym człowieka za mordę i mówiącym mu co mu wolno a co nie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozbawił ten cytat z premier(y) Szydło:

Chcemy przygotować rządowy program Za życiem, który będzie miał za zadanie otoczyć opieką kobiety w ciąży. Istnieje alternatywa, a jest nią wsparcie dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym . Jesteśmy zwolennikami debatowania w Sejmie nad projektami obywatelskimi, ale w sprawie aborcji budowano spór polityczny.

 

Obowiązkiem klasy politycznej było wyciszenie emocji, niektóre środowiska polityczne próbują cynicznie wykorzystywać sprawę aborcji.

 

Trzeba rozmawiać o aborcji eugenicznej, ale wolałabym, aby dyskusję moderowali eksperci, a politycy przygotowywali ustawy.

w kontekście umożliwienia dyskusji nad projektem Ordo Iuris poprzez uniemożliwienie niektórym (czyt. aborcjonistom) udziału w posiedzeniu komisji. Dyskusja tak, ale tylko z wybranymi przez stronę rządzącą osobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: podesłaleś link do zmanipulowanego portalu :shock::!: nie wierze własnym oczom. A tak serio chyba dobrze zrobił nie ? btw opozycja ma wiele do powiedzenia w kwestii premii a sami rozdali ile rozdali za swoich rządów

 

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-9 ... Id,1672938

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal jest zmanipulowany, no i co z tego? Mój post dotyczy tego kto, w jaki sposób i z jakich pobudek podejmuje w tym kraju decyzje mające realny wpływ na działania 'suwerennej' władzy w tym kraju. Było już 'mówisz "naród" myślisz "partia"', jest 'mówisz "władza" myślisz "prezes"'.

 

Podałeś przykład premii dla pracowników rządowych. Pozwól, że przytoczę cytat z artykułu:

Absolutnymi rekordzistami są pracownicy MSZ. W resorcie Grzegorza Schetyny (52 l.) na nagrody i premie w zeszłym roku wydano około 26 mln zł. Okazuje się, co wynika z informacji otrzymanych przez "Fakt" z ministerstwa, że średnia miesięczna nagroda dla pracownika to 483,81 zł. A takich pracowników jest, jak mówi nam rzecznik resortu, około 4,5 tys. Co więcej, to właśnie w tym ministerstwie urzędnicy zarabiają najlepiej - średnia pensja, jak wynika ze stron rządowych, to ponad 7700 zł brutto.

 

4.5 tysiąca pracowników, których pensje (jak i reszty budżetówki) były zamrożone od którego roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co podsyłasz artykuł do zmanipulowanego portalu ? wybierasz to co ci pasuje akurat tak ? pytałem czy dobrze zrobił czy nie dobrze że zablokował "premie". Bo rozumiem że jakby go dziennikarz zapytał czy te premie są słuszne i sie należą i by przytaknał to również by było nie dobrze. Zablokował premie też zle. :) Od czasu do czasu choć troche obiektywizmu by sie przydało. ;) oczywiście te 95 mln kiedyś to było w słusznej sprawie teraz za to wielki ambaras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba słaby dzień.

Linkuję artykuł do źródła informacji, którego publikacja przynajmniej w znacznej części zawiera prawdę dot. spotkania prezesa z członkami Prezydium Sejmu, po którym ci ostatni rozporządzili premiami. Ilustruje to kto rzeczywiście podejmuje decyzje i w jaki sposób.

Czy dobrze zrobił, to jest bez znaczenia, liczy się to, że zadecydował.

Obiektywnie patrząc te 95 mln premii to na ile osób się rozkłada? Jaka średnia wysokość tych premii? Jak to się ma do zamrożenia pensji? Łatwo się ekscytować danymi bezwzględnymi. Tak a'propos twojego obiektywizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ty wiesz najlepiej który artykuł zawiera ile procent prawdy a ile fałszu :) wg swoich kryteriów chyba. Zadecydował i bardzo dobrze, nie dość że zarabiają ile zarabiają, mają 13stki, bony, kursy jezykowe za free i pewnie jeszcze jakieś profity to jeszcze im trzeba co rok nagrody dać. Ciekawe ile za te 95 mln ufundował by obiadów dla biednych dzieci albo poprawił jakość jedzenia w szpitalach, bo jedzeniem to to trudno nazwać. Ale ty pewnie dąłbyś im ze dwa razy tyle bo za mało dostali tej nagrody biorąc pod uwage liczbe osób to im grosze wyszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ty wiesz najlepiej który artykuł zawiera ile procent prawdy a ile fałszu :) wg swoich kryteriów chyba.

 

Bielan publikował na Twitterze info o spotkaniu. Fałsz?

 

Dodane po 6 minutach 49 sekundach:

Bony są z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, więc pudło. Stawka żywieniowa na obiad to jakieś 7 PLN, czyli jakieś 1400 PLN rocznie, co przekłada się na jakieś 67 000 obiadów rocznie, niezbyt dużo w skali kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bony są z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, więc pudło. Stawka żywieniowa na obiad to jakieś 7 PLN, czyli jakieś 1400 PLN rocznie, co przekłada się na jakieś 67 000 obiadów rocznie, niezbyt dużo w skali kraju.

 

Dodane po 2 minutach 47 sekundach:

Ale ty pewnie dąłbyś im ze dwa razy tyle bo za mało dostali tej nagrody biorąc pod uwage liczbe osób to im grosze wyszły

 

6edfef1de19994a6e23342e28a8ce74b.jpg

 

Nie odlatuj za daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdze że spotkania nie było tylko chodziło mi o wybiórcze wklejanie artykułów. Do tej pory ten portal tylko i wyłącznie kłamał więc mnie zdziwiło że wogóle tam zaglądasz. Teraz jest wszystko zmanipulowane tak dla uściślenia, newsweek i gazeta.pl też. Kasa prawdopodobnie pójdzie na cele charytatywne jak dobrze w radiu słyszałem, dobrze czy nie ? pewnie nie bo Kaczyński tak zdecydował.

 

ps chcesz mi powiedzieć że lepiej napchać kieszeń urzędnikowi niż wydać ileś tysięcy obiadów dla dzieci ? nawet jak nie starczy dla wszystkich to co z tego ? masz ciekawy tok rozumowania.I dowiedz sie ile kosztuje "wyprodukowanie" zupy na osobe, bo nie jest to 7 złotych. Wtedy zrób obliczenia raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów o Newsweeku, GW i TVN? Nudny jesteś. Może choć rozróżniasz manipulację od kłamstwa? Bo to nie to samo.

 

Cel charytatywny to np. Caritas czy fundacja Elbanowskich, co więcej takie działania pozorowane i w dodatku wymuszone są śmieszne. Ale odleciałeś znów od istoty sprawy - kto podejmuje decyzje.

 

A, mieszasz kwestie budżetu na wynagrodzenia z budżetem na pomoc społeczną.

 

mam prośbę, powstrzymaj się od przypuszczeń i spekulacji nt mojego toku rozumowania, bo słabo ci to wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zmienić nazwę tematu na "Polityka i argumenty W1Michal"? :D

 

Dodane po 3 minutach 43 sekundach:

684605 wybierasz to co ci pasuje akurat tak ?

Zupełnie jak Ty :)

684605 Zablokował premie też zle.

Tu nie chodzi o to. Bardzo dobrze, że zablokował. Chodzi o to, że to Kaczyński ma realną władzę w kraju, a nie premier Szydło czy prezydent Duda. A miało być przecież inaczej, prawda?

684611 aha ty wiesz najlepiej który artykuł zawiera ile procent prawdy a ile fałszu :) wg swoich kryteriów chyba.

Kolejny raz zupełnie jak Ty :)

 

Czemu nie byłeś taki aktywny jak na ostatnich stronach było o ograniczeniu dostępu mediów do polityków oraz o spadku inwestycji polskiego kapitału a wzroście zagranicznego? Niewygodny temacik do Twoich wyuczonych bzdur? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.