Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

[ref]W1Michal[/ref], i właśnie dlatego obiecywałem sobie nie wchodzić więcej z Tobą w żadne dysputy... Poszukałeś po łepkach w internecie i pytasz jak Ci poszło. Poszło fatalnie w związku z czym nie zaszczycę Cię odpowiedzią dlaczego PiS to ciemnogród i średniowiecze.

 

Ad1) Grzegorz VII na synodzie w 1075 roku wymyślił sobie że władza kościelna będzie nadrzędna nad władzą świecką i papiez będzie miał władzę nad władcami świeckimi (będzie ich mógł detronizować) i w ten sposób zaczęło się tysiąc letnie wpieprzanie się kościoła katolickiego w sprawy Europy.

Ad2) i czym się te trybunały zajmowały? Czemu taki katolik jak Ty nie odpowiedział na moje pytanie? Bo to czym się zajmowały to wg Ciebie nie prawda?

Ad3) fajna sprawa ta wiara katolicka nie? Pójdzie człowiek nagrzeszy, w niedzielę sypnie plebanowi groszem i duszyczka znów czysta - to dopiero autorytet moralny ten kościół katolicki :song::song:

Ad4) Papierze wysyłali swoje bogobojne owieczki nie tylko na Azji mniejszej mordować islamistów ale również wysługiwali się tymi owieczkami do pacyfikowania ludzi mniejszości które nie zgadzały się z hegemonią Watykanu i chciały uprawiać wiarę chrześcijańską wolną od kłamstw kościoła katolickiego - i co ich za to spotykało z rąk tej wspaniałej instytucji która powinna miłować bliźniego swego? - śmierć. A dlaczego? Bo chcieli być dobrymi ludzmi ale nie chcieli płacić haraczu na rzecz Watykanu.

Ad5) Ten podatek na rzecz kościoła katolickiego płaciła cała Europa a nie tylko pojedyncze kraje. Podatek był płacony przez stulecia i rujnował ten kontynent, powstrzymując jego rozwój tylko po to żeby napełniać skarbce Watykanu.

 

Francuzi w czasie swojej słynnej rewolucji, zrobili pierwszy krok aby ukrócić władzę klechów w swoim kraju. Z czasem zrobiły to i inne kraje Europy w tym i Polska - odzyskały wolność. A co robi nasza obecna władza?

Z Tobą dalej nie gadam. Możesz sobie pajacować dalej jeśli masz ochotę i ktoś będzie miał ochotę z Tobą rozmawiać.

 

Dodane po 2 minutach 37 sekundach:

3) Co w 1343 roku usankcjonował prawnie papież Klemens VI?

 

Tu się chętnie dowiem o co chodzi.

 

Klemens VI usankcjonował odpuszczanie grzechów za pieniądze czym wg mnie przekreślił sens istnienia kościoła katolickiego jako wariantu nauki chrześcijańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie napisałbym nic byloby zle, napisałem to co kojarze - też zle :mrgreen: ja nigdzie nie pisałem że jestem specem od historii i sie za takiego nie uważam. Rozmawialiśmy chyba o rzeczach aktualnych a nie średniowiecznej Polsce. Sam pajacujesz przepisując skądś pytania, pewnie znalazłeś podręcznik do historii. Masz wiedze o średniowieczu, super, gratuluje. Ja mam wiedze w zupełnie innej "branży" :) i cie nie zamierzam z tego przepytywać aby próbować zrobić glupka z ciebie. Piszesz o mnie jak o fanatycznym katoliku a tak nie jest, nie znasz mnie i nie prędko poznasz raczej, a jak już jestem okazjonalnie w kosciele na ślubach i pogrzebach to nie wrzucam na tace. Nawet nie wiesz jak bardzo jestem przeciw księdzom i całemu temu "biznesowi". Ale dla ciebie ja jestem "katol" i tyle. Po z tym czy ja chodze do kościoła czy nie to to jest moja sprawa, mnie nie interesuje czy ty chodzisz czy nie i jesteś bezbożnik albo ateista. Także może to cie chociaż uspokoi na noc że nie sponsoruje kleru. Już pisałem że to wolny temat i każdy może pisać co mu sie podoba, a nie kółko antypisowskie. Stwórz odrębny temat i bedziecie sobie pisac we czterech czy tam w ilu i w kólko jeden za drugim że mamy "średniowiecze" i tyle, ja tam nie będe zagladał. Nie odpiszesz mi czemu twierdzisz że mamy średniowiecze bo zle odpowiedziałem na pytania z historii polski :lol: Ok nie zmuszam. To przecież ja unikam merytorycznych odpowiedzi :) . Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także może to cie chociaż uspokoi na noc że nie sponsoruje kleru.

 

Nie płacisz podatków? Bo z czego poszła darowizna na muzeum w świątyni opaczności, pardon, opatrzności? Z czego MEN pokrył część kosztów światowych dni młodzieży? A jeśli jesteś członkiem KrK, to od kiedy nie obowiązuje piąte przykazanie kościelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz kolejne mistrzostwo świata rządzących, nowy projekt ustawy o aptekach:

- jeden aptekarz max 4 apteki

- likwidacja sieciówek

- 1 apteka na max 3000 mieszkańców

- apteka nie może być bliżej niż 500m od drugiej

- i wiele podobnych pierdów

i teraz najlepsze, wypowiedź wiceministra zdrowia : " to ma służyź lepszemu dostępowi do aptek i niższym cenom" - ludzie to ja chyba pier...nięty już jestem albo ci idioci myślą że my tacy jesteśmy.

A wypowiedź płaszczaka na temat manifestcji nie słuźy ograniczaniom swobód, w co święci też wierzy Michał, tylko min ma umożliwić swobodne przemieszczanie się np kobiecie z wózkiem po mieście, a nie łażenie pomiędzy demonstrującymi, brawo on :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
A teraz kolejne mistrzostwo świata rządzących, nowy projekt ustawy o aptekach:

- jeden aptekarz max 4 apteki

- likwidacja sieciówek

- 1 apteka na max 3000 mieszkańców

- apteka nie może być bliżej niż 500m od drugiej

i teraz najlepsze, wypowiedź wiceministra zdrowia : " to ma służyź lepszemu dostępowi do aptek i niższym cenom" - ludzie to ja chyba pier...nięty już jestem albo ci idioci myślą że my tacy jesteśmy.

 

Poparcie dla PiS wynosi na dzień dzisiejszy 36% spośród osób które wybrałyby się na wybory. Tyle osób nie dostrzega w tym co napisałeś myślenia socjalistycznego i wczoraj krzyczało do opozycji: precz z komuną :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład jakich ludzi dobra zmiana obsadza na stołkach http://wyborcza.pl/7,75398,21114599,and ... dzial.html szczerze sam chciałbym mieć takie braki warsztatowe jak Pan Mann, a powiedzieć takiemu człowiekowi że za długo pracuje w polskim radiu to tak jak powiedzieć Lindzie że za długo jest aktorem i występuje w filmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare info masz ;)

https://farmacja.pl/aktualnosci/apteka- ... kt-ustawy#

http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/naz ... 161020.pdf

 

Raczej powinni się wziąć za sklepy monopolowe i tzw "Hot spoty" czyli miejsca do hazardu. Bardziej to mnie kłuje w oczy a nie ilość aptek.

 

To jest lepsze

http://prawylas.pl/2016/11/30/szacowani ... s-oszalal/

http://www.lasy.gov.pl/kontakt/komunika ... -lowieckim

 

Pokrótce jak wygląda sprawa ze zwierzyną: jest ona własnością Skarbu Państwa i to od niego (czyt. ministerstwa) pochodziły pieniądze na wypłatę odszkodowań (wyjątkiem jest wypadek komunikacyjny ze zwierzyną podczas polowania zbiorowego- wtedy odszkodowanie wypłaca koło łowieckie), wojewoda miał za zadanie szacowanie szkód w uprawach rolnych i to on przyznawał odszkodowanie. W projekcie ustawy to Lasy Państwowe mają wypłacać odszkodowania a szacowaniem szkód ma zajmować się leśniczy (który ma wykształcenie odpowiednie do hodowli lasu a nie uprawy gruntów rolnych) :lol: .

 

Historia Lasów Państwowych jest bardzo ciekawa- jak im źle szło to rząd nie pomagał im jak kopalniom. Wzięli kredyt, spłacili go a teraz jak już zaczynają wychodzić na prostą to im się dowala masę dodatkowych zadań, podatków i jeszcze coś takiego. Dojna zmiana :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej powinni się wziąć za sklepy monopolowe i tzw "Hot spoty" czyli miejsca do hazardu. Bardziej to mnie kłuje w oczy a nie ilość aptek.

 

Nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja.

Apteki zysku nie przyniosą, jeśli leki dla seniorów trzeba dotować, natomiast alkohol i hazard zawsze.

 

Ale za to Małgorzata Kożuchowska została odznaczona "za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej" - ta to ma warsztat :kox:

 

Naprotechnologiczny :)

http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,192 ... azy-i.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

taki zakamuflowany przekaz do policjantów aby wlepiali więcej mandatów żeby tych co piątych złotówek było jak najwięcej,bo za coś te 500+ trzeba finansować. Samo dofinansowywanie policji z mandatów nie jest złym pomysłem ale nie w naszym kraju gdzie każdy kombinuje nawet ci którzy mają kombinatorów łapać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz jak wygląda finansowanie Policji? W małym komisariacie nie ma pieniędzy na wyłożenie 800zł na remont samochodu (czekali 2 miesiące) a o bieżącym serwisowaniu nie ma mowy (czyli jazda aż coś się urwie, połamie etc). Najlepiej wyglądają zakupy do biur- policjant dostaje tylko notes służbowy, za resztę płaci z własnej kieszeni. Jedna ryza papieru na kilka miesięcy i to dla kilku pracowników :lol: W komendach powiatowych podobnie.

A chcesz wiedzieć jak na socjal rozdają pieniądze na tzw obsługę? Lekko ponad 10 tysięcy na jednego pracownika 500+. I jest ból żeby to wydać bo wszystko jest zakupione. Paranoja żeby tak na socjal ładować kasę a na bezpieczeństwie ludzi chytrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.in. dlatego też gardzę KODem. Mieli potencjał ale jak zwykle trzeba to rozwalić.

 

"Za 2 tyś zł nie jestem w stanie wyżyć"- jakoś inni, nie uwikłani w SB nawet połowy nie dostają i jakoś żyją.

 

Tutaj jest pierwszy wywiad z pierwszego linka bardziej rozwinięty. Tak jak pisałem- i jedni i drudzy są siebie warci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie dziwić jak tam połowa tych posłów to są jacyś byli radni z Kozich Wólek pewnie co doszli do sejmu dzięki znajomościom i konszachtom. Jeden głupszy od drugiego

 

Tyle że p. Suski jest posłem od 2001 r. Nieprzerwanie. Wcześniej zaś robił za jedną z bardziej rozpoznawalnych twarzy partii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]funkoval[/ref], żadna szkoda :thumbdown: Po co nam tacy doświadczeni dowódcy skoro mamy Antka i jego zbieraninę bezrobotnych zwaną przez państwo Woskiem Obrony Terytorialnej ;) - jest dobrze, ja czują się co raz bezpieczniej :good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.