Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

683022 Naprawdę nikt z "prawej strony" nie wytłumaczy mi co PiSowi przeszkadza Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej?

Bo to dzieło tej szatańskiej Unii Europejskiej, a wszystko od Unii jest złe no może poza Euraskami. A poza tym ta konwencja sprawi że władze przejma środowiska LGBT i wprowadzi się obowiązkowy Gender i tą okropna edukację sexualną w szkole (to ostanie akurat nie było by takie złe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

Ja pierdziele! Myślałem że w PiSie to tylko Piotrowicz wyrwany żywcem z komuny a tu się okazuje że PiS to sami byli członkowie PZPRu:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxNewsImg

Piotrowicz, sędzia TK - Pan Cioch, Czabański - dziennikarz Sztandaru Młodych, Pan Jasiński - obecny prezes Orlenu - członek PZPRu, Chłopek (nie znam), Wolski - obecny dyrektor TVP2, Aumiller (nie znam) :shock::shock::shock:

Teraz rozumiem Leszka Millera dlaczego tak się garnie do Kaczyńskiego i jego partii - toż to koledzy z dawnych dobrych komunistycznych czasów :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Od dziś każdego kto nazwie mnie "lewakiem" będę nazywał "komuchem" :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele! Myślałem że w PiSie to tylko Piotrowicz wyrwany żywcem z komuny a tu się okazuje że PiS to sami byli członkowie PZPRu:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxNewsImg

Piotrowicz, sędzia TK - Pan Cioch, Czabański - dziennikarz Sztandaru Młodych, Pan Jasiński - obecny prezes Orlenu - członek PZPRu, Chłopek (nie znam), Wolski - obecny dyrektor TVP2, Aumiller (nie znam) :shock::shock::shock:

Teraz rozumiem Leszka Millera dlaczego tak się garnie do Kaczyńskiego i jego partii - toż to koledzy z dawnych dobrych komunistycznych czasów :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Od dziś każdego kto nazwie mnie "lewakiem" będę nazywał "komuchem" :zly:

 

i na dodatek "w opozycji" wcale nie jest lepiej... taki wpis zamieścił Paweł Kukiz na FB:

 

Lista PZPR-owców i współpracowników SB w Platformie Obywatelskiej

1. Andrzej Rzepliński, wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z poparcia PO, kandydat PO na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w 2005 r., do 1981 należał do PZPR. Pod koniec lat 70. II sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW.

2. Tomasz Nowak, poseł PO był 1 marca 1989 r. zarejestrowany przez SB z Konina jako kontakt operacyjny, ps. “Aktor”. Pozyskany do sprawy o krypt. “Pegaz” (“zagadnienie” – kultura i sztuka). Zdjęty z ewidencji 9 stycznia 1990 r. Materiały zniszczono.

3. Zbigniew Pawłowicz, senator PO był zarejestrowany w 1977 r. jako tajny współpracownik Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli kontrwywiadu wojska PRL, ps. “Pawlik”.

4. Marek Konopka, senator PO został w 1982 r. zarejestrowany jako tajny współpracownik kontrwywiadu wojska PRL ps. “Marzena”.

5. Michał Boni, doradca premiera Tuska w 1992 roku został wymieniony jako TW “Znak” na tzw. liście Macierewicza. 31 października 2007 wydał publiczne oświadczenie, że w 1985 Służba Bezpieczeństwa za pomocą szantażu zmusiła go do podpisania deklaracji współpracy.

6. Stanisław Jałowiecki, eurodeputowany PO występuje w katalogu IPN jako konsultant” SB z 1973 r., w tym roku został ostatecznie uznany przez Sąd Najwyższy za “kłamcę lustracyjnego”.

7. Andrzej Olechowski, współtwórca PO i do dziś jej członek znalazł się w 1992 r. na liście Macierewicza. Jako jeden z nielicznych polityków centroprawicowych złożył oświadczenie lustracyjne o przyznaniu się do współpracy ze służbami specjalnymi PRL – w okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW). Był jego kontaktem operacyjnym o pseudonimie “Must”. Członek PZPR.

8. Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO w PRL związana z “Głosem Robotniczym”, organem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łodzi. W 1997 była kandydatem na stanowisko ministra kultury i sztuki w gabinecie Jerzego Buzka; wycofała się na skutek protestu AWS po oskarżeniu jej o udział w antysemickiej nagonce w 1968.

9. Kazimierz Kutz, poseł PO w 1971 r. został zarejestrowany przez SB jako kandydat na tajnego współpracownika. Po trzech latach zmieniono mu kategorię na “zabezpieczenie”, a półtora roku później sprawę zakończono “z powodu braku możliwości operacyjnych”. W latach 70. uczestniczył w naradach Komitetu Centralnego PZPR na temat kultury. Wygłosił przemówienie gdzie zaatakował Stanisława Bareję używając terminu “bareizm” jako synonimu kiczu. Od tego czasu reżyser “Misia” nie podał ręki Kutzowi. W stanie wojennym zwolniony z internowania po podpisaniu `deklaracji o lojalności’. Od 1983 mieszka w Warszawie w tzw. “Zatoce czerwonych świń”. W 2005 członek Komitetu Honorowego Kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Cimoszewicza.

10. Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Donalda Tuska w latach 1972-1981 członek PZPR, był szefem uczelnianej Podstawowej Organizacji Partyjnej. Według dokumentów IPN został zarejestrowany jako kandydat na tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa w 1985 r. Zaprzeczył jakiejkolwiek propozycji współpracy, a sam fakt zarejestrowania wiąże z wyjazdem na półtoraroczne stypendium do RFN w 1986 r.

11. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska karierę polityczną zaczynała w latach 70. w PZPR. Z partii wystąpiła po wprowadzeniu stanu wojennego.

12. Jan Kuriata, poseł PO był zarejestrowany w 1984 r. jako tajny współpracownik SB, ps. “Piotr”. Zdjęty z ewidencji w 1990 r. Materiały złożono w archiwum;

13. Marian Czerwiński, poseł PO. W 1989 został posłem na Sejm X kadencji (tzw. Sejm kontraktowy) z okręgu Dębica z listy PZPR. Przewodniczący PO w powiecie dębickim.

14. Leszek Korzeniowski, poseł PO, przewodniczący PO w województwie opolskim, były członek PZPR.

15. Miron Sycz, poseł PO, b. członek PZPR. Należy do Stowarzyszenia Ordynacka.

16. Bożena Sławiak, posłanka PO, była członkiem PZPR.

17. Karol Węglarzy, radny sejmiku śląskiego z PO, w latach 1980-1985 pełnił funkcję posła na Sejm PRL VIII kadencji z listy PZPR. Od 2001 należy do Platformy Obywatelskiej.

18. Gen. Janusz Bojarski, dyr. Departamentu Kadr w Ministerstwie Obrony Narodowej, w przeszłości dwukrotnie pełniący funkcję szefa rozwiązanych Wojskowych Służb Informacyjnych. Absolwent m. in. Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego, znany również jako wieloletni współpracownik gen. Dukaczewskiego.

19. Robert Kowalski, absolwent Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGiMO) w czasach ZSRR. Zwolniony ponad rok temu ze stanowiska teraz został wiceszefem departamentu kadr i szkoleń w MSZ.

20. Marek Staszak, prokurator krajowy, ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1980-1984 pracował w Prokuraturze Rejonowej w Międzyrzeczu i Poznaniu. Był prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Środzie Wielkopolskiej (1985-1989) i podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w czasach rządów SLD (2001-2003).

21. Zdzisław Skorża, wiceszef ABW, były funkcjonariusz SB.

22. Maria Wągrowska, wiceminister obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska, podała się do dymisji 13 grudnia, wg `Trybuny’ po tym, jak w IPN znaleziono materiały na jej temat. Oficjalny powód odejścia: `z powodów rodzinnych’.

23. Tadeusz Nalewajk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji z nominacji PSL, podał się do dymisji 7 stycznia 2008, `ze względów osobistych’. Wg `Trybuny’ powodem jego dymisji były materiały znalezione w IPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc mało mnie interesują "odnowy moralne, walka z komunistami, raz sierpem raz młotem"... po prostu zobaczyłem wpis to go zamieściłem w celu pokazania że i u jednych i u drugich w partii jest to samo... dalej nie chce mi się nawet w to wnikać bo szkoda mi czasu i wole go poświecić na bardziej interesujące zajęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jagmar tu nie wolno wrzucać niczego co jest anty PO - Nowoczesna bo zostaniesz obrzucony błotem ;) taka oto właśnie "demokracja' i wolność słowa w wykonaniu przeciwników PISu :lol: zmieńcie sobie tytuł tego wątku na klub anty PIS i będziecie mieli swoją piaskownice i tyle, Eryczek jest modem to zrobi w minute i nikt wam nie będzie przeszkadzał :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

683150 a możesz mi powiedzieć, czemu chcesz mnie personalnie obrazić ? Masz mega kompleksy i chcesz się dowartościować czy jak ?

To miało iść smsem do znajomego, któremu ASO przy migającym liczniku przebiegu kilometrów, kazało osiować licznik, podczas gdy uszkodzony był moduł bluetooth..

To nie było do ciebie, nie wiem czemu odebrałeś to personalnie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czyli w zasadzie już nawet przestali się kryć z tym, że będą zabierali kasę komu będą chcieli i ile będą chcieli, wedle własnego, chorego uznania. Byle tylko ktoś finansował socjal 500+

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,147880,210 ... rects=true

 

Pozwolę sobie zacytować the best of:

Zakład chce, aby płacili oni składki emerytalne przez cały rok. Dziś przestają je odprowadzać po przekroczeniu w danym roku zarobków równych 30 średnim pensjom (ok. 120 tys. zł brutto, czyli 10 tys. zł brutto miesięcznie). Nie muszą płacić, bo ich emerytura i tak będzie się liczyć od 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia.

Ten próg to rodzaj bezpiecznika - ma chronić nasz system emerytalny przed wypłacaniem w przyszłości zbyt wysokich emerytur.

Obecnie osób, które są zwolnione z opłacania składek przez cały rok, jest 331 tys. Niektórzy z najwyższymi zarobkami przestają płacić składki po miesiącu czy dwóch.

ZUS swój pomysł wysłał już do rządu.

- To dobre rozwiązanie. Jest szansa, że w 2018 r. wejdzie w życie - słyszymy od osoby związanej z rządem.

Nasz rozmówca jest przekonany, że podwyższenie daniny bogatym nie zaszkodzi obecnemu rządowi, bo osoby zarabiające więcej niż 10 tys. zł to nie jest "naturalny elektorat PiS".

 

Czyli nie ma być sprawiedliwie tylko ma być dobrze dla PiSu i jego elektoratu ;) - lewakom nasuwa się na myśl słowo "złodziejstwo" ale dobra zmiana nazwie to pewnie "sprawiedliwością społeczną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no tak....... :dontknow: jak to było, aa przyganiał kocioł garnkowi :)

Ale w którą stronę to ma działać te 'przyganianie'? Bo jak sięgam pamięcią to PiS/PC szedł do wyborów pod hasłem dekomunizacji. Podczas gdy materiały zebrane przez IPN sugerują, że powinni zacząć od naczalstwa.

 

Kto by się spodziewał, że Światowe Dni Młodzieży to była taka wspaniała impreza edukacyjna, sfinansowana z budżetu MEN...

http://natemat.pl/195887,hojna-jak-mini ... -mlodziezy

 

Dodane po 29 minutach 32 sekundach:

Całkiem ciekawa wypowiedź prof. Rybińskiego nt. odkupu banku, być może bez adekwatnej analizy sytuacji oraz ignorowania przez PiS 'ciekawych strategii' wykupu w sektorze bankowym.

A ciebie co w tym wywiadzie uderzyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]jagmar[/ref], celna uwaga :good: W SLD jest jeszcze więcej byłych członków PZPR niż w PO tylko że żadna z tych partii nie kreuje się od początku swojej działalności na wielkich dekomunizatorów i nie chodzą do wyborów pod hasłem "walki z komuną" ;)

Jednym z ostatnich pomysłów PiSu jest zabranie części emerytury wszystkim obecnym policjantom którzy zaczęli pracę przed 1989 roku, jeszcze w MO. Nie ważne czy to byli zomowcy czy funkcjonariusz bezpieki czy nawet zaczęli pracę tydzień przed upadkiem PRLu. Nieważne. PiS zabiera wszystkim a tych co ciągle pracują w policji chcą degradować i odsuwać od kierowniczych stanowisk.

Czy idąc tym tropem, nie uważasz że posłowie PiSu z PRLowską przeszłością, powinni zrzec się mandatów a w przyszłości części swoich emerytur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

683181 Czy idąc tym tropem, nie uważasz że posłowie PiSu z PRLowską przeszłością, powinni zrzec się mandatów a w przyszłości części swoich emerytur?

 

ależ oczywiście że tak... ja wcale nie bronie nikogo z Pisu... dla mnie to oni wszyscy są siebie warci ;) jedna wielka hipokryzja ;) i tylko o to mi chodziło...

 

a pomysł, żeby wszystkim hurtowo zabierać część emerytury jest poroniony... i mam nadzieję że zostanie to w sferze "pomysłów" bo chyba ustawy jeszcze nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]jagmar[/ref], dostrzegasz jednak jeden, malutki, jebaniutki szczególik: nikt poza PiSem nie rżnie cipki-niewydymki, że: odnowa moralna, że walka z komunistami, że raz sierpem raz młotem. Nikt, poza PiS..

Kolejna ściema wyborcza

W punkt! :D A co na to Michał? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko... Czy wy sie zachowujecie normalnie czy tak nie do końca?

Jeden drugiego obrzuca błotem bo nie ma takich samych poglądów politycznych :wallbash:

Najgorsze jest to że nie są tego warci

 

jagmar, celna uwaga W SLD jest jeszcze więcej byłych członków PZPR niż w PO tylko że żadna z tych partii nie kreuje się od początku swojej działalności na wielkich dekomunizatorów i nie chodzą do wyborów pod hasłem "walki z komuną"

Jednym z ostatnich pomysłów PiSu jest zabranie części emerytury wszystkim obecnym policjantom którzy zaczęli pracę przed 1989 roku, jeszcze w MO. Nie ważne czy to byli zomowcy czy funkcjonariusz bezpieki czy nawet zaczęli pracę tydzień przed upadkiem PRLu. Nieważne. PiS zabiera wszystkim a tych co ciągle pracują w policji chcą degradować i odsuwać od kierowniczych stanowisk.

Czy idąc tym tropem, nie uważasz że posłowie PiSu z PRLowską przeszłością, powinni zrzec się mandatów a w przyszłości części swoich emerytur?

 

Tu sie zgadzam w 100%

Chory pomysł, nie każdy milicjant działał w złej wierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie- jeżeli coś jest ok robione to spoko ale jak coś jest nie tak to należy piętnować. I o ile za czasów PO-PSL było jak było tak teraz PiS pokazuje swoją twarz- jak wydymać obywateli średniej i wyższej klasy na rzecz klasy niższej i patologii. Bo nie ma co się oszukiwać- teraz to patologia żyje w dobrobycie. Nie splamiona żadną pracą, mając wiele dzieci dostawać tyle hajsu za nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania PiSu do wypowiedzenia konwencji antyprzemocowej:

https://oko.press/rzad-pis-przygotowuje ... zemocowej/

(czy ktoś o poglądach prawicowych może mi wytłumaczyć jak ta konwencja może komukolwiek przeszkadzać???)

oraz zaostrzania dostępu do środków antykoncepcyjnych i aborcji?

 

Biorąc pod uwagę najnowsze wydarzenia związane z KrK to już się chyba wyjaśniło, komu tak naprawdę przeszkadza konwencja. I chyba już nie jesteśmy rosyjsko - niemieckim kondominium, tylko kolonią watykańską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Przy niedzieli trzeba się odprężyć i nie myśleć o polityce. Artykuł podlinkuje tu a nie w "śmiesznych" bo przewija się w nim Pan Szyszko - mój ulubiony minister do spraw (w odróżnieniu od ochrony) środowiska. Dla niewtajemniczonych to ten co chce wprowadzać prawo łowieckiego umożliwiające strzelanie do wszystkiego co się w lesie rusza, ten od wycinki Puszczy Białowieskiej i ten sam który nazywa swój wypasiony dom stodołą i nie chce podać jego wartości ;)

A teraz do rzeczy, mój ulubiony portał "informacyjny":

http://www.fronda.pl/a/pytamy-co-sie-dz ... 83155.html

i cytat:

Wczorajsze niebo nad Warszawą z pewnością zwróciło uwagę obserwatorów, bo nie sposób było nie zauważyć smug, jakie pokryły po południu znaczną jego część. Trudno tu o racjonalne wytłumaczenie, skąd nagle tyle samolotów latających w różnych kierunkach i dlaczego smugi, które pozostawały po przelocie samolotów tak długo utrzymywały się w atmosferze.

Jakże trudno racjonalnie wytłumaczyć te samoloty latające w różnych kierunkach :kox::D:D:D:D:D:D - trzeba mieć odwagę żeby sie podpisać pod takim artykułem :good: ale nie... nikt się pod nim nie podpisał :kox:

 

No dobrze, wydawałoby się że jaja sobie robię z oszołomów ale:

https://oko.press/media-ulomne-posel-sz ... samolotow/

Pan Szyszko łyka tą ściemę jak Macierewicz Minstrale za dolara:

Niepokoi się nie tylko Fronda. W 2013 roku dzisiejszy minister środowiska, wówczas poseł, profesor Jan Szyszko w interpelacji nr 16893 do premiera pisał: „W ostatnich miesiącach byłem wielokrotnie informowany i pytany przez zaniepokojonych ludzi o przyczyny i skutki częstego stosowania, jak określają, oprysków z samolotów metodą chemitrails. Niektórzy kojarzą to z wojskowymi projektami badawczymi w atmosferze, wyrażając zaniepokojenie o swoje zdrowie. (…) Czy chemitrails jest celowo wywoływane na terenie Polski, a o ile tak, to w jakim celu i jaki to może mieć wpływ na zdrowie człowieka i stan środowiska przyrodniczego?”

 

Poczytałem o tym "chemitrails" w internecie. Nie jestem takim ekspertem od lotnictwa jak posłowie z PiSu ale trochę po świecie jeździłem i samoloty zostawiają te "mordercze smugi" nie tylko w Polsce ale i Europie i w Stanach również :o A może piloci włączają funkcję "morderczą" swoich smug tylko jak przelatują nad Polską a jak wylatują poza terytorium naszego kraju to ją wyłączają :o:o

 

Świat w którym Pan Szyszko zostaje ministrem w rządzie jakiegokolwiek kraju udowadnia po raz kolejny że demokracja to jednak niedoskonały i nieprzewidywalny ustrój :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie P.Ministra Szyszki zaciekawiła mnie również informacja, że mino zapewnień, że nic takiego się nie dzieje ministerstwo pracuje nad uniemożliwieniem środowiskom zielonych protestowanie przeciwko np.dewastacji lasów przez jedynie słuszną opcję. Co do samych "chemitrails" jedynie co przychodzi mi do głowy to czyhanie na zdrowie i życie uczestników miesięcznic i tutaj mógłby się wykazać niezłomny Min. Błaszczak. Dla bezpieczeństwa można zakazać każdego 10 lotów nad Warszawą.

 

683592 Świat w którym Pan Szyszko zostaje ministrem w rządzie jakiegokolwiek kraju pokazuje że demokracja to niedoskonały i nieprzewidywalny ustrój
- "Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego" - Winston Churchill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Odnośnie P.Ministra Szyszki zaciekawiła mnie również informacja, że mino zapewnień, że nic takiego się nie dzieje ministerstwo pracuje nad uniemożliwieniem środowiskom zielonych protestowanie przeciwko np.dewastacji lasów

 

Tak jak napisałem, Pan Szyszko jest ministrem "do spraw" środowiska ale na pewno nie jego ochrony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy dyskutanci, teorie spiskowe stojące za 'chemtrails' to nic nowego, przyszły raczej z US Of A i wywołane są wysokim poziomem świadomości osób je propagujących. zwłaszcza w zakresie aerodynamiki, podciśnienia, kondensacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.