Skocz do zawartości

światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

647228 w EU nie ma takich aut o jakich piszesz :-)

 

 

uuu to przepraszam ... więc moje 3 auta są chyba z innego wymiaru , bo w Terrano 99, corsie C 05 i nawet stareńkim kadecie 89 świecą mijania łącznie z postojowymi ...foty chcecie? ;)

 

PS: w 2 motocyklach które posiadam też jest tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mijania łącznie z postojowymi, a nieautomatycznie po odpaleniu wlaczaja sie swiatla postojowe i swieca niezależnie od tego czy masz wajchę na off czy na postojowe.

 

DRL sa sterowane postojowymi - postojowe ON to drl gasną, postojowe OFF to drl sie świecą, tak ma być, dzienne nie mogą swiecic z mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

647245 dzienne nie mogą swiecic z mijania

Oczywiście ale nie o to chodziło , bo odniosłem się do :

 

647215 To jak to ma sterowac jesli sa auta gdzie pozycyjne swieca sie caly czas ?

 

pierwsze słyszę, są takie samochody? :o:o

Dokładnie w EU nie ma takich aut o jakich piszesz :-)

 

 

W EU są auta że pozycyjne i mijania świecą razem .

 

647245 postojowe ON to drl gasną, postojowe OFF to drl sie świecą, tak ma być

 

Wydaje mi się że nie zerknąłeś do przepisów, więc sprawdź że to akurat zależy od daty pierwszej rejestracji i jeśli auto było zarejestrowane przed 31.12.2009 to światła DRL mogą się świecić z postojówkami (przednie i tylne) , światłami bocznymi, światłami tablicy rejestracyjnej i nie mogą się świecić tylko ze światłami mijania i drogowymi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdabiem powinno się zabronić montowania takich świateł. Nie widać ich z daleka tak jak zwykłych a i jadąc za kimś takim też nic nie świeci. Dla mnie osobiście montowanie jakichś ledów to wiocha straszna. Ni to wygląda ni to świeci. Prawie jak rycerze ortalionu w swoich beemach z doklejonym "M-Power".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

647270 Nie widać ich z daleka tak jak zwykłych a i jadąc za kimś takim też nic nie świeci.

 

 

Do 1991 r w ogóle jeździło się bez świateł w dzień , ba są kraje gdzie dalej nie trzeba jeździć na światłach w dzień i jakoś tam ludzie widzą inne samochody , nawet te nieoświetlone w pełnym słońcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Do niedawna jeździło się na światłach od listopada do marca. Ale jak już wprowadzili to niech będzie. Mi osobiście lepiej się jeździ na światłach.

Niech sobie karzdy montuje co chce i gdzie chce. Wisi mi to. Tylko żeby później nie było płaczu że auto rozbite albo dowód zabrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

647193 Słuchajcie jak działają te philipsy?

podłączenie jest banalnie proste, podłączasz dwa kabelki do akumulatora, czyli + i - (będzie w zestawie instrukcja), trzeci kabelek na plus postojowych i po temacie...

 

fajnie z pilipami jest to, że nie musisz szukać + po wałączeniu stacyjki, mają przetwornicę która jak złapie ponad 13V załącza DRL, po wyłączeniu auta mogą jeszcze chwilę poświecić, zanim z akumulatora spadnie napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

647270 Nie widać ich z daleka tak jak zwykłych a i jadąc za kimś takim też nic nie świeci.

 

 

Do 1991 r w ogóle jeździło się bez świateł w dzień , ba są kraje gdzie dalej nie trzeba jeździć na światłach w dzień i jakoś tam ludzie widzą inne samochody , nawet te nieoświetlone w pełnym słońcu ;)

 

 

Co prawda to prawda. Ale tak po za tym jeśli ktoś już na prawdę chce te światełka to tylko Osram. Wiem po ilości reklamacji.

Z MMA LPQ080 przychodzi tego pełno i niestety trzeba uznawać (coś z modułami najczęściej jest nie tak). Co do M Techa również wadliwe choć oni biora skąd popadnie :) Osram może i ma cene sporą ale jednak w tym przypadku wolę dopłacić choć sam nie chce tego w aucie. Jedynie zintegrowane z reflektorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie chciałbym zamontować jak w tym linku: http://www.planete-citroen.com/forum/sh ... ?p=2377925

Niestety zaślepki są zaokrąglone i wszystkie klasyczne podłużne ledy będą świeciły bardziej na boki niż na wprost. Myślałem o takich, ale chyba za długie są : http://lediker.pl/swiatla-dzienne-nssc- ... 0,142.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie chciałbym zamontować jak w tym linku: http://www.planete-citroen.com/forum/sh ... ?p=2377925

Niestety zaślepki są zaokrąglone i wszystkie klasyczne podłużne ledy będą świeciły bardziej na boki niż na wprost. Myślałem o takich, ale chyba za długie są : http://lediker.pl/swiatla-dzienne-nssc- ... 0,142.html

Toż to w dzień tego nie widać. Postojówki u mnie lepiej świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

647270 Nie widać ich z daleka tak jak zwykłych a i jadąc za kimś takim też nic nie świeci.

 

 

Do 1991 r w ogóle jeździło się bez świateł w dzień , ba są kraje gdzie dalej nie trzeba jeździć na światłach w dzień i jakoś tam ludzie widzą inne samochody , nawet te nieoświetlone w pełnym słońcu ;)

 

To, że do 1991 roku jeżdżono bez świateł to słaby argument. Zobacz ile wtedy było aut na ulicach ile osób używało np. opon zimowych i jaka była ich dostępność w PL.

PS kiedyś ... to się ognisko krzemieniem odpalało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

647345 to słaby argument.

 

No słaby ale tak samo jak Twój , no chyba że w Anglii, Niemczech, Francji, Hiszpanii i wieeeele innych krajach jeszcze nie wiedzą że mają dużo więcej aut od Polski i że koniecznie muszą wprowadzić takie obowiązkowe światła przez cały dzień :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie chciałbym zamontować jak w tym linku: http://www.planete-citroen.com/forum/sh ... ?p=2377925

Niestety zaślepki są zaokrąglone i wszystkie klasyczne podłużne ledy będą świeciły bardziej na boki niż na wprost. Myślałem o takich, ale chyba za długie są : http://lediker.pl/swiatla-dzienne-nssc- ... 0,142.html

Toż to w dzień tego nie widać. Postojówki u mnie lepiej świecą.

 

Twoje postojówki świecą lepiej niż te światła NSSC 523hp :)?

To mocne masz te "postojówki".

 

Jak pewne / mocne światła dzienne ( ale też droższe.. ) to z palety Philips / Osram i będziesz zadowolony.

Jak coś taniej ale też b.dobre to własnie firma NSSC ( tylko trzeba uważać bo pojawia się całkiem sporo podrób ... ).

Sam do Sharana mam od ok. 3 lat właśnie światła NSSC -> diody 1W szt. świecą mocno ;) moc światła jest porównywalna z nowszymi samochodami z fabrycznymi światłami dziennymi LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdabiem powinno się zabronić montowania takich świateł. Nie widać ich z daleka tak jak zwykłych a i jadąc za kimś takim też nic nie świeci. Dla mnie osobiście montowanie jakichś ledów to wiocha straszna. Ni to wygląda ni to świeci. Prawie jak rycerze ortalionu w swoich beemach z doklejonym "M-Power".

I tu właśnie jest sedno problemu - jak zamontujesz ledy dobrej firmy to świeci to mocno i wyraźnie i widać to ze sporej odległości. Jak się zamontuje najtańszą chińszczyznę, na której homologację itp wybijają chińskie rączki to nie dziwota, że tego nie widać bo pierwsze lepsze z brzegu lampki choinkowe świecą mocniej.

Niedawno montowałem w Qashqaiu moich rodziców światła dzienne dedykowane do tego modelu (montuje się w jedną z kratek w dolnych wlotach/grillach) - świeci to na prawdę bardzo mocno i wygląda przyzwoicie bo jest dopasowane do kształtów zderzaka. Światła firmy NSSC - fajne jest to, że bazują na pojedynczych soczewkach więc w razie jakby kiedyś jakaś padła można bez problemu wyjąć ją z obudowy, wypiąć z kabla i wymienić na nową.

Zdjęcie dla przykładu:

 

LXtKXHe.jpg?1

kCStUjp.jpg?1

 

A tak to wygląda w nocy na samych LEDach (raczej trudno powiedzieć, że w dzień tego nie widać):

s0xmn0J.jpg?1

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A czy mógł byś zrobić zdjęcie w dzień z odległości mniej więcej 200-300m? Jak jest ciemno to i znicz daje światło ;)

Tak jak ktoś pisał wcześniej - nie będę się bawił w robienie zdjęć z odległości 200-300 m (zwłaszcza, że do rodziców mam 100km z W-wia) bo co to niby miałoby udowodnić. Ten zestaw do Qasha bazuje na didoach NSSC 502HP, które są dość duże i do tego mają jeszcze sporą soczewkę wzmacniającą strumień światła.

Możesz mi wierzyć na słowo lub nie ale ostatnio patrzyłem na te LEDy w Qashu z odległości 100m, w południe przy pełnej słonecznej lampie na dworze kiedy rodzice podjeżdżali do mnie autem i dawały one bardzo mocne, wyraźne białe światło. Nie sądzę, że nagle z 200-300m nie będzie widać NIC.

Owszem - jak ktoś sobie zamontuje w aucie jako dzienne takie "disko":

 

8.jpg

 

to i z 10m trudno to będzie zauważyć w dzień.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przepisów i montażu zgodnie z nimi.

1. Odpowiednie odległości od gruntu i pomiędzy samymi ledami

2. DRL nie można podłączyć pod postojówki, mają działać automatycznie z zapłonem i automatycznie wyłączać po załączeniu postojowych i reszty.

Automatycznie czyli nie można ich robić na osobny włącznik. Realizuje się to przekaźnikiem, banalna sprawa.

 

Mam dwa komplety okrągłych z ali, jakby ktoś był zainteresowany. Świecą dobrze, widoczne z daleko, fajna barwa. Montowane w zderzaku, dziura wycięta otwornicą na wkrętarke. Oczywiście homologacja europejska, plus oznaczenie DRL. To, że są homologowane nie oznacza, że mają wbudowany automat do załączania.

 

Tak wychwalane tu Magneti Marelli, znajomy w ciągu ostatniego roku już 3 razy wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie , bo chodzi mi o to co pisałem wcześniej czyli >

 

647250 Wydaje mi się że nie zerknąłeś do przepisów, więc sprawdź że to akurat zależy od daty pierwszej rejestracji i jeśli auto było zarejestrowane przed 31.12.2009 to światła DRL mogą się świecić z postojówkami (przednie i tylne) , światłami bocznymi, światłami tablicy rejestracyjnej i nie mogą się świecić tylko ze światłami mijania i drogowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.