Jump to content

światła do jazdy dziennej

Recommended Posts

Cześć

potrzebuję jakieś uniwersalne światła DRL do samochodu, który sporo jeździ i co pół roku trzeba wymieniać żarówki.

Dwa założenia : bardzo jasne, rozsądna cena. Niestety brak miejsc na halogeny, więc okrągłe odpadają. Myślałem o module na długie światła, ale są na jednej żarówce, normalnie się to podpina tak jakby były oddzielnie?

Ktoś coś kupował, montował, poleca, odradza?

• Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja od siebie polecam światła dzienne firmy magneti marelli

http://www.ules.pl/environment/cache/im ... 581834.jpg

Bardzo dobrze świecą i sa bez awaryjne,znajomy elektromechanik zanotował ich już kilkadziesiąt sztuk i zero reklamacji,zresztą na swoim aucie mam je od jakiegoś czasu i sa na prawdę godne polecenia :good:

Ja mam philipsy ponad 3 lata. Udany produkt :)

Co do montażu -- ważne żebyś zamontował zgodnie z przepisami (wybor produktu homologowanego i montaż w odpowiednim miejscu zgodnie z minimalnymi odległościami od ziemi, obrysu pojazdu i miedzy sobą) I kupił produkt z homologacja.

Montaż modułów na światła długie jest trochę ryzykowny jeśli fabrycznie nie ma takiej opcji w aucie gdyż reflektory nie maja homologacji do DRL.

Montując w sposób odbiegający od ustawy narażasz się na przykre konsekwencje w razie "W". I nie mowię tu o mandacie za jazdę bez świateł bo sporo policjantów nie zwraca na to uwagi a o przeniesieniu na Ciebie winy za Kolizje lub wypadek. Mimo ze wina może być nie po twojej stronie to sprawca może powiedzieć ze był oślepiony przez niepoprawnie zamontowane oświetlenie i niestety jeśli to się okaże prawda --- pozamiatane. :(

też z czystym sumieniem polecam, miałem FILIPY czwórki i były świetne, ale dziewiątki są rewelacyjne. Najlepsze jest to, że nie są duże , a dają mocny strumień światła i u mnie zmieściły się w miejsce halogenów, których nie mam :P

Philips Daylight 9 również mogę je polecić, przejeździły ze mną ponad rok bez jakiejkolwiek awarii, a w tej cenie są chyba bezkonkurencyjne.

W Philipsach masz kompletne okablowanie, solidne mocowanie ledów i przede wszystkim swiecą przyzwoicie że bedzie cie widac z przeciwka i masz homologacje na lampy w razie kontroli policji nie bedziesz miał problemów.

Mam zamontowana M-tech 507HP, kosztowały 100 zł, świecą naprawdę dobrze. Jedyny mankament jaki zauważyłem to taki, że po 1,5 roku użytkowania w jednej z lamp widać wilgoć w środku, jednak póki co działa prawidłowo.

M-tech dobra firma, chwalę sobie od nich żarniki za rozsądne pieniążki, ale porównywałem u znajomka w sklepie kilka produktów DRL i filipy pod względem wykonania i świecenia wypadły naj... ale nie należą do najtańszych. Jak kupowałem DRL 9 kosztowały około 350pln, 199pln to fantastyczna cena jak za taki produkt.

Słuchajcie jak działają te philipsy? Uruchamiają sie same z przekręceniem kluczyka ? Jak zapale mijania to gasną całkowicie ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Słuchajcie jak działają te philipsy? Uruchamiają sie same z przekręceniem kluczyka ? Jak zapale mijania to gasną całkowicie ?

Jeśli podlaczysz je w odpowiedni sposób, to tak powinny działać jak napisałeś.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Co masz na myśli pisząc odpowiedni sposób , one w sobie maja jakiś moduł odpowiadający za takie działanie ? Czy może ktoś odpowiedzieć mający te światła

Myslisz ze wystarczy podpiac je pod plus i minus i beda dzialac tak jak ustawa nakazuje? Przeciez one musza "wiedziec" ze wlaczyles swiatla mijania i musza sie wtedy wylaczyc , czyli musisz podac na trzeci kablelek prad sterujacy ...podlaczyc pod swiatla mijania ;)