Skocz do zawartości

Tuga Chemie Alu-Teufel Gel


Gesiu_15

Rekomendowane odpowiedzi

Gesiu_15, dzisiaj użyłem 2 raz tugi i zadziałała ale psikacz zmieniłem bo tamten punktowy to porażka z tym pędzlem latać. Widać za czyste koła wtedy były a nigdy na nich jeszcze nie używałem deironizerów. Ale i tak mam wrażenie że tester SG lepiej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, taka jego natura ze szybkie, energiczne strzaly robia najwieksza mgielke. Na dodatek atomizer jest naprawde wytrzymaly bo przepsikalem juz jednym ok 7 litrow i dziala bez zarzutu. Drugi poszedl na test wytrzymalosci z czerwona tuga jak narazie 2 litry za nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trochę usywione alufelgi jakieś 300-350km zrobiły ( nie wiem czy test się będzie liczył na alu jest Max Protect UNC-R ) a myłem je na szybko bo spieszyło mi się z wyjazdem, ale mały test zrobiłem między kwasową Tugą o naturalnym PH do czyszczenia oraz Wheel Wariorem od ADBL ( Jak wiadomo to nie kwas )

 

7e3ccb25795e6263med.jpg

 

Lewa strona Tuga a Prawa ADBL

 

9e6aa01981051e26med.jpg

0487e375c3878010med.jpg

94ee3cc2d3e3b2a3med.jpg

e2ed61af0f5778d5med.jpg

644c12efabf79dc4med.jpg

0bfc5dfad66b762amed.jpg

a84463ecfb94ed1cmed.jpg

b25598915d1bae8bmed.jpg

babac7d6c10181b0med.jpg

21e4898018c31a87med.jpg

973b367fc0cbb0c7med.jpg

2a8d537481b4fe92med.jpg

825ff17a172d63a7med.jpg

a02d925c01854a36med.jpg

 

ADBL

 

ef60827395f2234fmed.jpg

7d02d7e029783c76med.jpg

390f8e8d49a33e22med.jpg

6d9baffcf57675dbmed.jpg

0af91a43b46bc05bmed.jpg

7470912313813bddmed.jpg

ecbe0a04aab9010fmed.jpg

a0194970934cd2efmed.jpg

0b3b76afd8230d58med.jpg

0b4192fe5f896e0bmed.jpg

fcec11b88def18acmed.jpg

 

Podsumowanie :

 

Jako iż Tuga to kwas pracowało mi się z nią znacznie lepiej niż ADBL chodzi tutaj o konsystencje po prostu lepiej dla mnie ;) ADBL tak samo spełnił swoje zadanie dodam iż kolejne 2 alufelgi potraktowałem już samym ADBL w proporcjach 0,5 Butelki 300 ml wody + 200 ml ADBL czyli korzystnie wychodzi i domywa dokładnie tak samo jak Tuga czy ADBL bez rozcieńczenia.

 

Oba produkty mogę jak najbardziej polecić jednak u mnie faworytem jest Tuga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia nie/kwasu już wyjaśniona ale:

- intensywność krwawienia brudu na feldze nie świadczy o skuteczności produktu

- można było poprawić zamieniając między sobą produkty

- pędzelkowanie w dodatku zabezpieczonej felgi nie pomoże ocenić czy produkt jest skuteczny

 

Treys, nie hejtuję i proszę przyjmij moje uwagi jako konstruktywną krytykę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie doczyściło, miałem keidyś białe felgi i wiem co znaczy myć je co 300km. Ja jak wyjeżdżałem z myjni 10km i już był na nich pył z klocków (tu specjalne podziękowania firmie TRW, w której notabene pracuję, za stworzenie tak bardzo pylących klocków hamulcowych)

Tugę już mam musze jeszcze dokupić i potestować ADBL :good:

W kwesti kwasowości to tak (wycinki ze stron producentów):

ADBL Wheel Warrior [LINK]:

ADBL Wheel Warrior to kwasowy płyn do felg o przyjemnym i intensywnym, owocowym zapachu. Z łatwością rozpuszcza brud, rdzę, osady po twardej wodzie.

Tuga Chemie Alu-Teufel Spezial Gel[LINK]:

Der Alu-Teufel Spezial ® ist säurefrei und somit bestens für die regelmäßige Felgenpflege geeignet. - Alu-Teufel Spezial® jest bezkwasowy i optymalnie nadaje się do regularnej pielęgnacji obręczy. (Tłumacz Google)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj poczyniłem mało optymistyczną obserwację :thumbdown:

 

Spryskałem felgi z wżartym, żółtym nalotem (auto mojego ojca myte na szczotach), ładnie się zakrwawiły, ale musiałem przestawić auto na docelowe miejsce mycia i gdy manewrowałem, po każdym naciśnięciu hamulca bezpośrednio przed zatrzymaniem wydobywał się bardzo głośny dźwięk, coś jakby trzeszczenie i następowało lekkie szarpnięcie. Potem zauważyłem na tarczach czarne ślady po klockach. :thumbdown: I mimo mojego upodobania w tym środku, chyba dam sobie spokój z bieżącym czyszczeniem felg nim. Nie mam pewności, czy jest bezpieczny dla klocków.

 

Potem spryskałem hamulce obficie pianą i hamują normalnie, ale niedosyt pozostał. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.