Jump to content

Co tak przyciąga kurz?


Recommended Posts

Potraktowałem auto pierwszy raz, najpierw pianą SHINY GARAGE Fruit Snow Foam, potem szampon SHINY GARAGE Strawberry Car Shampoo.

Wytarty do sucha i .... po kilkunastu minutach auto całe w kurzu! :evil:

 

Co prawda potraktowałem karoserię również SHINY GARAGE Quick Detailer Morning Dew, ale widzę dzisiaj, że kurz jest wszędzie nawet na szybach, na których nie było przecież QD. Poza tym kurz pojawiał się jeszcze przed nałożeniem QD. Podejrzewam, że QD jeszcze bardziej wzmocnił to przyciąganie?

 

Lakier granatowy, jest cały jak w mące! Które z powyższych tak przyciąga kurz?!!

Link to comment
Share on other sites

Dodatkowo, morning dew też lubi sobie przyciagnąc kurz do takiego stopnia, że wierczorem jest juz na moim piekna warstaw kurzu . Z BSD nie mam takiego problemu. Pamiętajmy też, że nie które woski przyciągaja kurz bardziej a drugie mniej

Link to comment
Share on other sites

Przepłukaj auto wodą, ewentualnie umyj :)po prostu.

Nic z tym nie zrobisz, po nałożeniu wosku, po dotarciu QD machasz fibrą mocno po aucie i elektryzujesz karoserie a ona przyciąga kurz, czasami jeszcze dany wosk albo qd bardziej w tym pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Nic z tym nie zrobisz, po nałożeniu wosku, po dotarciu QD machasz fibrą mocno po aucie i elektryzujesz karoserie a ona przyciąga kurz

Wszędzie tutaj mikrofibra jest tak bardzo polecana, mam rozumieć że to pomyłka, że jej używam? Jeśli ona zawsze elektryzuje karoserie to chyba tak?

Link to comment
Share on other sites

Czyli mam rozumieć, że wszyscy macie taki problem z mikrofibrami + QD? To jaki sens wogóle się w to bawić? :)

przecież prawde mówiąc moje auto wyglądało lepiej przed umyciem ....

jak sobie z tymi mikrofibrami radzicie?

Link to comment
Share on other sites

Nie do końca. Niektóre woski i quickdetailery po prostu lubią przyciągać kurz nawet po myciu a inne nie, nawet w obrębie jednego producenta, przykładowo King Of Gloss kurzy się jak głupi, ale Fusso już niespecjalnie. Szukaj wosku i quickdetailera, na których ten problem nie występuje, bądź jest śladowy i taki stosuj.

Link to comment
Share on other sites

Czy jakbym mikrofibry zastąpił ręcznikami bawełnianymi będzie lepiej? Mikrofibry to głównie polyester, sztuczności które faktycznie elektryzują, bawełna to bawełna. Dlaczego wszyscy tu używają MF, to taki owczy pęd? :)

Link to comment
Share on other sites

mi sie wydaje że to nie wina mikrofibr i polerowania tylko QD czy wosku. Testowałem przerózne spraye i kilka wosków i poleruje tymi samymi firbami i po niektórych nie ma wogóle kurzu a po pewnych środkach auto całe zakurzone. Prysnałem raz AF Finale i auto sie zakurzyło jak diabli a jak pryskam Meguiarsem Ultimate to kurz nie osiada a poleruje tymi samymi fibrami

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator
641704 Co z tym teraz zrobić? i jak się ustrzec w przyszłości?

a gdzie mieszkasz ? na slasku ? w poblizu jakies fabryki ? komina ? w osiedlu domkow jednorodzinnych gdzie z kazdego komina bucha dym ?

Robiles rozeznanie ? Ja np staram sie byc spostrzegawczy. Nie parkuje pod drzewami, unikam miejsc i parkingów na drógach piaszczystych.

Zaobserwuj swoja okolicę - mozliwe ze nic nigdy z tym nie zrobisz.a

Link to comment
Share on other sites

pamiętam ktoś kiedyś wrzucał na forum zdjęcie maski 50/50 bsd-sg md i faktycznie ten drugi bardziej garnął do siebie pyłki. Generalnie przy obecnym pyleniu wszystkiego co zielone, zrobiłem sobie mały zastój w valetingu :D wystarczy oprysk wodą ew. piana i jest :good:

Link to comment
Share on other sites

Tak się zastanawiam, czy jakbym za dużo nałożył QD, czy to może być powodem przyciągania kurzu?

ile mniej więcej psiknięć SG Morning Dew powinienem prysnąć na maskę dużego sedana?

Link to comment
Share on other sites

QD zwykle oparte są na bazie polimerów a one powodują że zwiększa się elektrostatycznosc powierzchni na której QD został zaaplikowany. Tak samo z woskami sztucznymi. Po nałożeniu takiego wosku auto przyciąga widocznie więcej kurzu niż auto niezabezpieczone.

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

a woski z carnaubą nie przyciągają ? bo mi sie zdaje że sztuczne woski ciągną mniej niz te naturalne, po za tym Pro detailer z carnaubą ciągnie kurz a sztuczny Meguiars nie wiec twoja teoria nie jest dobra

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.