Skocz do zawartości

Czarne pociechy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ogólnie staram omijać się samochodów z czarnymi lakierami, osobiście miałem samochody z srebrnym lakierem, i jestem mega zadowolony, ponieważ pielęgnacja srebrnego, to po prostu bajka. Niestety, w polsce pogoda nas nie rozpieszcza, i najczęściej jest tak, że jednego dnia świeci słońce, piękna pogoda, a na drugi dzień popada troszkę deszczu, i zacznie świecić słońce, i samochód już brudny od plam wody, kurzu itd.

Mam okazję kupić ładną sztukę w czarnym kolorze, i chciałbym się dopytać właścicieli czarnych samochodów, jak sobie radzicie z pielęgnacja lakieru.

Nie chodzi tutaj mi o ogólną pielęgnacje, tylko o dbanie samochód, po konkretnym detailingu, taką codzienną wręcz pielęgnacje. Z srebrnym lakierem nie miałem problemów, ponieważ co 2-3 dni, psik psik QD, i samochód jak nowy, ale jak widzę czarne samochody, które po kilku godzinach stania w miejscu, są już pokryte konkretnym kurzem, pyłkami itd, to zniechęca mnie kupno takiego samochodu. Nie posiadam garażu, samochód non stop będzie stał na polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że samochody pokrywają się pyłkami identycznie, po prostu na ciemnych bardziej to widać :) więc sposób dbałości o lakier jest w zasadzie taki sam :) różni się tylko częstotliwością i efektami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbować różnych wosków aż się znajdzie takiego który najmniej przyciąga kurz i z którego tenże kurz zlatuje sam po jednej przejażdżce, podobnie z quickdetailerami. Na początek spróbuj na czarnym testerek angelwaxa body - moim zdaniem rozwiąże Twój problem z kurzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

640182 Na początek spróbuj na czarnym testerek angelwaxa body - moim zdaniem rozwiąże Twój problem z kurzem.

120zł za 30ml. o Panie

 

640149 Mam okazję kupić ładną sztukę w czarnym kolorze, i chciałbym się dopytać właścicieli czarnych samochodów, jak sobie radzicie z pielęgnacja lakieru.

Nie kupuj czarnego to raz. Oprócz brudzenia mocniej sie nagrzewa :D

Ja sobie radziłem tak, że jechałem na bezdotyk za 1zł. A teraz to po prostu olewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko ... Nie kupuj czarnego ;):D

3 razy na myjni do tygodnia, na szczęście zestaw od blackfire załatwił sprawe kurzu bo po każdym naturalu był armageddon.Rys mało widać za to pyłek każdy ale nic tak nie cieszy jak czysty czarny wóz odbijający wszystko do okoła :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej jedynce mam właśnie czarne uni

 

moje pierwsze auto z czarnym kolorem i jak napisał piotrek305 kurz ciągnie tak samo jak inne, tylko na nim bardziej widać

 

trzeba próbować, ja od niespełna miesiąca wypróbowałem już dziesiątki środków i na chwile obecną najlepiej tą sprawę załatwia reload, naprawdę minimalne przyciąganie kurzu

 

za to po odpowiednich zabiegach ;) wygląd czarnego jest rewelacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko ... Nie kupuj czarnego ;):D

3 razy na myjni do tygodnia, na szczęście zestaw od blackfire załatwił sprawe kurzu bo po każdym naturalu był armageddon.Rys mało widać za to pyłek każdy ale nic tak nie cieszy jak czysty czarny wóz odbijający wszystko do okoła :good:

 

No dokładnie... ostatnio polerowałem koledze czarny samochód, po detailingu wyjechałem nim na noc, na pole. Rano po 9:00, lakier był już oblepiony kurzem, i wyschniętą wodą ( rosa ), i lakier nadawał się do odświeżenia go QD lub przeleceniem go kilka razy, porządną mf...

Od tego momentu, mam mega niechęć do czarnego, mimo to, że efekt był MEGA ( kładłem wosk naturalny od DJ do ciemnych lakierów ), ale wygląd po nocy - masakra, a mój srebrny samochód, praktycznie zero skazy :D

 

Jak się zdecyduję na ten czarny, to czuje, że i tak moja duża półka, poszerzy się o nowe kosmetyki, i zaczną się próby, który to wosk daje mega efekt, i mniej przyciąga kurz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodo ciągnie na czarny kurz :) -testowane. Co jak na razie z testowanych nie ciągło to duragloss #111 i Blackfire crystal seal.

Srebrny o niebo lepszy pod tym względem jednak nic z niego nie wyciągniesz :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

640189 120zł za 30ml. o Panie

dopiero co kupiłem 100ml za kilka zł więcej u jednego z partnerów ;)

Właśnie widze, że ceny jakieś mocno zróżnicowane. http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka ... -30ml.html

 

Właśnie jestem po myciu i woskowaniu czarnej niby perły. Nie rób tego! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodo ciągnie na czarny kurz :) -testowane. Co jak na razie z testowanych nie ciągło to duragloss #111 i Blackfire crystal seal.

Srebrny o niebo lepszy pod tym względem jednak nic z niego nie wyciągniesz :dontknow:

 

Mi głównie chodzi o woski naturalne, tzn. osobiście mam kilka przetestowanych, i tak szczerze, to na srebrnym nie zwracałem uwagi na przyciąganie kurzu.

Nie wiem jak będzie na czarnym, ale tak sobie myślę, że jak kupie ten czarny, to będę non stop spędzał przy lakierze :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny lakier to tragedia w utrzymaniu jeżeli masz rodzinę i dzieci ;) Właśnie odświeżam lakier na mojej czarnej Hondzie CRV auto od tygodnia stoi w garażu, bo co chwilę dzieciaki odrywają mnie od pracy przy nim, jutro może skończę, ale co z tego jak jeden dzień jazdy po mieście i auto całe okurzone :wallbash: . Dla kontrastu żona jeździ srebrnym civikiem, tu bezstresowo samochód stoi pod chmurką, mycie raz w tygodniu w zupełności mu wystarczy, 2 razy to już wypas.

 

Dlatego postanowiłem że następny samochód będzie srebrny lub biały, po prostu nie mam siły do tej czarnej hondy, czasem zazdroszczę ludziom , nieskazanym autodetalingiem, pojedzie taki na bezdotyk opłuka za 5 zł i zadowolony, a o czymś takim jak swirle czy hologramy to w życiu nie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodo ciągnie na czarny kurz :) -testowane. Co jak na razie z testowanych nie ciągło to duragloss #111 i Blackfire crystal seal.

Srebrny o niebo lepszy pod tym względem jednak nic z niego nie wyciągniesz :dontknow:

 

Mi głównie chodzi o woski naturalne, tzn. osobiście mam kilka przetestowanych, i tak szczerze, to na srebrnym nie zwracałem uwagi na przyciąganie kurzu.

Nie wiem jak będzie na czarnym, ale tak sobie myślę, że jak kupie ten czarny, to będę non stop spędzał przy lakierze :wallbash:

To fakt.Trzeba mu poświęcić więcej czasu bo mniej wybacza niedociągnięć niż jasne lakiery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia testuje na czarnym aucie CP CQuartz Pro UK i szczerze powiem, że w porównaniu do wosków moim zdaniem zdecydowanie mniej odpycha kurz. Zobaczymy jak to będzie w połączeniu z Reloadem ale podejrzewam , że na "+".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny lakier to tragedia w utrzymaniu jeżeli masz rodzinę i dzieci ;) Właśnie odświeżam lakier na mojej czarnej Hondzie CRV auto od tygodnia stoi w garażu, bo co chwilę dzieciaki odrywają mnie od pracy przy nim, jutro może skończę, ale co z tego jak jeden dzień jazdy po mieście i auto całe okurzone :wallbash: . Dla kontrastu żona jeździ srebrnym civikiem, tu bezstresowo samochód stoi pod chmurką, mycie raz w tygodniu w zupełności mu wystarczy, 2 razy to już wypas.

 

Dlatego postanowiłem że następny samochód będzie srebrny lub biały, po prostu nie mam siły do tej czarnej hondy, czasem zazdroszczę ludziom , nieskazanym autodetalingiem, pojedzie taki na bezdotyk opłuka za 5 zł i zadowolony, a o czymś takim jak swirle czy hologramy to w życiu nie słyszał.

 

No niestety :wallbash:

Jutro robię koledze mały detailing czarnego lakieru w Octavi, przed weselem... aż się boje po detailingu, wyjechać nim na pole :zly:

 

Narazie dalej się zastanawiam nad tym czarnym, samochód naprawdę w idealnym stanie, lakier do konkretnej korekty, ale za to cały oryginał...

Fajnie by było przebierać w kolorach, ale gdy szuka się niszowego samochodu, który w swojej palecie miał kolor : srebrny, czarny, szary, czerwony, żółty, a czarnych najwięcej, to ciężko coś wychwycić godnego :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, też aktualnie mam porównanie czarnej crv o którą sam dbam oraz srebrnego golfa, które użytkuje moja druga połówka.

ona auto traktuje jako zwykły środek transportu i jak pojedzie raz na 2 tygodnie na myjkę to jest "dobrze" a nawet bardzo...jak sie spuszczam nam swoim i co? jej zawsze wygląda na czystszy...niestety uroki mieszkania przy nieutwardzonej ulicy. :/

 

po myciu czarny robi robotę, ale w utrzymaniu jest koszmarny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.