Skocz do zawartości

Motocykle i motocykliści


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę powiedzieć że fajny motor. Nie żałuję że go kupiliśmy żonce się bardzo dobrze na nim jeździ. Kupiliśmy zaraz na początku sprzedaży w maju a w czerwcu pojechaliśmy na dwa moto na wakacje na Kaszuby tam jeździliśmy tylko na adv-ce zrobiliśmy 1500km w 7dni i było naprawdę super. Obecnie ma on 5600km przebiegu bez problemów - więc jest dobrze. Co prawda trochę dodałem dodatków typu większy kufer aby pomieścił 2 kaski czy inny bagaż, grzane manetki i gniazdo usb do kamerki i nawigacji jak by co.

Czy bym kupił drugi raz - powiem że tak. Relacja cena/jakość jak najbardziej oki

Fajna i nie męcząca pozycja nawet plecaczka. Hyo trochę waży 210kg a ten 140kg więc żonce się to bardzo podoba - sama może go przepchnąć jak by co.

Wady to przeglądy co 3000km - trochę mało.

A tak to lać i latać :)

LWG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A ja marzę o kultowej wuesce. Takich motorów już dzisiaj nie ma, zdaję sobie oczywiście sprawę, że przemawia przeze mnie sentyment. Niemniej, wiecie, z wueską spędziłem czasy młodości, to był dla mnie jeden z piękniejszych okresów w życiu. Jeździłem nią i na zabawy i do swojej ówczesnej narzeczonej, i do pracy. Teraz chciałbym ją kupić, nawet wersję do wyremontowania, szukam , aczkolwiek na razie bezskutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopuje bo po co zakładać nowy temat. Szukam butów sportowo/turystycznych. Możecie polecić modele, którymi warto się zainteresować? Mam na oku Sidi performer i forma freccia. Coś w podobnej kasie jeszcze się znajdzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Temat totalnie zapomniany. Wklejam swoją maszynę dla rozruszania. Sv 650 kupiłem rok temu na pierwszy motocykl. Miałem lekkie obawy czy to dobry pomysł bo V2, dużo momentu obrotowego i mocy ale jednak nie żałuję 🙂Czym śmigacie w 2022?

9pNTOd5.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@BiałyGTi Ile km udało się zrobić w poprzednim sezonie 🙂 ? Mam też pytanie, ma ktoś doświadczenie z skórzanymi spodniami? Chodzi mi po głowie ten revit

obraz.png.a266b4a22e515400bd8b6422fc2eb3cf.png

Muszę zmienić jeansy i ogolnie większość garderoby motocyklowej bo sporo schudłem ale obawiam się, ze skóra może być zbyt sztywna i męcząca na powiedzmy te 2h jazdy. Po zakupie kurtki skórzanej czuje się jak w pancerzu ale swoboda ruchów juz nie jest taka fajna jak w poliestrze 😛 Za to rękawice z skóry kangura 🤯 zakochałem się od pierwszego użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, DaV napisał(a):

Ile km udało się zrobić w poprzednim sezonie

nie dużo bo suzuki kupiłem na koniec sezonu i w sumie cos kolo 300 km zrobiłem, ale jeździłem na czymś innym i cos ok 1300 na poprzednim udalo sie zrobic w tym ze pogoda byla slaba 

 

Co do spodni to ja w skórach nie jeździłem ale u nas chlopaki narzekali ze po czasie nie wygodnie plus jak słońce wali to mega ukrop. Ja jeżdzę w tekstylnym i moge polecić na chłodne dni  jeżdzę z dopinką a jak lato to odpinasz i jest fajnie przewiewnie i na dłuższa trasę nie meczy. A spodnie to zależy jak dalej to tekstylne a jak rano po bułki czy gdzieś szybko wyskoczyć to jeansy.

 

A jakie masz rekawice. ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtkę mam baaardzo perforowaną to w sumie nie grzeje się w niej ale krępuje ruchy, po zejściu z moto od razu ją rozpinam 😄 Niestety z spodniami już tak nie zrobię, chyba zainwestuje w porządne jeansy w właściwym rozmiarze.

 

8 godzin temu, BiałyGTi napisał(a):

A jakie masz rekawice. ?? 

https://allegro.pl/oferta/rekawice-sportowe-kangur-rebelhorn-st-long-r-m-13131389704 Czucie w nich mam świetne, wcześniej miałem z skóry bydlęcej to przesiadka na kangura była szokująca. Każdemu bym polecił chociażby w sklepie przymierzyć coś z kangura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kolejny sezon będę spędzał z "kibelkiem" Hondy. Mimo małej mocy bardzo przyjemnie się prowadzi, do miasta niezastąpiona. W tym roku w końcu będę mógł zrobić pełnoprawne "A" więc w przyszłym sezonie będę myślał nad czymś większym i mocniejszym.

1677627950151.jpg.ad30668edfde91a0af1537ec9fc8d04f.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@adi1509 fazer to fajna maszynka na początek  🙂

W dniu 28.02.2023 o 23:24, DaV napisał(a):

Każdemu bym polecił chociażby w sklepie przymierzyć coś z kangura.

musze gdzies podjechać zobaczyc sobie takie rekawiczki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BiałyGTi napisał(a):

fazer to fajna maszynka na początek  🙂

A moim zdaniem słaba 😄 Ciężki, szeroki, 4 gaźniki, sporo mocy i brak abs co w mieście nie raz ratuje dupę mniej wprawnym. Tylko na trasy jest w sam raz ale do szkolenia techniki i miejskiej jazdy zdecydowanie bym nie kupił 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

i tak i nie ale jak sie nauczysz na super fajnej nowocześniej maszynie co we wszystkim myśli za ciebie to potem nie myślisz bo wiesz ze maszyna za ciebie odetnie ci moc w zakręcie czy pomoże zahamować. Nie jest taki ciezki z płynami 205 kg to nie tak zle.

 

Jeszcze zależy do ilu Kolega szuka bo sa tez inne fajne Motocykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BiałyGTi napisał(a):

jak sie nauczysz na super fajnej nowocześniej maszynie co we wszystkim myśli za ciebie to potem nie myślisz bo wiesz ze maszyna za ciebie odetnie ci moc w zakręcie czy pomoże zahamować.

Kupiłbyś auto bez ABS 😄 ? Przecież to ujma jak samochód sam skróci drogę hamowania, potem wsiądzie do poloneza i nie wyhamuje. Nie no żartuje wiem zdania są podzielone ja akurat sam nie mam abs ale jestem zwolennikiem wszystkiego co potrafi uratować dupe 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@DaV znaczy wiem oco ci chodzi ale znam np ludzi co maja bardzo dobre motocykle a jezdza z wyl abs i kontrola trakcji. Ja sam osobiscie mam i Kontrole Trakcji i ABS i mam zalaczone i jeżdżę. Mowie zalezy jaki ktos ma budżet bo mozna kupic cos slabszego o 10 KM a np z abs juz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też choruję ...żona mówi że to już raczej mega choróbsko 😜, bo jak w tym temacie wrzucałem fotę zielonej bestii , to potem miałem kilka motocykli i to z różnych ich rodzai , czyli od chopera do skutera ...może tylko z terenowymi mi nie po drodze ale to chyba z racji iż mój motocykl zawsze musi być czysty ; )  Po choperze Yamahy kupiłem skuter XP500 (szatan ! )

IMG_2535.JPG.9eeb6884c71834f331ee61af0a81b6a8.JPG

, potem Honde Deauville

IMG_4350.JPG.0fb034427263c6af3ba90de1ee6d7485.JPG

, potem FJR1300 (piękny motocykl ale kusił żeby baaardzo szybko jeździć 😱)

IMG_7590.JPG.2638e155f7295962836fa57d14de84ca.JPG

i po niej zachciało mi się znów pojeździć z nogami wyciągniętymi do przodu i ściągnąłem ze stanów hondę fury by ją sobie pomodzić pod siebie . CRTZ7351.JPG.9de9eb79ffb74ac51a406f8439fa150e.JPG

2172FD37-D5A9-40A5-B4DE-57399D7881D3.jpeg.6ea2e3ea5d49043f714ee2041ee83b68.jpeg

Następnie dokupiłem hondę Silverwinga 600

IMG_2870.JPG.c3da72d4ed019b896e1ae7f1d35fedda.JPG

i następnie zamieniłem go na znów Deauville

2A2A05B6-C9B5-47B3-AF87-C286976FE442.jpeg.4b2ae8573a334eb12f5ca20269786a2e.jpeg

... na tę chwilę to tyle ale plany zmian już są 🤣

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ci się zablokują koła w aucie to rozumiem, że droga hamowania jest krótsza :D? Na drogach gruntowych i lodzie to może i tak na asfalcie skraca. I tak wiem jego głównym zadaniem jest co innego. Zresztą nie istotne, nie będę brną w ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiejszy zakup. Wymaga sporej kosmetyki ale Sprzedająca urodzona16.09, ja urodzony 16.09. Data pierwszej rejestracji motoru 16.09.   

Przypadek? 😎

20230330_114627.jpg.3702525e5930aec51265011fe838ec57.jpg

A tak poważniej  to za zakupem przemówiła znana historia, znikomy przebieg, serwisowany w warsztacie znajomego od 2013r, bo tyle czasu miała go Sprzedająca.  No i udało się wynegocjować fajną cenę także...  jest mój. 

  • Lubię to 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Michał82 napisał(a):

Przypadek?

Jak rejestrowałem tę czerwoną Hondę , babka wyszła po tablice rejestracyjne i przyniosła  SMI  JP74  ... czytaj moje inicjały plus rok urodzin ... już wiem że ten motocykl ma u mnie dożywocie ! 

Dziś w Deauville wymieniałem filtr powietrza i tradycyjnie pół motocykla do rozebrania 😱

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.