Skocz do zawartości

Mercedes CLA 2014 Czarny


wali11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie :) Przedstawiam po raz pierwszy moją relację i wiem, że drugie tyle zdjęć brakuje :D Oglądając relacje niektórych forumowiczów można popaść w kompleksy :) Jednak mam nadzieję, że Wam się spodobają te, które udało mi się nacykać no i przede wszystkim wykonana praca.

 

Mercedes kumpla zaledwie z przebiegiem 19tys km. Lakier zdążył już nieźle porysować, a brak jakiegokolwiek zabezpieczenia sprawił, że i wypłowiał. Do tego jazda autostradowa latem i nie myte auto doprowadziło do tego, że owady wżarły się w lakier i w niektórych miejscach nie zdołałem ich usunąć. Poza tym jestem rozczarowany jak delikatny i cienki lakier ma to auto. Nie robiłem pełnej korekty a jedynie duże odświeżenie, z racji tego, że jak pewnie zauważycie, kolega nie dba zbytnio o auto, ale chciałby żeby ładnie wyglądało :D ...stąd też wybór padł na Unc-r jako zabezpieczenie. Zapraszam

 

Użyte produkty i narzędzia:

 

Rupes Big Foot LHR15

Lare EPL 41

 

Pady: Royal Pads, Rupes 150mm i 80mm

 

Pasty: Menzerna 400, 2500, Koch Antihologram,

 

Papiery do polerowania 2500, 3000

 

Pre-wash i mycie właściwe SG Fruit Foam + Chemical Guys MR PINK, SG Lime APC, dawa wiadra + Grit Guart

 

Dekontaminacja: , SG Tar&Glue, ADBL Vampire Liquid, Glinki BH,

 

Zabezpiecznie: Max Protect UNC-R

 

Wnętrze: SG APC, AngelWax Absolution, Mainz Cherish, Chemical Guy’s Stripper Scent, skóry Colourlock

 

Plastiki zewnętrzne: Blink APC Cherry, Max Prostect UNC-R

 

Felgi: CarPro IronX, Apc, UNC-R

 

Opony: ADBL Tyre Cleaner + SG Back2Black2

 

Szyby: IPA, Tezni TOP GLASS + 4Nano Clear Vision

 

Akcesoria: Gloria FM 10, 2x Monster Shine Fluffy, pędzelki, patyczki do uszy, szczotki, szczoteczki i masa mikrofibr

 

Inspekcja: Led Lanser P7.2, miernik lakieru BlueTechnology, halogen,metalohalogen

 

 

HVqg8l.jpg

SDyNdp.jpg

AGPbhm.jpg

omvjUd.jpg

rPY2lW.jpg

b5KOLL.jpg

 

Słupki bardzo w złym stanie :)

z7ALp8.jpg

7wUKu4.jpg

GTFc0v.jpg

 

Największa zmora, niestety miejscami wżarły się do blachy...

1GCRKQ.jpg

 

...z szybą też nie było łatwo

2sLkDJ.jpg

1PbqRU.jpg

fseqSF.jpg

CjyXyC.jpg

oZzgPO.jpg

RQB1Ka.jpg

UhZMhE.jpg

mC2i0T.jpg

jvTBhb.jpg

 

Wszystko obkopane i nie odkurzane chyba od nowości

e6XWcd.jpg

U7TSIw.jpg

7dubZ7.jpg

2aLcna.jpg

UDSriu.jpg

Fw265x.jpg

osLh1I.jpg

TwABw2.jpg

zGEkEW.jpg

ksawfe.jpg

31t997.jpg

H3876I.jpg

Vgi9fO.jpg

tnws2R.jpg

HDnMRZ.jpg

hvfueU.jpg

LVCcnJ.jpg

WZdo2B.jpg

SYhjlA.jpg

A1v2le.jpg

VxoGhZ.jpg

mGXcT5.jpg

4HN6EJ.jpg

POl2z8.jpg

0mfk6V.jpg

fCXyFU.jpg

dj0Llf.jpg

2zflk2.jpg

IjdOiA.jpg

j9hI5z.jpg

c2Jw3t.jpg

5Dl4rh.jpg

 

Liczne rysy...

qURT5g.jpg

 

Pierwsze przejazdy po lakierze

jTuqB4.jpg

KX364C.jpg

dFOe7c.jpg

vIFt3r.jpg

 

Pierwsze 50/50 ze słupka, po drugim przejeździe było jeszcze lepiej

m9pFP7.jpg

NzX5ZA.jpg

GZBKvs.jpg

tecRyo.jpg

CLoRl5.jpg

TCQiCd.jpg

T5lXZP.jpg

6PI8Bs.jpg

My2NXm.jpg

zEzNhf.jpg

5rLiyK.jpg

 

50/50 z czyszczenia skór

GqeemA.jpg

56dEZj.jpg

sCX8js.jpg

V8Szct.jpg

PGMC0u.jpg

eZIIac.jpg

osUYsF.jpg

wAJlPp.jpg

bjO3Z5.jpg

iqXUnZ.jpg

tN88nG.jpg

mwSGLK.jpg

PDQjvY.jpg

UzySLk.jpg

KFH40M.jpg

B98g8c.jpg

5Sz9AF.jpg

3KCXwm.jpg

8IsESK.jpg

D1hCLX.jpg

qwprQp.jpg

pye1oi.jpg

bH9Bpv.jpg

Jda4xM.jpg

MiUi51.jpg

zvcpTc.jpg

QqedwV.jpg

0tDUOP.jpg

v98Z1F.jpg

19xlSP.jpg

csHJUG.jpg

C83tGl.jpg

jPH2iy.jpg

1mZsi9.jpg

WlXIXr.jpg

c8CXfy.jpg

4KNGNs.jpg

TGR4wt.jpg

D5taxu.jpg

DCR3rD.jpg

DEh1wU.jpg

z6pxaV.jpg

MQ6gVB.jpg

icSUMe.jpg

LeWIwj.jpg

4jJ2v8.jpg

31YkLL.jpg

CMOoRx.jpg

uFDyTI.jpg

sHxV0Z.jpg

sp2igg.jpg

 

Unc-r dodatkowo przykrył niedociągnięcia, a mam nadzieję, że takowych nie było :D Ogólnie robi robotę. Udało mi się porobić zdjęcia i w słońcu i bez niego. Dziękuję za uwagę i zapraszam do komentowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna praca :good: Czym odtłuszczałeś przed powłoką (100% IPA)? Ile mniej więcej czasu zajęło na projekt? Powłokę kładłeś już wcześniej? Jak się z nią pracowało?

 

Odtluszczalen jak pod kazde zabezpieczenie.Ludwik, ipa, tenzi truck, panel wipe itd. Powloke kladlem troche w za wysokiej temp i musialem bardzo szybko scierac,ale to nie był moj pierwszy raz. Nie bede opisywal jak sie z nia pracuje bo jest caly temat o tym ,ale warta jest pracy :)

Calosc zajęła mi okolo 45godzin.

 

 

Tez sobie nie wyobrazam zeby wlasny samochod tak zajechac nawet jesli mialbym w brud kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no znowu bez przesady...

ok, auto było brudne, ale nie bardziej niż 3/4 aut na naszych drogach, więc nie rozumiem skąd ten "brak zrozumienia"...

jest czym pojechać, jeden albo dwa przeloty po szybszej trasie, zrobiło się cieplej to i owadów jest więcej więc efekt na szybie i przodzie auta nie jest wielkim zaskoczeniem.

a środek nie był bardzo brudny, większość to ślady od butów, z tyłu za kierowcą zapewne jakieś małe dziecko podróżowało.

środek był brudny, ale nie zniszczony, wystarczyło trochę ogarnąć i wygląda znowu jak nowe ;)

 

btw. świetna robota! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jak sie chce to mozna po jednej trasie tak auto zajechac, ale nie w tym przypadku. Brud i kurz byl bardzo zadomowiony juz. A w dywanach tyle piasku, ze nie dalo sie tego wyczesac. Bagaznik to juz nie mowie. Kolega ma firme i jezdzi tym samochodem w trasy, to sie zgadza, tylko , ze z założenia mial to byc pojazd reprezentacyjny :) przez 19tys km widzial glownie bezdotyki. To i tak dobrze ze automaty byly omijane. Na szczęście Kolega po zobaczeniu mojej pracy i roznicy, zrozumial swoj błąd, do tego male szkolenia z zakresu pielęgnacji i zestaw kosmetykow do bieżącej pielegnacji zaowocował nienagannym stanem aż po dzien dzisiejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę mi się słabo robiłam jak widziałam ten syf w aucie. Lakier ok... można trochę czasu nie myć ale wnętrze... przerażająca ilość syfu...

 

Świetnie auto wygląda :) aż luknęłam skąd jesteś bo bym z chęcią zajechała ze swoim autkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.