Skocz do zawartości

Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner


Gesiu_15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Z racji że wczoraj kupiłem Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner postanowiłem zrobić test ;)

 

Opis Producenta:

Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner to dedykowany produkt do czyszczenia opon i elementów gumowych jak dywaniki samochodowe. Specjalnie przygotowana kompozycja środków powierzchniowo-czynnych penetruje zabrudzenia i odspaja je od powierzchni pozostawiając oponę idealnie czystą i odtłuszczoną.

 

Pure Tire Cleaner to nie tylko produkt czyszczący, poszliśmy krok dalej i wzbogaciliśmy jego skład o związki odpowiadające za regenerację gumy dzięki czemu opona po aplikacji odzyskuje swój pierwotny kolor.

 

Pure Tire Cleaner to koncentrat, sam decydujesz jak mocny roztwór potrzebujesz w danym momencie. Z litrowego opakowania możesz przygotować maksymalnie 5L gotowego produktu.

 

Sposób użycia:

 

- Zwilż lekko wodą czyszczoną powierzchnię,

- Pozostaw produkt na ok 1 minutę w celu penetracji zabrudzeń,

- Przy pomocy szczotki lub pędzla rozprowadź produkt,

- Spłucz obficie wodą,

- Jeżeli koniczne powtórz wcześniejsze czynności.

 

Produkt rozcieńczony w proporcji 1:4 . Nie posiadałem akurat butelki 1L , do 0,5L butelki wlałem 100 ml środka .

Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner którego dziś testowałem

 

DSC_0260.jpg

DSC_0262.jpg

 

Do 0,5L butelki wlałem 100 ml preparatu

 

DSC_0263.jpg

DSC_0264.jpg

 

Testom poddałem specjalnie oponę zapuszczoną która leżała sobie w garażu . Jak na fotach widać mega szczur :D

 

DSC_0265.jpg

DSC_0266.jpg

DSC_0267.jpg

 

Zaczynamy , pierwsza aplikacja Pure Black , po ok 1 minuty poszła szczotka w ruch , następnie opona została spłukana wodą

 

DSC_0269.jpg

DSC_0270.jpg

DSC_0271.jpg

 

Ponowna aplikacja , prodkut rozprowadzony szczotką i opona obficie spłukana

 

DSC_0273.jpg

DSC_0274.jpg

 

Efekt końcowy jest mega :good: Opona zrobiła się czyściutka , efekt zadawalający ;)

 

DSC_0276.jpg

DSC_0277.jpg

DSC_0278.jpg

 

Podsumowanie:

Jestem zadowolony z efektu końcowego ;) Tire Cleaner bardzo dobrze radzi sobie w rozczieńczeniu 1:4 . Wystarczą 2 aplikacje i mamy oponę przygotowaną pod dressing . Produkt jest bardzo wydajny a zarazem ma dobrą cenę . Świetnie radzi sobie z ciężkimi zabrudzeniami. Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner jest godny polecenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozcieńczenia. Skoro wlałeś 100ml środka do 500ml butelki, to przy zalaniu jej do pełna wyszło Ci 1:4 (100ml + 400ml). Chyba, że wlałeś 500ml wody, to wtedy wychodzi 1:5.

 

zgadza się :good: Poprawione ;)

 

Swietnie poradził sobie z zabrudzeniami na dość starej jak widać oponie :) trzeba się zaopatrzyc w ten specyfik ;)

 

Polecam sam byłem zaskoczony efektem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za test,

 

Proszę bardzo mam nadzieję że się przydał . 1l Pure black starczy mi na bardzo długo ;)

 

Zrób sobie mocniejsze stężenie do takich szczurów :) Piana jest biała bo siła tak rozcieńczonego jest słabsza :o

Środek mój ulubiony :D

 

Specjalnie zrobiłem takie stężenie na takich oponach zobaczyć jak sobie poradzi Pure black :) U siebie na aucie mam "czyste" opony . Przeleci się 2 razy oponki cleanerem , dressing i spokój na jakiś czas ;) Jestem zadowolony z tego cleanera , niezbyt chemiczny zapach , dobrze właściwości myjące i cena jest bardzo dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a teraz pytanie jak to się ma do używania APC? Jest sens bawić się w oddzielny Tire Cleaner, Interior Cleaner i APC, czy podobny efekt uzyskam rozcieńczając odpowiednio APC? Czym to się różni od APC?

edit

oprócz wygody i posiadania gotowca oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arni, apc nie jest w stanie tak doczyścić opony

To w dużej mierze prawda, choć tenzi truck/diper w rozcieńczeniu 1:2-3 zaryzykowałbym, że wyczyści podobnie. Tak na 90% - tyle tylko, że pali skórę i wszystko co leży na felgach. :kox: Już nie mówiąc o tym, że przy dłuższym stosowaniu na opony raczej odbije się to na ich żywotności...

Tak więc jeśli opony mają być naprawdę czyste przed nałożeniem dressingu - to tylko Tire Cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grabek246, ktm950, zgadzam się z wami w 100% . :) Sam to wiem po sobie . Początkowo czyściłem Pink APC w mocnym stężeniu ale słabo sobie radziło w porównaniu do Pure Black Tire cleaner .

Arni, jeśli chcesz mieć czyste opony przygotowane pod dressing to nie zastanawiaj się nawet . Jak nie doczyścisz opony dobrze to i dressing bedzie sie licho trzymał ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam produkt konkurencji, ale znalazłem fajne zastosowanie - czyszczenie podeszew w butach - zwłaszcza w białych - po tym zabiegu byty są jak nowe :D

 

w sumie nie jest to też głupie zastosowanie hehe :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troszkę czasu minęło więc wrzucam jak czyści dywaniki gumowe ;)

 

1. Dywaniki Gumowe posiadają normalne zabrudzenia z dworu.

DSC_0017.jpg

DSC_0018.jpg

 

2. Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner 1:4 i zaczynamy :)

DSC_0019.jpg

 

3. Pierwsza aplikacja Pure Black

DSC_0020.jpg

 

4. Dywaniki spłukane wodą , ponowna aplikacja i znowu spłukane obficie wodą

DSC_0021.jpg

DSC_0022.jpg

 

5. Czyściutkie dywaniki gumowe . Zdjęcie tego nie pokazuje ale naprawdę dobrze wyczyszczone .

DSC_0023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.