Jump to content

ADBL Shampoo Pro


Eidos71

Recommended Posts

W miniony weekend wypróbowałem ADBL Shampoo Pro. Przede wszystkim chciałem sprawdzić, czy rzeczywiście podjada/usuwa woski/sealanty. Na lakierze leżał prawie 3-miesięczny Prima Hydro Max (podtrzymuję swoją opinię, że to genialny i trwały - w stosunku do łatwości aplikacji - sealant) i miał się jeszcze całkiem nieźle. Po wstępnym spianowaniu mieszanką SG Fruit Snow Foam i VP Citrus Pre-Wash, Prima nadal wyraźnie trzymała się lakieru. Jednak po umyciu szamponem ADBL Pro (20 ml/19 litrów wody) Prima zdecydowanie osłabła, w większości miejsc w ogóle znikając. Fotek nie robiłem - czas gonił. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego szamponu - poślizg podczas mycia bardzo dobry, piana nie za mocna (tak, jak lubię), domywanie zadowalające, spłukiwanie bezproblemowe, żadne zacieki po osuszeniu nie zostają. Zapach wyczuwalny bardzo delikatnie (możliwe, że w wyższych temperaturach otoczenia jest on wyczuwalny mocniej - podczas mycia temperatura oscylowała w granicach 7-8 stopni C) - jednak zapach nie jest dla mnie najważniejszym czynnikiem. No i - co najważniejsze - szampon rzeczywiście zjada/podjada leżące na lakierze zabezpieczenie, pozostawiając czysty, nie nabłyszczony dodatkowo lakier. Gratulacje dla ADBL - szampon Pro zajmie na mojej półce miejsce 4nano Scrub Alkaline - wynik działania obu produktów podobny, a stosunek cena/ilość zdecydowanie na korzyść szamponu ADBL.

Link to comment
Share on other sites

Także w miniony weekend używałem odmianę Pro szamponu. Też ciekaw byłem usuwania LSP z auta jak i jego domywanie.

Szampon ładnie pachnie skórką świeżej pomarańczy. Konsystencja lekko rzadka, barwa jasno-żółta.

 

Do wiadra wlane ok 25ml (zalecane 10-20ml na 10l) Obfita piana po strzale z lancy

DSC_0387_zpshuhkr1jt.jpg

Szampon gwarantuje bardzo dobry poślizg rękawicy, nie ma potrzeby co chwilę pobierać wody z pianą z wiaderka,aby utrzymywać zadowalający poślizg. Pobieramy wodę tylko wtedy, gdy jest to konieczne w celu bezpiecznego mycia

DSC_0388_zps2tjs7ls9.jpg

Szampon nie zostawia zacieków, podgląd po 5 minutach

DSC_0389_zpsqh34srms.jpg

Samochód nie myty ok 1 miesiąc. Trasy jakie często pokonuje, to drogi nieutwadzone, gdzie błoto stoi kilka dni po deszczach, których ostatnio nie brakowało. Zdarzało się czasem, że szampon czasem nie zbierał 100% brudu pozostałego po prewashu. ADBL Pro poradził sobie z całym brudem wyśmienicie. Po myciu auto nie miało takiego połysku jak po myciu standardowym szamponie od ADBL. Na części auta leżał 4.5 miesięczny PNS i 1 miesięczny zmęczony już ADS Kotsos.

Po myciu nie wystąpiło ani ożywienie LSP, ani też tafla wody, która nie chce samoistnie spłynąć z lakieru. Woda bardzo powoli schodziła z powierzchni lakieru. Nie nastąpiło cudowne osuszenie karoserii :kox: . Rainx nakładany miesiąc temu przeżył bez uszczerbku mycie. Po prickborcie, ironx, glinkowaniu, samochód został ponownie umyty tym samym szamponem, bo mycie nim to przyjemność.

DSC_0390_zpsb8aoa2lv.jpg

ADBL zrobiliście kolejny super produkt. :good:

 

PS. Zapomniałem dodać, że do tej pory nie spotkałem się z szamponem, który tak łatwo się wypłukuje. :good:

Link to comment
Share on other sites

Wyglada na to, że to fajny i dobry szampon, tylko trochę się zastanawiam, po co mi szmpon, który, jak to nazwaliście, 'pogdryza' LSP? Jak mniemam, zadaniem szamponu jest zwilżenie i odspojenie brudu, który później mechanicznie jest ściagany rękawicą. ALe chodzi o brud, a nie o LSP. Zwykle takie umycie ożywia nałozony np. wosk, a nie osłabia. Rozumiem, że jest to dobre, jeśli myję np. przed korektą, albo przed nałożeniem jakiejś nowej ochrony, ale jeśli chcę umyć tylko z brudu, to taki szampon nie wydaje się być odpowiedni. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, lecz raczej mało doświadczonym userem, ale czy się mylę podając takie rozumowanie działania szamponu?

Link to comment
Share on other sites

Dobrze rozumujesz ;) Szampon ADBL PRo stworzony właśnie w celu przygotowania samochodu do etapu zabezpieczania/ korekty. Nie trzeba się bawić w dodawanie mocnej dawki APC to szamponu. Szampon, o którym jest ten wątek nawiązuje to wersji podstawowej o zapachu coli, który jest bezpieczny dla LSP.

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Cała seria PRO jest dedykowana studiom detailingowym które kiedy auto do nich przyjeżdża ściągają z lakieru wszystko co na nim jest ;).

 

Drugą jego cechą jest "odtykanie" powłok ceramicznych i kwarcowych.

 

Wosk zazwyczaj zje ;).

Link to comment
Share on other sites

Świetny produkt :good: idealny do mycia szczurów ;) czy tez przygotowania auta po korkcie :ad: ...... wiadomo pre wash, następnie Szampon PRO 20ml /10l wody i po dwukrotnym umyciu ( zawsze tak robię) palce na lakierze dęba staja :song: ( juz nie robię super hiper mieszanek z APC , szamponu i Ludwika :D )

Link to comment
Share on other sites

W ten weekend miałem okazję przygotować auto na zimę i użyłem ADBL Pro - swoje zadanie spełnił idealnie . Resztki starego wosku usunał idealnie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Świetny produkt :good: idealny do mycia szczurów ;) czy tez przygotowania auta po korkcie :ad: ...... wiadomo pre wash, następnie Szampon PRO 20ml /10l wody i po dwukrotnym umyciu ( zawsze tak robię) palce na lakierze dęba staja :song: ( juz nie robię super hiper mieszanek z APC , szamponu i Ludwika :D )

 

Poważnie mówisz, że tak super przygotowuje lakier do połowki?

Nie trzeba APC i Ludwika do wymycia resztek past, tylko po nim PW czy inne tego typu preperaty i git?

 

Aż nie wiarygodne.

Link to comment
Share on other sites

jarekrk, Mycie po korekcie jest myciem, a finalnego odtłuszczenie powierzchni przed powłoką nic nie zastąpi :) , źle mnie zrozumiałeś, albo ja mało zrozumiale to napisałem :o w moim poście chodziło mi bardziej o to, ze nie trzeba robić już super wybuchowych mieszanek z dużej ilości APC, szamponu, ludwika aby uzyskać fajna, tępą powierzchnie po umyciu, a wystarczy tylko okolu 20ml środka, na 10l wody :)

Link to comment
Share on other sites

617490 finalnego odtłuszczenie powierzchni przed powłoką nic nie zastąpi

hehehe źle mnie zrozumiałem, jJa to wiem i sam napisałem

617475 tylko po nim PW czy inne tego typu preperaty i git
Czyli zdaje sobie sprawę z odtłuszczenia przed powłoką(nigdy bym nie wpadł na to aby od razu po szamponie kłaść powłokę :D )
617490 ze nie trzeba robić już super wybuchowych mieszanek z dużej ilości APC, szamponu, ludwika aby uzyskać fajna, tępą powierzchnie po umyciu

Wlaśnie o taką odpowiedź liczyłem, dzięki na pewno stestuję :good:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Mam pytanko posiadam powłokę ceramic pro light i już jest trochę zapchana kupiłem shampoo pro i mam pytanie nadaje się on do codziennego mycia (raz na tydziń) , nie uszkodzi powłoki? czy lepiej używać go raz za czas a do normalnego mycia zwykły szampon od adbl?? 

Link to comment
Share on other sites

@kaktusPL nie narobi szkód, ale używanie go do codziennego mycia jest bez sensu. 😉 Raz na jakiś czas do odetkania będzie ok, ale do normalnego, regularnego mycia starczy zwykły szampon. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.