Skocz do zawartości

Volkswagen Golf 5 czarny LC9Z


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chłopaki, bardzo Wam dziękuję za wytłumaczenie. Przyznam, że zawsze w danym miejscu robiłem tylko na jednej aplikacji pasty (na dwa groszki). Potem ścierałem i już kolejną gradacją.

Zwiększ sobie do czterech groszków :P

 

Dzisiaj musiałem wyjechać z garażu na słońce żeby porobić z drugiej strony i w promieniach słońca zobaczyłem hologramy na masce. Może jednak nie skracać czasu przejazdu tnącą?

Hologramy to norma po kombinacji tnącej. Poczekaj spokojnie na polishing i finishing.

 

Facet na filmie pięknie sobie radzi z polerką, u mnie to przypomina walkę siłową, bo muszę przezwyciężać potwornie mocną tendencję do ruchu po okręgu, aż się z rąk wyrywa. Czy to może być kwestia samej maszyny polerskiej?

Zależy jaką masz maszynę. Na filmie występuje P7/EPL-11, które są stosunkowo lekkie, dobrze wyważone i łatwe w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mickul, ta maska już była po paście średniej i antyhologramie. W nocy zrobiłem ją od nowa, dziś na słońcu się okaże co to dało, jednak na pewno jest mniej rys i większa głębia niż za pierwszym razem.

 

Mam rotację Graphite'a. Detailingservice nieźle wymiata tą EPL-ką. Ale według danych technicznych nie jest wiele lżejsza od mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bienek, tytaniczna praca. Podziwiam Twoje samozaparcie, aby robić to w czyimś golfie - bez złych podtekstów. Mam nadzieję, że policzyłeś za ten projekt słono. :)

Naprawdę, zaprawki, ilość zdjęć potężna - co dla mnie oznacza że mimo wszystko presja czasu nie krytyczna, efekt zapiera dech i te reflektory, jak nowe. Dobrze widać że jest ktoś kto nie wierzy w bajki o przetarciu się przed jakieś magiczne warstwy "UV". :-]

I podejście, że nie wszystko da się ogarnąć.

W sumie nawet relacja z beemki nie zrobiła na mnie takiego wrażenia :-]

 

:good::good::good::good:

 

Sąsiad ma golfa żony nowszy model ale ten sam kolor. Pociskał mnie o polerowanie, ale niech się zajmie tym ktoś inny :D

 

Na czym polegała metoda grzania lakieru?

 

Nikt nie odpowiedział dokładnie...Podobno standardowa procedura. Coś jak temperatura robocza lakieru czy jakoś tak to nazywaj. Kiedyś dawno temu oglądałem film, bodajże Meguiars szkoleniówka? Taki godzinny... Tam było wyraźnie powiedziane, że lakier należy nagrzać do jakiejś tam temp [60 stopni? nie pamiętam] Dociskiem rozprowadzając pastę i powtarzać częściej, nie żałując kompołndu, jak kolega bienek wspomniał, we mniejszych fragmentach. Wolne obroty futro z rotacją to jakieś bajki.

Ostatnio natomiast widziałem film, gdzie wspominał o tym Darren z Auto Fetish Detail, odnośnie lakieru BMW.

Mi personalnie pomogło to z własnym. kłopotem straszna ilość pyłu ale co poradzić? Ja ratowałem się niewielką ilością wody. A i tak cięcie zajęło swoje :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować samozaparcia :!::!::!::!::good::song:

Ja robiac swoja e39 planowałem zrobić porządną fotorelacje, i nawet bylem na najlepszej drodze do tego, fotki z piana, pędzelkami, glinka itp. itd...... ale do moment jak siadłem przy lakierze, wtedy zapal do robienia zdjęć znikli :evil::evil: , dal mi na tyle w kość ze auto stoi w garażu i czeka do przyszłego weekendu :oops:

Dlatego gratuluje po raz kolejny.

I jeszcze pytanie co do polerowanych lamp, jaka maszynka to robiłeś i z jakimi obrotami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Moja robota to pół sukcesu, ważne że właściciel dba i po roku nadal wygląda obłędnie :)

Kamil mi miło takie słowa przeczytać, a co dopiero jak pomyślę jak z nim walczyłeś, widziałem i doceniam bardzo ciężko pracę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.