Skocz do zawartości

wosk konkursowy?


kaskra1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie wosku concoursowego,

Mianowicie szukam najlepszego z możliwych pod kilkoma względami:

-look

-łatwość nakładania(nie tnacy się aplikator przy rozkladaniu)

-obowiązkowo łatwy w dotarciu (żadnego panel po panelu tylko całe auto na raz)

-przyjemny zapach

-absolutny brak pocenia się

-ciemny lakier

 

Nie zależy mi bardzo na trwałości bo będzie to wosk do nakładania na powłokę dla podbicia looku i czystej przyjemności

 

Mam kilku kandydatów

np. Illusion, best of show, concorso, Victoria concours....

 

Ktoś coś, jakieś spostrzeżenia?

Z chęcią poczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym coś reklamował, ale wosk który spełnia Twoje wymagania to: POLISHANGEL 2013

"-look

-łatwość nakładania(nie tnący się aplikator przy nakładaniu)

-obowiązkowo łatwy w dotarciu (żadnego panel po panelu tylko całe auto na raz)

-przyjemny zapach (no tutaj to już kwestia umowna)

-absolutny brak pocenia się

-ciemny lakier"

 

 

Tylko na pobijanie "looku" to czasem lepiej poszukać czegoś sealantowego w płynie :o ale to już kwestia preferencji - czy ma być dresiarsko czy elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym coś reklamował, ale wosk który spełnia Twoje wymagania to: POLISHANGEL 2013 ...

 

Tak z ciekawości i bez złośliwości czy czepialstwa, jeśli Polishangel, to czemu nie NO.1 ?

Nie spełnia kryteriów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z powyższych wymagań nie spełnia SV Concorso ?

 

Pewnie większość, bardziej jestem ciekaw alternatyw bo nie lubię iść na skróty z wyborem wosku a concorso jest taką właśnie oczywistością, już bardziej bym sklanial się ku best of show bo to trochę bardziej niszowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woski ze stajni SV rzeczywiście banalnie się docierają. Jeśli nie chcesz iść na skróty to pewnie Waxaddict, BMD, Definitive Wax, Obsession Wax, M&K, ODK, Ogle, Bouncer's (ale to już masz :) ), Victoria jak wspomniałeś. Może jeszcze PA, ale tu wszystko 1k+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z powyższych wymagań nie spełnia SV Concorso ?

Punkt: brak pocenia się. Z moich obserwacji Concorso należy dotrzeć na drugi dzień bo delikatnie się poci. Zwykłe przetarcie załatwia sprawę. Można oczywiście dotrzeć go mocniej pierwszego dnia, ale wykluczy to punkt o łatwym polerowaniu i istnieje możliwość zerwania "woskowego filmu".

 

Nie, żebym coś reklamował, ale wosk który spełnia Twoje wymagania to: POLISHANGEL 2013 ...

 

Tak z ciekawości i bez złośliwości czy czepialstwa, jeśli Polishangel, to czemu nie NO.1 ?

Nie spełnia kryteriów ?

 

Nie ta półka cenowa w która celuje Kaskra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, dzięki, o taką wypowiedz mi chodziło :good: rozumiem, że nie jest to pocenie na poziomie Zymoli ?

 

kaskra1, Concorso niby taka oczywistość ale skoro robi robotę to po co kombinować ? :-]

 

Osobiście przetestowałbym chętnie Waxaddict lub coś z Polishangel jeśli nie Concorso :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbyć właśnie waxaddict ale słyszałem że podobna charakterystyka co zymole, ponoć graphite ma być trochę inny jak będzie to niewiadomo....póki co szukam dalej...

SJake używałeś Best of show?

Jakieś różnice od concorso?

Jeszcze można rozważyć SV Utopia. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.