Skocz do zawartości

ADBL Shampoo


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

Razem z próbką green'gina dostałem również mała niebieską buteleczkę z napisem "Cola"

 

Okazało się, że jest to pierwszy szampon w ofercie ADBL. Nie wiem czy jest to wersja ostateczna, ale opiszę moje spostrzeżenia z pierwszego mycia.

 

Płyn jest dosyć gęsty, ale dostałem zalecenie aby całą próbkę 30ml wlać do wiaderka z 10 litrami wody. Tak też zrobiłem :)

 

Przed przystąpienie do prac sprawdziłem jakie PH ma gotowa mikstura znajdująca się w wiaderku. Na moje oko około 7-8 więc wosku nie powinna mocno naruszać :good:

 

AHkr56.jpg

 

 

 

Po dolaniu ciepłej wody zrobiła się fajna piana w wiadrze

 

hV4WI5.jpg

 

 

 

Na lakierze już mega obfitej piany nie było, poślizg też raczej normalny nie wybitny. Wpływ na to może mieć to iż na aucie jest Sonax BSD. Pewnie jakby leżał Glasur na HDC to rękawica dużo łatwiej przesuwała by się po lakierze.

 

 

Zrg65l.jpg

ycWDCg.jpg

 

 

 

Po spłukaniu kropelki po BSD oczywiście nienaruszone :)

 

 

8VUZUk.jpg

M5us2p.jpg

 

 

 

 

Tutaj już po wysuszeniu. Od chemika dowiedziałem się, że szampon zawiera dodatki polimerowe delikatnie podbijające wygląd i nie mam podstaw sądzić że mówił nieprawdę. :good:

 

 

lyrRKT.jpg

qCdm84.jpg

q0J7nP.jpg

 

 

 

 

Nie napisałem jeszcze słowa o jednej rzeczy, która dla mnie jest MEGA ważna. Chodzi o zapach... Tutaj pachnie prawdziwą cola! Zapach jest bardzo mocno wyczuwalny podczas mycia i nie jest chemiczny. Faktycznie ma się ochotę zanurzyć głowę w wiadrze i "załyczyć" :D

 

Co do domywania, to myślę, że zabezpieczony lakier wcześniej umyty aktywną pianą, można umyć najgorszym szamponem i będzie ok. Mój złomek akurat był niedawno siuwaksowany więc mycie na 2 wiadra to tylko formalność, w tym przypadku akurat bardzo przyjemna.

 

Zapowiada się fajnie, chętnie małe opakowanie bym sobie kupił, choćby ze względu na przyjemny zapach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ten szampon kilka tygodni temu na kilku samochodach i potwierdzam, że ma świetny zapach, bardzo dobrze domywa i daje duży komfort pracy i na 100% podbija trochę wygląd lakieru.

Jak tylko będzie już w sprzedaży to prawdopodobnie zostanie moim głównym szamponem, bo bardzo lubię zapach coli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe coście się czepili :P Tak felgi i opony są z "tabelki". Wiem, że koza okropna, jak ktoś ma do sprzedania pro kit eibacha to pisać :P

Poszedł z autem swojego czasu ale czasem w intercarsie mają na to promocje. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem okazję umyć auto Colą :D:D

 

Do wiadra z ciepła wodą wlałem zawartość testera i spieniłem wodą pod ciśnieniem, otrzymałem taką pianę:

20150320_093213.jpg

 

20150320_093218.jpg

 

Od razu zaczął się unosić przyjemny zapach Coli :D

Auto myte rękawica z MF, szampon bardzo dobrze się pienił, zastanawiam się dlaczego lepiej jak na teście bienka :o wydaję mi się że to przez rękawicę z mf, wełniak jednak mniej pieni szampon ;)

 

20150320_093910.jpg

 

20150320_093913.jpg

 

20150320_093915.jpg

 

20150320_093922.jpg

 

 

Po opłukaniu:

 

20150320_094433.jpg

 

20150320_094438.jpg

 

20150320_094442.jpg

 

20150320_094445.jpg

 

20150320_094447.jpg

 

 

Po osuszeniu:

 

20150320_095134.jpg

 

20150320_095140.jpg

 

20150320_095144.jpg

 

20150320_095150.jpg

 

20150320_095153.jpg

 

 

 

Wnioski: lakier stał się bardziej jakby szklisty albo nabłyszczony albo po prostu go dawno czystego nie widzialem :D duzy plus za zapach, minus za konsystencje, ja przynajmniej wole bardziej wodniste. do tej pory rece pachna cola :D:D:D na lakierze nie leży nic a mimo to wyglada bardzo ladnie ;) jezeli cena bedzie na poziomie to zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

Zakupiłem wersję "produkcyjną", bardzo mi pasuje ten szampon :) Zapach rewelacja co bardzo umila pracę. Cała reszta parametrów, jaka piana, śliskość, domywania trzyma normę.

 

Taka uwaga tylko - czy w produkcyjnej wersji również są zawarte dodatki nabłyszczające ? Jeżeli tak to uważam, że warto by o tym fakcie wspomnieć na opakowaniu, nie każdemu może to odpowiadać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Taka uwaga tylko - czy w produkcyjnej wersji również są zawarte dodatki nabłyszczające ? Jeżeli tak to uważam, że warto by o tym fakcie wspomnieć na opakowaniu, nie każdemu może to odpowiadać ;)

 

Dzięki wielkie za opinie. Taki był właśnie główny zamysł przy tworzeniu tego szamponu. Miał być do codziennego użycia o bardzo wyróżniającym się zapachu.

W wersji produkcyjnej nie ma typowych dodatków nabłyszczających. Nabłyszczanie jest funkcją poboczną dodatków polimerowych mających na celu utrzymanie cząsteczek brudu w roztworze i zapobieganie ich wtórnemu osadzaniu czyszczonej powierzchni. Z tego powodu nie ma wzmianki o funkcji nabłyszczającej na opakowaniu. Szerzej tematu rozwinąć nie mogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio chciałem zobaczyć co to Chemik wymyślił

i Powiem Panie , że robi wrażenie :D

Fajny zapach, dobry poślizg i faktycznie podbija wygląd. Na Srebrnym jest połysk.

Niezłe to wyszło :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również muszę pochwalić wrażenia optyczno-zapachowe szamponu. Pachnie prawie, jak pepsi, pianę podczas mycia daje delikatną i łatwozmywalną, domywa przyzwoicie, podbija też połysk lakieru zabezpieczonego sealantem BF. Foty zostały u teściów (razem z aparatem :D ), ale w najbliższym czasie odzyskam sprzęt i dorzucę fotki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.