Skocz do zawartości

Auto Finesse Avalanche


Perfekcyjne Auto

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy.

 

Dzisiaj postanowiliśmy przygotować krótki test piany aktywnej, Auto Finesse Avalanche.

 

Krótki opis piany:

Avalanche to bezpieczna dla wosków, mocno skoncentrowana aktywna piana. To idealny produkt do mycia wstępnego aut, ponieważ dzięki swojej sile usuwa większość zanieczyszczeń, które w innym wypadku trzeba usuwać ręcznie.

Jej nieodpartym i bardzo cenionym atutem jest fakt, że dzięki zastosowaniu specjalne formuły, środek ten jest bezpieczny dla wosków i profesjonalnych powłok ochronnych. Może być stosowana do mycia ręcznego! Łatwo się spłukuje, nie pozostawia smug itp.

 

Pianowaliśmy za pomocą Epoci.

 

Auto w tym roku jeszcze nie myte więc piana miała co robić.

 

Tak prezentuje się przed

 

yz4oWI.jpg

85IiZT.jpg

nptrdX.jpg

GqOPKH.jpg

zTToaY.jpg

BHs4vL.jpg

qnvYXC.jpg

LiWMYr.jpg

dEdnZ1.jpg

kINoKx.jpg

HVqo99.jpg

QsWBys.jpg

xk2ELr.jpg

cz6Msd.jpg

 

Oto i opisywana wyżej piana. Rozcięczamy i wlewamy.

 

VQUbJV.jpg

wlEoWB.jpg

dmaJel.jpg

hKM2eS.jpg

 

Jeszcze foto z brudu

 

pnfCbb.jpg

rIfqVW.jpg

YLwOrC.jpg

 

I zaczynamy

 

ZEaGA6.jpg

tmVfjn.jpg

CvfJFB.jpg

tSZe0T.jpg

MnyDQ6.jpg

jclhWK.jpg

n9NTh7.jpg

llgTyi.jpg

IgVMz7.jpg

RijSS8.jpg

mABZM9.jpg

 

Jak widać piana ładnie siedziała na aucie.

Po około 7 min została spłukana i efekt taki

 

AdWVJN.jpg

TsV3Zm.jpg

7469IE.jpg

Z5s2ke.jpg

VYyN1O.jpg

RF6PaM.jpg

 

Wydaje nam się że jak na bezdotykowe mycie usunęła znaczną cześć powierzchniowego brudu.

Wszelkie sugestie, opinię mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odkopuję temacik dla kolegi @sT3VE

Koledze @Adaszek96 dziękuję za próbkę piany.

piana oprócz zapachu niczym mnie nie urzekła i nie chodzi tu o domywanie... od żadnej piany nie oczekuję umycia auta, a zaobserwowałem na forum tendencję do pian, które pH mają z kosmosu i najlepiej jakby umyły auto, bez dotykania rękawicą z szamponem. Nie wiem dokąd to zmierza, ale znika jak dla mnie w takim momencie znaczenie słowa detailing 😉.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sT3VE ,a mnie nie zdziwiło przy tym pH, nawet jak poleciałem myjką widziałem grubszy brud i wiedziałem jak zakończy się test wacika, widocznie nie lubi mojego lakieru.

Siedzi też krótko, co widać na filmiku.

A ten filmik też widziałem, ciekawe jakby przejechał wacikiem, podejrzewam, że podobnie jak u mnie.

 

zresztą zobacz wpis wyżej, koleżanki @Justyna , raczej to potwierdziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rygryss Fakt. Dlatego chyba nie ma co kombinować, jak jest mocny brudas to dodaje Kocha GS do piany i jest elegancja Francja, w dodatku dłużej siedzi - nawet Yeti zostawia kożuch. Przypomniało mi się czemu się rozmyśliłem z zakupu Magi 😛 Co do leżenia, jak dla mnie w porównaniu do Yeti to rewelacja kożuszek się zrobił. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagajmy od piany niesamowitych właściwości, moim zdaniem ma pachnieć, cieszyć oko jak leży na aucie i zmiękczyć gruby brud, który zdejmiemy myjką.

Wczoraj poleciałem ES Car Cleaner, jest jednak super, pH9, gruby brud zdejmuje super (przynajmniej u mnie) i jest przyjemny zapach... przez te testy pian zapomniałem jak jest fajna. Nawet nie szkoda w stężeniu 1:5 przy tej cenie, a wtedy pianka bajeczna 😉

ES Power White Foam też nie jest miszczem, ale została u mnie ze względu na wydajność, zapach i jakość piany... tak czy inaczej, każdy coś dla siebie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten i tak jest wąski, żeby nie zasłaniać jak pianuję zrobiłem mniejszy, kiedyś nagram jak szeroko można zajechać bez utraty materiału, dla mnie im węższy strumień, tym więcej materiału zarzucasz ze względu na zakładkę i pakujesz grubo piany.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.