Skocz do zawartości

Kasa fiskalna a kosmetyka samochodowa


xxManiekxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy wiecie jak to wkońcu jest z tymi kasami fiskalnymi? Każda księgowa tak jak rozmawiam z znajomymi twierdzi co innego. Jedna mówi że musimy wejść na kasę fiskalną a inna nie.

Dostałem informację od swojej księgowej, że jeżeli nie przekraczam obrotu 20 tys rocznie to nie muszę. Muszą przejść te zakłady, mechanicy którzy mają sprzedaż części.

Ktoś wie jak to jest? Rozwieje wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do swojego US - powinni skierować Cię do osoby, która teoretycznie da Ci jasne wytyczne czy tak czy nie. Bo tu niestety wiele rzeczy zależy od interpretacji. U mnie nawet osoba w US nie była w stanie się jasno określić i w końcu usłyszałem: "Wg mnie nie, ale musi Pan posprawdzać ustawy" - gdzie w ustawie jest to nieprecyzyjnie napisane jako "Inne części samochodowe".

 

Jak tak samo Cię tam potraktują, to to, co mi doradzono, to wystąpienie do Naczelnika US z prośbą o potwierdzenie interpretacji. I wtedy albo przytakną na Twoje stwierdzenie (np. że nie trzeba kasy fiskalnej) albo je zanegują (i wtedy wiesz, że trzeba) - co istotne, decyzję wówczas masz na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy wiecie jak to wkońcu jest z tymi kasami fiskalnymi? Każda księgowa tak jak rozmawiam z znajomymi twierdzi co innego. Jedna mówi że musimy wejść na kasę fiskalną a inna nie.

Dostałem informację od swojej księgowej, że jeżeli nie przekraczam obrotu 20 tys rocznie to nie muszę. Muszą przejść te zakłady, mechanicy którzy mają sprzedaż części.

Ktoś wie jak to jest? Rozwieje wątpliwości?

 

 

Z obrotem tak było do zeszłego roku, w tym roku wiele zawodów z różnymi PKD jeśli tylko prowadzi usługi dla osób fizycznych od razu musi mieć kasy, i są to m.in. lekarze, kosmetyczki, blacharze, lakiernicy i właśnie pod to PKD które dali, że musza mieć kasy jest też detailing.

 

Do 1 marca wg. ustawy jeśli robisz dla ludzi nie tylko na faktury vat dla firm, to musisz mieć kase, i jak coś to pamiętaj, że urząd w postaci vatu zwraca chyba 90% kwoty netto jaką na kasę wydasz do max chyba 850 czy tam 900zł.

Więc praktycznie taka kasa kosztuje ok 100zł.

 

http://prokompc.pl/kasa-fiskalna-koniec ... 2015-roku/

 

Tutaj masz m.in. jakie pkd wchodzi w gre i jakie zawody.

Tak jak napisane jest tam w pkt 3 HANDEL HURTOWY I DETALICZNY POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI; NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH – Dział 45 PKD

1. Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli(tutaj niestety jest polerowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisał Jarek, a księgowa musi nadrobić w nowych przepisach.

 

Obrotem można było się wybronić do zeszłego roku. Od 1 marca tego roku warsztaty samochodowe (w tym detailingowe) muszą mieć kasę niezależnie od obrotu i niezależnie czy sprzedają części czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Panowie od 1 marca mamy obowiązek używania kasy fiskalnej.

Nie ma tu znaczenia czy jesteśmy na ryczałcie czy zasadach ogólnych czy na Vat

Przed zakupem kasy trzeba zgłosić ten zamiar do US.

Za pierwszą kasę US zwraca max 70% jej wartości (druk do pobrania w US)

Kasę należy sfiskalizować - tu pomoc niosą punkty/serwisy sprzedaży to przecież dla nich kokosy w tej chwili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem kasy trzeba zgłosić ten zamiar do US.

Za pierwszą kasę US zwraca max 70% jej wartości (druk do pobrania w US)

 

Jakieś dziwne rzeczy wypisujesz.

Primo: Przed zakupem niczego nie trzeba zgłaszać. Niemniej trzeba zrobić dwa zgłoszenia:

1. od kiedy zamierza się przejść na kasę (można to zrobić zarówno przed jak i po zakupie)

2. zgłoszenie fiskalizacji (7 dni od daty fiskalizacji).

Data zakupu moze być inna niż fiskalizacji.

Secundo: Za pierwszą kasę jest zwrot 90%, nie więcej niż 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kasę kupiłem 4 lutego. Zgłoszenie do US, że przechodzę na kasę poszło 19-go, a fiskalizowałem ją dzisiaj i dzisiaj poszło również zgłoszenie fiskalizacji. W miedzyczasie (od dnia zakupu do fiskalizacji) mogłem się z nią zapoznać, pobawić, poćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii ministerstwa finansów dzisiaj dostałem informację: "jeśli nie dokonujesz naprawy pojazdów to nie masz obowiązku posiadania kasy od 1 marca 2015, obowiązuje limit 20 tys." .. pytanie tylko jak kto odbiera polerowanie, renowację lakieru. Czy jest to jako naprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej wpisz usługa detailingowa. Nikt Ci później nie zarzuci czemu tu było 300 za polerowanie a tam 1400. Wiesz dobrze że jest zbyt wiele zmiennych i w każdej usłudze wykonujesz w zasadzie co innego. No chyba że chcesz to pisz na paragonie np: polerowanie dwu etapowe, glinkowanie, oczyszczenie cleanerem, dwie warstwy wosku, czyszczenie felg, odkurzanie wnętrza itp itd

A tak apropo kasy fiskalne.ej to generalnie na detailing nie musi być bo to nie naprawa pojazdu. Potwierdzone w centralnym oddziale i w moim mieście. Powiedzieli to samo. No ale kasę prędzej czy później trzeba mieć bo co to jest 20 tys obrotu rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co ja wiem, przy pkd 45.20z a w takim jest polerowanie musisz mieć kase. NIe musiałbyś mieć jeśli miałbyś pkd np 96.01z. No ale wtedy na legalu możesz robić tylko tapicerki i to tylko do 20 tys obrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kasę musimy mieć, a jak wyglada sprawa z myciem auta? Niektóre małe firmy tzn przydomowe, jak i duże profesjonalne zakłady powinny spełniać pewne kryteria... Czy jest to przestrzegane? Czy większość osób idzie na "żywioł" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 20 tyś, osoby prywatne, rachunki czy faktury może być 100 tys.

 

Szakal jeśli masz w PKD kod 45.20z to od tego roku nie zależnie od obrotu, jeśli wykonujesz usługi dla osób prywatnych to nawet jakbyś miał obrót roczny 1000zł musisz mieć kasę.

Do 20k z progiem było do końca 2014 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szakal jeśli masz w PKD kod 45.20z

 

W PKD wpisane może mieć co chce i ile chce, kwestia kasy powstaje dopiero w sytuacji gdy faktycznie wykona usługę/sprzedaż podchodzącą pod to PKD, a w zasadzie to PKWiU.

W Łodzi spotkałem się z sytuacją gdzie w skarbówce na śródmieściu wymagali do czegoś kasy, a w innej dzielnicy już kasy nie było trzeba. I bądź tu mądry :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.