Skocz do zawartości

"Szybka" licznika


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sobie szybka licznika, jak każdy wie nie jest szklana czyli jest to jakiś plastik. Otóż umyłem ją z obu stron płynem do naczyń z wodą żeby ją odtłuścić. Potem spryskałem ją płynem do mycia szyb K2 i przetarłem nową ściereczką z mikrofibry. Efekt - stan szybki jest opłakany. Jest cała porysowana jak lakier po szczotkach myjni i nieudolnej polerce. Da się coś na to poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie robie menzerną bądź Schollem, ale UC z megsa myśle że tez powinieneś ogarnąć temat.

 

15 lut 2015, o 19:14

 

Ja u siebie robiłem zwykłą mikrofobrą i wyszła jak nowa.

Nie ma również konieczności dwóch etapów.

 

Nie raz jest nie raz nie ma wszytsko zależy od stopnia zniszczenia. U siebie w busie miałem dość mocno zniszczoną szybke bo zapewne ktoś woził klucze lub inne przedmioty na liczniku i szybka była w opłakanym stanie a pasta finisihing sobie nie radziła i to nawet maszynowo, fakt faktem że długo jej nie katowałem żeby nie przegrzać plastiku bo wtedy to juz nic sie nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak najlepiej umyć ową "szybkę" aby nie narobić nowych rys? Mam nowe auto w których zegary to moja ulubiona część auta :)

Chciałbym zastosować taką MF http://egge.pl/pl/p/egge-Ultrasuede-Mic ... o-szyb/359 (wydaje się najlepszą opcją bo jest m.in. dedykowana do plexi), tylko jaki środek do czyszczenia? A może sama MF na sucho/mokro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, do szybki radzę stosować... Najlepiej powietrze sprężone. Swojego accorda tak załatwiłem lekkim roztworem mydła szarego, ze teraz mam matowa i porysowana szybkę. Prosze o poradę czy da sie to czymś spolerować lub gdzie oddac do renowacji? Kraków

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie. Kupiłem zegary od anglika, tanio...W moich jest pęknięta i chciałem wymienić samą szybkę. Szybka miała być w bdb stanie, niestety nie jest. Pełna rys.

Próbowałem ręcznie polerować tym specyfikiem: https://www.autosol.com/product_p/1300.htm

Te mniejsze schodzą, ale są również takie głębokie rysy i nie wiem jak z nimi sobie poradzić, bo ta pasta nie daje efektu.

W grę wchodzi praktycznie tylko obróbka ręczna, pytanie czym... Mam jeszcze farecle g3, ale na PMMA ona chyba nie bardzo zda egzamin czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odkopie. Potrzebuję wskazówek. 

081a1917d59b.jpg

Czym to ugryźć. Nie mam plastXa  ale mam fg500 i polish /finisz z 3m. Nie pamiętam jakie odpowiednio kolory korków. Użyć do tego tricolora czy pada z fabryki a może samej fibry i palca. Wystarczy jedna pasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie Tak jak wyżej koledzy piszą, mam problem z szybkami licznika , pod słońce są dosyć mocno porysowane i czy warto bawić się np. Megsem uc z fibra albo tricolorem ? Zaznaczam że mogę tylko zrobić to ręcznie 😑 będę wdzięczny za jakiś fajny i skuteczny pomysł, jeśli taki wogole istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zajkos10 dokładnie tak jak pisze Kolega. Pamiętaj żeby użyć miękkiego aplikatora, gdyż szybki licznika są na ogół bardzo podatne na zarysowania i możesz narobić jeszcze większego bałaganu (coś wiem o tym, bo też mam Leona).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.