Skocz do zawartości

Ogrzewanie naszych dziupli.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Czeka mnie wydzielenie garażu. Czas pomyśleć o ogrzewaniu. Docelowo najprawdopodobniej podciągnę C.O. z domu ale to kiedyś... Potrzebuję czegoś zastępczego na tę chwilę.

Aktualnie do ogrzania jest ogromna kubatura, więc dopóki nie postawię ścianki działowej i chociaż jakiegoś podwieszanego sufitu to będzie bardziej przeganianie mrozu niż ogrzewanie ;) Ale od czegoś trzeba zacząć. Docelowo garaż około 50m2.

Czy mieliście do czynienia z piecami nadmuchowymi?

Na Allegro zaczynają się od 750 zł. Czy taki piec jest dużo lepszy od popularnej ''kozy''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy korzysta z pieca nadmuchowego - opala ... cóż olejem ale ciepła nie brakuje!

Po 4 latach wymiana tylko rury kominowej

 

Sporą zaletą jest szybkość działania. Spotkałem ostatnio piece nadmuchowe opalane nawet drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komzi, Ja większość też samemu (no, z tatą) robię (brama, drzwi, stół, regał...) ale kozę odpuściliśmy. Mnóstwo roboty. Dlatego jestem bardzo ciekawy Twojego wykonania. Koniecznie się pochwal :good:

 

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Chyba zostanę przy zwykłej kozie bo z nadmuchem cena rośnie trzykrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, wyszło to mniej więcej tak :mrgreen: :

piecyk%2B2%2B%281%29.jpgPiecyk1.jpg

piec23.jpg

 

Koszt zrobienia wyszedł mnie ok 250zł. Cześć wewnętrzna została znaleziona na skupie złomu :mrgreen: Nadmuch został zrobiony z wentylatora biurowego. W ciągu 30min z temp ok. 4stopni zrobiło się 16. Powierzchnia garażu to ok 60m2. :evil: Została jeszcze kosmetyka czyli malowanie na czarno i ładne wyrównanie wszystkich krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ogrzewać garaż kozą to pamiętaj: im dłuższa rura tym cieplej ;) . Po za tym nie widzę lepszego (tańszego) sposobu na ogrzanie garażu, spalisz dosłownie wszystko od miękkiego drzewa po węgiel.

 

Minusem jest fakt, że jak przestaniesz podkładać do pieca to moment stygnie, no chyba że zdecydujesz się na piec wykładany szamotem, ale to już chyba i inna cena nie 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wiatrak wisi nad piecem i przegania ciepło dalej

No też jest to jakaś opcja :good:

marcin986, No u mnie rura wyjdzie około 6 metrów. Myślę, że starczy. Kózka z kilkunastoma cegłami to do 300zł z przesyłką max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Czeka mnie wydzielenie garażu. Czas pomyśleć o ogrzewaniu. Docelowo najprawdopodobniej podciągnę C.O. z domu ale to kiedyś... Potrzebuję czegoś zastępczego na tę chwilę.

Aktualnie do ogrzania jest ogromna kubatura, więc dopóki nie postawię ścianki działowej i chociaż jakiegoś podwieszanego sufitu to będzie bardziej przeganianie mrozu niż ogrzewanie ;) Ale od czegoś trzeba zacząć. Docelowo garaż około 50m2.

Czy mieliście do czynienia z piecami nadmuchowymi?

Na Allegro zaczynają się od 750 zł. Czy taki piec jest dużo lepszy od popularnej ''kozy''?

 

 

cześć

ja mam ogrzewanie lipne kaloryfery na ścianie ale wczoraj zakupiłem promiennik podczerwieni 1kw z Jula i powiem ze mimo takiego badziewiu z chin nawet nieźle się sprawuje i mogę wreszcie coś sobie pomalować w garażu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw ten wentylator raczej tak żeby dmuchał na te blachy po bokach .

O dzięki.

 

A powiedzcie mi czy turbo pięć z bojlera nada się do garażu, czy nie bardzo, taki by mi najbardziej pasował, bo nie musiałbym przerabiać wylotu spalin, bo fi 100 w zupełności wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal, tym sposobem masz słaby ciąg w kominie (albo dopiero rozpalałeś), bo jak w mojej kozie otworze te dolne drzwiczki to ciągnie bardzo mocno, nawet minimalny żar rozpali się do wielkich płomieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na ten rok mam takie coś skombinowane w moim garażu. Koza z szamotem z Mrówki za 175zł do tego dwa kolanka po 7zł sztuka ;) i kilka metrów rur które miałem gdzieś skitrane po strychu. Koza sprawuje się bardo dobrze, szybko nagrzewa garaż (ok 30m2).

 

Uprzedzam hejty i mówię że koza nie stoi zbyt blisko niczego, nic się nie przypala, nie topi ani nic z tych rzeczy. W sumie od piecyka nie bije takie ciepło jak od tej pionowej rury zaraz na wylocie, dlatego też mam tam zrobiony nadmuch. Nadmuch zamontowany na ścianie, wentylatory z Mondeo mkII od klimy ;) napięcie 12V z akumulatora lub prostownika.

 

Tak to wygląda:

WP2014122_wrrsnqn.jpg

WP2014122_wrrsnqe.jpg

WP2014122_wrrsnqw.jpg

WP2014122_wrrsnqs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.