Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

Padło tutaj stwierdzenie, że 282mm zahamuje tak samo jak 300mm, może i tak tylko trzeba zadać sobie jeszcze jedno pytanie. Jak szybko zagrzeje się i wytraci temperaturę 282mm a jak szybko 300mm? W Audi mam ori hebel 312/255mm i jest do bani. Gdybym nie sadził się w tym roku na SWAP Quattro oraz jakieś sensowne koło to już by czekał zestaw od S4 o rozmiarach 345/32mm i 300/30mm.

 

Dobry klocek i wszystko będzie grało.

Przy 282 i przy 300 jest ten sam klocek hamulcowy. A trzeba upchnąć w 15" także miejsca nie jest bardzo dużo.

 

Dodane po 1 minucie 39 sekundach:

Normalnie dostępne do kupienia ? Jaki model ?

 

 

np. Buddy Club P1 Racing QF 18x9 - 6,7kg

 

Takie właśnie kupiłem na lato tylko 15". Są jeszcze lżejsze :song:

Cena 18" tych felg zwala na kolana i leje zimny strumień wody prosto na łeb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, wszystko okej, ale nazywanie takiego zestawu dużym heblem jest trochę nie na miejscu. To tak jakby mówić, że felga 15" jest duża :D

Dla mnie duże hamulce to tak od 330/300 wzwyż. A felgi od 18"...

 

Ale rozmawiamy o civicu,a nie tak ogólnie ;)

W innym wypadku 18'' i 330mm też może być śmiesznie mało jeżeli weźmiemy pod uwagę na przykład 300C SRT8 ;) Albo jakieś Lambo. Jeżeli w towarzystwie posiadaczy aut tego typu powiedziałbyś, że heble 340mm, i felgi 19'' są duże to też mogliby się uśmiechnąć ;) Każdy mierzy swoją miarą ale trzeba pamiętać o jakim aucie mowa bo gdyby Kloch wsadził do VI gena 18'' to pewnie zostałby wyśmiany (o ile by to w ogóle zmieścił :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się z forum i od razu pokazuję na czym będzie działane :)

Aura nie rozpieszcza, dlatego póki co dużo się nie dzieje. W planach m.in. pełna korekta, renowacja (lub zmiana?) felg i kompleksowe czyszczenie tapicerki. Samochód po kobiecie, więc jak się domyślam myty głównie na szczotach - co z resztą trochę widać, mimo iż panowie z salonu postarali się o ''szajn'' przy odbiorze samochodu :)

MK6 2012 1.2 TSI 105KM Highline 38kkm

19e05fffd00f.jpg

5a692677d5fa.jpg

e84ffe5d0ca6.jpg

fa1209180295.jpg

c25b0cf24c62.jpg

39edf7ccc833.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są złe, dlatego albo zostaną poddane malowaniu (ah te krawężniki) albo wpadną inne ale również z palety VW :) w planach są m.in. tłoczone niemieckie tablice rej., rns510, świecące kopertówki i oświetlenie LED i kilka innych rzeczy ale to z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

booohal, mówimy o ogóle. Jak rzucisz w przeciętnym towarzystwie, które ma "normalne" samochody że masz felgi 18" to większość zrobi wielkie oczy. O hamulcach nie pisze bo rzadko kto zdaje sobie sprawę z ich rozmiaru w samochodzie. Oczywiście, że wszystko zależy od punktu siedzenia. Co innego jest wsadzić 19" do X5, a do Fabii :D

Większość samochodów w Polsce lata na 15" i 16". Trochę większe fury pokroju Passata, C5, Insiginii czy podobnych 17" i jak ktoś bardziej wkręcony to 18". Większe rozmiary typu 19" czy 20" to bardzo duże limuzyny i terenówki, a tych wiadomo - jest znacznie mniej na ulicach :) Stąd moje odniesienie do 18". Druga sprawa, że rozmawiałem specjalnie z paroma osobami i one też stwierdziły, że 18" to już duże koło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wszystko zależy od punktu siedzenia.

Tyle w temacie.

U civikowców na 282 mówi się duży hebel i już ;) Poniżej VI gen cokolwiek większego niż 300mm jest mooocno na wyrost ;)

przeciętnym towarzystwie

Nie ma czegoś takiego ;) Tzn. jest, ale dla Ciebie będzie inne i dla mnie również :)

Tak w ogóle to trochę odkopałeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

pisze:

przeciętnym towarzystwie

 

 

Nie ma czegoś takiego ;) Tzn. jest, ale dla Ciebie będzie inne i dla mnie również :)

 

Weźmiesz starych znajomych z podstawówki gdzie jest różny przekrój społeczeństwa to będzie dobra grupa badawcza na tego typu zagadnienia :)

 

Tak w ogóle to trochę odkopałeś :P

 

Dopiero teraz przysiadłem do forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nieodpowiednie marki wybierasz :)

O to to!

 

Jeśli chodzi o poloneza to pewnie tak jakby dzisiaj ktoś Ferrari odbierał :kox: I jeszcze jedna kwestia, te starsze auta inaczej pachniały :o Pamiętam zapach nowego Golfa II z tymi grubymi materiałowymi fotelami albo Audi 80 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.