Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie odczuwam braku mocy po powrotach z wycieczek z Holandii :D EOT

 

A propos mocy i jego braku/nadmiarze - temat nie jest kompletnie wart dyskusji moim zdaniem. Kwestia potrzeb i własnych doświadczeń. Jeden będzie się bał 100 PS, drugi będzie twierdził, że tyle to powinna mieć dobra kosiarka do sprawnego ogarniecia podwórka a trzeci na samochody poniżej 500 PS nawet nie będzie chciał patrzeć... a tym bardziej nazywać je samochodami... jak coś może samo jeździć jak nie ma silnika i mocy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zstanawiam sie nad swapem albo zmiana wozu na 130i

Dźwięk, kultura pracy i przyspieszenie na plus, ale prowadzenie mocno na minus. Jeździłem jakiś czas temu 135i coupe i przez 6 garów prowadzi się dużo gorzej niż moje 118d na Bilsteinie B12- cięższy przód i dodatkowe dwa cylindry wychodzące jeszcze bardziej przed oś psują całe wyważenie jedynki. Robi się trochę podsterowna :(

Jak się lata na tym gwincie? Bo przyznam szczerze, że B12 już zbliża się w rejony troszkę za twardego jak na daily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, Bardzo. Nie dość, że mocno z przodu, to jeszcze wychodzi bardziej za oś. Pasażera tak nie czuć, bak paliwa nawet lepiej, bo jest nisko i przed tylną osią, ale silnik robi. Abstrahując od ewentualnych różnic konstrukcyjnych między 5cio drzwiowym 118d, a coupe, mocno przekonałem się o tym w E36 po powrocie z 3,0 R6 do 1.8 R4. Zupełnie inny samochód. Z R6 był nerwowy, jak dupa uciekała to przeważnie wymagało to bardzo szybkiej i mocne kontry, a na ciasnych sekcjach bardzo wyjeżdżał przodem. Z 1.8 bajka, bardzo neutralny, przewidywalny, dużo spokojniejszy w poślizgu, a większość podsterowności można zgasić lewą nogą i idzie jak przyklejony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jm63 bardzo wygodny gwint, super wybiera i nie jest aż taka taczka jedyny minus to mi chwyciło gwint z przodu mimo to że był nasmarowany miedzianym smarem,na wiosnę wyciagne i na stole zobaczę co u jak. Czy bym go kupił drugi raz tak e tej kasie nic lepszego nie ma ;)

No to dałeś mi do myślenia 118d fenomenalnie się prowadzi 1er myślę że to da jedne z lepszych bmw pod względem prowadzenia nie wiem jak 2er bo słyszałem że też bardzo dobrze. Bo cóż albo swapa zrobię albo 123d ale muszę się ta 130i lub 135i przejechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze pamięta moją byłą Hondę - Ruda Angielka. Została sprzedana :)

Zakupiona została kolejna, świeższa, z mniejszym przebiegiem, mocniejsza i mega wypieszczona :)

Najbliższe plany to koła na lato ( już kupione, czekają w piwnicy, oryginalne JDMowe 6kg felgi ) to duuuży i mocny hebel + zawieszenie.

Później zobaczymy co będzie, pomysły już są :D:-]:ad:

 

nA9MuZf.jpg

 

A546AS1.jpg

 

0FpU33t.jpg

 

47aFv3D.jpg

 

bHtblrg.jpg

 

lMiMOqe.jpg

 

sPm2fYo.jpg

 

5WaQdTf.jpg

 

Fj6BdlQ.jpg

 

jAjd3nG.jpg

 

9SYNZA3.jpg

 

U1oXKex.jpg

 

6BpUIsS.jpg

 

Jak się spodoba to wrzucę więcej zdjęć bo "trochę" ich mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.