Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

@Ari gratulacje, co nówka to nówka. Swoją drogą przesiadka w ciekawą stronę. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony. Sam kupiłem rok temu Hyundaia (również rozważałem Tucsona)z myślą, żeby trzymać go co najmniej 10 lat więc mam nadzieję że odwdzięczy się oczekiwaną bezawaryjnością😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gtszudi jasne, rozumiem, że to nie są auta bez wad materiałowych i problemów. Ale przynajmniej nie muszę się zastanawiać jaką historię ma auto i jakich nadużyć doświadczyło w swoim kilkuletnim życiu. A jak obserwuję jak większość ludzi posługuje się samochodami i jak nimi jeździ, to naprawdę odechciało mi się kupna 5-7 latka z przebiegiem 150 kkm i wolałem gorzej wykończoną nówkę. Każdemu według pragnień 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ktm950 napisał(a):

@gtszudi jasne, rozumiem, że to nie są auta bez wad materiałowych i problemów. Ale przynajmniej nie muszę się zastanawiać jaką historię ma auto i jakich nadużyć doświadczyło w swoim kilkuletnim życiu. A jak obserwuję jak większość ludzi posługuje się samochodami i jak nimi jeździ, to naprawdę odechciało mi się kupna 5-7 latka z przebiegiem 150 kkm i wolałem gorzej wykończoną nówkę. Każdemu według pragnień 😉 

Wyszedłem z podobnego założenia. 
Nowy katalog cenowy Toyoty mocno mnie zaskoczył, więc padło na inne auto (CVT mnie nie przekonało nawet po kilkuletniej ponownej próbie podejścia),
na otomoto.pl perełek brak, a autem i tak w 90% jeździ żona.
Po auto jechałem Kodiaqiem 4x4 190 km, ale nie czułem spadku jakościowego wracając Tucsonem, nawet rzekłbym, że bardziej mnie utwierdziło w przkeoanniu, że nie taki zły ten skośnooki pseudo SUV czy kit wie jak go pozycjonować. 
Ja to chyba sobie hulajnogę kupie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego logiczne myslenie podpowiada , szukac auta ktore sprzedaje 1wszy wlasciciel , w opcji najbogatszej.
 

Dlatego logika podpowiedziała mi:
Nowe ;-)
Cudów nie ma ;-)
Nie chciałem auta starszego niż 4 lata z przebiegiem ponad 120.000 ;-)
A media niestety z aut rocznikowo starszych nie nadążają za duchem czasu.
Nawet systemy: aktywnego tempomatu są lepiej dopracowane.
Używka po pierwszym właścicielu już jeździliśmy, teraz czas na nowe ;-) Układam auto po swojemu i pod siebie, amory, drążki tarcze, to nie dla mnie. Nie mam czasu siedzieć u mechanika auto ma jakiś czas pojeździć. Zobaczy się za 4 lata co dalej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nastąpiła niespodziewana zmiana, zmieniłem Żonie auto na bardziej kobiece 😅 

Mondeusza dość fajnie doposażyłem, wleciały odnowione reflektory z bi ledem, podwójny wydech, hak, owiewki heko, kamerka ori, lotka na klapę itd... no ale już cieszy innego właścicela 

IMG_8002.JPG.2d8913bc5d8a00fbfd0217662366c6a8.JPG

IMG_7991.JPG.9e0790a4ec7c38cfa009602dbb7ee880.JPG

 

Kolejnym pieszczochem jest Mercedes W176 w pakiecie AMG. Na starcie dostał duży serwis olejowo filtrowy, nowy rozrząd, świece, nowy olej i filtry w skrzyni bo jest tu 7 biegowa dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia i nowe opony na zimę.

IMG_8595.JPG.f8adead3adf4a61e996eece54d13feba.JPG

IMG_8583.JPG.9713ed3a54d78b73147d95b50f535ef8.JPG

IMG_8590.JPG.a0adb15c9fe109390e3361bc80643b75.JPG

IMG_8620.JPG.5e9523203203a65b6c3358257c3e86ce.JPG

IMG_8618.JPG.e1be5951f45a41ec4255a3392ae5f865.JPG

  • Lubię to 12
  • Super 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss bez przesady 😀 Mondeusz został sprzedany w takich pieniążkach jak @piotrek305 podał. 
@sztefan24 Zatem poleć mi jakieś fajne dywaniki, masz rację na załączonych zdjęciach nie wyglądają za najlepiej ale niestety mamy nie sprzyjające warunki do prac detailingowych 🫤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsza opcja tutaj to ori MB (pewnie drogie), albo po prostu Petex. Będzie wyglądać prawie tak samo, więc dyskusyjnie, natomiast przerabiałem Rezawa, Petexa i ori w dwóch swoich autach, różne polskie firmy ogarniając samochody i dla mnie Petex z zamienników jest najpraktyczniejszy. Super się myje, ładnie zrzuca wodę, jest w miarę trwały. Są jeszcze te całe dywaniki 3D, ale to droższa zabawa.

Oryginał zazwyczaj najładniejszy, ale u siebie zawiodłem się kwestiami praktycznymi. Na wyglądzie i super dopasowaniu się skończyło. Nie kupiłbym drugi raz. Nie znam jednak dywaników Mercedesa

Najważniejsze są kwestie praktyczne. Latem się wyciągnie gumiaki i wpadną na czyściutką podłogę materiałowe. Jeżeli dywanik pasuje i myje się bez problemu, to może być dla mnie nawet w różowe cętki

Wyryte w skale z S20 FE 5G







  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 100-150 zł z zamienników zazwyczaj kupowałem Frogumy standardowe, jakościowo ok, nie śmierdzą. Do A4 kupiłem Geyer & Hosaja i od tamtej pory dla mnie Top 1, niestety nie do wszystkich aut występują. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stale tu zaglądam ale od czasów Corolli E11 nic nie wrzucałem, może przy sprzyjających warunkach jakiś Wash&Wax 😉 
Kilka wozów sie przewinęło od czasów zielonej ale od niedawna forumowy hit zawitał i u mnie 

ABLVV87pw2f0CoHJqqDvHamQ_wJp2T4aCeqi51tk

  • Lubię to 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek305 @Chochlik437 Dziękuję 😉. Jakoś utknęło mi w pamięci że te polifty ludzie cenili właśnie okolice 60😅. W sumie dobrze to może za kilka lat i do mnie zawita 😜

@czyzu6491Oj tak 😍. Chcemy więcej. Jak by się zlot forumowy zrobiło to by ludzie myśleli że Spot Seata/ Cupra😜😅

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.