Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

[ref]piotrek305[/ref], i Twoje zdanie będzie dla mnie bardzo cenne, jako że miałem T25(byłem bardzo zadowolony) przez 5 lat, później focusa (głośny i do dupy wykończenie) szukam czegoś i nawet biorę pod uwagę mondeo z okolic 2010-11, jak byś porównał mondeo jeśli chodzi o wykończenie, głośność, komfort itd do T25?

 

lepiej, dużo lepiej.. pomijając fakt oczywiście świeższego designu także jakoś plastików jest lepsza.. (focus różni się w kwestii wykończenia od mondeo także musisz sam "podotykać" szczególnie lepszą wersję wyposażenia) w T25 największą wadą jest materiałowa tapicerka, która dostawała plam nawet od kilku kropel deszczu, wychodzące nitki itp.. kabina sporo obszerniejsza.. mondeo to już jest kolos.. większe niż A6 z tych roczników.. szukaj już po lifcie, trochę rzeczy poprawili.. zupełnie inna jazda jest mondeo, T25 raczej komfort i gumowatość, zakręty nie były tym co lubił ten samochód.. mondeo jak i ford słynie z doskonałego zawieszenia i tutaj tak jest.. jestem tak zadowolony z tego samochodu, że rozważam kupno za rok po lifcie albo S-MAXa bazującego na mondeo :)

 

Jakieś szczegóły to pisz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondziak Mk4 to całkiem sympatyczny wóz, ojciec ma 2.0 dyszla. W środku chyba najprzestronniejsze w swojej klasie, miejsca tyle co w małym busie :) jedzie się wygodnie i nic nie czuć nie to co u mnie :D ale imo w Mondku brakuje pazura, zawieszenie dobre na dziury ale nie poszaleje się na tym bo czuć na budzie, że to nie obniżone nie utwardzone. Nie wiem jak wersje po sofcie ale seryjne 140km u taty do co dzień jazdy wystarczy i..tyle :) Na pewno auto z pewnymi silnikami godne polecenia jak ktoś szuka w dobrych pieniądzach sensownego auta rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mondeo nigdy nie miałem, dlatego zapytałem o opinie, natomiast Ave przez 5 lat poza eksploatacją nic, dosłownie nic się nie psuła, tapicerka w perfekcyjnym stanie, ale kolega rocznik młodsza i tak jak któryś z kolegów tutaj pisał wyciągają się nitki (dosłownie) wygląda to fatalnie - z tym że to jedyny taki z taką tapicerką jaki widziałem,[ref]Ari[/ref], masz T25 czy T27?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się w obowiązku obronić Toyoty :) , a że miałem, mam kilka i w rodzinie też było i jest ich sporo to napisze kilka słów.

 

Na początku od razu wspomnę,że nie piszę o silnikach diesla bo nie miałem i nie zamierzam mieć takiego.

 

Obecnie mam w domu:

RAV4 2006 2.0 w autmacie- całkowicie niezawodny, bardzo pakowny,plastiki raczej twarde ale się nie zużywają z minusów dość twarde zawieszenie ,masakrycznie wolny 4 biegowy automat, wysokie jak na 2.0 spalanie.

 

Yaris TS 2002- super miejskie tanie auto,tanie w eksploatacji, uwielbiam nim jeździć, według mnie nie ma minusów.

 

Miałem:

 

Lexusa IS300 2005 automat- wygodny, dobrze się prowadzi, materiały bardzo dobre i wytrzymałe, bezawaryjny, dużo pali- w naszej rodzinie od 2007 roku ja miałem go 5 lat teraz jeździ nim mój brat .

 

Yaris 1.0 2002- bezawaryjny, tani mało pali, mało dynamiczny, niewygodne fotele, składany we francji gorsza jakość niż w TS z japoni

 

W rodzinie są lub były:

 

avensisi T22FL 1.6- bardzo wygodny, nawet całkiem dynamiczny, mało pali, silnik brał dość sporo oleju około 2l na 15tyskm

 

Lexus RX400H- Super auto, całkowicie bez problemowa eksploatacja mama ma go już 10 lat i nigdy nie zawiódł, średnie spalanie około 10l, dynamiczny przestronny, bardzo dobre materiały wykończeniowe, można się tylko przyczepić że dość mocno "targa" kierowenicą przy ostrym przyspieszeniu

 

Tacoma 4.0 2007- szybki samochód użytkowy :) również bezawaryjny, raczej "tanie" wnętrze ale również się nie niszczy. Minusem jest korodująca rama

 

Prius 2008- nowy zakup więc jeszcze trudno coś obiektywnego powiedzieć, na pewno jest bardziej przestronny niż się wydaje z zewnątrz, do miasta spoko silnik na trasę trochę za słaby.

 

To tyle w żadnej z Toyot nigdy nie mieliśmy żadnej poważnej usterki, właściwie tylko sprawy eksploatacyjne, zawieszenia bardzo dobrze znoszą nasze drogi. Wnętrza może nie ekstrawaganckie i piękne ale bardzo wytrzymałe nawet już blisko 15 letni yaris po wyczyszczeniu w środku wygląda jak nowy żadnych przetarć czy przebarwień, dlatego bardzo mnie dziwi, że piszecie że w avensis t25 jest tak marnie :o

 

Podsumowując kupując samochód na "co dzień" na pewno ponownie wybiorę Toyotę lub Lexusa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując kupując samochód na "co dzień" na pewno ponownie wybiorę Toyotę lub Lexusa :)

Ja się przestałem już na jakimkolwiek forum napinać i tłumaczyć na temat Toyot. Na te auta najczęściej narzekają Ci, którzy nimi nie jeździli - jak to w Polsce :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując kupując samochód na "co dzień" na pewno ponownie wybiorę Toyotę lub Lexusa :)

Ja się przestałem już na jakimkolwiek forum napinać i tłumaczyć na temat Toyot. Na te auta najczęściej narzekają Ci, którzy nimi nie jeździli - jak to w Polsce :/

Ja to powiem szczerze mam styczność bo znajomy ma Avensis i Corolle nowe z salonu oba w pb.. Nalatane mają poniżej 100kkm kilka wad maja kilka grubszych usterek też itp.. Ale auto jako takie fajne lekkie zwinne..

 

Dodane po 2 minutach 5 sekundach:

tak jak BWM nie lubię, tak ten model dość mocno przypadł mi do gustu...

wygoda przez duże W! :)

Dla mnie to i tak przełom bi wcześniej Megane II i Civic a teraz dobrze wygłoszona limuzyna. Gdyby nie to że swoje wciąga w eksploatacje i w porównaniu do wcześniejszych to części może nie sa drogie ale ma ich o wiele więcej. No i kilka bolączek modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak BWM nie lubię, tak ten model dość mocno przypadł mi do gustu...

wygoda przez duże W! :)

Dla mnie to i tak przełom bi wcześniej Megane II i Civic a teraz dobrze wygłoszona limuzyna. Gdyby nie to że swoje wciąga w eksploatacje i w porównaniu do wcześniejszych to części może nie sa drogie ale ma ich o wiele więcej. No i kilka bolączek modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując kupując samochód na "co dzień" na pewno ponownie wybiorę Toyotę lub Lexusa :)

Ja się przestałem już na jakimkolwiek forum napinać i tłumaczyć na temat Toyot. Na te auta najczęściej narzekają Ci, którzy nimi nie jeździli - jak to w Polsce :/

 

Ja miałem Ave przez prawie 5 lat i jak dla mnie super autko, ale dla odmiany chciałbym teraz coś innego, mój sąsiad odkąd pamiętam tylko toyoty, żaden z nas nie powie ani grama złego słowa, więc jeździmy, jeździliśmy i nie narzekamy ;) Raczej kolejny też będzie Ave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Ave przez prawie 5 lat i jak dla mnie super autko, ale dla odmiany chciałbym teraz coś innego, mój sąsiad odkąd pamiętam tylko toyoty, żaden z nas nie powie ani grama złego słowa, więc jeździmy, jeździliśmy i nie narzekamy ;) Raczej kolejny też będzie Ave.

 

To może teraz lexus, niby ciągle toyota ale jednak klasa wyżej :)

 

A ja spełniłem swoje marzenie z moich młodzieńczych lat . Pierwszy raz zobaczyłem te auto 10 lat temu w Niemczech i zawsze strasznie mi się podobały e46 po lifcie cabrio w szczególności. A więc udało się kupić bmw e46 330i :evil: w praktycznie full opcji z twardym dachem :P

2jb1la9.jpg

Jedynie teraz chce sprzedać te 19 i kupić 18 bo podobno nie da się na nich jeździć (opinia mojego taty) ja niestety nie mam możliwości przejechania się własnym autem do Grudnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kiedyś przez 2 miesiące eosem 2.0T. Z dsg bardzo zwinne autko, ale w czasie jazdy z podniesionym dachem wszystko tak strasznie trzeszczało i pracowało, że masakra. Dlatego osobiście uważam, że jak kabriolet to tylko jazda z opuszczonym dachem w weekendy/przy dobrej pogodzie.

Chyba, że w BMW jest inaczej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam jeszcze mazde mx5 w bardzo wątpliwym stanie i jechałem nią 180km/h bez dachu i wiadomo ,ze było dość głośno ale poza tym super. Do BMW mam jeszcze wiatrołap który podobno bardzo dobrze się sprawdza więc powinno być ok :) Poza tym jeźdze bez dachu od 12 stopni w góre i nie mogę narzekać. Bardzo mi pasują kabriolety mam nadzieję ,żę z tym bmw będzie nie inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.