Skocz do zawartości

Zamiast glinki


Rafal

Rekomendowane odpowiedzi

Stosował ktoś te produkty zamiast glinki, jest w stanie powiedzieć coś o ich skuteczności, a może jeszcze jakieś inne??

Dodo Juice Sponge Clay Pad Fine

link

 

Carbon Collective Exfoli-Mitt – Medium

link

 

FLEXIPADS 135mm BLUE Fine Surface Preparation DA Disc

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego podobnego tyle że firmy Flexipads w formie rękawicy.

Korzystałem z niej jak na razie 1 raz dwa miesiące temu przed nałożeniem powłoki na auto i wydaje msi się że sprawdziła się bdb. Fakt że auto niewiele jeździ ale nie porobiła szkód na aucie i po przejechaniu po niej zwykłą glinką nie był co zbierać. Moja rękawica jest średniej agresywności i do moich potrzeb jest po prostu bdb. Aha i jeszcze robiłem nią felgi pod powłokę i tez nie było żadnego problemu.

 

glinrm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z trwałością, tj skoro taki bajer kosztuje bodaj 100zł, to tyle co 200, prawie 300g glinki i jeśli okazałoby się że wydajnośc jest niewiele mniejsza to warto byloby kupić dla samej wygody i szybkości działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Rafal, wszystko zalezy od agresywnosci. Producent z reguly ma w ofercie conajmniej 2 rodzaje "glinek". Osobiscie uzywam delikatnej wersji recznika od Liquid Elements i zlego slowa powiedziec nie moge. Praca jest duzo szybsza i nie piernicze sie z malym kawalkiem glinki w rekach :) Zdecydowanie wole teraz glinko-recznik.

 

Arni, z tego co wiem w jednym studiu detailingowym taki recznik sluzyl dobre kilka miesiecy, a jak wiadomo przerob maja znacznie wiekszy jak my- detalisci :)

Mozna chyba smialo przyjac, ze taki bajer starczy Ci na dobrych kilka, a moze i nascie lat :)

 

Michael MSTP, po uprzedniej dekontaminacji w postaci Prickborta i IronX'a na samochodzie jest bardzo malo jakichkolwiek zanieczyszczen, glinka to taki "final touch". Oczywiscie jak w zasadzie kazdy tego typu produkt cos po sobie na lakierze zostawia, w zaleznosci od paru czynnikow potrzebny bedzie conajmniej scierny cleaner lub w przypadku miekkich lakierow nawet finish. Ale z tradycyjna glinka sprawa wyglada identycznie, nie spotkalem sie jeszcze na zadnym lakierze by pod ledem faktycznie nic nie bylo, zawsze trzeba troszke poprawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich spostrzeżeń które są ubogie z racji robienia tylko mojego auta nie wiele powiem o wytrzymałości - okaże się to pewnie przy kolejnych pracach. Tak jak napisał kaskra1 - przemywałem/płukałem rękawicę co panel. W wiadrze miałem wodę z minimalną ilością szamponu i działałem jak podczas zwykłego mycia.

Co do łatwości pracy, wygody, mniejszej ilości poświęconego czasu - nawet nie można tego porównywać do zwykłej glinki bo jest po prostu dużo łatwiej. Mnie na aucie nie zostawiła bałaganu ale i tak przed położeniem powłoki jechałem maszyną.

Ja też na dzień dzisiejszy nie wróciłbym stricte do zwykłej glinki choć do jakiś super zajechanych aut nigdy nie glinkowanych chyba było by mi jej szkoda. Co do felg moje były zadbane więc przejechałem po nich i sprzęt wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał - któryś z kolegów z forum korzystał i opisywał pracę tym dyskiem. Na pewno robił to maszyną więc podejście w jakieś małe zakamarki będzie niemożliwe no i jednak jest to ograniczenie przez kabel od maszyny. Jednym słowem nie będzie to takie wygodne podczas pracy i może być mniej wytrzymałe gdyż będzie to pracowało na maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Liquid Elements Clay Pad 150mm i działa się tym super, mam jeszcze 100g glinki Bilt Hamber ale juz nie pamiętam kiedy ją ostatnio wyciągnąłem :P Jadę tylko ręcznie, a zrobiłem już około 20 aut, w tym auta które przez kilka lat stały pod odlewnią żeliwa i pomimo że poszło na nie sporo deironizera itp to i tak były strasznie szorstkie - Clay Pad doskonale sobie z tym poradził. Robię tak, że obok mnie zawsze stoi wiadro z ciepłą wodą i na bieżąco przepłukuję po kilku/kilkunastu ruchach i nie zauważyłem żadnych szkód w lakierze, dodatkowych rysek czy zmatowień. Jedynie co zrobłem z mojej winy to pad przychodzi w plastikowym opakowaniu, w którym go potem przechowywałem i niestety latem dostał ciepła i glinka poprzyklejała się do plastiku i podczas wyciągania troszke poobrywała na obwodzie, na szczęście nie wpłynęło to na jego skuteczność :good: Od tego czadu wisi w garażu, tak żeby powierzchnią pracującą niczego nie dotykać. Glinką jedno auto zajmowało mi około godziny, Clay Padem takie samo auto robię w 15-20 minut :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal, jakiś czas temu zamówiłem taką rekawicoglinkę z aliexpress. oczywiście miałem świadomość że zamawiam chińską podróbkę ;) po paru użyciach stwierdziłem że to jednak to czego szukałem i postanowiłem kupić coś lepszego. kupiłem taką jak Pimps :good: szczerze to nie zauważyłem różnicy pomiędzy chińską a flexipads. może trafiłem na dobrą podróbkę :o nie mniej jednak uważam że taki sposoób glinkowania jest o wiele szybszy, łatwiejszy, tańszy. glinki tradycyjnej już raczej nie kupię.

 

 

P.S bardzo ważny jest też jeden aspekt, tradycyjna glinka podczas pracy może nam się osunąć i upaść...wtedy nadaję się tylko do kosza przy clay towel lub clay padzie wystarczy wypłukać dokładnie i można działać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czego używacie do poślizgu rękawicy Clay mitt? Gdzieniegdzie pokazują że można nią myć normalnym roztworem wody z szamponem, a producenci zwykle piszą o specjalnych lubrykantach jak przy glinkowaniu. Ja raczej skłaniałbym się do pracy z ciepłą wodą z szamponem i używanie w podobny sposób do tradycyjnej rękawicy wełnianej. Wydaje mi się że ten sposób użycie raczej nie zaszkodzi samej rękawicy i efekt na pewno nie będzie gorszy niż po dedykowanych lubrykantach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

czy używał już ktoś to LARE magic clay block (http://www.lare.pl/polerka-LAREmagicCLAYblock.php) cży też woda z szamponem wystarczy ? i jak to się ma do glinki co lepsze?

widziałem jeszcze ręcznik Liquid Elements Smooth paint towel UDO1 i UDO2 (czym one się różnią że maja dwa oznaczenia) są tez rękawice do mycia co wybrać możecie coś polecić z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.