Skocz do zawartości

Rupes lhr15es vs lhr12e duetto


szymekk

Rekomendowane odpowiedzi

Swojego czasu zastanawiałem się nad kupnem pomiędzy rupesem lhr15es a flex 3401vrg. Kiedy zdecydowałem się na rupesa to namieszało mi bo wyszła lhr12e duetto.

Podpowiedźcie czy jako uzupełnienie rotacji- będę używał rupesa do polish/finish, zostać przy lhr15 czy zdecydować się na 12 duetto, który ma mniejszy skok.

Chętnie przyjmę opinie osób który używały tych maszyn lub się interesowały tym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kilka miesięcy temu stałem przed tym samym tematem. Pomógł mi bardzo malypb i jego posty:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 213#480213

 

Ponieważ maszynę chciałem nabyć w tych samych celach co Ty (mam już rotację), zdecydowałem się na Duetto i swojej decyzji nie żałuję.

Z perspektywy czasu, po zrobieniu kilku aut, jestem pozytywnie zdziwiony co ta maszyna potrafi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To zależy jaki mam plan do wykonania. Jeśli chciałbym robić korektę na 100% to nie sądzę aby LHR15 spełnił moje oczekiwania jako jedyna maszyna w arsenale.

Jeśli satysfakcjonuje mnie mocne 85-90% to Duetto jest niezastąpione - szybka, skuteczna, łatwa w użyciu maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mysle nad wyborem.bo sadze ze ciecie bym rotacja robil a polish i finisz duetto albo 15stka. A jak jest z obrotami czy duetto nie ma mniejszego zakresu? Zalezy mi na tym aby maszyna ktora wybiore dobre wykonczenie zostawiala na finish.

Czytalem juz kiedys posty malegopb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kłopot z idealnym wykończenie Rupesem, będziesz miał ze względu na skok tych maszyn.

Zakup 15ski do cięcia i Dasa do wykończenia to raczej słaby pomysł.

 

Ja używam od kilku miesięcy tylko Duetto i jest "lalka" ale 2 koła za tą pracę, nikt by nie zapłacił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd teoria że duetto słabo sobie poradzi z wykończeniem... kompletnie tego nie rozumiem. Ja często robie finish 21mm i wychodzi idealnie nawet po wymyciu więc 12 poradzi sobie z łatwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie twierdzę że Duetto słabo sobie radzi z wykończeniem. Jak napisałem wyżej, uważam że ta maszyna jest naprawdę świetna, zwłaszcza przy pracy z miękkimi lakierami. Daje bardzo fajne i szybkie efekty a na dokładkę nie zostawia hologramów.

 

Ale dlaczego napisałem że wg mnie, nie nadaje się jako maszyna wykończeniowa dla studia (gdzie biorą po tysie za prace ;) ).

bienek, zegarek, jestem tylko "entuzjastą", za swoją pracę nie biorę kasy. Z moich jednak obserwacji wynika że, Rupesy LHR15 i Duetto, po wymyciu Panel Wipem zostawiają taki jakby maczek, osoba bieglejsza ode mnie, nazwała to ogonkami.

Po Flexie PE 14-2 150 czegoś takiego na lakierze nie ma. Moim skromnym zdaniem jest to kwestia skoku maszyny.

Oczywiście dopuszczam do siebie myśl, że ktoś bieglejszy ode mnie w pracy z maszyną polerską, potrafi osiągnąć idealny efekt na maszynie ze skokiem 12 czy 15 mm. Przed osobą której się to udaje na 21 mm - chylę jednak już czoła i mówię MISTRZU :song::song:

 

Na koniec napiszę jeszcze że to tylko czysto akademickie wywody. Mnie osobiście praca z powłokami nie sprawia radości więc ich nie używam. W związku z tym, posiadając w swoim arsenale całą masę past i cleanerów bardziej i mniej wypełniających, z uśmiechem na twarzy używam na co dzień Rupesa Duetto i nie wyobrażam sobie zamienienia go na jakąkolwiek inną znaną mi maszynę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed osobą której się to udaje na 21 mm - chylę jednak już czoła i mówię MISTRZU

 

Jeżeli lakier nie jest przesadziście miękki to spokojnie da się to zrobić odpowiednią gąbką i pastą. Niedowiarków zapraszam na oględziny prywatnego BMW ;) Niedługo uzupełnie brakującą powłokę na masce więc wcześniej zrobie fotke po 21mm i porządnym wymyciu przed powłoką.

 

Ten maczek, mrówki itd. najczęsciej zostaje po padach z MF albo krótkiej wełny, czasami po twardej gąbce np rupes niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, jasne. Wiele osób miało z tym maczkiem problem, ale zawsze po konsultacji problem znika :)

Dla mnie to tak samo jak ktoś powie, że rotacja zostawia hologramy :)

 

Te maszyny rzeczywiście nie są takie łatwe jak zwykłe DA 8mm, którymi można zrobić auto od początku do końca pracując pierwszy raz w życiu.

 

Potrzeba jednak trochę poświęcić czasu na zrozumienie co maszyna lubi a czego nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka samochodów zrobiłem rupieciem 15 i wszystko fajnie ładnie, do puki nie trafił mi się samochód, omalowany nie wiadomo czym, a tym bardziej gdzie i tu był problem z idealnym wykończeniem, któremu dopiero podołał flex.

Na kombinacji tych samych past i padów flex zostawił lepsze wykończenie, ale z drugiej strony, nad czym się tu rozpisywać jak dużym problemem było wymycie i osuszenie samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryczek, jasne. Wiele osób miało z tym maczkiem problem, ale zawsze po konsultacji problem znika :) ...

 

A mógłbyś napisać na czym polega ten problem z wykończeniem i jakie jest lekarstwo ?

 

Eryczek,

Te maszyny rzeczywiście nie są takie łatwe jak zwykłe DA 8mm, którymi można zrobić auto od początku do końca pracując pierwszy raz w życiu.

 

Czyli dla początkującego może być komplecik duetto i mini czy jednak jakaś inna DA ?

Pytam bo też się zastanawiam nad zakupem (a jest okazja bo małżonka spróbowała przestawić narożnik budynku bokiem samochodu i mogę ściemniać że bez takich maszynek ni chu chu) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.