Skocz do zawartości

Mainz Cherish


grabek246

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz kolej na mnie :mrgreen:

Wyglad buteleczki i opis producenta juz kazdy zna więc nie bede powielał tego. Przechodzimy do konkretów :good:

Pacjentami będą konsola w moim Golfie Mk4 i testowa konsola z Corsy B :mrgreen:

Oto zawodnicy:

20150413_171527.jpg

Auto Glym Interior Shampoo do przygotowania powierzchni oraz uczestnicy testu Mainz Cherish, PB Natural Look i Autobrite Pink Sheen :mrgreen:

Jak widać na pierwszym zdjęciu Mainz trochę zbladł (dosłownie i w przenośni) jak zobaczył konkurencję :D Jak go otrzymałem był bardziej różowy, coś z tym fantem trzeba zrobić :o .

Pacjent nr 1

 

20150413_171059.jpg

 

Kokpit jest na bieżąco czyszczony więc przed testem żeby wszyscy mieli równe szanse przetarłem go Auto Glymem.

Pierwsze porównanie Cherish i Pink Sheen. Jeden i drugi powinny dać półmatowe wykończenie.

 

20150413_180634.jpg

 

20150413_181012.jpg

 

Aplikacja strzał z atomizera na fibrę i przetarcie panelu kontrolnego.

 

20150413_181048.jpg

 

20150413_181029.jpg

 

Dobrze widać co gdzie leży i granice pomiędzy jednym i drugim środkiem.

Teraz porównanie Cherish i Natural Look.

Przednie drzwi pasażera.

 

20150413_181744.jpg

 

Aplikacja jak powyżej, strzał z atomizera i kilka kropel NL

 

20150413_181956.jpg

 

20150413_182023.jpg

 

Tylne drzwi pasażera i Cherish z Natural Lookiem.

 

20150413_182339.jpg

 

20150413_182600.jpg

 

20150413_182614.jpg

 

Jak widać Natural Look mocniej przyciemniał plastiki niż Cherish.

Następnym pacjentem była konsola z Opla Corsy B, chciałem sprawdzić jak środki poradzą sobie na zniszczonej powierzchni. Tym razem sie nie patyczkowałem i obiekt testowy umyłem mocniejszym stężeniem APC :good:

Pink Sheen i Cherish.

 

20150413_183800.jpg

 

20150413_184002.jpg

 

20150413_184020.jpg

 

20150413_184056.jpg

 

20150413_184607.jpg

 

Cherish i Narural Look.

 

20150413_184144.jpg

 

20150413_184431.jpg

 

20150413_184501.jpg

 

20150413_184516.jpg

 

Podsumowanie :mrgreen:

W mojej opinii Cherish jest przyjemnym w pracy środkiem, ma ładny zapach (nie umiem określić co przypomina), aplikacja jest bardzo prosta i pozostawia faktycznie matowy wygląd. Najbardziej z całej trójki przyciemniał i ukrywał ewentualne niedoskonałości Natural Look, dlatego Cherisha bym raczej stosował do w miarę młodych i czyszczonych na bieżąco samochodów.

Jeśli ktoś szuka matowego i łatwego w pracy dressingu to powinien być z Cherisha zadowolony :good: Jako ciekawostkę dodam to to że w czasie świat przecierałem nim meble w pokoju :kox::mrgreen: Zapach utrzymywał się praktycznie do wieczora i dość dobrze radził sobie z odpychaniem kurzu.

Dziękuję za możliwość zrobienia testu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za fajny test, z kolorem obecnie w sklepach jest informacja, że produkt może być kremowy lub różowy. Z niewiadomych przyczyn z jednej serii małe 100ml cherishe traciły kolor a 500ml nie... :) które sami pigmentowaliśmy ;) jeżeli chodzi o przyciemnienie tutaj PB faktycznie będzie górą, dlatego że cherish jest matowy. Przeciwnikiem dla natural looka będzie nasz Reflection, cherish to właśnie rywal pinksheen i delikatnie Gtechniq matte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dorzucę swoje porównanie ;) tym razem z zymol vinyl

DSCF1536.jpg

free image hosting

DSCF1540.jpg

host immagini

DSCF1543.jpg

upload immagini

DSCF1545.jpg

invia immagini

DSCF1546.jpg

hostare immagini

 

Ładnie przyciemnia, co do trwałości, to podobnie jak przeciwnik, około 2 tyg. O innych walorach tego produktu nie będę pisał, macie powyżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Ta partia z wadliwym pigmentem nadal jest w obrocie, dzisiaj dostałem cherischa żółciutki jak cytryna no i jeszcze trigger jakiś nie taki jak w małych butelkach wyżej na zdjęciach tak ma byc?

Proszę o info w jakim sklepie kupował Pan produkt. Ogólnie we wszystkich sklepach dopisana jest informacja o występowaniu produktu w dwóch kolorach. Musieliśmy tak zrobić, ponieważ z pigmentem sprawa powtarza się ale w małej ilości. Z niewiadomych przyczyn na 100 butelek z jednej partii 5 traci kolor...

Trigger dostał Pan taki jak w małych butelkach ? z pewnością tak być nie powinno, proszę o informację na PW w jakim sklepie zakupiony produkt i najlepiej zdjęcie z triggerem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio używałem Mainz Cherish na boczkach w mojej Astrze, kolor boczków raczej jasny szary i zauważyłem lekkie przebarwienia na róż po aplikacji. Nakładałem białym, bawełnianym padem. 3 pryśnięcia na pad i aplikacja. Co może być przyczyną owych przebarwień? Zbyt duża ilość środka? Nie spolerowanie do końca mikrofibrą po aplikacji, czy może Cherish nie nadaje się do jasnych plastików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio używałem Mainz Cherish na boczkach w mojej Astrze, kolor boczków raczej jasny szary i zauważyłem lekkie przebarwienia na róż po aplikacji. Nakładałem białym, bawełnianym padem. 3 pryśnięcia na pad i aplikacja. Co może być przyczyną owych przebarwień? Zbyt duża ilość środka? Nie spolerowanie do końca mikrofibrą po aplikacji, czy może Cherish nie nadaje się do jasnych plastików?

 

używam cherisha na jasnych plastikach i nie ma problemu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio używałem Mainz Cherish na boczkach w mojej Astrze, kolor boczków raczej jasny szary i zauważyłem lekkie przebarwienia na róż po aplikacji. Nakładałem białym, bawełnianym padem. 3 pryśnięcia na pad i aplikacja. Co może być przyczyną owych przebarwień? Zbyt duża ilość środka? Nie spolerowanie do końca mikrofibrą po aplikacji, czy może Cherish nie nadaje się do jasnych plastików?

 

na 100 % coś z aplikacją, nie dotarcie do końca lub zbyt duża dawka środka... nie mieliśmy absolutnie żadnych problemów z pozostawianiem koloru przez Cherisha. Co więcej na magazynie wylała nam się butelka na ścianę i udało się doczyścić różowy, przywracając blask białej ścianie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.