Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że myjka doszła to musiałem coś popróbować z PA. Babciowóz był najbrudniejszy to poszedł jako pierwszy :kox:

 

IMG_1383.jpg

 

A jak już pianowałem i spłukałem, to w sumie i przemyłem Blinkiem ;)

 

IMG_1389.jpg

 

IMG_1390.jpg

 

I na gotowo, opony TopKote, całość namleczkowana QD+, fota z komórki :mrgreen:

 

IMG_1394.jpg

 

IMG_1399.jpg

 

W weekend posiedzę nad stężeniami pian. Myjka inny świat w porównaniu do 5 letniego Karchera :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że myjka doszła to musiałem coś popróbować z PA.

 

W weekend posiedzę nad stężeniami pian. Myjka inny świat w porównaniu do 5 letniego Karchera :kox:

 

Hmm ciekawe, ja używam zarówno podobnej ( takiej samej ? tzn o ile się nie mylę najmocniejszej karchera na 220v ) myjki jak masz obecnie a czasami zamiennie innej "zwykłej" chyba z 10 letniej karchera ( z podstawowej serii ). I zarówno do jednej jak i drugiej wlewam 100ml piany i zarówno w jednej jak i drugiej piana wychodzi taka sama / podobna.

 

Faktycznie jest różnica jeśli zarówno jedna jak i druga myjka jest stosunkowo "mocna" i sprawna ?

Nie mówię o porównaniu jakiejś myjki "krzak" czy innych do "firmowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak PB ;)

 

piotto0, do tamtej nie miałem PA. Ta to 6/15C+, a porównywałem komfort pracy, wykonanie kabli, przewodów, spinek, samej lancy i pistoletu, zupełnie inny świat ;)

 

Tommy Lee, lancę kupiłem już pod HD/HDS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplej, więc i ja coś tam amatorsko podziałałem ;)

 

1. Mycie z aktywną piana, osuszanie

2. Aplikacja PrickBort MAC 124

3. Ponowne mycie auta

4. Glinkowanie - glinka valetpro yellow

5. Ponowne mycie auta

6. Przygotowanie powierzchni pod politure - auto przetarte IPA rozrobione z wodą w stężeniu 1:1

7. Nałożenie politury Poorboy's Black Hole

8. Dressing na opony, elementy plastikowe

9. Po nocy auto przetarte QD Finish kare 425

10. Nałożenie wosku Collinite 476s, wygrzanie autka po spolerowaniu wosku ;)

 

Niestety nie starczyło czasu na 2 warstwe wosku, ale na święta odświeżę :D Tak się prezentuje moje autko po zabiegach:

 

5wxhx.jpg

 

2vxftj4.jpg

 

34t7i9i.jpg

 

Oraz po woskowaniu:

 

ofypdv.jpg

 

2mdm24w.jpg

 

voxwzp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te c5 rwią d..e :D:good: chyba a raczej na pewno to najładniejszy model citroena

też coś tam pomodziłem :D

Lekkie odświerzenie lakieru:

 

*.Dokładne umycie samochodu-wnęki ,pod listwami na drzwiach i blenda na klapie dodatkowo wypędzelkowane środkiem APC Nielsen cyclone w rozcieńczeniu 1:10 z wodą

*.Mycie felg Tuga chemie -zielony "krwawiący żel do felg"

*.Wyglinkowanie miękką glinką Valet pro yellow clay bar na poślizgu woda + szampon

*.Mycie po raz drugi-na szczęście brak smoły itp na lakierze więc jedziemy dalej

*.Osuszanie ręcznikiem z mikrofibry miracle dryer firmy Chemical Guys

*.Polerka ręczna środkiem firmy Meguiar's -Ultimate Compound na aplikatorze 3color stroną twardą-na oko z 40 min element jak nie lepiej...gdzie już miałem ochotę iść do domu ale walczyłem dalej :D

*.Nałożenie środka All in one -AutoGlym Super Resin Polish czarną stroną aplikatora 3color

*.Nałożenie wosku Dodo Juice Purple Haze

*.Po 24h około nałożenie/spryskanie Quick detailera Chemical Guys Pro Detailer

*.Zabezpieczenie felg od wewn-wosk Collinite 476s od zew wosk Meguiar's NXT generation tech wax 2.0

*.Opony zabezpieczone żelem do opon Meguiar's hot shine tire gel

*.Szyby dokładnie umyte i doczyszczone środkiem Autoglym Car glass polish,odtłuszczonę zmywczem izopropylowym i nałożona niewidzialna wycieraczka Rain X

*.Klamki zewnętrzne z tworzywa jak i wewnetrzne listwy progowe po umyciu zabezpieczone środkiem meguiar's Gold class trim detailer

*.Gril,emblemat na masce i emblematy na felgach wypolerowane pastą do chromu-tu środek z marketu k2 aluchrom

 

Wnętrze:

 

*.Odkurzanie

*.Deska i wszystkie plastiki w tym nasłoneczniki ,boki foteli etc. oprócz "drzewa" przemyte Nielsen Cyclone w rozcieńczeniu 1:15

*.Nałożony na plastiki Dressing Poorboy's Natural look .

zdjęcia pod blokiem na szybko telefonem lg g3

C3YTVqZ.jpg

dLWPfUs.jpg

5GsAiOA.jpg

TgvPKNu.jpg

sMWXiXH.jpg

QrP4nvS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c5 świetna, udał się citroenowi ten model ;)

 

merc też bardzo fajny i solidna praca przy nim wykonana :good: razi tylko troche ta plastikowa kiera, nie zamierzasz obszywać lub kupić ori w skórze ?

Znaczy się tak.To jest wersja Classic i w oryginale niestety jest kiera plastik i plastik gałka zmiany biegów niestety. Nie chce tego zmieniać bo chce go w oryginale zostawić tak jak jest :).Wiem że dupy nie rwie ale nie ma też mega tragedii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde te mercedesy są świetne, ale strzałem w kolano było wypuszczenie sprinterów bo od kiedy nimi jeżdżę nie mógłbym mieć takiego mietka. Mam prawie identyczne zegary, radio, klawisze itd :D w busie robi to mega robotę, ale jednak te skojarzenia nie dawałyby mi spokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu jest jeszcze 508 HDi z 2011 roku z tym samym motorem co mialem C5 i w tym aucie nie dzieje sie kompletnie nic, a przebieg ma ok 135tkm (Cytryne sprzedalem jak miala 90k).

 

Oba auta uzytkowane w podobny sposob i traktowane z taka sama dbaloscia, bez oszczednosci na serwisie. Moja w dzien przed odbiorem przez klienta opuscila zaprzyjazniony warsztat w stanie igla :) Nowy wlasciciel mega zadowolony, bo kupil auto w ktorym polowe tematow ma z glowy - zostaly mu wtryski i turbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni spędziłem przy A4 B7, w celu jak najlepszego przygotowania do sprzedaży. Pranie i czyszczenie wnętrza, czyszczenie komory silnika, pełna korekta lakieru oraz wosk. Należało mu się, żeby podkreślić stan auta i oryginalny przebieg 169000km ;)

 

 

20150319_111322.jpg

 

20150319_111336.jpg

 

20150319_111357.jpg

 

20150319_111424.jpg

 

20150319_111437.jpg

 

20150319_111454.jpg

 

20150319_111503.jpg

 

20150319_112220.jpg

 

20150319_113058.jpg

 

20150319_113114.jpg

 

20150319_113132.jpg

 

20150319_113154.jpg

 

20150319_113316.jpg

 

20150319_113409.jpg

 

20150319_113450.jpg

 

20150319_113525.jpg

 

 

free image hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde te mercedesy są świetne, ale strzałem w kolano było wypuszczenie sprinterów bo od kiedy nimi jeżdżę nie mógłbym mieć takiego mietka. Mam prawie identyczne zegary, radio, klawisze itd :D w busie robi to mega robotę, ale jednak te skojarzenia nie dawałyby mi spokoju ;)

Powiem ci że wbrew obiegowej opinii głównie zazdrośników że merce to już nie to samo itp., ja złego słowa nie powiem. Fakt wszystkie nowsze są do siebie podobne w środku tak samo jak mają też BMW ale mi to nie przeszkadza-ciesze się że go mam :D

Taka fota na szybko jeszcze..Rej zakryte bo i po co mają być widoczne :D

aKAwaEh.jpg

 

Cubstone niepotrzebnie ten silnik tak picowałeś bo wiesz jacy są ludzie-zaraz bo umyty bo olejem zarzygany itp..nie wytłumaczysz że masz pierdo..ca i takie hobby że ma być malina bo dla przeciętnego kowalskiego to ma jechać i nic więcej a na myjnie raz na pół roku pojedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie - jest balon ale na lato czeka 19" :D

 

Co do awaryjnosci - od pol roku mam dopiero auto ale jest cisza ;)

 

-- 19 mar 2015, o 21:02 --

 

Spokojnie panowie - jest balon ale na lato czeka 19" :D

 

Co do awaryjnosci - od pol roku mam dopiero auto ale jest cisza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.