Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

2 miesiące stania w garażu.

IMG_20170114_170507.jpg

Z bólem serca czas na śnieg i brud, dosyć leżakowania.

Foczka stała odpicowana, wypolerowana jakoś od połowy października.

Stwierdziłem, że do wiosny jeszcze 4 miesiące i prędzej mi sie coś zepsuje od stania niż od jeżdżenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie jeździsz ?

 

Bo jest zimno :D

A tak serio to osobiście znam przypadek gościa który kupił auto z salonu lecz przełożył jego odbiór z powodu deszczu, aby się przypadkiem nie ubrudziło w drodze do domu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie jeździsz ?

 

Bo jest zimno :D

A tak serio to osobiście znam przypadek gościa który kupił auto z salonu lecz przełożył jego odbiór z powodu deszczu, aby się przypadkiem nie ubrudziło w drodze do domu :-)

 

oj mi też by było szkoda wyjechać nowiutkim w zimę na błoto z solą.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... o auto można dbać (po to jest to forum) ale jestem przeciwnikiem robienia z auta "bożka". Sam 2 miesiące temu odebrałem auto z salonu i koledzy w pracy pytali mi się dlaczego nie jeżdżę starym autem (które do dziś miałem) skoro jest zima... Auto jest do jeżdżenia... nie do stania. Jeśli przy tym ktoś dba to tylko się cieszyć. Zrozumieć mogę tylko jakieś auta mocno obniżone (zimą problem) i youngtimery lub całkiem stare. Ale nowym autem nie jeździć bo deszcz? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie, akurat ja nie jeździłem bo mam "wspólny" transport do pracy :)(nie da się robić z auta bożka mając dwójkę dzieci ;) )

Zero stresów i nerwów z parkowaniem lub porannymi Śląski korkami.

Odetchnąłem sobie ;) Po pracy używałem auto żony bo mi się nie chciało cisnąć kilometr do garażu.

Stwierdziłem, że albo sprzedaję fokę albo zacznę jeździć. Postanowiłem ją jeszcze zatrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

689352 (nie da się robić z auta bożka mając dwójkę dzieci ;) )

Nie pisałem konkretnie do Ciebie... Tak ogólnie do sytuacji, że ktoś nie odebrał auta z salonu bo deszcz padał :D Sam miałem auto na "niedzielę" które też stało większość w garażu, ale fizycznie było niemożliwe nim jeździć, bo miałem dupowóz, żona też... a 3 auto samo nie pojedzie :D Skończyło się na tym, że wszystko posprzedawałem i teraz mamy tylko Leona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... o auto można dbać (po to jest to forum) ale jestem przeciwnikiem robienia z auta "bożka". Sam 2 miesiące temu odebrałem auto z salonu i koledzy w pracy pytali mi się dlaczego nie jeżdżę starym autem (które do dziś miałem) skoro jest zima... Auto jest do jeżdżenia... nie do stania. Jeśli przy tym ktoś dba to tylko się cieszyć. Zrozumieć mogę tylko jakieś auta mocno obniżone (zimą problem) i youngtimery lub całkiem stare. Ale nowym autem nie jeździć bo deszcz? :shock:

 

100% się zgadzam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
[ref]Domel[/ref], odpalałeś go czasami czy spał 2 miesiące? ;)

I jak aku, doładowywałeś czy było nieruszane?

odpalałem co 4-5 dni. I o dziwo w mrozie -25 nie było problemów - w garażu w tedy było -15. (kiedyś jak stał pod blokiem to przy -5 warczał długo). Dlatego właśnie postanowiłem, że dość tego leżakowania trzeba go rozruszać. Takie stanie nie jest dobre dla auta niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez dodam coś od siebie... Rozumiem jakieś wyjątkowe auto, youngtimer, sportowy itp oszczędzać zimą, bać się rozbicia itd. No ale z całym szacunkiem do Twojego dbania ...nie stary Focus. No i podstawowa sprawa...takie stanie źle wpływa na jego stan techniczny jak już stwierdziłeś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ludzie, kochaniutcy moi przyjaciele :) nie dodawajcie już nic więcej od siebie :) powód trzymania auta 2 miechy w garażu został wyjaśniony powyżej ;)

Dla ciekawskich dodam, że za zaoszczędzone pieniądze z wachy w przyszłym tygodniu kupuje PS4 :D normalnie win win i polecam bla bla car ;)

 

Na koniec dodam tylko taką dygresję. To forum od wielu lat nakręcali pozytywną energią szaleni "obsessed garage" maniacy, ludzie którzy z pasją odnawiali stare poldki, seaty, vw, detailingując pędzelkiem od chłodnicy po całe kanały klimatyzacji. Proszę was - nie zabijajcie tego ( nie osądzajcie innych i nie mówcie im co mają robić lub nie;) ) - bo niedługo nie będzie po co tu zaglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, kochaniutcy moi przyjaciele :) nie dodawajcie już nic więcej od siebie :) powód trzymania auta 2 miechy w garażu został wyjaśniony powyżej ;)

Dla ciekawskich dodam, że za zaoszczędzone pieniądze z wachy w przyszłym tygodniu kupuje PS4 :D normalnie win win i polecam bla bla car ;)

 

Na koniec dodam tylko taką dygresję. To forum od wielu lat nakręcali pozytywną energią szaleni "obsessed garage" maniacy, ludzie którzy z pasją odnawiali stare poldki, seaty, vw, detailingując pędzelkiem od chłodnicy po całe kanały klimatyzacji. Proszę was - nie zabijajcie tego ( nie osądzajcie innych i nie mówcie im co mają robić lub nie;) ) - bo niedługo nie będzie po co tu zaglądać ;)

 

dobrze, że go nie sprzedałeś :) szkoda by było takiego egzemplarza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
689418 dobrze, że go nie sprzedałeś :) szkoda by było takiego egzemplarza..

dzięki ;)

pożyjemy zobaczymy. Mam do niej wielki sentyment ale kiedyś na pewno mnie to czeka.

Jak na razie do sierpnia 2017 "wspólne przejazdy" bardzo mi się kalkulują. Zobaczymy.

Koniec leżakowania od jutra. Czas przedmuchać ;)

 

Taki smaczek na koniec: mam do niego KAŻDY rachunek od 7 lat - za paliwo :)

A tankuje TYLKO BP Ultimate ;)

 

2017_01_15_16_56_07.jpg

Hejtujcie mnie :D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam ale ja dodatkowo biorę imienną fakturę i robię ksero :kox: tylko paliwa "premium". Potem wszystko w koszulki i do segregatora :) mało tego co jakiś czas robię zdjęcia licznika (wraz z datą na nawigacji) żeby kiedyś kiedyś przy sprzedaży ktoś miał więcej pewności co do przebiegu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam ale ja dodatkowo biorę imienną fakturę i robię ksero :kox: tylko paliwa "premium". Potem wszystko w koszulki i do segregatora :) mało tego co jakiś czas robię zdjęcia licznika (wraz z datą na nawigacji) żeby kiedyś kiedyś przy sprzedaży ktoś miał więcej pewności co do przebiegu ;)

 

jak się isia sprawuje ? mam mondeo mk4 2008 rok, dumam czy w przyszlym roku w lato fury nie zmienić i isia też wchodzi w grę.. chociaż to taka umówmy się kosmetyczna zmiana bo samochody bardzo podobne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
689425 Zliczałeś je wszystkie? :kox:

uzywam aCar - https://play.google.com/store/apps/deta ... acar&hl=pl :)

Powiem szczerze wbiłeś mi klina teraz :D

 

Zaglądam w statystyki i widzę :D

7 rok użytkowania:

- Paliwo: 23230,2PLN - 4344,44 Litry

- Koszt utrzymania bez ubezpieczenia to: 12917,69 (w tym jest przegląd co roku, wszystkie możliwe części,wymiany, naprawy, oleje,filtry, konserwacja,wszystko co było robione lub kupione do auta...)

 

Fokę kupiłem za 20000.

 

Człowiek nie zdaje sobie sprawy ile utrzymanie auta kosztuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też dorzucę coś od siebie. Korzystam z aplikacji motostat.pl która zlicza wydatki na samochód.

 

Moje statystki:

Twój pojazd przejechał 66 047 km i zużył 3 958 l paliwa o wartości 19 871 PLN

Inne koszty (ubezpieczenie + naprawy, części):

5 656 PLN na 41 miesięcy

1 655 PLN/rok

137.94 PLN/miesiąc

Razem (paliwo i wydatki): 38.19 PLN/100 km

 

To dane tylko jednego samochodu. Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI :o

 

Człowiek nie zdaje sobie sprawy ile utrzymanie auta kosztuje
jak pisał Domel człowiek trochę wydaje na samochody :song:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
A jest coś takiego internetowego do wpisywania sobie zakupów części tj cena i jakiś krótki komentarz?Bo to z linka to na android,a sie chyba nie da na komputerze tego zapisać.

w aplikacji aCar - można dodawać komentarze. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.