Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Miała być relacja na PSB ale niestety cykanie fotek ciągłe przerwy oraz zmęczenie po nocce mnie przerosło,a więc do rzeczy:

Pacjentka to Dacia Sandero Stepway z 2014 od roku z powodzeniem używałem #476 ale jak to w życiu bywa poprostu chciałem spróbować czegoś innego wybór padł na prawdziwego mocarza jakim jest Fusso Coat 12 months wax!

 

Wczoraj po pracy zostałem chwilkę i umyłem autko na dwa wiadra,następnie zabrałem się za ściąganie #476 ...Ooo zgrozo... na lakierze były 2-3 świeże 3 tygodniowe warstwy,w ruch poleciała fibra oraz IPA bez rozcieńczania.Pierwszy przelot a Colli dalej siedzi,już trochę osłabiony ale siedzi,Jedziemy drugi raz -miejscami zaczął odpuszczać więc pełen nadzieji dokończyłem dzieła oraz zabrałem się za ponowne mycie wraz z pianowaniem (Fruit snow foam od SG z dodatkiem mocniejszego CYCLONA Nielsena)

 

JEST! dałem radę piękna tafla,autko osuszone i wracamy do domu

 

Dzisiaj zaraz z rana wstałem i zabrałem się za robotę.Ponowne mycie na dwa gary ten sam zestaw co dzień wcześniej w Epoce.Piękna tafla.Oczywiście dla pewności po raz trzeci poleciałem z IPĄ po lakierze i zabrałem się na kładzenie Fusso.Położyłem dwie warstwy w odstępie 2 godzin.W ciągu tej przerwy zająłem się wnętrzem ,lekko przetarłem komorę,dokładane odkurzanie,gummi pflege na uszczelki,na opony K2 Sigma(z której jestem bardzo zadowolony).Następnie wnęki przeleciałem fukupiką również Softa i zabrałem się za drugą warstwę.Na koniec tylko szyby dstały IPĄ oraz RainX-em.

Ehh...fotek nie ma bo czas naglił ale drugim razem się poprawię :D

 

Pozdro! :ad:

 

Edit: zapomniałbym o Stripperze który wylądował na wykładzinie oraz w nawiewach! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało wczoraj tapicerkę wyprać, słońce się pokazało to musiałem to wykorzystać. Wszystko ładnie wyschło, oczywiście fotele wymontowane z auta i pełna kosmetyka wnętrza ;) A zima się chyba zbliża wielkimi krokami, bo ostatnio z rana temp. 0*C :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony pęknięty halogen, założone kierownice powietrza tarcz hamulcowych, wymyta i założona osłona pod silnik, odkurzone, wysprzątane wnętrze razem z myciem szyb. Oby jutro była pogoda to będzie mycie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem wnętrze łącznie z szybami, umyłem i zakonserwowałem uszczelki bo jak mówi Jasiek Śnieg - winter is coming ;) To była bardziej przyjemna część dnia, a mniej przyjemna - wizyta u przedstawicielki PZU w celu ubezpieczenia na kolejny rok - skosiła jak za zboże :/ W bardzo bliskiej przyszłości czeka mnie jeszcze wymiana przedniej szybki + wymiana kabli i świec zapłonowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni walki z moją Dziunią Skodziunią,niestety mam zdjęcia tylko efektu,żona na szkoleniu i dwójka moich szkrabów pod opieką=brak czasu na foty z procesu ale nic straconego ;) Następnym razem może się uda.Z pozdrowieniami dla Justyny za cenne rady :-]

DSC09308.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nówka :) ?

Tak niedawno kupiony,niedługo postaram się o relację :-]

 

Dodane po 7 minutach 41 sekundach:

673027 Z pozdrowieniami dla Justyny za cenne rady

 

Proszę bardzo :D Fajny Rapid ;) tylko kolor mało detailingowy, ale za to łatwy w utrzymaniu ;)

Musiałem iść na kompromis z kolorem z moją Gwiazdą :mrgreen: ale jestem zadowolony.Mam nadzieję że Poor White Diamond Glaze da mu szajnu na ciepłe dni,a jak narazie Twoje Auto Finesse Tought Prep z Colli na zimne dni daje radę. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wnętrze, dzisiaj z zewnątrz. Na początek pianowanie SG Fruit, pędzelkowanie datali, następnie felgi potraktowane SG EF wheel, opony SG Pure Black Tire Cleaner, odsmalanie prickiem, mycie na dwa wiadra jakimś szamponem z wymiany (chyba SG), osuszanie, na szyby Rain-X 2w1, plastiki Jet Black, na lakier poszedł QW+ od PB. Następnym razem pewnie już smalcowanie na zimę będzie, dzisiaj nie woskowałem bo czarny Natty's jeszcze ładnie siedział. Oczywiście kończyłem w garażu bo zaczął padać deszcz. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Czym Wy robicie te srebrne auta? :)

Pytam bo może mi się takie auto trafi.

Wszystkim :) takie samo jak kazde inne. Tylko korekta ciezka bo zeby cos zobaczyc musisz sie napracowac halogenem pod wieloma katami. Uciazliwa jest robota - ale da sie wyprowadzic ten lakier :) no i wybacza niedociągnięcia;)

 

Sent from my SM-T320 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzisiaj, ale w sobotę popracowałem przy swoim Golfie ;) Wybór padł na produkty marki Shiny Garage ;)

Mycie, cleaner Paint + zimowy wosk - Extreme Wear Wax, plastiki Jet Black, a na oponach na razie jeszcze letnich Back2Black TTD.

 

Tak się prezentuje ;)

 

604ec14f7dd20ee6.jpg

 

fe2f62a363b25efb.jpg

 

8b837b9c73b7df3b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.