Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jutro jade do mechaniora, bo zaczęło śmierdzieć spalinami w Megane. Jak na razie mam 4potencjalne źródła: plecionka wydechu, dziurka w kolektorze, uszczelka kolektora i najgorsze czyli uszczelka głowicy.

A 2 dni temu pisałem, że z moim Renault wszystko ok :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antek1987, ubyło troche chłodniczego, ale zawsze w zime dolewam do aut :dontknow:

Oleju nie przybyło, chłodniczy jest czysty. Generalnie zaczęło sie to dzisiaj jeżeli chodzi o smród więc mam nadzieje, że to jakaś nieszczelność z tych wymienionych wcześniej. Uszczelka by chyba dawała już wcześniej o sobie znać.

A jak włoże nochala pod maske to czuć spalinami z tyłu silnika akurat tutaj gdzie w podszybiu jest wlot powietrza do kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus, może gdzieś cieknie troszkę. Możesz przeprowadzić test na obecność spalin w płynie chlodzacym, mi kiedyś znajomy zrobił i niestety uszczelka do wymiany:-(

 

Test można zrobić bardziej domowymi sposobami - nakładasz prezerwatywę na zbiorniczek i obserwujesz czy się napompuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus, może gdzieś cieknie troszkę. Możesz przeprowadzić test na obecność spalin w płynie chlodzacym, mi kiedyś znajomy zrobił i niestety uszczelka do wymiany:-(

 

Test można zrobić bardziej domowymi sposobami - nakładasz prezerwatywę na zbiorniczek i obserwujesz czy się napompuje :)

 

Auto z potencją :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus, może gdzieś cieknie troszkę. Możesz przeprowadzić test na obecność spalin w płynie chlodzacym, mi kiedyś znajomy zrobił i niestety uszczelka do wymiany:-(

 

Test można zrobić bardziej domowymi sposobami - nakładasz prezerwatywę na zbiorniczek i obserwujesz czy się napompuje :)

Ale ta metoda nie pokaże czy są to spaliny czy wypierane powietrze poprzez rozszerzający sie płyn podczas rozgrzewania :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim bmw jak pękła głowica to nie miałem o tym pojęcia, dopóki nie zaświecił się niski poziom płynu. Nie dymiło, nie falowało na obrotach, jechało normalnie ;) W płynie brak śladów oleju, olej silnikowy rozrzedzony, ale nie zrobila się kawa z mlekiem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.