Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, auto ma tylko 1 prawą stronę i 1 prawy reflektor ;)

Cannonn zauważ jeszcze, że lepiej doświetla Ci pobocze. Jeżdziłem na NB Plus i od razu różnica była. Swiatło jest jaśniejsze, bielsze i ładnie też rozświetla znaki i pasy na jezdni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne pierwsze wrażenie jest takie, ze światła jest więcej. Nawet sama lampa jest w pełni rozświetlona, nie to co w przypadku poprzednich moich żarówek.

 

Żarówki zamawiałem z allegro, na pw wyślę link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13, :good:

 

Staram się żeby jakoś wyglądał, ale pod halogenem .. wstyd :|

Mam nadzieję że na przyszły sezon uda mi się podmalować co nieco i wreszcie pełną korektę zrobić + może jakąś powłokę położyć.

 

Mimo wszystko jakieś standardy muszą być co by się można było na mieście pokazać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp, zgodnie z wczorajszą rozmową w innym temacie mam swój mały test :D

 

Dla osób nie zorientowanych chodziło o to, czym doczyścić śruby z felg. W szranki stanęły kolejno: Tuga, Bilberry, Nielsen Cyclone i Cola :mrgreen:

Dobre przygotowanie to podstawa, niby oczywista rzecz, a nie zawsze pamięta się o tym... Na dobry początek nie miałem wystarczającej liczby pojemników żeby dokonać swojego testu. W domu znalazłem tylko jeden pusty, nieużywany słoik. Do tego były tylko 2 puste butelki po wodzie mineralnej i nic więcej. Tak bardzo chciałem to dziś zrobić, że mając pod ręką prawie całą butelkę wody (1,75l) musiałem ją opróżnić. Ofc szkoda było wylać, więc ją wypiłem. Zajęło mi to ok 10min (nie był to dobry pomysł) :mrgreen:

Po zdobyciu potrzebnych przedmiotów wziąłem się za testy

 

DSC_0343_zpsa7a9bf92.jpg

 

Cyclone'a i Bilberry poszło ok 50ml, Tugi kilka strzałów z atomizera, a Coli nie rozcieńczałem.

 

Tutaj mam zdjęcia każdej śruby przed włożeniem

 

Cola

DSC_0344_zps1faadfa9.jpg

 

Cyclone

DSC_0345_zpsca84271d.jpg

 

Bilberry

DSC_0346_zps874589f4.jpg

 

Tuga

DSC_0347_zpsfb5c327d.jpg

 

Wszystko moczyłem ok 1,5h, po czym sprawdziłem co tam słychać. Nie robiłem zdjęć, bo jak raz telefon był przypięty do ładowarki. Po lekkim pędzelkowaniu stwierdziłem, że nic więcej nie schodzi tylko smar z gwintu, więc wrzuciłem to dalej do moczenia. Dla porównania dołożyłem kolejne śruby do każdego pojemnika.

Po upływie ok 1,5h znowu poszedłem zobaczyć co tam słychać u moich śrub.

 

Cola

IMG_1431_zps14c1741d.jpg

IMG_1438_zpsf1deabe9.jpg

 

Cyclone

IMG_1432_zps2b4734f2.jpg

IMG_1437_zps3b3f03aa.jpg

 

Bilberry

IMG_1433_zps26fa6f41.jpg

IMG_1436_zps4aac07f5.jpg

 

Tuga

IMG_1434_zpsee7ea765.jpg

IMG_1435_zps479a6501.jpg

 

 

Spektakularnych różnic brak, więc można przyjąć, że każdy środek daje radę. Wg mnie najlepszym produktem była Cola, bo przy okazji można było się napić :D A tak serio to chyba widać, że Tuga poradziła sobie z tematem odrobinę lepiej od pozostałych.

 

Sorry za różną orientację zdjęć (raz tak, a raz inaczej), ale photbucket nie chciał dziś ze mną współpracować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kandy, mniejszej Coli nie było !? haha

Ta Tuga widzę rozrzedzona ? Jak tak to jak miała dobrze zadziałać ? Trzeba było ewentualnie szmatkę namoczyć i owinąć nią śrubę (w ramach oszczędnosci)

Ja swoje kiedyś moczyłem we wspomnianym Fosolu i chyba podobny efekt.

Ewentualnie jak weglus pisze, przelecieć szczotą a potem wymoczyć żeby wżery oczyściło.

No ale przynajmniej miałeś zabawę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kandy, mniejszej Coli nie było !? haha

Ta Tuga widzę rozrzedzona ? Jak tak to jak miała dobrze zadziałać ? Trzeba było ewentualnie szmatkę namoczyć i owinąć nią śrubę (w ramach oszczędnosci)

Ja swoje kiedyś moczyłem we wspomnianym Fosolu i chyba podobny efekt.

Ewentualnie jak weglus pisze, przelecieć szczotą a potem wymoczyć żeby wżery oczyściło.

No ale przynajmniej miałeś zabawę. ;)

 

Cola została też zakupiona w celach konsumpcyjnych :P Głownie chodziło o zabawę, a nie jakieś tam super dokładne czyszczenie. Przez chwilę nawet zastanawiałem się nad tym, żeby to przelecieć papierem ściernym, jak raz leżał na szafce w garażu, ale stwierdziłem, że i tak nie mam lakieru żeby pomalować, więc odpuściłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak weglus pisze, przelecieć szczotą a potem wymoczyć żeby wżery oczyściło.

Nie ma potrzeby nic moczyć

 

że i tak nie mam lakieru żeby pomalować, więc odpuściłem

Nie potrzeba nic malować ;) Moje sie zrobiły srebrne jak nówki ;) A lakier Ci zejdzie od klucza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kandy, w pytaniach napisałeś, że śruby są zapuszczone. Wcale takie nie były. Poleciłem Tobie CC bo myślałem, że masz zajechane od rudej. Na taki lajtowy stan to jedyną rozsądną opcją byłaby rada kolegi weglus, najlepiej na wiertarce stołowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dzisiaj ale w ostatnim tygodnia jak tak już się wszyscy chwalą :D Jako że druga zmiana w pracy do późnych godzin nocnych trzeba było przed jakoś sobie zorganizować czas :P

Takie tam odświeżanie i zabezpieczenia przed zimą :) Rodzina zadowolona :-]

 

2afiGq.jpg

MKeEt6.jpg

shpMgn.jpg

qVOi79.jpg

zOBkGp.jpg

NqI87n.jpg

j5sM4m.jpg

MHdhDN.jpg

0smRzv.jpg

 

yJux3y.jpg

SlGjqW.jpg

RGRZ7a.jpg

0HIJ9E.jpg

MDtZ7C.jpg

qTnVFg.jpg

 

dr3fwC.jpg

aMDuVs.jpg

yeKGgN.jpg

FShUxv.jpg

uVhIwJ.jpg

UmA7S5.jpg

zCNoXb.jpg

cxK9Nq.jpg

FBlchQ.jpg

IXdy6Z.jpg

zmbhHW.jpg

JBngGN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tez zwatpilem, musialem 3 razy przewinac strone :D

akurat cos mi sie ten endurance za mocno swieci w tym sloncu, ja mam brilance moze krocej trzyma ale nie swieci jak zarowa..

a dzis wlasnie umylem, wysuszylem, na cala bude, lampy i plastiki poszedl BSD a na oponki brilance.

Na felgach nic nie mam bo za tydzien zmieniam na stal wiec ogarne je po zmianie by czekaly na wiosne ;)

fotek niestety nie zrobilem..nawet z kropelkowania na fk ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.