Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

NFZ, a raczej dentyści w moim mieście, nikt z bólem nie chciał przyjąć pomimo że nie było mi widać oka Tak miałem spuchnieta twarz... dostałem się dopiero na pogotowie stomatologiczne, a tam zostałem potraktowany jak zwierzę, wszystko na żywca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich zasrany obowiązek to przyjąć pacjenta z bólem...Za to w końcu płacimy. A nie traktować ludzi jak przedmioty. Nie dostałem znieczulenia bo jak Pan stwierdził jest to pogotowie i oni nie leczą zębów, więc lepiej wiercic na żywca i usłyszeć od pielęgniarki "niech Pan nie przesadza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

dam18, ja wprawdzie od lekarzy z NFZu trzymam się na kilometr ale jak w zeszłym roku złapało mnie takie coś jak Ciebie (co skończyło się po trzech dniach diagnozą - leczenie kanałowe) to dentystka, prywatnie (za grubą kasę) też powiedziała że na znieczulenie jest już za późno. Swoją drogą to z tego co pamiętam, to wiercenie na żywca, przynosiło mi taką ulgę po trzy dniowym bólu, że nawet o znieczuleniu nie pomyślałem :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągałem lampy tył, żeby żarówki wymienić. Wiem, że wcześniej robiło to tylko ASO. W obu tylnych lampach połamane a to klips, a to bolec prowadzący. Zacytuję ojca: g...o chłopu nie zegarek. Barany albo trole w tych ASO pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ich obowiazkiem nie jest przyjmowanie pacjenta z bolem. Od tego jest pogotowie. A co do znieczulenia to w takich stanach ropnych nie dziala dlatego nie daja. Uwierz mi ze woleliby "wiercic" w znieczuleniu bo idzie szybciej jak pacjent nie macha glowa na kazda strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pogotowie stomatologiczne jezeli chcesz byc koniecznie przyjety. Natomiast zwykle gabinety z kontraktem nie musza Cie przyjac bo maja okreslone godziny pracy i zwyczajnie moga nie miec czasu. Po prostu jak jestes chory to idziesz na pogotowie a nie wyzywasz na forum ze lekarza rodzinnego nie bylo w sobote w przychodni. W stomatologii jest to samo. Po prostu kolega na poczatku nie szukal pomocy tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFZ, a raczej dentyści w moim mieście, nikt z bólem nie chciał przyjąć pomimo że nie było mi widać oka Tak miałem spuchnieta twarz... dostałem się dopiero na pogotowie stomatologiczne, a tam zostałem potraktowany jak zwierzę, wszystko na żywca....

 

Hahaha, dobre :D Ciekawe jak Ty chcesz zrobić znieczulenie jak masz tak duży stan zapalny i znieczulenia nie działają :lol: A co do tego że nie chcą przyjąć - sorry. To nie jest sprawa która wychodzi z godziny na godzinę - ceń wolny czas innych. Ja co prawda otwieram gabinet nawet w niedziele ale tylko wtedy kiedy potencjalny pacjent godzi się na mój koszt dojazdu (niedziela 1500zł) + koszt zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wzniecać gówno burzy ale widze że odezwały sie same złote serca.. :/

Teraz rozumiem dlaczego ludzie na mojego ojca mówią że jest z powołania -jest weterynarzem i nie ważne czy niedziela czy 3 w nocy jak cos sie dzieje to zawsze przyjmuje i nie masakruje nikogo takimi kosztami jak kolega wyżej, a i wiele razy w niedziele jak sie na samej diagnozie kończy to puszcza za free...

No ale cóż...takie czasy... 90% społeczeństwa -zwłaszcza w zawodach gdzie inni ludzie nie mają alternatywy to sku.. no nie nie bede obrazał po prostu są znieczuleni, i nalezy szanować ich cenny wolny czas.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj okradli sasiadowi dostawczaka (wszystkie narzedzia i maszyny)

A mi dzisiaj w nocy z tego samego miejsca mojego Peugeocika. Stare poczciwe 306 (ten kto pamieta pierwsze testy z Marolexem pewnie go widzial)

Kiedy juz doprowadzilem go mechanicznie do idealu(prawie ;) ) ten bez mojej wiedzy i zgody zmienil wlasciciela :zly:

-Pierwsza proba kradziezy kilka lat temu w Polsce. Zlapalem zlodzieja.

-Ostatnia nieudana proba chyba w sierpniu - przegonilem bru... przepraszam przedstawicieli innej kultury.

-A dzisiaj w nocy... niestety. Kurde rece bym obcinal :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KORDI, popieram, że ta cena to zwykłe s...... No chyba, ze to jakaś luksusowa klinika dla wybrańców.

faraon3021, tak pomyślałem, że to pewnie jakiś opalany "francus" :D

 

Tak pomyślałem, że może to błąd i miało być 150 zł...? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, tak pomyślałem, że to pewnie jakiś opalany "francus" :D

Ty sie nie smiej, tylko drzwi wzmacniaj w garazu i podwyzszaj opcje ubezpieczenia.

Mieszkasz przy ruchliwym szlaku, wiec sam rozumiesz ;) Czego oczywiscie Ci nie zycze.

Nie boli mnie jakos bardzo strata finansowa. Bardziej chodzi o to, ze przywiazuje sie do rzeczy. :( Zwlaszcza do tych o ktore staralem sie dbac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareme89, teraz rozumiem. Myślałem, że piszesz o pogotowiu, że nie muszą przyjąć. A co zwykłych lekarzy - jeżeli jest normalny i/lub już sie u niego leczyło to przyjmie raczej.

 

619078 potencjalny pacjent godzi się na mój koszt dojazdu (niedziela 1500zł)

z Kaukazu jedziesz? :D Pewnie dlatego potencjalny pacjent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyobraźcie sobie, że Was ktoś wzywa w niedzielę "bo pilna potrzeba", a Wy macie akurat tylko w niedzielę wolny czas, który chcielibyście np. na układanie puzzli z dziećmi, wrrrróć, na mizianie furki poświęcić, macie wypożyczony odkurzacz i maszyny, wosk kusi zapachem...

Tak za normalną stawkę byście polecieli, czy wzięlibyście extra?

Nie wiem, jakie są realne koszty usługi dentystycznej w tym mieście, w którym kolega ma gabinet, ale jeśli ma dojazd w obie strony miałby tracić tyle czasu, co na trzech pacjentów w tygodniu, a do tego np. ściągać pomoc dentystyczną, to kwota przestaje być ogromna, tylko porostu duża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze realne koszty dojazdu wynoszą (w zależności pod który gabinet lekarz miałby zejść/podjechać) od 0 do 5zł ale to nie o to chodzi.

Funkoval dokładnie napisał o co chodzi. Ja tylko uzupełnie: skoro taki spuchnięty gość nie szanuje sam siebie (powtarzam po stokroć- to nie bierze się z godziny na godzinę!) i czyjegoś wolnego czasu to dlaczego ja mam go szanować? Bo przez kilka lat nie chciało się zadbać o ząbki a raptem boli i spuchło?

Nie raz otwierałem gabinet w niedziele, dowoziłem specjalistów i nie brałem za to 1zł bo sytuacja była inna niż "boli to wymagam, najlepiej natychmiast". No błagam :D

Jeszcze chwila i stomatologia "na nfz" (tfu!) będzie tylko wspomnieniem. Oj się zdziwią co niektórzy :kox:

 

Dodane po 2 minutach 15 sekundach:

dementor, teraz jakieś tam leczenie laserami, uje muje dzikie węże. a tu kolega leczy głosem :D

 

Żeby nie było - jeśli zdecyduje się otwierać gabinet to nigdy nie biorę 1500 - to test. Fakt faktem że niektórzy momentalnie zdrowieją do poniedziałku nawet jeśli mają zapłacić 1/5 tej kwoty za pracę w niedziele :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.