Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś ten pieszy też w końcu musi przejść, nie przesadzaj. Stawanie dęba przed samym przejściem jest oczywistą głupotą, natomiast upewnienie się że nie wyprzedzasz na lub przed przejściem dla pieszych samochodu jadącego na pasie obok jest Twoim psim zas***ym obowiązkiem wynikającym z ustawy prawo o ruchu drogowym. Prawo jazdy w Laysach znalazłeś? Nie raz spokojnie zwalniam na odcinku ~200 metrów zbliżając się do przejścia i jeszcze przed samym przejściem potrafią mnie wyprzedzić na pełnej prędkości 2-3 samochody. Widziały na bank że jest przejście, że zwalniam żeby się zatrzymać, ale wygrała polaczkowatość pt. "ja jeszcze przejade, niech frajerzy stojo!"

 

Zresztą niech film sam za siebie powie :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej się nie zatrzymywać? Rozumiem jak jest ulewa czy zamieć śnieżna. Jeśli decydujesz się zatrzymać i przepuszczać to pośrednio bierzesz odpowiedzialność za przechodzące osoby. Najbardziej wk***** mnie debile, którzy prowokują niebezpieczne sytuacje na przejściach z 2 i więcej pasami ruchu w jedną stronę - to jest prowokowanie potrącenia! Pieszy to nie święta krowa i nic mu się nie stanie jak postoi i poczeka aż auta przejadą i będzie mógł bezpiecznie przejść. Kiedyś wszyscy wiedzieli, że ulica jest niebezpieczna, teraz przez idiotyczne kampanie ludzie myślą, że auto stanie w miejscu.

:shock::wallbash:

A prezesowi się coś stanie jak się zatrzyma przed przejściem czy jest świętą krową?

Piesi nie są bez winy ale o wiele większe zidiocenie widzę jednak u kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama kiedyś o mały włos nie została w ten sposób potrątona, z nerwów o mało co nie zemdlała.

 

A żeby nie było off-top to wczoraj zdenerwowała mnie moja narzeczona. Wjechała w drzwi mojej Astry :zly::zly: Teraz nie wiem czy klepać i malować czy szukać używanych drzwi w kolorze :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisze booohal. Mieszkam niedaleko ruchliwej ulicy o dwóch pasach w jednym kierunku. Zginęło kilka osób na pasach, kilka zostało potrąconych. Dopiero niedawno zdecydowano się na sygnalizację - i dobrze. Nie dało się przejść bo nikt się nie zatrzymał, a jak się zatrzymał to jakieś prezesy najeżdżały na jego tył - stłuczka za stłuczką. Za takie zachowania powinno się odbierać prawo jazdy na 5 lat. Polecam niektórym postawić się w roli pieszego i częściej korzystać z nóg niż z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randall - piszę bez żadnej złośliwości i jako fan marki BMW ale niestety, przynajmniej w Warszawie ten stereotyp się bardzo potwierdza - i to nawet nie chodzi o BMW ale o auta powszechnie uznawane za luksusowe. Naprawdę codziennie jeżdżąc do pracy i po to obserwuje, że jest gro ludzi jeżdżących np. Cayenne, GLami, Range'ami lub samochdami typu BMW seri 5 lub wyższej dla których mam wrażenie, że samochód jest przedłużeniem pewniej części ciała i uważają, że skoro mają takie auta to na drodze obowiązują ich inne reguły. Zajeżdżanie drogi i wpychanie się na chama, parkowanie gdzie się chce i jak się chce (mieszkam akurat w Wilanowie i na forum dzielnicy mamy akurat temat ze zdjęciami mistrzów parkowania więc mógłbym mnóstwo przykładów podesłać ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
parkowanie gdzie się chce i jak się chce (mieszkam akurat w Wilanowie i na forum dzielnicy mamy akurat temat ze zdjęciami mistrzów parkowania więc mógłbym mnóstwo przykładów podesłać ).

Można poprosić o linka do tego tematu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy kierunek i kazdy inny na rondzie, czyli skrzyzowaniu to raczej obowiazek niz zlo.

 

Zeby nie bylo ot, samochod zaparkowany, uszkodzone prawe drzwi przod i tyl przez przejezdzajacy obok samochod. Kontaktu do sprawcy oczywiscie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sceptyków lewego kierunku na rondzie. Zapraszam do Kalisza na rondo Dobrzec spróbujcie skręcić na rondzie w lewo z Stanczukowskiego w Dobrzec. Bez kierunku na pewno ktoś wam zajedzie drogę i nie raz miał by tam kolizje. Korzystając z kierunku nikt mi jeszcze tam nie wymusił pierwszeństwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja to by ułatwiło wjazd na rondo zwłaszcza te pokraczne małe rondelki. W polsce jest tak że jak coś podłapią to zaczynają stosować wszędzie, gdzie popadnie. A na takim pokurczonym rondku nie widać zbytnio czy ktos chce zjechac z ronda czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.