Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie basen - w dużych ilościach i wzmacniamy mięśnie pleców - ja to słyszę co chwila od mojego masażysty. Praca za biurkiem, brak regularnych ćwiczeń i takie oto efekty

etam basen.

Martwy ciąg, wiosłowanie sztangą oraz przysiady ze sztangą. Czy komuś od samego basenu urosły mięśnie? Przecież to aeroby,trzeba trochę siłowo popracować. Ja wróciłem do treningów od grudnia i już widzę wyraźną poprawę obudowy mięśniowej:) Nawet przekonałem się do przysiadów ze sztangą - mega dają popalić. Bałem się o kolana ale obrosły mięśniami i chyba im tak lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz słabe dolne części kręgosłupa, to ani martwego ciągu nie zrobisz, ani "dzień dobry"...

Żadnego z tych ćwiczeń nie robię, bo po nich dwa tygodnie bez ćwiczeń - ból mam potem spory. Co jakiś czas już dochodziłem do wniosku: ok, ćwiczę różne partie, wzmocniłem brzuch, zawsze coś w plecy idzie po klacie czy tam barach, spróbuję MC albo dzień dobry. I zawsze ten sam efekt - kontuzja na jakieś dwa tyg.

Wydaje mi się, że basen powoduje jakiś tam rozrost mięśni ale i pozwala kręgosłupowi odpocząć podczas przebywania w wodzie (nie zgniatasz go tak jak siedząc czy stojąc). Chyba rozchodzi się o to, że kiedy pływasz, to mięśnie są ćwiczone - podczas siedzenia ich "nie używasz".

Ważne są też mięśnie brzucha - gorset z mięśni a nie plecy i tylko plecy - musi być "przeciwwaga" do pleców. Mięśnie brzucha utrzymują w pionie sylwetkę podobnie jak pleców.

Takie mam zdanie/odczucia po swoich kontuzjach i treningach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Panowie basen - w dużych ilościach i wzmacniamy mięśnie pleców - ja to słyszę co chwila od mojego masażysty. Praca za biurkiem, brak regularnych ćwiczeń i takie oto efekty :(

 

To mój ortopeda był chyba na tych samych zajęciach bo powiedział mi to samo :D:D

Na rehabilitację i basen, na razie nie mam czasu :/

Robię w domu ćwiczenia które mi przepisał i trochę pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozchodzi się o to, że kiedy pływasz, to mięśnie są ćwiczone

masz racje, pracuja zarowno praca ekscentryczna jak i koncentryczna (kiedy sie rozciaga i kiedy sie kurczy) w dodatku symetrycznie. Wyrownuje sie dysbalans pomiedzy strona prawa i lewa.

 

w pracy siedzacej miesnie pracuja caly czas w jednej "pozycji", sa w jednakowym skurczu i dlatego z czasem staja sie niewydolne. Wazne sa przerwy co godzine, poltorej na krotkie cwiczenia, przykladowe z mojego profilu na fb. https://www.facebook.com/Rechabs/photos ... =1&theater . Uwaga wazne! jesli juz ktos ma problemy bolowe radze skonsultowac ich wykonywanie ze swoim fizjoterapeuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik

 

Wszystko fajnie, pięknie i osobiście gorąco polecam ćwiczenia wielostawowe, ale należy pamiętać o właściwej rozgrzewce przed jak i rozciąganiu po treningu. Mój masażysta wiecznie mi to powtarza, że mam zakaz opuszczania siłowni póki nie rozciągnę mięsa :)

Fajnie też sprawdzają się wałki do masażu, szczególnie czterogłowego uda.

Tak na marginesie jak ktoś robi martwy, wiosłowanie lub przysiady bez techniki to robi sobie więcej szkody niż pożytku.

Dodatkowo dla osób nie trenujących zawodowo nie polecam Splita(np. klata-bic; plecy-tric na 1 treningu) tylko treningi FBW(ogólnorozwojowe).

 

 

Tak na marginesie dawno, dawno temu jeden z trenerów powiedział mi, że osoba która uważa się za wysportowaną powinna zrobić:

-20 podciągnięć( dowolnym chwytem i dowolną techniką)

-20 pompek na poręczach

-15 przysiadów ze sztangą ważącą równowartość twojej wagi

 

Basen jest genialny pod każdym względem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiliście mi swoimi postami humor, miałem ubaw dobre kilka minut. Napisałem tylko, że bolą mnie plecy, a tutaj tyle teorii i specjalistów się znalazło. Hah, w tym kraju każdy jest specjalistą od wszystkiego i potrafi od razu ocenić sytuację.

 

Plecy bolą mnie nie z powodu siedzenie przy komputerze czy siedzącego tryby pracy, a po prostu spadłem w sobotę rano ze schodów, ból pojawił się dopiero w sobotni wieczór i trzyma mnie do tej pory.

 

Basen, masażyści itd to nie dla mnie, nie stać mnie na takie rzeczy. Zarabiam miesięcznie na czysto 1000 złotych i nie mogę sobie pozwolić na takie luksusy jak większość z Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slovak - powinieneś docenić, że tyle osób pośpieszyło z pomocą i poradami ;) Prawdopodobnie obiłeś sobie plecy i ból minie za kilka dni. Kiedyś (jako nastolatek) zleciałem ze schodów - uderzyłem plecami - i pamiętam, że przez kilka sekund nie byłem w stanie nabrać powietrza, a plecy bolały cholernie (miałem siniaki). Nie pamiętam jednak, po jakim czasie ból minął. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu spadłem w sobotę rano ze schodów

 

na taki ból to voltaren itp (diclofenacum natrii), na stłuczone mięśnie i ogólnie tkanki miękkie powinno pomóc.

 

nie mogę sobie pozwolić na takie luksusy jak większość z Was

jak to nie, masz samochód, znaczy się krezus musi być z Ciebie (zawsze tak myślę o sobie, gdy podjeżdżam pod dystrybutor) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkoval, maści już na początku poszły w ruch ;). Co do samochodu, to 300km robię za 55 złotych, więc oszczędzam jak tylko się da. Resztę zawdzięczam jednemu wyjazdowi do Norwegii, ale teraz niestety nie ma wolnych miejsc, aby pojechać na dłużej (rok lub dwa). Niestety, ale w tym zapyziałym kraju ciężko o odpowiednią stawkę w pracy i umowę na czas nieokreślony, wszystko co robię to dorywczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie to co umiem robić: wykaszanie wykaszarką, elektromechanika, mechanika

Rzeczy informatyczne też chyba ogarniasz. Może trzeba pomyśleć o czymś swoim skoro w Twojej okolicy nie ma odpowiednich pracodawców?

 

A umów na czas określony będzie coraz mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.