Skocz do zawartości

Śmieszne, średnio śmieszne, mało śmieszne 2


Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając kwestie tego że typowy kretyn w prawilnym wozie się trafił, jakich nie brakuje, a zatrzymanie się na autostradzie to już jest tak zwane "nie#$%^7 mózgowe" to.... Ten co nagrywał bez winy też do końca nie jest. Jak wiadomo "lewy pas to nie kółko różańcowe". Ja jeśli widzę że mi ktoś zaczyna na dupie siedzieć bo się napędza sporo szybciej to zjeżdżam nawet jak kilka samochodów wyprzedzam, bo minie mnie w 2 sek i jadę sobie spokojnie dalej.

 

Tutaj raz, że maruder konkretny twardo się turlał po lewym pasie, drugi raz że miał okazje go puścić, i ostatnio kwestia to zjechanie po wszystkim na prawy pas zajęło mu tyle jakby jechał długim zestawem a nie osobówką.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego staracie się tłumaczyć typa w BMW? Jeżeli pan Piotr z kamerką jechał prawidłowo (140km/h) to baran z BMW mógł mu naskoczyć. Wyprzedzał? Wyprzedzał. Po zakończeniu manewru wyprzedzania zjechał na prawy pas? Zjechał.

 

Dlaczego w Polsce społeczeństwo wrzuca sobie jakieś własne interpretacje przepisów? Przestrzegajmy przepisów i w końcu zacznijmy od siebie dbać o bezpieczeństwo na polskich drogach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego staracie się tłumaczyć typa w BMW? Jeżeli pan Piotr z kamerką jechał prawidłowo (140km/h) to baran z BMW mógł mu naskoczyć. Wyprzedzał? Wyprzedzał. Po zakończeniu manewru wyprzedzania zjechał na prawy pas? Zjechał.

 

Dlaczego w Polsce społeczeństwo wrzuca sobie jakieś własne interpretacje przepisów? Przestrzegajmy przepisów i w końcu zacznijmy od siebie dbać o bezpieczeństwo na polskich drogach!

No właśnie. Po kiego naskakujecie na kierowcę z kamerką? Jakby prawy pas był wolny to rozumiem. :dontknow:

 

Ja mrugam tylko jak ktoś jedzie na lewym mimo prawego wolnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
skoro miał czas się zatrzymać i tłumaczyć,to znaczy,że niezbyt się śpieszył

Dokładnie, jak się komuś bardzo spieszy, to nie zatrzymuje za chwilę auta, żeby się wdawać w pyskówki.

A tak w ogóle, to się dziwię, że ich te tiry nie staranowały, bo mógł z tego być niezły karambol. Szkoda, że któryś tir nie odbił na lewy pas i nie zabrał tego geniusza jak wysiadał z auta - to byłoby rozwiązanie problemu kolejnego idioty na drodze.

No nie ogarniam, jak można być tak durnym, żeby zatrzymać auto na środku autostrady i jeszcze wyjść z auta :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten z kamerką to szeryf... :wallbash: Monitoring zamontowany, bo pewnie nie raz dostał po pysku za swoją jazdę i ma z czym latać na komendę. Według mnie to on nawet nie myślał zjechać z lewego, bo widać ile jeszcze jedzie nim po wyprzedzeniu, a zrobił tylko po to żeby pokazać przez boczną szybę co myśli o tym z bmw. Nie bronie furiata, jak dla mnie to powinien mieć sprawę w sądzie za to, ale szeryf też powinien być ukarany mandatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego staracie się tłumaczyć typa w BMW? Jeżeli pan Piotr z kamerką jechał prawidłowo (140km/h) to baran z BMW mógł mu naskoczyć. Wyprzedzał? Wyprzedzał. Po zakończeniu manewru wyprzedzania zjechał na prawy pas? Zjechał.

 

Dokładnie, jeśli ten wasz "szeryf" faktycznie poruszał się z prędkością 140km/h to Pan z kamerką jakby nie patrzeć robił wszystko zgodnie z prawem. Za taką sytuację - zatrzymanie na autostradzie, Pan z BMW w Szwecji już by siedział w areszcie z zarzutami sprowadzenia zagrożenia katastrofą drogową. Zauważcie, że przez tego idiotę Volvo zahaczyło Scanię, a po tym jak gdyby nigdy nic zaczął odjeżdżać. Co by było gdyby między tymi dwoma ciężarówkami była osobówka. Zrobiłyby z niej harmonijkę :wallbash: Owszem za długo zajęło zjeżdżanie na prawy pas, ale mimo to nie było niezgodne z prawem. Najciekawsze, że jak Polak przekroczy granicę to nagle staje sie barankiem za kierownicą :dontknow:

U nas, żeby dostać mandat 500zł to trzeba konkretnie przekroczyć prędkość, a w takiej Szwecji najniższy mandat to ok 750zł na nasze i to przy przekroczeniu od 1 do 10km/h i jakoś wszyscy tam potrafią jeździć prawidłowo. :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten z kamerką to szeryf... :wallbash: Monitoring zamontowany, bo pewnie nie raz dostał po pysku za swoją jazdę i ma z czym latać na komendę. Według mnie to on nawet nie myślał zjechać z lewego, bo widać ile jeszcze jedzie nim po wyprzedzeniu, a zrobił tylko po to żeby pokazać przez boczną szybę co myśli o tym z bmw. Nie bronie furiata, jak dla mnie to powinien mieć sprawę w sądzie za to, ale szeryf też powinien być ukarany mandatem.

Jakby tak wnioskować to może i babcia jest dziadkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten z kamerką to szeryf... [...] szeryf też powinien być ukarany mandatem.

 

Za co?

 

Za jazdę lewym pasem, kiedy pas z prawej jest wolny.

Za to jest mandat do 500 zł, przepis mówi, że na drodze, na której jest więcej niż jeden pas należy poruszać się pierwszym wolnym od prawej.(Nie obowiązuje w mieście). Poza tym lewy pas na autostradzie (niestety w Polsce mamy tylko 2 pasy) służy do wyprzedzania, a nie ciągłej jazdy. Nie ważne, czy ktoś jedzie nim dozwolone 140 km/h. Na A2 od W-wy to nagminne jak wjedzie już na lewy pas autostrady zapnie na tempomacie 140, to tak tym lewym do Berlina.

Poza tym, dwóch mistrzów "wagi ciężkiej"...debili.Jednego i drugiego omijać obojętnie, którym pasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten z kamerką to szeryf... :wallbash: Monitoring zamontowany, bo pewnie nie raz dostał po pysku za swoją jazdę i ma z czym latać na komendę. Według mnie to on nawet nie myślał zjechać z lewego, bo widać ile jeszcze jedzie nim po wyprzedzeniu, a zrobił tylko po to żeby pokazać przez boczną szybę co myśli o tym z bmw. Nie bronie furiata, jak dla mnie to powinien mieć sprawę w sądzie za to, ale szeryf też powinien być ukarany mandatem.

to znaczy, że wszyscy z kamerkami (ja też) to cieniasy z obitymi gębami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się podedukować.

http://moto.onet.pl/aktualnosci/jezdzis ... ndat/p70vb

 

"Uporczywa jazda lewym pasem stanowi naruszenie obowiązku jazdy prawostronnej. Jest to wykroczenie z art. 97 KW. Wykroczenie nie zostało sklasyfikowane w taryfikatorze mandatowym, więc policjant - w zależności od okoliczności - może nałożyć na winnego mandat karny w wysokości od 20 do 500 złotych, dopisując na jego konto dwa punkty karne. Jeżeli funkcjonariusz stwierdzi, że kierujący jechał z prędkością utrudniającą ruch innym (i to nie tylko lewym pasem), może także nałożyć na niego mandat w wysokości od 50 do 200 złotych oraz dwa punkty karne. Zachowanie takie jest wykroczeniem z art. 90 KW - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Godula z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

 

Rosnąca liczba dróg z większą liczbą pasów ruchu sprawia, że policja coraz częściej przygląda się zachowaniom kierowców. Kilka tygodni temu na autostradach oraz drogach ekspresowych przeprowadzono akcję "Trzymaj się prawego pasa ruchu". Zatrzymani zazwyczaj tłumaczyli, że jechali lewym pasem, gdyż nawierzchnia na prawym jest na tyle zniszczona, że nie chcą ryzykować uszkodzenia samochodu. Wymówka coraz rzadziej ma cokolwiek wspólnego z prawdą. Stan wielopasmowych dróg jest systematycznie poprawiany.

 

Zasady korzystania z dróg określa art. 16. ustawy prawo o ruchu drogowym, który mówi, że kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny i jest on obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Art. 16 precyzuje także, że kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni oraz korzystając z jezdni dwukierunkowej o co najmniej czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uporczywa jazda lewym pasem stanowi naruszenie obowiązku jazdy prawostronnej."

 

Ciekawi mnie ile osób wyprzedzając 2-3 ciężarówki na autostradzie, wciska się pomiędzy nie, bo jakiś "szeryf" jedzie z daleka i mruga światłami.

Facet w ciągu 17 sekund filmu wyprzedził 3 ciężarówki. O jakim zamulaniu Wy mówicie? Chyba, że one stały w miejscu i o czymś nie wiemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to zawsze ciekawi,co się zmieniło w życiu ludzi,którzy zaczęli jeździć z kamerami? :dontknow:

Bo jak na ironię losu,to z reguły nagrywają Ci,o których można powiedzieć posiadacze prawa jazdy :dontknow:

Prawko od ponad 23 lat, rocznie około 25tyś przelotu i mam kamerkę... Co się zmieniło od momentu jej zamontowania?! Nic

 

"Uporczywa jazda lewym pasem stanowi naruszenie obowiązku jazdy prawostronnej."

 

Ciekawi mnie ile osób wyprzedzając 2-3 ciężarówki na autostradzie, wciska się pomiędzy nie, bo jakiś "szeryf" jedzie z daleka i mruga światłami.

Facet w ciągu 17 sekund filmu wyprzedził 3 ciężarówki. O jakim zamulaniu Wy mówicie? Chyba, że one stały w miejscu i o czymś nie wiemy?

 

Ja tam "uporczywej jazdy lewym pasem" też nie widzę, ale co ja mogę widzieć skoro jestem tylko posiadaczem PJ... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Czy wszyscy którzy biorą udział w tej dyskusji, NAPRAWDĘ widzieli ten sam film???

 

Widać na nim wyraźnie że miłośnik "kamerowania" płynnie wyprzedza trzy "TIRy". Prędkość ma na pewno konkretną => 100km/godzinę. W tym czasie najeżdza mu na tyłek jakiś ćwierć inteligent w beemwu i zaczyna mu dawać znaki świetlne żeby mu zjechać bo on akurat ma ochotę grzać 200km/godzinę (żeby nie było, nie jestem jakimś zagorzałym przeciwnikiem takich prędkości ale nie obrażam się na ludzi którzy mi to uniemożliwiają, jadąc zgodnie z przepisami).

"Filmowiec" po zakończeniu wyprzedzania, zachowuje należytą odległość (jak się dalej okazuje - na jego szczęście) i zjeżdża na prawy pas. W tym momencie zajeżdża mu drogę beemwu, które opuszcza kierowca i wybiera się na rozmowę do "filmowca". W tym czasie zaczynają na siebie wpadać "TIRy".

Na koniec sprawca tej kolizji, ucieka z miejsca zdarzenia.

 

Czy ktoś NAPRAWDĘ dostrzega na tym filmie coś innego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu gościa z kamerami jak widzę żę ktoś mi wali długimi (co się raczej rzadko zdarza) zjechałbym między te 2 tiry puścił chłopa i niech leci ile tam chce itd. Z jednej strony rozumiem zdenerwowanie gościa z BMW ale z drugiej nie potrafię zrozumieć jak można być takim kretynem żeby w złości zajechać komuś drogę i zmusić go do zatrzymania na pasie ruchu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjechałbym między te 2 tiry puścił chłopa i niech leci ile tam chce itd.

 

Ciężarówka jedzie 90km/h, Ty 140km/h i chcesz mi powiedzieć że shamowałbyś te 50km/h tylko po to by ktoś kto wali Ci długimi za Tobą mógł zaoszczędzić te 5 sekund? Podziwiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.