Skocz do zawartości

TAC System Seal


matkot88

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości kolegi Mariusza z ShowCarShine do testów otrzymałem próbkę produktu marki TAC System przeznaczoną do zabezpieczania tworzyw czyli SEAL.

 

Krótki opis produktu:

SEAL przeznaczony jest do plastików, gum, a nawet skórzanej tapicerki. Pozostawia satynowe, eleganckie wykończenie, nie błyszczy się. Ogromnie wydajny produkt, na oponach może utrzymać się nawet przez 3 miesiące! W zależności od zabezpieczanej powierzchni, można go stosować nie rozcieńczonego albo z wodą 1:1 - 1:5.

Nierozcieńczony SEAL to lekko oleista ciecz o białym kolorze. Zapach ciężko było mi go wyczuć.

 

Test wykonany na różnych plastikach występującym w moim BMW i w różnych stężeniach. Porównań dokonałem z Natural Lookiem ze stajni Poorboys’a i Aerospace Protectant z 303.

 

Tester jaki otrzymałem

2v1vtat.jpg

219aqzl.jpg

Z aptekarską precyzją dokonałem rozcieńczenia. Jeden w stosunku 1:5 oraz 1:5.

29wqsjn.jpg

Rozcieńczony produkt po nałożeniu na aplikator bardzo szybko wchłaniał się w strukturę gąbki.

15h1jyw.jpg

W porównaniu, Natural Look zostaje jako ładna gęsta ciecz.

vskobr.jpg

Pierwsze porównanie wykonałem na kierownice, gdzie porównywałem SEAL 1:5 (lewa strona) z Natural Lookiem (prawa strona). Przed aplikacją kierownica oczyszczona APC Poorboy’s 1:10.

2lolsi.jpg

Aplikacja

5vtxfp.jpg

Po aplikacji

b7xtmc.jpg

Po dotarciu zielonym aplikatorem Sonusa

ejtzid.jpg

Następne porównanie miało miejsce na desce. Deska oczyszczona APC Poorboy’s 1:10

6f15l4.jpg

Lewa strona SEAL 1:5, środek Natural Look, prawa strona SEAL 1:3.

168c4rm.jpg

19ta8g.jpg

243i61c.jpg

15gxc8o.jpg

2vxp1nd.jpg

Dotarcie aplikatorem Sonusa z zielonej mikrofibry.

2rpsfiw.jpg

20rwh3a.jpg

xgbw2.jpg

dephxs.jpg

Kolejne porównanie dokonałem na boczku. Lewa strona SEAL 1:5, prawa strona SEAL 1:3.

xduwqw.jpg

4taedc.jpg

31329s8.jpg

33jtzif.jpg

2u4oqhk.jpg

168vsbt.jpg

Kolejny się odbył na podłokietniku.

2hev5s7.jpg

Lewa strona SEAL 1:5, prawa strona Natural Look.

2zqrjhc.jpg

2vhwsg2.jpg

ajupfn.jpg

2h3vfp5.jpg

Dotarcie.

2vwihcj.jpg

nlvfwl.jpg

Następnym polem doświadczalnym była pokrywa pod pokrywą silnika. Oczyszczona Tenzi Truckiem 1:5 a następnie APC 1:5.

nrz9e.jpg

Tutaj porównałem SEAL z Aerospace Protectant z 303. Lewa strona SEAL 1:3, środek 303, prawa SEAL nierozcieńczony.

2guxzjd.jpg

2s1adj7.jpg

2j1l7o9.jpg

Tutaj produktów nie docierałem.

28bgz74.jpg

25herkn.jpg

Następnej się dostało pokrywie akumulatora. Lewa strona Aerospace Protectant z 303, prawa strona SEAL nierozcieńczony.

1445n4i.jpg

2ppezqa.jpg

2wf0r9t.jpg

302vuwg.jpg

 

Moje spostrzeżenia:

Brak zapachu, w porównaniu z Natural Lookiem stosowanym wewnątrz na „-”.

Wydajny, a jeszcze bardziej w przypadku rozcieńczania.

Po dotarciu mikrofibrą brak jakiego świcenia „+” bardzo podobny do Natural Looka.

 

Jeszcze muszę przetestować ten produkt na oponach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności muszę podziękować Panu Mariuszowi z ShowCarShine :good: za udostępnienie próbki środka który ma zabezpieczać tworzywa sztuczne w naszych 4 kółkach.

 

tac-system-seal-500-ml-zabezpieczenie-tworzyw.jpg

 

SEAL przeznaczony jest do plastików, gum, a nawet skórzanej tapicerki. Pozostawia satynowe, eleganckie wykończenie, nie błyszczy się. Na oponach może utrzymać się nawet przez 3 miesiące! W zależności od zabezpieczanej powierzchni, można go stosować nie rozcieńczonego albo z wodą 1:1 - 1:5.

 

Stan skupienia : ciecz oleista o białym kolorze

Zapach: ciężki do określenia ale ... można wyczuć nutkę słodkości oraz zapach silikonu

Wydajność: Bardzo dobra (sami możecie zobaczyć choć ja nie żałowałem można zrobić ten sam efekt zużywając znacznie mniej srodka :) )

 

Osobiście rozcieńczałem środek z wodą destylowaną ot tak po prostu.

Jedna buteleczka w stosunku 1:5, druga zaś 1:3.

 

Z racji tego że nie mam dobrego sprzętu aby zrobić dobre zdjęcia pomyślałem że krótki filmik będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dający bardziej do myślenia jeśli chodzi o SEAL.

 

Test przeprowadzony na kierownicy i podłokietniku wcześniej podłoża przygotowane czyli : APC CYCLONE od Nielsena w stosunku 1:15 i pędzelek ;)

 

Aplikacja bezpośrednio na tworzywo i wcieranie za pomocą mikrofibry nie ma sensu aplikować środek pierwsze na mikrofibrę lub jakąś gąbeczkę bo środek jest zbyt wodny i materiał w większym czy mniejszym stopniu wpije nasz środek.

 

Po prawej stronie kierownicy ciecz w stosunku 1:5

Po lewej stornie kierownicy ciecz w stosunku 1:3 (kolor bardziej ciemny, bardziej wet look)

 

 

 

Krótki filmik z aplikacji (niestety nie miałem 3 ręki :dontknow: )

I tak samo po prawej 1:5 po lewej 1:3

 

Jeśli pogoda w końcu pozwoli to sprawdzę środek jak zachowuje się na zewnątrz... :evil::o

Jeśli ktoś zapragnął by zdjęć znajdą się ale one nie są tak dobre jak filmik który oddaje lepiej co się podziało z materiałem po aplikacji SEAL-a. To mój pierwsza relacja więc każda uwaga mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
2 godziny temu, Domel napisał:

Odkopuje po latach

Oglądałem ten filmik dzisiaj rano. Apex Detail robi tu kanapkę z TS Seal i Moonlight. Osobiście uważam, że to dziwna kanapka - w kilku ujęciach widać (albo mi się wydaje), że aplikatorem z Moonlight ściąga Seal'a z powierzchni - aplikator jest czarny po stronie, którą aplikuje Moonlight'a... Ale może to działa..? A może Moonlight, niezależnie od tego, czy ściąga Seal'a, czy nie, działa tak, jak np. CarPro Cquartz Dlux..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, Eidos71 napisał:

Oglądałem ten filmik dzisiaj rano. Apex Detail robi tu kanapkę z TS Seal i Moonlight. Osobiście uważam, że to dziwna kanapka - w kilku ujęciach widać (albo mi się wydaje), że aplikatorem z Moonlight ściąga Seal'a z powierzchni - aplikator jest czarny po stronie, którą aplikuje Moonlight'a... Ale może to działa..? A może Moonlight, niezależnie od tego, czy ściąga Seal'a, czy nie, działa tak, jak np. CarPro Cquartz Dlux..?

Dokładnie takie same myśli miałem (wtf?).

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Gardor napisał:

Apex smarował plastiki w środku samochodu Angelwax Enigma qed, nie zdziwi mnie już nic u niego na kanale 🙂

Ja sobie sprawdzę tą kombinację po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.