Skocz do zawartości

Tac System Quartz MAX vs CarPro Reload


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Dzięki uprzejmości Showcarshine miałem możliwość przetestowania detailera do powłok

Tac System Quartz MAX jego przeciwnikiem będzie CarPro Reload

 

Kilka słów o produkcie;jest to detailer na bazie SiO2 dla lakierów zabezpieczonych powłoką kwarcową jak i dla niezabezpieczonych karoserii. Zadaniem quartz max jest dodanie głebi koloru,wzmocnienie połysku,poprawa odprowadzania wody oraz dodanie śliskośści. Mam nadzieję że żadnej funkcji nie pominąłem.

Do testu otrzymałem butelkę 50ml rzadkiej białej cieczy o niezbyt powalającym zapachu :) nie jest to jakiś mega śmierdziel ale przyjemnego zapachu też nie posiada.No dobra przecież nie dostałem quartz maxa żeby go wąchać :D

Samochodem testowym jest leciwe Audi .Przygotowanie:dokładne umycie,wysuszenie i przetarcie IPA obyło się bez glinki ponieważ niedawno była grana a na aucie wiecznie trwają jakieś testy(z czego tata jest bardzo zadowolony ;) )

Zdjęcie rywali (na metkę uważałem :D)

hrzujt.jpg

Z uchwyceniem podbicia koloru miałem ogromny problem i po czasie sobie darowałem, maska była przedzielona cieńką tasiemką,wielkiej różnicy w wyglądzie nie zaobserwowałem obydwa produkty dają kopa jeśli chodzi o śliskość i wydobycie głębi, minimalnie lepiej jest po stronie quartz max

vmsj2t.jpg

hwnac3.jpg

odprowadzenie wody i tutaj widać największą różnicę między dwoma produktami,tylko nie bardzo potrafię ocenić na czyją korzyść ot po prostu po stronie car pro jest więcej malutkich kropli a po stronie quartz max woda wężykiem ścieka a krople są mniej efektowne

e6al29.jpg

nntbu8.jpg

Test wytrzymałościowy się rozpoczął zobaczymy co dłużej utrzyma się na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.