Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko, bo wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o CA. Fabryczne woofery w samochodzie już dogorywają i chciałbym je wymienić. W samochodzie jest pełna seria (z dołożonym subkiem, ale to bez znaczenia). Nie oczekuje nie wiadomo czego (nie mam zamiaru w tym samochodzie montować lepszego CA, a same drzwi nie są nawet wygłuszone), oczekuje, żeby nie były gorsze. Czy woofery z zestawu Ground Zero GZIC 16X byłyby ok, czy macie coś innego sprawdzonego jako wymianę fabrycznych głosników średnio-niskotonowych z nastawieniem, że nie będzie dokładana inna jednostka centralna oraz wzmacniacz.

 

Dodane:

Pardon, odruchowo napisałem posta,  nie przejrzałem całego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, chcę wyciszyć wnętrze u siebie w W124. Narazie do wyciszenia będzie podłoga oraz pod tylnymi boczkami. Stąd pytanie czym to najlepiej zrobić? 
Nie jest to pod audio, raczej dla wyciszenia od szumów z drogi, więc przepraszam, że w tym temacie, ale temat jest dość aktywny i wyciszenie też podchodzi pod audio. 🙂 Trochę czytałem i szukałem informacji, jednak mam dylemat pomiędzy poniższymi matami:
 - StP Black Silver 1.8mm
 - Vibrofiltr 2.0 2.0mm
Za StP przemawia zestaw z allegro od bitmat (mata 3.75m2, pianka k6s 3.5m2 i wałek) za 375zł, gdzie kupując osobno wychodzi sporo drożej.
Na to oczywiście pianka, raczej 6mm. Tutaj nie za bardzo znalazłem informację o różnicach między piankami. Jaką wybrać powiedzmy do 50zł za m2? 
Co byście polecili, czy może robota bez sensu? W sumie auto oryginalnie ma wyklejoną praktycznie całą podłogę, jedynie nie oklejone są tylne nadkola i pod tylnymi fotelami na czym najbardziej mi zależy.
Dodam, że dodatkowo na podwozie idzie Noxudol 1600, który teoretycznie też redukuje hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o 2 różnych sprawach, czyli radio za niecałe 500  chcesz zestawić z radiem dużo droższym jednak czy Twoja reszta systemu pozwoli pokazać takiemu droższemu radyjku swoją wyższość 😉 

Co do tych radyjek Kenia, to raczej  tylko warto spojrzeć na 73DAB , gdyż te pozostałe nie obsługują innych plików niż MP3 z USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś mi doradzić czy takie głośniki zagrają na seryjnym radiu ?

 

Blaupunkt BGX 542 MKII

Cytat

Rodzaj: 2-drożny koaksjalny
Rozmiar (mm): 130
Moc ciągła: 40 watts
Moc maksymalna: 280 watts
Skuteczność 2.83 V/m: 91 dB
Pasmo przenoszenia: 70 – 20,000 Hz
Impedancja: 4 ohms
Materiał membrany: polipropylen
Głębokość montażowa (mm): 49

Miało by to grać z takim radiem

JNGVo3w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrać zagrają ale jak masz zamiar je kupić to raczej dołóż do czego innego. Dzwięk z tego bedzie mizerny masakrycznie. Generalnie pobawiłbym sie i wsadził 16 cm. Chyba ze masz akurat te blaupunkty to podłącz i zobacz ale szału sie nie spodziewaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne głośniki zaczęły mi pierdzieć, może rozsypują się z starości czy coś. Szukam czegoś bez większych ingerencji a jak przy okazji ciut da się poprawić dźwięk względem serii to czemu by tego nie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie może ktoś sprawdzić moj zestaw? Podczas rozbierania podsufitki zorientowałem się, że w zasadzie wszystkie głośniki są uszkodzone jak na zdjęciach poniżej (ten dodatkowo ktoś próbował ratować klejem do butów 😳 )

1Qevx8E.jpg

 

Już dawno planowałem rozbudowę audio bo seria brzmi słabo, sucho i bez polotu. Rok temu wygłuszyłem solidnie auto matami butylowymi bo myślałem, że to ożywi seryjne głośniki ale oprócz tego, że podróżuje się znacznie ciszej i głośniki faktycznie grają trochę lepiej to nadal nie jest to zadowalający rezultat. Skompletowałem taki oto zestaw.

Radio PIONEER DEH-X7800DAB

Głośniki tył (w suficie) HERTZ DCX100.3 (tutaj nie ma nad czym się spuszczać bo ilość miejsca jest ograniczona)

Głośniki przód 

Tu mam dylemat bo chce zachować maksymalnie OEM look więc wypadało by wrzucić głośniki współosiowe w nadzieji, że jakoś to zagra. Mam upatrzone dwie opcje to co zaproponował kolega@W1Michal czyli Focal R-130C Auditor albo FOCAL RCX-130 AUDITOR lub też najdroższe z całej trójki MOREL MAXIMO COAX 5 i jeśli, któreś z tych droższych zagrają lepiej to chętnie dopłacę. Może jakieś inne propozycje? 

Wzmacniacz

Pod wzmacniacz planuję podpiąć głośniki na przód bo nie widzę większego sensu wzmacniania tyłu, gdzie moc RMS tych głośników wynosi 30W. Wstępnie wybrałem HERTZ HCP 2 no i do tego wiadomo zestaw kabli podłączeniowych + kable miedziane 1.5mm do głośników przednich. Z wzmacniaczem nie jestem pewien, generalnie wydał bym do 300zł - 400zł na wzmacniacz, może być też używany ale z tego co widzę nie łatwo jest upolować dany egzemplarz używany. Jestem ciekaw waszych propozycji wzmacniacza 2 kanałowego.

 

Może to jakoś zagrać? Wszelkie uwagi i wskazówki baardzo mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie głośniki 13 cm wspólosiowie grają troche "małym dzwiekiem". Jednym to wystarcza, drugim nie koniecznie. Najlepiej byłoby wsadzić odseparowane 16 cm. Poczytaj w necie jest sporo infomacji na forach odnośnie wymiany głośników w e36. Jak masz kase dołożyć to bierz Morela. jak planujesz wzmacniacz to idz w odseparowany system  nawet te 13 cm. Wzmacniacz - jak chcesz nowy to ten Hertz może być ,ale np na allegro masz Helix HXA 20, który jest dużo lepszy, tyle że używany.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal Dzięki za odpowiedz, popatrzę projekty odseparowanych instalacji w e36 może są jakieś ciekawe rozwiazania. Porozglądam się też za Helixem.

 

Edit: 

Ostatecznie wpada taki zestaw

Radio Pioneer DEH-X7800DAB

Głośniki przód Focal RSE-130 / U-DIMENSION EL COMP 5 + nowe przewody miedziane 2mm

Głośniki tył HERTZ DCX100.3

Wzmacniacz Crunch GTX2200

Okablowanie z miedzi ofc do 600W 

Teraz jeszcze urlop i można zabierać się za pracę 🙂 Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.
Jakiś czas temu zabrałem się za poprawę audio w moim Scirocco. Były tam seryjne głośniki VW (nie Dynaudio). 
W pierwszej kolejności zrobiłem:

1. Wygłuszenie drzwi i tylnej karoserii matami Vibrofiltr 2.0 i do tego boczków tapicerki pianką CTK LineFix 7 

20190425_170308.jpg.dbcbdab94a7b9213b7fd237091b0c3be.jpg20190427_194032.jpg.c0d89cf1c3f49a5b8aa4913556e8a0a9.jpg20190425_083542.jpg.aad6ea1fe131fa3dfb307bdde9405333.jpg

2. Kupiłem i podłączyłem nowe głośniki na przód, razem ze zmianą dystansów na MDF. Głośniki STEG SQ650c 3 Ohm. 

20190502_200810.jpg.302708f24a92972865fea23547200657.jpg

 

Jakość grania jest lepsza, ale teraz zastanawiam się, czy warto dołożyć wzmacniacz?
Póki co nie planują dokładać subwoofera. Głośniki są teraz podłączone pod seryjne radio RNS 510 i ono musi zostać, bo wszyzstko pod nie jest już zgrane (FIS, kamera cofania, nawigacja, klima itd.) więc radia nie chcę wymieniać. Muzyki nie słucham jakoś bardzo głośno, zazwyczaj normalny poziom głośności, zależy mi po prostu na ładnym, czystym brzmieniu. Stąd też moje pytanie. Warto dołożyć wzmacniacz, czy nie będzie już dużej poprawy? Jeśli warto, to jaki byście polecili tak do +/- 650zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KamilJ26 napisał:

ale teraz zastanawiam się, czy warto dołożyć wzmacniacz?

Warto, poprawi i to znacznie dynamikę. Nie mówię tutaj o głośności ale radio nie jest w stanie dobrze napędzić większości wooferów o mocy rms +50W. Słuchałem zestawu tych samych głośników w tym samym aucie z i bez wzmacniacza. W ogóle nie ma o czym mówić. Wzmacniacz da się podłączyc pod fabryczne radio, które nie ma złączy RCA, sa do tego jakieś specjalne urządzenia ale w tej kwestii nie wiele wiem bo mnie to akurat nigdy nie interesowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę bo się nie znam konkretnie na wzmacniaczach 😕 Sam kupiłem Cruncha gtx2200 pod sam przód bo mi zależało na czymś tanim. Ale jakbym miał +600zł do dyspozycji raczej szukał bym jakiś używanych audisonów, u dimension i rainbow. Szukaj czegoś z moca rms i ilością kanałów odpowiadającą twoim głośnikom. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, DaV napisał:

Nie pomogę bo się nie znam konkretnie na wzmacniaczach 😕 Sam kupiłem Cruncha gtx2200 pod sam przód bo mi zależało na czymś tanim. Ale jakbym miał +600zł do dyspozycji raczej szukał bym jakiś używanych audisonów, u dimension i rainbow. Szukaj czegoś z moca rms i ilością kanałów odpowiadającą twoim głośnikom. 

Ogółem to zastanawiałem się, czy w ogóle warto inwestować we wzmacniacz, skoro zostaje dalej seryjne radio (a to rns510 podobno ogółem słabo gra), no ale skoro piszesz, że porównywałeś ten sam zestaw bez i ze wzmacniaczem i jest różnica, to chyba jednak się zdecyduję na dołożenie wzmacniacza. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre głośniki pokazują swoją pełną moc dopiero po podpięciu wzmacniacza 🙂 Owszem grają pod samym radiem ale da się z nich wyciągnąć sporo więcej. Pomyśl może o subwooferze, teraz nie trzeba wozic murzyna w bagażniku, można pod fotel wsunąć aktywny sub i go nawet nie widać. Dla przykładu takie cuda 

http://www.audiopioneer.pl/jbl-basspro-sl-kompaktowy-aktywny-subwoofer-8-z-mozliwoscia-montazu-pod-przednim-siedzeniem.html 

http://www.audiopioneer.pl/pioneer-ts-wx110a-subwoofer-aktywny-kompaktowae-rozmiary-150w-pilot.html

Fabryczne radia to niestety poza wyglądem pasującym do deski rozdzielczej nie wiele oferują, póki srogo nie przepłacimy u dealera za jakąś wypasioną opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wzmacniacze to "nowoczesne wynalazki" które z "dobrym graniem" nie mają nic wspólnego i jedynym plusem jest w nich wejście Hi-Input , bo nie masz teraz wyjścia RCA na wzmacniacz w tej jednostce centralnej . Jednak można je przekodować na Dynaaudio i wtedy z wyjść głośnikowych robi się wyjście RCA i wtedy możesz podpiąć już każdy wzmacniacz z takim wejściem.  Za 400zł masz Audisona vr206  , a za 250  Audisona LR 72 . Dlaczego akurat te ? Te Twoje stegi grają dość agresywnie i taki wzmacniacz doda im ciepełka i wykopu na dole. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DaV napisał:

Dobre głośniki pokazują swoją pełną moc dopiero po podpięciu wzmacniacza 🙂 Owszem grają pod samym radiem ale da się z nich wyciągnąć sporo więcej. Pomyśl może o subwooferze, teraz nie trzeba wozic murzyna w bagażniku, można pod fotel wsunąć aktywny sub i go nawet nie widać. Dla przykładu takie cuda 

http://www.audiopioneer.pl/jbl-basspro-sl-kompaktowy-aktywny-subwoofer-8-z-mozliwoscia-montazu-pod-przednim-siedzeniem.html 

http://www.audiopioneer.pl/pioneer-ts-wx110a-subwoofer-aktywny-kompaktowae-rozmiary-150w-pilot.html

Fabryczne radia to niestety poza wyglądem pasującym do deski rozdzielczej nie wiele oferują, póki srogo nie przepłacimy u dealera za jakąś wypasioną opcje.

Zastanawiam się też nad subwooferem. Ale nie pod fotel, bo u mnie nie da się nic tam wstawić, za nisko siedzą 😄
Poszedłby normalny do bagażnika.

No niestety z radiem to fakt, ale mam zgrane z nim wszystko, FIS, klimę, zestaw głośnomówiący, nawi, kamerę cofania itd. itd. więc jego wymiana nie wchodzi w grę.

 

13 minut temu, powalla napisał:

Te wzmacniacze to "nowoczesne wynalazki" które z "dobrym graniem" nie mają nic wspólnego i jedynym plusem jest w nich wejście Hi-Input , bo nie masz teraz wyjścia RCA na wzmacniacz w tej jednostce centralnej . Jednak można je przekodować na Dynaaudio i wtedy z wyjść głośnikowych robi się wyjście RCA i wtedy możesz podpiąć już każdy wzmacniacz z takim wejściem.  Za 400zł masz Audisona vr206  , a za 250  Audisona LR 72 . Dlaczego akurat te ? Te Twoje stegi grają dość agresywnie i taki wzmacniacz doda im ciepełka i wykopu na dole. 

Tylko jak to przekodować? Nie mam VCDSa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój wzmacniacz odmawia już powoli posłuszeństwa i zastanawiam się powoli nad następcą. W obecnej konfiguracji wygląda to tak:

Xetec Gravity 4G-300 MK2 (RMS : 4x70 W, RMS 2x200 W in bridged mode)

PowerBass L-60Cx (RMS 75W)

RE-10S4 (RMS 175W)

Czy wzmacniacz z 4x70W i 2x250W w mostku będzie ok czy te 250W to będzie za dużo dla Re-Audio ? Myślę konkretnie o Crunch GPX1000.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.