Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, najprawdopodobniej na wiosnę będę wymieniał zamki w przednich drzwiach w swoim Xc70 i przy okazji chciałbym je trochę wygłuszyć. Samochód jest wyposażony w system premium sound i generalnie nawet jako tako to gra, ale chciałbym to jeszcze poprawić. Idę dobrym tropem, czy nie ma sensu? Jeśli tak, to jakie materiały polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam zagadkę. Musze zorganizować znajomemu radio i głośniki. O ile radio to nie problem to głośniki muszą być 10cm. I pytanie jest  jedno, no może dwa :)

1 - czy przy tak małym rozmiarze jest różnica na + jeśli to będzie zestaw odseparowany czy równie dobrze można tą opcję odpuścić

2 - jeśli zestaw to jaki w budżecie do 250zł z używkami włącznie ?

3 - jeśli nie to też jakie głośniki brać pod uwagę ?

 

Będzie to tylko pod radiem grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam, pewnie mało profesjonalne pytanie, ale czy opłaca się zakładać głośniki Focal Music Live 4.0 (900zł), albo ocal Music Drive 2.0 (330zł) do megane IV? Mam standardowe "papierowe" głośniki, a jeżdżę tylko sam albo we 2. Nie chcę nie wiadomo jakiej rzeźby robić, dokładać wzmacniacza, a te głośniki są p&p do mojego radia zrobi mi to aso i zostanie gwarancja na montaż przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lol19pl napisał:

@Strus to znaczy? taniej założyć jakieś inne?  Czy po prostu focal to słaba firma i jest bee?

Focal jak najbardziej dobra firma ale jak nie napedzisz tego wzmacniaczem i nie wygluszysz drzwi auta to prawie nie odczujesz roznicy w brzmieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przypomnę, że jak ktoś nie chce wstawiać wzmacniacza to jest radio Pioneer MVH280FD z realną mocą około 45W na kanał. Zawsze to lepiej zagra niż tradycyjne 15-20W radia. Do napędzania głośników 50W RMS kiedy wzmaka nie będzie na pokładzie zawsze to jakaś opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czakisek ale akurat megane jest świetnie wyciszone, lepiej niż niektóre auta klasy średniej, więc z tym nie ma najmniejszego problemu.

@StreamHD nie zamienię r-linka, bo to cały komputer pokładowy samochodu, odpowiadający za klimatyzację, zegary, nawigazję itp.

W jaki sposób mogę się dowiedzieć jaką mocą dysponuje to audio? Bo ten sam system bez żadnego wzmacniacza obsługuje audio BOSE w megane i talismanie (tam jest 13 głośników z subwooferem), więc nie może być jakieś słabe wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka sytuacja:

 

Mam teraz GMS 1968 PRO + Pionek MVH 280FD ( 4x45W RMS ) + wygłuszone drzwi.

Przyszedł czas na wskoczenie na wyższy lvl. Lepszej klasy głośniki + wzmacniacz.

Narazie zaczniemy od głośników. Wzmak za jakiś czas. 

 

https://car-tronic.pl/dls-rs6n-p3147 - coś lepszego znajdę w tej kasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego kupiłem te GMSy. Były zachwalone na forum caraudio jako takie uboższe morele, których da się słuchać w cenie 2 razy niższej no i kupiłem dla testu. 

Akcja jest taka, że muszę je wymontować i odesłać woofer na gwarancję, więc skorzystam z okazji i nie będę 30 razy rozbierał drzwi i czekał cholera wie ile na zwrot glośnika. Te wymontuje i wyślę, a wstawie odrazu coś nowego z wyższej półki. GMSy mi wymienią to sprzedam.  Moreli nie chcę bo już mam je w wersji "light". Czas na coś innego.  Te DLS linkowane to z tego co wyczytałe  taki zmodyfikowany DLS R6A czyli znany i polecany zestaw. Coś w ten weekend muszę zamówić. Czeka mnie duuuużo czytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zdaję sobie z tego sprawę i zdawałem w momencie zakupu. Czytałem przed zakupem fora i ludzie co tam się tym bawią mówili, że za 300zł spokojnie można brać.

Ktoś chce kupić ledwie miesiąc użyte GoodRamy IRIDIUM PRO 480GB ? :D  Może odrazu bym kupił wzmaka i zrobił sobie efekt "WOW" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiam zdjęcia na przyszłe pokolenia ( Passat B5 będzie jeździł jeszcze drugie 20 lat i 2 mln kilometrów ).

Jak by ktoś się głowił, gdzie w Passacie B5 FL montować spore zwrotnice z zestawów DLS / GMS / Morel  to ja zrobiłem to tak i boczek dobrze się ułożył:

 


DLS

Spoiler

 

Zwrotnice oczywiście podklejamy od spodu gąbką i matą, żeby nie dzwoniły od wibracji. Grube trytki idealnie wpasowują się w poprzeczne rowki w zwrotkach.

55a460fe80971e18med.jpg

4512a75aff434fbemed.jpg

 

 


GMS

Spoiler

 

Jak by ktoś montował zwrotki z zestawów GMS / Morel itp to ja tak miałem. Zwrotki te są mniejsze więc tym bardziej na luzie to wszystko pasuje.

f0837fb1d13d3273med.jpg

1e1ee040a1a795cfmed.jpg

 

 

Dodatkowo informacyjnie dorzucam, że do wyklejenia wewnętrznej blachy drzwi i blachy podnośnika szyby potrzeba 6 mat 35x50cm.

Boczek miałem już wcześniej wyklejony ale jak ktoś robił by od zera to niech bierze 10 mat 35x50 na jedną stronę bo boczek też trzeba okleić.  

 


 

Spoiler

 

db15de68a0a08751med.jpg

3dc405c8d93040b7med.jpg

e55f1fddc6779a8dmed.jpg

1512709bbc81f685med.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.