Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Xkem napisał:

O to chodzi, że z radia mam jedno wyjście rca na suba, a nie parę.

W Stegu masz możliwość podpiąć suba jednym kablem RCA. wtedy musisz wcisnąć przycisk "sub" na wzmaku, jak dobrze pamiętam jest to zawsze lewy kanał. Wieczorem moge to sprawdzić, jak bede w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli chodzi i car audio to bym się stosował do rad Pana [mention=8309]powalla[/mention] bo nie znam nikogo kto by posiadał większą wiedzę (zarówno praktyczna i teoretyczną) na temat car audio.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.05.2017 o 19:43, Barista napisał:

Jako, że powoli finiszuję to proszę o ocenę poprawności połączeń.

Jedno radio z jedną parą głośników. Oczywiście zwrotnice itp mam ogarnięte. Doszedł wzmak.

 

ba3ba7883777d09d.jpg

 

adc94aaeede32b48.jpg

Mam ustawione stereo, tak jak mi radziliście - stereo. Odnoszę wrażenie, że nie korzystam z całego wzmacniacza, tylko z jego połówki. Sygnał mam podłączony front L+R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie więc mógłbyś podpiąć Lewy kanał pod mostek Front , a Prawy kanał pod mostek REAR i wtedy miałbyś niby 3x tyle mocy dla głośników  ale UWAGA nawet w parametrach znajdziesz, iż zniekształcenia THD są 10X większe ! Dziesięć razy!!!  Mało jest wzmacniaczy które w mostku grają "lepiej" niż przy podłączeniu tradycyjnym i przez to tylko subwoofer tak najlepiej podłączyć ;) 

Zresztą zawsze możesz spróbować, bo to tylko przepięcie kabli RCA i głośnikowych + ustawienie Gainów ... i tu znów przestrzegam, bo łatwo spalić po prostu głośniki gdy damy im za dużo ;)

 

PS: kable zmieniamy ZAWSZE na wyłączonym sprzęcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarku za wyjaśnienie, w takim razie chwilowo zostawię tak jak jest, bo przełącznik znajduje się na spodzie wzmaka i musiałbmy go odkręcić. Aczkolwiek spróbuję takiego rozwiązania, w końcu to Zapco Studio, któremu może nie rosną zniekształcenia.

Sprawy zmiany kabli i ewentualnego spalenia z tytułu za dużego powera znam z mojej dawnej, audiofilskiej choroby ;-)

 

Jako, że do powoli spinam system i chcę zakończyć ciąganie kabli po samochodzie to mam pytanie, czy jeśli mam z radia wyjście na suba to mi to wystarczy, czy muszę jeszcze jakąś dodatkową odcinkę stosować. Radio to Blaupunkt 530 San Diego, ma regulowane odcięcie suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiego suba polecacie do Stega K4.02? Na przodzie zasila AS HX165 dust evo, a na pozostałe dwa kanały myślałem nad:

JL 10w3v3 4r, DD 610d2, Excursion SXR 10d2, AS HX12sq, Helix p10w, Helix q10w.

Wszystko w skrzyni zamkniętej. W przyszłości myślę nad jakimś mono piecem klasy D około 600-800W.

Muzyka klubowa, "radiowa typu rmf". 

Jakiś przykład: 

https://g.co/kgs/YeFpSQ

https://youtu.be/gruyw8y0KJs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja mam pytanko przez zimę chciałbym sobie skompletować zestaw do RS. Odseparowany przód plus sub 8-10"(jest w stanie 8" zagrać zadowalająco). Najlepiej chciałbym zachować seryjne radio ale zdaje sobie sprawę, ze może być lipa jakościowa. Jest jakieś tanie rozwiązanie z DSP, które daje możliwość zachowania fabrycznej jednostki przy umiarkowanej kasie? Jeśli nie to jaka jednostka 1dni? Od zawsze sam polecam Alpine CDA lub JVC KD-SH ale tym razem do RS to radio ma zbyt odpustowy dizajn szukam czegoś mniej odpustowego aby nie straszyło we wnętrzu. Kolejna sprawa głośniki. Najbardziej byłem zadowolony z Morel Tempo w swojej AR jednak tym razem chciałbym coś ciut bardziej budżetowego. Nie chce pchać za dużo kasy bo nie wiem jak długo będę tym autem jeździł. Myślałem o modelu Maximo czy w tej kasie warto jeszcze na coś innego popatrzeć? No i na koniec wzmak. miałem styczność ze starą seria XM od Sony jak również z Kenwoodem PS ale niestety o te już na rynku wtórnym coraz trudniej. Jaka nieduża 4 kanałówka do napędzenia głośników pokroju maximo i suba 8-10" np JL Audio ?

 

Co powiecie na HERTZ ES200.5 z zamknietej obudowie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej Megance nie masz przypadkiem miejsca tylko na 130mm woferki w drzwiach?  Chcesz w tym dłubać i przerabiać na 165? 

Co do wyboru 8, czy 10" ... fizyki (akustyki) nie da się oszukać i 10 niżej zejdzie , co w przypadku małej skrzynki będzie lepszym wyborem ;) 

 

Mały zestaw który jest sprawdzony i przynosi świetne efekty :

-sony mex100bt

-morel tempo ultra ...taaaa wiem  wiem , więc maximo starczą ;)

- subik 10" np. stara zielona kappa , czyli Infinity Kappa 

-wzmacniacz ... nie ma wzmacniacza , bo radio ma 2x 40 + ok 70W dla suba  i to w zupełności starczy w małym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze boczka nie ściągałem. Maskownica jest mniejsza ale z tego co wiem wejdą tam normalnie 16,5 z tym, ze mogą ciut pod tapicerkę grać bo gdzieś na SCA widziałem fotki no ale to się później rozwiąże ten problem. W pierwszej kolejności chce się pozbyć suba 12" z bagażnika, którego wsadził poprzedni właściciel.

 

O tym soniaczu piszesz? https://www.sony.pl/electronics/radioodtwarzacze-odtwarzacze-samochodowe/mex-xb100bt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2017 o 12:41, powalla napisał:

-wzmacniacz ... nie ma wzmacniacza , bo radio ma 2x 40 + ok 70W dla suba  i to w zupełności starczy w małym aucie.

@powallaCzytam trochę o tym grajku i już prawie się zdecydowałem jednak mam pytanie odnośnie suba w opcji direct sub. Podpinam pod jeden kanał na tył i po ustawieniu opcji direct radyjko samo mostkuje tylne kanały w jeden dając 70W czy może trzeba to inaczej podłączyć aby osiągnąć 70W? Nigdzie nie znalazłem info ile mocy daje na suba przy opcji direct. Druga sprawa moge to spokojnie na jakiś czas podpiąć pod seryjne pierdziawki w drzwiach?

 

EDIT: Chyba nie idzie mostka zrobić i jedyna opcja 70W to sub 2Ohm tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jakbyś zapytał tak w lipcu lub w sierpniu , to bym Cię zaprosił  na piknik * sterefycaraudio.pl gdzie można było posłuchać takiej konfiguracji z zieloną kappa w 20L closed i BR .  System taki możesz też odsłuchać w Białymstoku w aucie  syna pewnego właściciela zakładu CA** co uznaję za rekomendację ;)

Wiadomo to nie jest napęd do Braxa 10.1, czy "naleśnika" ale niejeden się zdziwił jak zaczął szukać wzmacniacza w aucie po odsłuchu ;)

 

*był w Rochnie pod Łodzią 

** jeździ dalej " bordową"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla wielki dzięki to radio mamy z głowy. Czy ta kappe idzie gdzieś dostac bez problemu czy pozostaję szukać używek bo szukam i coś mi kiepsko idzie. Jakaś bardziej dostępna alternatywa? Dostałem dobrą ofertę na produkty phoenix gold warto sie w to pchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona Kappa szybko znika z aukcji i w chwili obecnej nie widzę jej w ogłoszeniach . Najlepiej jak ma się całą instalację gotową podjechać do zakładu CA i tam wrzucić kilka skrzynek do autka by posłuchać .  Przy takim napędzie potrzebny jest głośnik z dużą skutecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla czy Ty lub ktoś godny polecenia zna się na audio domowym? Urządzam 40-metrowy salon i zamiast TV chcę tam wstawić zestaw audio. Ze względów multimedialnych mam na oku kompaktową Yamaha MCR-N670 (tyle, że przy tej kubaturze może być to zbyt słaba opcja) lub zestaw: Yamaha R-N500 + CD-S300 + Pylon Audio Pearl 25... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, powalla napisał:

Zielona Kappa szybko znika z aukcji i w chwili obecnej nie widzę jej w ogłoszeniach . Najlepiej jak ma się całą instalację gotową podjechać do zakładu CA i tam wrzucić kilka skrzynek do autka by posłuchać .  Przy takim napędzie potrzebny jest głośnik z dużą skutecznością.

Nie mam chyba w południowej Wielkopolsce dobrego zakładu CA, a na "wiedze" zwykłych sprzedawców wolę się nie zdawać.  Jakie modele, jakich producentów brać pod uwagę żebym ewentualnie namierzył w okolicy sklep, w którym będą taki mieli na testy? Ten phoenix gold ma SPL 90dB warto testować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nigdy nie słuchałem takiego głośnika więc nie mogę na jego temat nic powiedzieć . Co do kappy , to pojawia się co jakiś czas i to pojawia się w ori tubach Infinity za śmieszną kasę (ok 100zł) . Masz czas , to czekaj i przeczesuj co jakiś czas aukcje .

 

Na HA niestety się nie znam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.